Zdraví-AZ
https://www.zdravi-az.com/Forum/

Petice - Zakažte pěstování GM plodin v ČR
https://www.zdravi-az.com/Forum/viewtopic.php?f=11&t=4211
Stránka 11

Autor:  Jan Bergmann [ pát čer 06, 2014 10:30 pm ]
Předmět příspěvku:  Petice - Zakažte pěstování GM plodin v ČR

Přátelé, dovolte mi, abych vás dnes pozval na internetové stránky, kde momentálně probíhá petiční akce s názvem:
Zakažte pěstování GM plodin v ČR - STOP GMO growing in Czech republic.
Pokud se osobně rozhodnete tuto petici podpořit, tak není nic jednoduššího než zadat svůj kontaktní email, jméno a příjmení, stát a poštovní směrovací číslo svého bydliště. Příjemný a slunný víkend vám všem a s pozdravem Jan B.

Úryvek petice:
Pěstování GM plodin už na svém území zakázala celá řada členských států EU, mezi nimi například Francie, Bulharsko, Bavorsko, ze světových velmocí zmiňme Rusko nebo Kanadu. Česká republika (spolu s Rumunskem, Španělskem a Portugalskem) jde i přes protesty svých občanů a varovné hlasy odborníků z řad ekologů, politiků i vědců proti proudu a GM plodiny na svých polích nadále ve velkém pěstuje.
Odmítáme být pokusnými králíky osivářských korporací, lobbistů a zkorumpovaných politiků a žádáme zákaz pěstování GM plodin na našem území!

Many of European countries already banned GMO growing. Only Romania, Spain, Portugal and unfortunately Czech republic remain supporting this. We categorically refuse being used as guinea pigs for corporations, lobbyists and corrupted politicians. That´s why we call for banning GMO growing on area of Czech republic!

Žádáme proto vládu ČR, aby na území České republiky zakázala pěstování všech geneticky modifikovaných plodin a zavedla povinné označení nejen pro potraviny neživočišného původu, ale i pro maso, masné výrobky, vejce, mléko a mléčné výrobky pocházející ze zvířat, která byla krmena GM krmivem, a to včetně ryb a korýšů. Dále žádáme, aby se ČR přidala k projektu GMO-free a rezolutně se tak postavila proti pěstování GM plodin v ČR.

Další informace: https://secure.avaaz.org/en/petition/Vl ... c/?dqiGcbb

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/