Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 16, 2024 9:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 9:25 am 
Offline

Registrován: úte zář 06, 2011 8:06 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den přeji všem...
Rád bych se zeptal na možná podivný dotaz. Jaký máte názor na ovoce a zeleninu ze supermarketů?! Víte poslední dobou se člověk dočítá ze spousty zdrojů, o tom kolik chemie se používá, než se to ovoce se zeleninou dostanou na pulty do obchodů. Přirozeně mám tedy strach jestli konzumace těchto potravin spíše neuškodí než prospěje. Budu vděčný za každý postřeh. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 2:32 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Pan Filuta píše:
Dobrý den přeji všem...
Rád bych se zeptal na možná podivný dotaz. Jaký máte názor na ovoce a zeleninu ze supermarketů?! Víte poslední dobou se člověk dočítá ze spousty zdrojů, o tom kolik chemie se používá, než se to ovoce se zeleninou dostanou na pulty do obchodů. Přirozeně mám tedy strach jestli konzumace těchto potravin spíše neuškodí než prospěje. Budu vděčný za každý postřeh. Děkuji

Tak toto je tezka otazka. Zalezi uz na osobnich preferencich, dale jakou zeleninu a v jakem mnozstvi, jaka uprava atd, atd. Neni zelenina jako zelenina. Pokud vas to uklidni ja treba celkem pravidelne kupuji a jim samozrejme v mnozstvi podle rocniho obdobi, ceny a chuti:
citrony (nekdy bio), mrkev (nekdy bio), kedlubny, redkvicky, kysane zeli (dusledne bez konzervantu), cibuli, cesnek (vyhybam se cinskemu), pomerance, vodni melouny, nekterinky, banany (obcas zn. Chiquita), hrachove lusky, cherry rajcata i normalni a okurky hadovky (nejradeji mam ty "infekcni" Spanelske \":)\")), bile papriky, nanuky z jahodove tristi,snazim se vyhybat konzervantum a zbytecnym aditivum, barvivum ktere nejsou ziskany jinak nez primo z ovoce nebo zeleniny.

Krom vodniho melounu a nektarinek se nicim vylozen neprecpavam a da se rict ze obmenuju to ktere ovoce nebo zeleninu podle chuti, tzn. ze jeden mesic mi treba chutna mrkev tak jim vice mrkve jiny banany, atd a kombinuju to podle chuti s dalsimi potravinami, ktere jsou nemene a rekl bych i vice dulezite: cerstve maslo, chleba, rohliky,maso, dzemy... na to nezapominat!

Mozna ze sem na neco opomel takze budu svoje sdeleni zase 3x editovat. \":)\"

Ovsem nutno dodat ze celkem pravidelne suplementuji mineralni pripravky vlastni vyroby jako zinek, jod, med, selen, mangan, chrom, posledni dobou sem zacal draslik, horcik, vapnik a lecive byliny povetsinou vlastnorucne sbirane ale nektere i kupovane. Mohu rozvest jake je-li potreba.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 3:12 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Četl jsem jednu knihu o téhle problematice a obecně se dá říct, že každé ovoce a zelenina byla nějak ošetřena (nějakou chemikálií), nejlépe jsou na tom tuzemské produkty, protože ty se nevyváží do celého světa, takže teoreticky nemusí být tak hodně ošetřeny jako ovoce a zelenina z exotičtějších zemí. Samozřejmě ještě lepší jsou české BIO produkty, ovšem některé ceny jsou fakt vysoké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: stř zář 07, 2011 3:30 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
smajliss píše:
Četl jsem jednu knihu o téhle problematice a obecně se dá říct, že každé ovoce a zelenina byla nějak ošetřena (nějakou chemikálií), nejlépe jsou na tom tuzemské produkty, protože ty se nevyváží do celého světa, takže teoreticky nemusí být tak hodně ošetřeny jako ovoce a zelenina z exotičtějších zemí. Samozřejmě ještě lepší jsou české BIO produkty, ovšem některé ceny jsou fakt vysoké.

Zkuste najit odpoved na svoji otazku v knize "Tajemstvi vyrobcu potravin" nebo primo osobni pracovni praxi (exkurzi) u techto vyrobcu ovoce a zeleniny. Nebo se dotazat organu na http://www.szpi.gov.cz/. Jinak me momentalne nenapada lepsi reseni.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: pát zář 09, 2011 7:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
Pan Filuta píše:
Dobrý den přeji všem...
Rád bych se zeptal na možná podivný dotaz. Jaký máte názor na ovoce a zeleninu ze supermarketů?! Víte poslední dobou se člověk dočítá ze spousty zdrojů, o tom kolik chemie se používá, než se to ovoce se zeleninou dostanou na pulty do obchodů. Přirozeně mám tedy strach jestli konzumace těchto potravin spíše neuškodí než prospěje. Budu vděčný za každý postřeh. Děkuji

Tak, že jde v superhypermarketech o celkem šmejdové zboží to není žádné tajemství o tom zde píšu stále a řešení vám celkem správně píše člen smajliss, přičemž já se raději řídím heslem "kupovat u Lojzy", tedy od sousedů a drobnopěstitelů, těm se ty chemické sajrajty nevyplatí aplikovat a máte tedy zboží čisté a za dobrou cenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: sob zář 10, 2011 11:46 pm 
Offline

Registrován: úte zář 06, 2011 8:06 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za rady... Budu se tedy snažit dále získávat maximum potravin, jak píše smajliss a pan Jaroslav - u Lojzy. Co mám ale dělat, když některé důležité potraviny neseženu?! Mám kupovat ze supermarketů, nebo raději vynechat a čekat dokud neseženu něco od Lojzy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2011 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
Pan Filuta píše:
Děkuji za rady... Budu se tedy snažit dále získávat maximum potravin, jak píše smajliss a pan Jaroslav - u Lojzy. Co mám ale dělat, když některé důležité potraviny neseženu?! Mám kupovat ze supermarketů, nebo raději vynechat a čekat dokud neseženu něco od Lojzy?

Tím bych se zase tak nešiškoval, prostě co bude od Lojzy, to bude a zbytek holt od superhypermarketů, ale každopádně se snažit sehnat u Lojzy co nejvíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: úte zář 20, 2011 10:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pripajam sa tiez za Lojzu. Niekedy je ho tazke najst, ale vyskytuje sa prakticky v kazdom meste a dedine. Treba obetovat trochu zo svojho drahocenneho (ehm, ehm, prijdem o dve casti Panelaku... coze??? no dobre) casu, a urcit si, co je pre cloveka dolezite.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovoce a zelenina ze supermarketů
PříspěvekNapsal: stř zář 21, 2011 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Pripajam sa tiez za Lojzu. Niekedy je ho tazke najst, ale vyskytuje sa prakticky v kazdom meste a dedine. Treba obetovat trochu zo svojho drahocenneho (ehm, ehm, prijdem o dve casti Panelaku... coze??? no dobre) casu, a urcit si, co je pre cloveka dolezite.

Tak kvalita života je prakticky pouze o určení vlastních priorit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz