Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 16, 2024 9:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Homeopatiká
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 10:17 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Zo zvedavosti som navštívil homeopatičku, človek skúša všeličo. Dala mi nejaké homeopatiká aby sa mi neobnovili polypy, čosi proti hemoroidom a nnejaké dvoje guličky aby sa mi stratili bradavice. Beriem už druhú dávku a zatiaľ efekt nevidím. Kamarát mi tvrdí že homeopatiká sú iba placebo. Aký máte na ne názor? Máte s nimi nejakú skúsenosť?
Jedna kamarátka mala veľmi opuchnutú nohu, jej to pomohlo. Druhej kamarátke priniesla nejaké lieky lebo nemohla pre veľké bolesti ani chodiť, ona stále kojí tej to tiež pomáha.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homeopatiká
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 9:29 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Záleží na tom, jaká homeopatika máš.
Všeobecně nižší potence- 9CH, 15CH se užívají častěji, třeba i víckrát denně a účinek je znát dřív. Vyjímečně v řádu hodin.
Je potřeba dbát na čistotu- před a po podávání homeopatik nejíst, užívat homeopatickou zubní pastu apod.

Většinou ale homeopatická léčba se projevuje nejdříve po 14-ti dnech. A doktor-homeopatik Tě zpravidla pozve na kontrolu za tři měsíce, protože dřív se léčba a její účinky nedají vyhodnotit...

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homeopatiká
PříspěvekNapsal: úte pro 11, 2012 11:38 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Nič také mi tá homeopatička nepovedala. Nič o nejedení, dokonca že medzi nimi môžem aj jesť.
Antimonium Crudum 9Ch
Nitricum Acidum 9Ch
Cardus

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homeopatiká
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 1:26 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Z vědeckého hlediska je to naprostý nesmysl, protože při tak vysokém stupni ředění to nemůže mít vůbec žádný účinek. Homeopatici to vysvětlují jako otisk informace základního léku a podle velké řady uživatelů to účinkuje. Každý zde může tvrdit co chce a bude mít pravdu. Faktem je, že mnohé věci jsou nelogické a přesto fungují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homeopatiká
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 9:45 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
No práve. Keby sa jednalo o bolesť krorá ustúpila dalo by sa hovoriť o placebo efekte. Ale napr. kamarátova žena mala veľmi opuchnutú nohu či koleno, ja neviem, mne nohy neukazovala a nič jej nepomáhalo a homeopatiká jej pomohli. Môj syn má následky (žena v 9-tom týždni silno krvácala a doktor povedal že ešte za svoju prax nevidel aby sa plod v takom stave udržal a to bol už starší gynekológ) už má vyše 30 rokov, keď som homeopatičke vysvetlil jeho problém bez toho aby ho videla tak mi pre neho dala dvoje granule a keď ich berie mám dojem že je sústredenejší a kľudnejší. Tam určite nemôže ísť o nejaký placebo efekt, ten by sa prejavil aj u liekov od psychologičky.
Ľudia dávajú veľké peniaze za rôzne doplnky ktoré vôbec nepomáhajú, tak prečo by som neskúsil toto, neni to tak drahé. Ak by sa len jedenn problém podarilo dostať pod kontrolu tak som spokojný.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homeopatiká
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 7:28 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
pecador píše:
Z vědeckého hlediska je to naprostý nesmysl, protože při tak vysokém stupni ředění to nemůže mít vůbec žádný účinek. Homeopatici to vysvětlují jako otisk informace základního léku a podle velké řady uživatelů to účinkuje. Každý zde může tvrdit co chce a bude mít pravdu. Faktem je, že mnohé věci jsou nelogické a přesto fungují.

On není vědec, jako vědec. Kvantový fyzik by nám princip homeopatie a rezonance klidně vědecky vysvětlil.
Otázkou ovšem je, jestli bychom to pochopili....

Většinou ale homeopatii nepopírají opravdoví vědci, ale skeptici, ohánějící se jakýmsi "vědeckým názorem". \":wink:\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homeopatiká
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 11:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Zo zvedavosti som navštívil homeopatičku, človek skúša všeličo. Dala mi nejaké homeopatiká aby sa mi neobnovili polypy, čosi proti hemoroidom a nnejaké dvoje guličky aby sa mi stratili bradavice. Beriem už druhú dávku a zatiaľ efekt nevidím. Kamarát mi tvrdí že homeopatiká sú iba placebo. Aký máte na ne názor? Máte s nimi nejakú skúsenosť?
Jedna kamarátka mala veľmi opuchnutú nohu, jej to pomohlo. Druhej kamarátke priniesla nejaké lieky lebo nemohla pre veľké bolesti ani chodiť, ona stále kojí tej to tiež pomáha.

Tak proč by to nemělo fungovat, dobře vám odpověděl člen milda a já vysvětlení o informační léčbě trochu zjednoduším pro snadnější pochopení. Vše na tomto světě je o informacích, akorát jde o to jak je podáte. Homeopatikum je prostě informační léčba a není tedy nutná prakticky žádná účinná látka stejně jako je výchovná facka informační záležitost, kdy také není přítomna žádná účinná látka a přesto předání této informace většinou zabere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Homeopatika na únavu?
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 7:57 am 
Offline

Registrován: sob dub 20, 2013 7:32 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Pár měsíců jsem hodně unavená ale poslední týdny už to můj organismus nezvládl a musela jít marodit. Jsem neskutečně unavená po každém jídle na mě příjde hrozný pocit spánku a neudržím otevřené oči takže musím jít do postele. Skoro celý den spím bolí mě svaly a mám tlaky v hlavě a za očima. Dělali mi testy na štítnou žlázu atd... ale nic se nenašlo už jsem zoufalá protože tento stav není pro 26 letou ženskou normální a nedá se dlouho vydržet. Chtěla bych Vás tímto poprosit o radu v oblasti homeopatik. Děkuji předem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homeopatika na únavu?
PříspěvekNapsal: úte kvě 14, 2013 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
ywettka píše:
Dobrý den, ráda bych požádala o radu. Pár měsíců jsem hodně unavená ale poslední týdny už to můj organismus nezvládl a musela jít marodit. Jsem neskutečně unavená po každém jídle na mě příjde hrozný pocit spánku a neudržím otevřené oči takže musím jít do postele. Skoro celý den spím bolí mě svaly a mám tlaky v hlavě a za očima. Dělali mi testy na štítnou žlázu atd... ale nic se nenašlo už jsem zoufalá protože tento stav není pro 26 letou ženskou normální a nedá se dlouho vydržet. Chtěla bych Vás tímto poprosit o radu v oblasti homeopatik. Děkuji předem

No nevím, zde vám homeopatika asi moc nepomohou, to vidím spíše na kvasinky a celkovou otravu organizmu. Vyzkoušejte očistu střeva a jater, to by mělo dosti pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homeopatiká
PříspěvekNapsal: stř kvě 15, 2013 6:38 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Mne liečila homeopatička nejaké bradavice či znamienka pozerali na to dve, ale nejaké výsledky nevidím. Tá staršia je doktorka, takže nie len obyčajná zaškolená akože zdravotníčka.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz