Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 10:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Neví někdo jestli se Vit.C (kyselina L-askorobová) nepere navzájem s Bórem (kyselina boritá)?

Nikde jsem nic takového nezaznamenal a bude to tedy asi bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 10:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jitka píše:
Dobrý den, kvůli otokům potřebuje manžel brát draslík. Prosím Vás, Jardo, doporučujete brát 4 g pomocí chloridu draselného. Ale protože chlorid obsahuje zhruba 50% draslíku, znamená to, že vlastně čistého draslíku doporučujete 2 g? Nebo jsem to špatně pochopila a má to být celé ty 4 g čistého draslíku? A mohl byste se, prosím, podívat na tento odkaz na přípravek s draslíkem ? - je tam i hořčík, vitamín E a vitamín B6: http://www.naturprodukt.cz/?np_zbozi=93_230_
Chtěla jsem něco s největším množstvím draslíku a toto jsme s lékárnicí vybraly ( v 1 tabletě 70 mg draslíku). Doporučují tam 1 - 2 tablety denně. Raději jsme spočítaly, jestli by ostatní komponenty nevadily (hlavně vit. E). Zjistila jsem, že by měl manžel denně brát kvůli draslíku buď 3 tablety (tím pádem 2,1 g čistého draslíku) a nebo 6 tablet (pokud mi řeknete, že má brát okolo 4 g čistého draslíku denně). Ještě vysvětlení, proč nechceme chlorid draselný, který doporučujete - bohužel už chlorid hořečnatý mu strašně moc nechutnal a proto jsem musela pořídit hořčík v tabletách.
Dodatečně jsem si uvědomila, jak jsem se pletla v převodech miligramů a gramů. To znamená, že těch tablet by musel brát buď 30 nebo 60 za den! Je to vůbec možné, že neexistují tablety s větším množstvím draslíku?
Moc Vám děkuji za odpověď.

Doporučení se týká čistého draslíku, čili potřebujete dvojnásobné množství chloridu draselného. Přípravek asi bude mnohem dražší, než čistá sůl. Nevím co studovala lékárnice, ale dle mého názoru je gram 1000 mg a těch tablet by musel tedy jíst 30. Sole nejsou o kvalitě chutí, ale o dobré ceně, prostě musí něco ustát, na vojně mu také nikdo nezametal cestičku. No vidíte, také jste na to přišla, že tabletová komedie je docela nesmysl, prostě platíte a máte dobrý pocit, ale nic nedodáváte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 10:37 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 12:25 am
Příspěvky: 21
Pan Jardo
Mam otazku k pitiu vitaminu C. Kazde rano a vecer si robim stavu mrkva, paradajka a vitamin C, tak 3-5 g. Zvyknem si do stavy pridavat aj trochu olivoveho oleja. Len neviem, ci je to spravne, ci si olivovy olej a vitamin C neodporuje, co sa tyka travenia.

Vdaka,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 8:47 am 
Offline

Registrován: čtv úno 24, 2011 11:10 am
Příspěvky: 11
Potřebuji poradit ohledně zinku - píšete, že se má brát na lačno, což nezvládám ani v tabletkách ani v kapkách. Když si ho vezmu nalačno, tak mám silný návaly na zvracení v žaludku i v krku, ale ke zvracení nedojde, ale je mně špatně, skoro až křeče. Večer je to trošku mírnější, ale i tak dost blbý. Mám to tak dlouho, není to nic chvilkového. Jak to teda brát - můžu si ten zinek dávat chvilku po menším jídle, nebo to je k ničemu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 09, 2011 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Marcel píše:
Pan Jardo
Mam otazku k pitiu vitaminu C. Kazde rano a vecer si robim stavu mrkva, paradajka a vitamin C, tak 3-5 g. Zvyknem si do stavy pridavat aj trochu olivoveho oleja. Len neviem, ci je to spravne, ci si olivovy olej a vitamin C neodporuje, co sa tyka travenia.

Vdaka,

Tam nevidím problém a na vstřebávání by olej neměl mít zásadní vliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát čer 10, 2011 10:51 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den,

dle rad na vitarian.cz, jsem si koupila kyselinu askorbovou a jednou sodu, vždy namíchám 3 odměrky, které jsou u té kyseliny+1 odměrku sody, smíchám s vodou a postupně přes den piju do jídla. Zkouším to teprve tři dny, takže jsem se ještě nedostala k průjmu, takže ještě nevím, kolik toho vlastně potřebuju, ale určitě si to budu takto míchat víckrát denně, protože ta jedna várka se mnou nic nedělá. Jen prosím o ujištění, že jsem to pochopila dobře a že je to správné takto dělat.

Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 12:07 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Elliška píše:
Potřebuji poradit ohledně zinku - píšete, že se má brát na lačno, což nezvládám ani v tabletkách ani v kapkách. Když si ho vezmu nalačno, tak mám silný návaly na zvracení v žaludku i v krku, ale ke zvracení nedojde, ale je mně špatně, skoro až křeče. Večer je to trošku mírnější, ale i tak dost blbý. Mám to tak dlouho, není to nic chvilkového. Jak to teda brát - můžu si ten zinek dávat chvilku po menším jídle, nebo to je k ničemu?

Měl jsem to taky.Poradil jsem si s tím tak že jsem si vyzkoušel dávku kterou snesu bez návalů na zvracení a na té jsem nějakou dobu zůstal a pak jsem zkusil třeba o 1 kapku přidat a zase jsem zůstal až do plné dávky 200mg.Teď beru už jen 40mg jako udržovačku a po prázdninách zas pošlu vlasy na rozbor a uvidim.Jinak všeobecně je mi po zinku na zvracení když na mě leze viroza,nebo jsem hodně unavený a nebo mám přemnoženou kandidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 1:51 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Pavel Veselý píše:
Měl jsem to taky.Poradil jsem si s tím tak že jsem si vyzkoušel dávku kterou snesu bez návalů na zvracení a na té jsem nějakou dobu zůstal a pak jsem zkusil třeba o 1 kapku přidat a zase jsem zůstal až do plné dávky 200mg.Teď beru už jen 40mg jako udržovačku a po prázdninách zas pošlu vlasy na rozbor a uvidim.Jinak všeobecně je mi po zinku na zvracení když na mě leze viroza,nebo jsem hodně unavený a nebo mám přemnoženou kandidu.

ja som toto mala a mam, beriem chlorid - 200mg, skusila som aj mensie mnozstvo - iba 100mg a rovnako, umiernejnejsi postup so este nevyskusala, vdaka za tip.
zatial teda beriem po jedle, no aj to je problem, pojjkial ho vezmem iba po ovoci, citim ho v zaludku. ja som po davke na lacno, aj mensej, zvracala.
aj po medi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 11, 2011 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
Dobrý den,

dle rad na vitarian.cz, jsem si koupila kyselinu askorbovou a jednou sodu, vždy namíchám 3 odměrky, které jsou u té kyseliny+1 odměrku sody, smíchám s vodou a postupně přes den piju do jídla. Zkouším to teprve tři dny, takže jsem se ještě nedostala k průjmu, takže ještě nevím, kolik toho vlastně potřebuju, ale určitě si to budu takto míchat víckrát denně, protože ta jedna várka se mnou nic nedělá. Jen prosím o ujištění, že jsem to pochopila dobře a že je to správné takto dělat.

Děkuji!

Ano, děláte to dobře, dává se váhově 2:1 a objemově 3:1, čili tak jak to píšete. Jediné omezení je průjem a již jsem ten postup zde několikrát popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 9:47 am 
Offline

Registrován: čtv úno 24, 2011 11:10 am
Příspěvky: 11
Pavel Veselý píše:
Měl jsem to taky.Poradil jsem si s tím tak že jsem si vyzkoušel dávku kterou snesu bez návalů na zvracení a na té jsem nějakou dobu zůstal a pak jsem zkusil třeba o 1 kapku přidat a zase jsem zůstal až do plné dávky 200mg.Teď beru už jen 40mg jako udržovačku a po prázdninách zas pošlu vlasy na rozbor a uvidim.Jinak všeobecně je mi po zinku na zvracení když na mě leze viroza,nebo jsem hodně unavený a nebo mám přemnoženou kandidu.

Mně to dělají i tři kapky. Brát to po jedné? To už je možná lepší vzít jich víc po menším jídle - nebo myslíte, že ta jedna kapka na lačno je účinnější? Ještě k tomu dalšímu příspěvku - sníst ovoce mně taky v případě zinku nepomáhá. Asi bude problém se žaludkem, protože třeba ovoce ráno nezvládám taky, měla jsem z toho takový křeče, že už radši nepokouším (ale byl to jiný typ bolesti než z toho zinku).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 11:50 am 
Offline

Registrován: čtv říj 01, 2009 1:17 pm
Příspěvky: 39
Jarda píše:
Ano, děláte to dobře, dává se váhově 2:1 a objemově 3:1, čili tak jak to píšete. Jediné omezení je průjem a již jsem ten postup zde několikrát popisoval.

A je jedno, kolik tam pak přidám vody? Dávám to do malé tmavé lahvičky od vitamínu E....protože mi příjde, že v PETce by to vyprchalo, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dotazy
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 1:27 pm 
Offline

Registrován: ned led 02, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 6
Dobrý deň,

mám iba zopár dotazov, tak ak budete môcť budem rád, ak mi na ne zodpoviete \":)\"
Najpr som sa chcel spýtať, že ako je to s vitamínmi B a ako ich dopĺnať najlepšie , ja som skúšal B comlex so všetkými radmi vitamínov B a do toho niekedy ešte pridával Panthenol 40 mg. a pivovárské kvasnice v tabletkách. viete aj o nejakých iných možnostiach ako dostať do tela čo najzdravšie, vitamíny typu B????

2, neviete ako je to s makom , príjma človek vápnik aj keď sa nepomelie??? a niekde som čítal že ak sa dá mak s cukrom ,tak že už žiaden vápnik telo s neho nevstrebe ??? a čo s medom ????

3, chcel som sa spýtať na väčšie fyzické výkony, začal som chodiť na skaly a liezť ...mám niečo doplnovať viac , niečo na svaly:) ?

4. a ešte posledný dotaz mám podkožnú malú tukovú guličku ,ako na ňu?:

ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 2:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
dobry den jarda, o kratky cas budu 3 mesiace, co podla vlasovej analyzy doplnam bor, zinok, mangan molybden, med. berieem najvyssie davky. ako je to vsak dalej? bolo by treba opat spravitanalyzu, ale mam velmi kratke vlasy, to pojde najskor o 3 mesiace a tiez, aj keby boli vlasy, nie us peniaze.. kazdopadne v akom mnozstve mam dalej doplnat tieto doplnky, dokial bude analyza? predpokladam, ze najvyssie davky uz asi nie....?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 6:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Elliška píše:
Mně to dělají i tři kapky. Brát to po jedné? To už je možná lepší vzít jich víc po menším jídle - nebo myslíte, že ta jedna kapka na lačno je účinnější? Ještě k tomu dalšímu příspěvku - sníst ovoce mně taky v případě zinku nepomáhá. Asi bude problém se žaludkem, protože třeba ovoce ráno nezvládám taky, měla jsem z toho takový křeče, že už radši nepokouším (ale byl to jiný typ bolesti než z toho zinku).

Otestujte si, jak jste na tom s kyselinou chlorovodíkovou v žaludku, její nedostatek dělá žaludek velice citlivý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 6:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
zdravyzivot píše:
A je jedno, kolik tam pak přidám vody? Dávám to do malé tmavé lahvičky od vitamínu E....protože mi příjde, že v PETce by to vyprchalo, ne?

Objem vody je nepodstatný, světlo také nevadí a klidně to můžete dávat do té PET lahve.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz