Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
dobry den jarda, o kratky cas budu 3 mesiace, co podla vlasovej analyzy doplnam bor, zinok, mangan molybden, med. berieem najvyssie davky. ako je to vsak dalej? bolo by treba opat spravitanalyzu, ale mam velmi kratke vlasy, to pojde najskor o 3 mesiace a tiez, aj keby boli vlasy, nie us peniaze.. kazdopadne v akom mnozstve mam dalej doplnat tieto doplnky, dokial bude analyza? predpokladam, ze najvyssie davky uz asi nie....?

Ty tři měsíce je minimální doba na nějaký výsledek, většinou bohatě vyhovuje na suplementaci 6 měsíců a někdo stav ověřuje i po roce. U většiny uvedených prvků má tělo velice dobré vylučování a není tedy zásadní důvod k obavám. Pokud se bojíte, snižte dávku tak na polovinu a jeďte to klidně dál. Zde se dá měď a zinek zjistit laboratorně, přičemž jedno vyšetření stojí cca 110,- Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dotazy
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2011 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
dokument píše:
Dobrý deň,

mám iba zopár dotazov, tak ak budete môcť budem rád, ak mi na ne zodpoviete \":)\"
Najpr som sa chcel spýtať, že ako je to s vitamínmi B a ako ich dopĺnať najlepšie , ja som skúšal B comlex so všetkými radmi vitamínov B a do toho niekedy ešte pridával Panthenol 40 mg. a pivovárské kvasnice v tabletkách. viete aj o nejakých iných možnostiach ako dostať do tela čo najzdravšie, vitamíny typu B????

2, neviete ako je to s makom , príjma človek vápnik aj keď sa nepomelie??? a niekde som čítal že ak sa dá mak s cukrom ,tak že už žiaden vápnik telo s neho nevstrebe ??? a čo s medom ????

3, chcel som sa spýtať na väčšie fyzické výkony, začal som chodiť na skaly a liezť ...mám niečo doplnovať viac , niečo na svaly:) ?

4. a ešte posledný dotaz mám podkožnú malú tukovú guličku ,ako na ňu?:

ďakujem

To není na pár vět, ale na celou knihu, nicméně není vhodné dávat nějaké komplexy, ale samostatné látky s čímž se dá terapeuticky pracovat, ale je nutné si o tom honě načíst. Mák který není umletý je nestravitelný a nemáte z něho nic, ovšem je to zde všechno již popsáno, tak si to nastudujte. Nikdy nepřidávejte nic sladkého k tukům. Větší fyzický výkon si vyžaduje hlavně bílkoviny a dobré zdroje energie, ale nepřehánět určitě není vhodné jich dodávat mnoho. Kuličku neřešte, takových kuliček má každý v těle, nebo na těle mnoho a nijak řešit se nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 9:07 am 
Offline

Registrován: čtv úno 24, 2011 11:10 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Otestujte si, jak jste na tom s kyselinou chlorovodíkovou v žaludku, její nedostatek dělá žaludek velice citlivý.

Takže opět máte pravdu. Zkoušela jsem test dnes ráno, sice zatím jenom jednou (zkusím znovu), ale nebylo vůbec nic, tedy maximální nedostatek.
PS - aby to tady nebylo jenom o špatných zprávách - letos (majíce za sebou nějaké procedury podle těchto stránek) pozoruji ústup alergie na pyly. Nebyla nijak silná, na sezonu jsem potřebovala tak deset prášků dohromady, a letos zatím nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Elliška píše:
Takže opět máte pravdu. Zkoušela jsem test dnes ráno, sice zatím jenom jednou (zkusím znovu), ale nebylo vůbec nic, tedy maximální nedostatek.
PS - aby to tady nebylo jenom o špatných zprávách - letos (majíce za sebou nějaké procedury podle těchto stránek) pozoruji ústup alergie na pyly. Nebyla nijak silná, na sezonu jsem potřebovala tak deset prášků dohromady, a letos zatím nic.

Vidíte, to jsou dobré zprávy a těch není nikdy dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Mák a ořechové mléko
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 3:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Jarda píše:
Mák který není umletý je nestravitelný a nemáte z něho nic.

Když dělám ořechové mléko dávám jednu lžíci nepomletého máku do vody s ořechy. Ráno odšťvaním na dvouhřídelovém odšťavňovači občas vzniklou drť přimíchám občas vypiju pouze vodu s mrkví a vzniklým tukem, tak se chci zeptat jestli i tahle kombinace je ve využití máku k ničemu. Jak správně využít mák v ořech. mléku? Těsně před konzumací ořech. mléka namlýt mák a přisypat do něho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 5:15 pm 
Offline

Registrován: sob čer 11, 2011 8:06 am
Příspěvky: 2
Hodně jsem tu četl o Vitamínu C a jeden dotaz kde se dá sehnat sypaný Vitamín C.Já ho kupuji v Drogérií 100 gramů za 39 Kč a jsem s ním spokojený.A k tomu ještě si v tom samém obchodě kupuji Zásaditý prášek 250 g za 59 Kč na vyrovnání hladiny organismu.Směs obsahuje draslík,vápník,hořčík,sodík,železo,zinek,mangan,měd´,selen,molybden,chrom,křemelína.

Jinač obdivuji pana Jardu za to jak dokáže žít podle toho co ti píše.Mě je 43 a když jsem se koukal na seznam zásaditých potravin,tak jsem zjistil že v zásadě se stravuji pomalu výhradně jen z těch kyselinotvorných.Je to vážně moc těžký překopat svoji životosprávu při svých zvycích.Ale jak se říká,všechno špatné k něčemu dobré a to špatně je i,že mě propustili ale naštestí s odstupným a já mám konečně chvilku času udělat něco pro své zdraví.A jak jsem zjistil,tak to není lehké.Ale super je to,že je ta možnost.Na počtění jednoduchý,ale v praxi je to fakt težší.Jediný co jsem zatím dokázal že nekouřím,pak jsem si koupil Irigátor a proužky na měření PH.No jaké jsem měl PH to raději ani nebudu zvěřejňovat.Čeká mě težký boj,ale jdu do něj.Zatím nemám žádné zdravotní problémy(velké)ale myslím že,už je na čase myslet na své zdraví protože brzo už by se asi hlásili vzhledem k mému věku první neduhy.Už jsem na této stránce četl hodně rad a jsem vážně zhlcen informaceny,které pomalu vstřebávám.Jinač klobouk dolů před panem Jardou za to,že nám tu už koukám léta dodává životodárné informace.

Jo a ještě naposled dotaz,někde jsem četl že Vitamíc C je zásaditotvorný,jak to teda je ? Předem děkuji za odpověd´


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2011 7:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
mrblackwell píše:
Hodně jsem tu četl o Vitamínu C a jeden dotaz kde se dá sehnat sypaný Vitamín C.Já ho kupuji v Drogérií 100 gramů za 39 Kč a jsem s ním spokojený.A k tomu ještě si v tom samém obchodě kupuji Zásaditý prášek 250 g za 59 Kč na vyrovnání hladiny organismu.Směs obsahuje draslík,vápník,hořčík,sodík,železo,zinek,mangan,měd´,selen,molybden,chrom,křemelína.

Jinač obdivuji pana Jardu za to jak dokáže žít podle toho co ti píše.Mě je 43 a když jsem se koukal na seznam zásaditých potravin,tak jsem zjistil že v zásadě se stravuji pomalu výhradně jen z těch kyselinotvorných.Je to vážně moc těžký překopat svoji životosprávu při svých zvycích.Ale jak se říká,všechno špatné k něčemu dobré a to špatně je i,že mě propustili ale naštestí s odstupným a já mám konečně chvilku času udělat něco pro své zdraví.A jak jsem zjistil,tak to není lehké.Ale super je to,že je ta možnost.Na počtění jednoduchý,ale v praxi je to fakt težší.Jediný co jsem zatím dokázal že nekouřím,pak jsem si koupil Irigátor a proužky na měření PH.No jaké jsem měl PH to raději ani nebudu zvěřejňovat.Čeká mě težký boj,ale jdu do něj.Zatím nemám žádné zdravotní problémy(velké)ale myslím že,už je na čase myslet na své zdraví protože brzo už by se asi hlásili vzhledem k mému věku první neduhy.Už jsem na této stránce četl hodně rad a jsem vážně zhlcen informaceny,které pomalu vstřebávám.Jinač klobouk dolů před panem Jardou za to,že nám tu už koukám léta dodává životodárné informace.

Jo a ještě naposled dotaz,někde jsem četl že Vitamíc C je zásaditotvorný,jak to teda je ? Předem děkuji za odpověd´

Gratuluji k takovému životnímu poznání, ve svém věku můžete ještě vše zvrátit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Mák a ořechové mléko
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 7:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Když dělám ořechové mléko dávám jednu lžíci nepomletého máku do vody s ořechy. Ráno odšťvaním na dvouhřídelovém odšťavňovači občas vzniklou drť přimíchám občas vypiju pouze vodu s mrkví a vzniklým tukem, tak se chci zeptat jestli i tahle kombinace je ve využití máku k ničemu. Jak správně využít mák v ořech. mléku? Těsně před konzumací ořech. mléka namlýt mák a přisypat do něho?

To děláte správně, protože dvouhřídelový odšťavovač mák rozdrtí naprosto dokonale a jeho využitelnost je pak ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 7:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mrblackwell píše:
Hodně jsem tu četl o Vitamínu C a jeden dotaz kde se dá sehnat sypaný Vitamín C.Já ho kupuji v Drogérií 100 gramů za 39 Kč a jsem s ním spokojený.A k tomu ještě si v tom samém obchodě kupuji Zásaditý prášek 250 g za 59 Kč na vyrovnání hladiny organismu.Směs obsahuje draslík,vápník,hořčík,sodík,železo,zinek,mangan,měd´,selen,molybden,chrom,křemelína.

Jinač obdivuji pana Jardu za to jak dokáže žít podle toho co ti píše.Mě je 43 a když jsem se koukal na seznam zásaditých potravin,tak jsem zjistil že v zásadě se stravuji pomalu výhradně jen z těch kyselinotvorných.Je to vážně moc těžký překopat svoji životosprávu při svých zvycích.Ale jak se říká,všechno špatné k něčemu dobré a to špatně je i,že mě propustili ale naštestí s odstupným a já mám konečně chvilku času udělat něco pro své zdraví.A jak jsem zjistil,tak to není lehké.Ale super je to,že je ta možnost.Na počtění jednoduchý,ale v praxi je to fakt težší.Jediný co jsem zatím dokázal že nekouřím,pak jsem si koupil Irigátor a proužky na měření PH.No jaké jsem měl PH to raději ani nebudu zvěřejňovat.Čeká mě težký boj,ale jdu do něj.Zatím nemám žádné zdravotní problémy(velké)ale myslím že,už je na čase myslet na své zdraví protože brzo už by se asi hlásili vzhledem k mému věku první neduhy.Už jsem na této stránce četl hodně rad a jsem vážně zhlcen informaceny,které pomalu vstřebávám.Jinač klobouk dolů před panem Jardou za to,že nám tu už koukám léta dodává životodárné informace.

Jo a ještě naposled dotaz,někde jsem četl že Vitamíc C je zásaditotvorný,jak to teda je ? Předem děkuji za odpověd´

Ty ceny máte dobré a pokud je dobrá i kvalita, tak levněji to asi neseženete. Jinak vitamín C určitě zásadotvorný není, ten naopak je docela dost kyselinotvorný, ovšem ve směsi s jedlou sodou jako C askobát je už neutrální, nebo dokonce zásadotvorný, což jsem zde popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přidávání draslíku
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 10:27 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Člen rodiny si chce přidávat draslík (1/2 č.lž. KCL) do štávy z jablka+mrkev...kam už si dává vitamín C.

Je tato kombinace vyhovující? (hlavně ten draslík s céčkem najednou),
mrkev pokud si vzpomínám jste někde psal, že jako jedinou zeleninu lze přidávat kamkoli, i k ovoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přidávání draslíku
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Člen rodiny si chce přidávat draslík (1/2 č.lž. KCL) do štávy z jablka+mrkev...kam už si dává vitamín C.

Je tato kombinace vyhovující? (hlavně ten draslík s céčkem najednou),
mrkev pokud si vzpomínám jste někde psal, že jako jedinou zeleninu lze přidávat kamkoli, i k ovoci.

Uvedená kombinace plně vyhovuje, s tím nebude žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 12:14 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
Má braní askorbátu draselného nějaká negativa?
(Příjem čistého K+ si hlídám.)

Jaký je hmotnostní poměr příjmu draslík : sodík?

Na netu píšou hmotnostně 2K+:1Na+ .
(Převaha draslíku.)

24.6.:
1g KCl => 524,4 mg K+
1g KHCO3 => 390,5 mg K+

V článku o draslíku píšete denně max. 4g KCl (=2g K+) jako doplněk stravy.
(To dodržuji.)


Přílohy:
KHCO3.jpg
KHCO3.jpg [ 47.49 KiB | Zobrazeno 5812 krát ]


Naposledy upravil Jenik2011 dne pát čer 24, 2011 12:12 pm, celkově upraveno 2
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
Má braní askorbátu draselného nějaká negativa?
(Příjem čistého K+ si hlídám.)

Jaký je hmotnostní poměr příjmu draslík : sodík?

Na netu píšou hmotnostně 2K+:1Na+ .
(Převaha draslíku.)

Tak nemá, akorát je tu ta možnost předávkování draslíkem. Oni to píšou správně, ale to se těžko hlídá, protože draslíku je ve stravě docela dost, čili by jste musel sledovat naprosto všechno a to vidím jako nereálné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 22, 2011 4:37 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 09, 2011 11:24 am
Příspěvky: 30
pane jardo, odvezla jsem si od vás spoustu užitečných rad a návodů, ale ouplně jsem se zapomněla zeptat, jak a kdy jednotlivé doplňky užívat, aby se to nebilo...vůbec nevím, co můžu spolu, co nalačno, co po jídle a toto vlákno je tak strašně dlouhé, že mi bude trvat několik dní, to pročíst...abych nedělala zbytečné chyby, tak bych vás (nebo kohokoliv, kdo tu je dýl a má to v malíku) chtěla poprosit o komentář, co s čím z mého výběru...

od vás mám

kyselinu chlorovodíkovou
měď
mangan
lugolův roztok
B1
B5
lékořici
hořčík (ten jsem ještě nezačla užívat, protože jsem zatím nenašla, na jaké dávce se začíná, vím, že stopku nastavuje průjem, ale počáteční dávku jsem zatím nenašla, protože se vždycky začtu do nějakého vlákna a přestanu hledat \":)\" )

a k tomu ještě užívám
C (dělám si v průběhu dne, když mě to napadne)
Zn v chelátové vazbě
E
Selen

taky chci užívat to trojčátko s pelyňkem (zatím jsem nezačla) a to taky nevím, kdy zařadit...teď jsem jen na těch melounech (kéž bych vydržela tři týdny, zatím mám rekord monodiety jen dva týdny, ale nebyly to melouny), takže prostě kdykoliv jdu na meloun, kterej mám permanentně načatej na lince, tak do sebe lupnu nějakej vitamín, prostě abych to nejedla spolu, ale asi by bylo snazší to trošku sdružit, už jen proto, že takto na to musím myslet celej den a často něco vynechám.....

plus chci po té meloun kúře udělat očistu jater a nevím, jestli v ten den něco užívat nebo ne...radši snad ani ne nebo jo? \":mrgreen:\"

jo, a kapátka dnes dorazila, děkuju moc, i vaší paní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 23, 2011 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
marcelka píše:
pane jardo, odvezla jsem si od vás spoustu užitečných rad a návodů, ale ouplně jsem se zapomněla zeptat, jak a kdy jednotlivé doplňky užívat, aby se to nebilo...vůbec nevím, co můžu spolu, co nalačno, co po jídle a toto vlákno je tak strašně dlouhé, že mi bude trvat několik dní, to pročíst...abych nedělala zbytečné chyby, tak bych vás (nebo kohokoliv, kdo tu je dýl a má to v malíku) chtěla poprosit o komentář, co s čím z mého výběru...

od vás mám

kyselinu chlorovodíkovou
měď
mangan
lugolův roztok
B1
B5
lékořici
hořčík (ten jsem ještě nezačla užívat, protože jsem zatím nenašla, na jaké dávce se začíná, vím, že stopku nastavuje průjem, ale počáteční dávku jsem zatím nenašla, protože se vždycky začtu do nějakého vlákna a přestanu hledat \":)\" )

a k tomu ještě užívám
C (dělám si v průběhu dne, když mě to napadne)
Zn v chelátové vazbě
E
Selen

taky chci užívat to trojčátko s pelyňkem (zatím jsem nezačla) a to taky nevím, kdy zařadit...teď jsem jen na těch melounech (kéž bych vydržela tři týdny, zatím mám rekord monodiety jen dva týdny, ale nebyly to melouny), takže prostě kdykoliv jdu na meloun, kterej mám permanentně načatej na lince, tak do sebe lupnu nějakej vitamín, prostě abych to nejedla spolu, ale asi by bylo snazší to trošku sdružit, už jen proto, že takto na to musím myslet celej den a často něco vynechám.....

plus chci po té meloun kúře udělat očistu jater a nevím, jestli v ten den něco užívat nebo ne...radši snad ani ne nebo jo? \":mrgreen:\"

jo, a kapátka dnes dorazila, děkuju moc, i vaší paní

Tento dotaz je v tomto rozsahu neřešitelný, vše je zde již popsáno a mnohokrát, to bych vám to musel znovu opsat, což je nesmysl. Zatím evidentně zásadní chyby neděláte, prostě čtěte a pokud si nebudete v něčem jistá zavolejte, to je z mého pohledu časově únosnější než ty informace stále opisovat. Jinak při očistě jater se neužívá pochopitelně nic mimo věcí v návodu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz