Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 08, 2024 10:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 8:18 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 3:29 pm
Příspěvky: 6
ďakujem za odpoveď. Tak predpokladam že v tej bryndzi bude úplne najobyčajnejší chlorid sodný. A to nebude moc dobré. Som myslel že kvôli tým probiotikám to bude lepšie. A ešte teda mi to strááášne moc chutí s tou bryndzou. Tak neviem či prejsť na ten tvaroh alebo ostať na tom na čom som.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 8:31 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
halluz píše:
ďakujem za odpoveď. Tak predpokladam že v tej bryndzi bude úplne najobyčajnejší chlorid sodný. A to nebude moc dobré. Som myslel že kvôli tým probiotikám to bude lepšie. A ešte teda mi to strááášne moc chutí s tou bryndzou. Tak neviem či prejsť na ten tvaroh alebo ostať na tom na čom som.

Osobne bych tu brynzu bral, Buh vi co blbyho je zas v tvarohu, takze je brynza asi stejne lepsi \":lol:\" . Aspon neni pasterizovana.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 10:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Dnes mi dorazil poštou olej (5 litrov) aj ľanové semienka (3kg). Brať to chcem pre obohatenie stravy a aj ako prevenciu, doktori mi nič nediagnostikovali ale vlastne ani nemohli pretože k doktorom nechodím. Tak pre začiatok, chcel by som skúsiť ráno narýchlo zarobiť dávku z dvoch lyžíc oleja a jednej lyžice semienok, zarobil by som z kefírom. Bude stačiť 2 deci kefíru? Normálny z Teska. Ako vravím, ako prevenciu a pre doplnenie omega3. Žena užíva Lavarin po operácii, mala nejakú slabšiu trombózu, no už by to malo byť ok, výsledky krvi má dobré, v utorok ide na sono ale už minule to mala veľmi zlepšené. Kupovala omega3 ale však to nemá žiaden iný účinok ako stenčenie peňaženky.
Tak prosím o radu ohľadne pomeru s kefírom. Je to taká jednoduchá príprava rannej dávky.

Členka Sara vám to píše dobře, stačí 200 ml, ale pokud bude mléčného výrobku trochu více, nic se neděje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 5:45 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
OK, Ďakujem.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 2:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 21, 2012 11:08 am
Příspěvky: 43
Bydliště: Brno, Znojmo
bludicka píše:
...... človek nevie, akej kvality tieto oleje sú.

Ačkoliv je na lahvích s lněným olejem napsáno "skladujte při teplotách do 8 (nebo 10) st. C.", koukal jsem dnes, že v brněnských zdravých výživách si ani v těchto horkách z toho hlavu nedělají.

Podobný recept koloval již v 80-tých letech v opisech psacím strojem, používala se pouze lněná semínka (i ta byl tehdy problém sehnat) rozmixovaná s tvarohem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
otazka pre pana Jardu, respektive pre vsetkych, ktori sa problematike trochu rozumia...pan Jarda pise (a s nim aj mnoho dalsich liecitelov), ze rakovina je casto problem kvasiniek a plesni, pricom vsade na nete je moznost sa docitat, ze dieta Dr. Budwig je na rakovinu jedna z najucinnejsich a mozno aj vobec najucinnejsia. ked som tak cital pravidla tejto diety, denny jedalnicek a jej protokol, tak som si vsimol:
1/ v jej diete vychadza na den urcite viac gramov bielkovin na kg hmotnosti ako sa doporucuje na tychto strankach (cca 1g/1kg), ked zoberieme, ze v dennom menu doporucuje 120g patlanice, jogurt, majonezu MAYO, orechy (necital som nikde nijake obmedzenia), obcas kvalitny syr a to nepocitam bielkoviny so zeleniny a obilnin...ved aj sama dieta sa nazyva bielkovinova dieta...
2/ tuky (sice len kvalitne) sa veselo miesaju so sacharidmi z obilnin alebo s fruktozou z ovocia, pricom kazda protikvasinkova dieta pouziva palivo bud tuky alebo sacharidy, nikdy nie obidve spolu ako to je u tejto diety (necital som nikde ziadne obmedzenie zdravych tukov a sacharidov)...
3/ pri kazdodennej konzumacii tvarohu, jogurtov, majonezy, orieskov a varenych obilnin, ci ryze (casto 2xdenne), ci sampusu alebo vina si neviem predstavit kolko ovocia a zeleniny by museli jej pacienti zjest, aby si udrzali spravne pH...cize pochybujem, ze vsetci jej uspesne vylieceni pacienti sa pohybovali v zasaditych urovniach...
takze teraz otazka...ako si vysvetlujete tak vysoku ucinnost tejto diety pri rakovine (kvasinkach), ked vlastne celu protikvasinkovu dietu v mnohych bodoch popiera? a co si myslite, moze tato dieta fungovat ako alternativa k vysokosacharidovej a k nizkosacharidovej diete pri liecbe kvasiniek a plesni, ktore sa na tychto strankach prezentuju?

Pokud uvidíte co dělá s krví lněný olej, musí vám dojít, že ta dieta musí fungovat. Patrně funguje vždy, nicméně u vážných nemocí bych ji použil tak jak je postavená a nic neměnil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
hynek píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda se dá lněné semínko nahradit nějak jinak. Sirná patlanina mi moc chutná, ale pociťuji po ní mírnou alergii. Nevadí mi mandle, arašídy, vlašské ořechy, mák,ale lískové oříšky a lněné semínko mi vadí. Zajímavé je, že lněný olej mi taky nevadí. Kupuji si ten z DM. Děkuji za odpověď.

Nahradit asi ne, má mnoho specifických vlastností, ale jíst jiná semínka je také zdravé, čili pokud neřešíte přímo rakovinu, tak je asi můžete vynechat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
halluz píše:
Dobrý deň, nedoporučujete konzumáciu mliečnych výrobkov a konzumácia tvarohu v patlanici je v poriadku ? Nebudem tým zbytočne zahlieňovať organizmus? Začal som si robiť patlanicu zo 100 % ovčej nepasterizovanej bryndze, pretože mi pripadá zdraviu prospešnejšia hlavne kvôli obsahu probiotík. Len neviem či tam nevadí obsah soli a či sa tým tiež zbytočne nezahlieňujem. Patlanicu z orechov som tiež skúšal, ale popravde bola hnusná a ani som to nedojedol \":)\" Dá sa poprípade dosoliť orechová alebo iná patlanica nejakou náhradou soli, aby som sa držal mimo bielych jedov ? Napríklad chloridom draselným ? Alebo nejakou inou, zdravšou náhradou soli.

Je v pořádku a kupodivu nijak výrazně nezahleňuje. Tak mnoho soli určitě vadí, ale tolik jí asi nesníte. Používat se dá sůl himálajská a keltská.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 5:36 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
hynek píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda se dá lněné semínko nahradit nějak jinak. Sirná patlanina mi moc chutná, ale pociťuji po ní mírnou alergii. Nevadí mi mandle, arašídy, vlašské ořechy, mák,ale lískové oříšky a lněné semínko mi vadí. Zajímavé je, že lněný olej mi taky nevadí. Kupuji si ten z DM. Děkuji za odpověď.

Však skúste objednat semienka žlutého lnu od agro-el. Neviem či odroda má vliv ale za pokus to stojí.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 10, 2012 4:11 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Je mozne do sirnej patlaniny pridat aj psylium?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 10, 2012 7:49 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Peto píše:
Je mozne do sirnej patlaniny pridat aj psylium?

Budwigova tam psylium nedavala.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 2:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
hynek píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda se dá lněné semínko nahradit nějak jinak. Sirná patlanina mi moc chutná, ale pociťuji po ní mírnou alergii. Nevadí mi mandle, arašídy, vlašské ořechy, mák,ale lískové oříšky a lněné semínko mi vadí. Zajímavé je, že lněný olej mi taky nevadí. Kupuji si ten z DM. Děkuji za odpověď.

kupujete lněný olej z DM, kde to stojí v teple a na světle kolik týdnů? Ehhh, nebral bych.

Helejte se, to lněné semínko je tam "jen" kvůli dodání lignanů, ale i bez těch to v pohodě jde, takže si dělejte SP jen s lněným olejem, tedy bez rozmixovaného lněného semínka. Podstatný je ten olej (kvalitní!).

Mimochodem jestli máte na lněné semínko lehkou alergii, osobně bych jej tam rozhodně dával i nadále, jen malinko, co by tělo v poho vzalo, a uvidíte, že budete moci semínko postupně (byť jen pomaloučku) navyšovat. To je ten správný postup, jak na potravinovou alergii (viz skvělá kniha "Enzymová výživa", autor Howell).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28316
Bydliště: Poděbrady
Peto píše:
Je mozne do sirnej patlaniny pridat aj psylium?

Jak vám píše člen pv33 v původní variantě se s ničím takovým nikdo nezabýval, nicméně se domnívám, že zásadní negativní vliv na výsledný efekt to mít nebude. Navíc já bych upřednostnil kvalitní defekaci, před dodržováním striktních pravidel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 7:56 pm 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Všimnul jsem si, že někteří z vás si dělají sirnou patlaninu z tvarohu, který je vyroben z kefíru z houbiček. Taková patlanina potom spojuje zdravotní účinky obou těchto produktů? To znamená, že dodává tělu omega-3 tím nejlepším způsobem a ještě obnovuje střevní mikroflóru?

A ještě jeden dotaz. Je možné vyrábět tu patlaninu přímo z kefíru z houbiček (nikoli z tvarohu z kefíru)? Vím že to není dle původního receptu dr. Budwig. Mě zajímá hlavně to, jestli ten kefír obsahuje dostatečné množství proteinů a síry. Protože jestli jo, tak by v tom neměl být problém a mělo by to fungovat stejně jako s tím tvarohem. Akorát hustota bude menší. Ale u tý síry vůbec netuším, jestli v tom kefíru nějaká vůbec je.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 8:36 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Tomass píše:
Všimnul jsem si, že někteří z vás si dělají sirnou patlaninu z tvarohu, který je vyroben z kefíru z houbiček. Taková patlanina potom spojuje zdravotní účinky obou těchto produktů? To znamená, že dodává tělu omega-3 tím nejlepším způsobem a ještě obnovuje střevní mikroflóru?

A ještě jeden dotaz. Je možné vyrábět tu patlaninu přímo z kefíru z houbiček (nikoli z tvarohu z kefíru)? Vím že to není dle původního receptu dr. Budwig. Mě zajímá hlavně to, jestli ten kefír obsahuje dostatečné množství proteinů a síry. Protože jestli jo, tak by v tom neměl být problém a mělo by to fungovat stejně jako s tím tvarohem. Akorát hustota bude menší. Ale u tý síry vůbec netuším, jestli v tom kefíru nějaká vůbec je.

OK, sam vis, ze Budwigova o kefiru nemluvila. Vzhledem k tomu ze upravy standardnich navodu jsou zde velmi caste, uvedl bych co o tom rika autor MMS Jim Humble. Tedy Humble odpovidal na dotaz jestli lze aktivovat MMS pomoci HCL misto kyseliny citronove. Rekl cosi v duchu ze pokud to nekdo bude aktivovat HCL tak at tam pak predevsim neuvadi jeho jmeno. A ze aktivace kyselinou citronovou je overena na statisicich lidi a je overena jeho mnohaletym vyskumem a funguje a je bezpecna. Takze doporucuje v pripade ze nekdo chce provadet aktivaci HCL aby udelal sam vlastni obdobny vyzkum a testy. Nerikal, ze je HCL spatne, ale ze by to chtelo seriozne overit stejne jako jeho originalni navod.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz