Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 8:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chrom versus vanad..
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 7:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
KosmasJ píše:
Dobrý den pane Zajíček,už delší dobu se známe a mám otázečku n tyto 2 prvky.Jelikož právě čtu knihu:Chrom je pro vás duležitý od Betty Kamen,a mám ho deficitní 68 procentě a vanad 33 procent z vlasové analýzy,tak sem si u vás tyto 2 prvky objednal.Až mi příjdou rad bych začal v užívání,ale pořád nevím jak dávkovat.V této knize píšou že chrom se nemá moc rád s vanadem,vanad ho jakoby neutralizuje,nebo jak to mám říct,proto mě napadá že by bylo asi vhodnějši suplementovat chrom každý den ráno po ovocné snídani a vanadyl sulfát pouze obden po zeleninové večeři,navíc by to bylo určitě vhodnějsí jelikož tyto prvky mám deficitní tak 2:1.Je zase pravda že chrom od vás je 200 mg a vanadyl sulfát pouze 5 mg,tak jak tedy na to,prosím uveďte mě na správnou cestu,budu velice vďečný,zatím nashledanou s pozdravem z Vysočiny...\":-)\"

To se nedomnívám, že by u nich šlo o nějaké soutěžení, většinou se naopak doporučuje užívat je najednou pro zvýšení efektu, také domnívat se, že rozdílná dávky umožňuje suplementaci v nějakém přímém váhovém poměru je nesmysl, u obou jedna tableta představuje o něco víc než horní hranici denní dávky, čili jsou teoreticky nastavené v poměru 1:1.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob črc 23, 2011 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Dobrý den. Prosím přemístěte případně tento dotaz, tam kam patří. Téma je sůl v těle.
Našla jsem zajímavý článek: http://www.collectio-jav.estranky.cz/cl ... lato_.html
Sama se totiž pídím po příčině, proč chodím pořád v noci na malou. Již v posteli, než usnu, jdu 3x, čímž se mi oddálí spánek o hodinu, ale říkám si, že aspoň už budu mít snad klid. Ale chodím pak každé 2 hodiny, budí mě to a já se potácím životem nevyspaná.
Může to nějak souviset se solí? Používám jen mořskou sůl nebo himálajskou, ale i v těch je NaCl dostatek. Solím normálně a nesnažím se nijak snižovat. I když je fakt, že sůl se nám dostane jen do vařeného jídla, které máme maximálně jednou denně. Nikde jinde se nám dodávané soli nedostane.
Jaký je prosím Váš názor? Z věcí si moc hlavu nedělávám, ale proč už několik měsíců musím chodit v noci? Tohle mi tedy vadí.

Tak sice to noční buzení může způsobovat i ta sůl, ale já bych se přikláněl spíše k překyselení, což je důvod buzení u naprosté většina lidí. Vyzkoušejte si vzít na noc kávovou lžičku jedlé sody rozpuštěnou ve vodě a pokud bude po problému, tak neřešte sůl, ale kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned črc 24, 2011 7:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Je možné si namíchat do PET láhve vodu na celý den, kde bych přidal chlorid hořečnatý, chlorid zinečnatý, lugolův roztok, bílý jíl, případně i práškový vitamín C? Je mi jasné, že chuťově to žádná sláva nebude \":lol:\" , jde mi spíše o to aby to "fungovalo".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 6:43 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Jarda píše:
Tak sice to noční buzení může způsobovat i ta sůl, ale já bych se přikláněl spíše k překyselení, což je důvod buzení u naprosté většina lidí. Vyzkoušejte si vzít na noc kávovou lžičku jedlé sody rozpuštěnou ve vodě a pokud bude po problému, tak neřešte sůl, ale kyseliny.

Takze jeden cas jsem trpel podobnym problemem, ale mel jsem pro to vysvetleni. Piti 1-2 litru tvarohoveho koktejlu denne plus 1 litr caje+polivka+ dalsi tekutiny jako pivo atd...to unavi nejedno zazivani, vas problem bych nazval bud zpomalene traveni a strevni peristaltika, nebo piti nadmiry tekutin ktere se pomalu travi a odvodnuji, spojene s pretezovanim, telo si na peristaltiku najde cas a energii az pri spanku, coz bohuzel zpusobi to ze v noci dochazi k vyssimu vylucovani nez je obvykle a potrebne. Zkusil bych zrevidovat prijmy tekutin, cokoliv co obsahuje vodu, zkusit prejit na suchou stravu a pit jen tolik kolik je obvykle vzhledem k obsahu vody ve strave, tedy 1,5-2 litry podle hmotnosti (vse se da dohledat na netu, hlavne to nesmi byt informace od prodejcu mineralnich nebo stolnich vod) max je myslim 2 litry plus bonusy jako 0,2-0,4 litru na kazdou hodinu intenzivniho cviceni ci poceni , protoze nechci desit ale pri cukrovce, je problem diky rozkolisanosti hladiny cukru v krvi odhadnout na zaklade pocitu zizne kolik pit, pak by se videlo. Nechci strasit diabetem ale priznaky nastupujiciho diabetu mohou byt takoveto. Na druhou stranu diabet 2 se tady da vylecit. Neni to nic smrtelneho. \":wink:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon črc 25, 2011 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Je možné si namíchat do PET láhve vodu na celý den, kde bych přidal chlorid hořečnatý, chlorid zinečnatý, lugolův roztok, bílý jíl, případně i práškový vitamín C? Je mi jasné, že chuťově to žádná sláva nebude \":lol:\" , jde mi spíše o to aby to "fungovalo".

Mimo ten zinek to není problém, ten bych dal raději samostatně, ale bude to opravdu hnus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 26, 2011 4:29 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
Jarda píše:
Mimo ten zinek to není problém, ten bych dal raději samostatně, ale bude to opravdu hnus.

Opravdu to je hnus, co se na dlouhodobé pití nehodí \":-(\". Co kdybych to vypil třeba odpoledne naráz? Ještě mě napadl takový zlepšovák, že bych si udělal v pet láhvi hladinky, podobně jako při celodenním dávkování mms a každý den odpíjel po další rysku, kolik dní by tento roztok tak mohl vydržet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 26, 2011 7:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Igi píše:
Je možné si namíchat do PET láhve vodu na celý den, kde bych přidal chlorid hořečnatý, chlorid zinečnatý, lugolův roztok, bílý jíl, případně i práškový vitamín C? Je mi jasné, že chuťově to žádná sláva nebude \":lol:\" , jde mi spíše o to aby to "fungovalo".

Vařím si podobnou baštu \":)\" Dám tam měď, bór, lugol, HCl a hořčík a nejlepší je udělat to do 1 sklenky, naráz vypít, nechutnat a rychle zapít \":)\"

Pane Jardo, někde jste psal, že mangan se nemá míchat. Můžu ho k něčemu z toho mého koktejlu přidat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte črc 26, 2011 9:13 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Beladona píše:
Vařím si podobnou baštu \":)\" Dám tam měď, bór, lugol, HCl a hořčík a nejlepší je udělat to do 1 sklenky, naráz vypít, nechutnat a rychle zapít \":)\"

Pane Jardo, někde jste psal, že mangan se nemá míchat. Můžu ho k něčemu z toho mého koktejlu přidat?

ja pijem mangan s molybdenom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Opravdu to je hnus, co se na dlouhodobé pití nehodí \":-(\". Co kdybych to vypil třeba odpoledne naráz? Ještě mě napadl takový zlepšovák, že bych si udělal v pet láhvi hladinky, podobně jako při celodenním dávkování mms a každý den odpíjel po další rysku, kolik dní by tento roztok tak mohl vydržet?

Roztok vám vydrží velice dlouho, ale ta pachuť se určitě nezmění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Vařím si podobnou baštu \":)\" Dám tam měď, bór, lugol, HCl a hořčík a nejlepší je udělat to do 1 sklenky, naráz vypít, nechutnat a rychle zapít \":)\"

Pane Jardo, někde jste psal, že mangan se nemá míchat. Můžu ho k něčemu z toho mého koktejlu přidat?

Pro vyšší vstřebatelnost je určitě vhodnější si ho dávat samostatně, ale jinak by to ničemu vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 11:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Několikrát jsem zde psal, že měď je nejlepší s něčím ráno a zinek bez ničeho večer.

Lze smíchat v jednom elixíru ráno nalačno toto: Lugol+kyselina boritá+chlorid měďnatý a k tomu selen+MSM (nebo MSM dát až později před snídaní spolu s céčkem?)
Večer před spaním: lugol+zinek a k tomu selen (nebo lugol/selen dát kdykoliv dřív a zinek výhradně sólo jak je tu uváděno?)

Špekuluju, že lugol zkusím jednorázově napálit těch 80 kapek jen ráno, abych to nemusel dělit do 2 dávek, čímž bych večer mohl brát jen Zn samostatně. Sice to asi bude ranní koktejl jako prase, ale teplotu mám pořád kolem 36,3 takže buď mi ten jód pajšl nebere nebo ho mám pořád málo (vlasová analýza mi to potvrdila - jódu podstav, selen OK) ale nechci to s tím lugolem přestřelit - na kolik se dá vůbec jít max. - do srovnání teploty hlava nehlava?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Lze smíchat v jednom elixíru ráno nalačno toto: Lugol+kyselina boritá+chlorid měďnatý a k tomu selen+MSM (nebo MSM dát až později před snídaní spolu s céčkem?)
Večer před spaním: lugol+zinek a k tomu selen (nebo lugol/selen dát kdykoliv dřív a zinek výhradně sólo jak je tu uváděno?)

Špekuluju, že lugol zkusím jednorázově napálit těch 80 kapek jen ráno, abych to nemusel dělit do 2 dávek, čímž bych večer mohl brát jen Zn samostatně. Sice to asi bude ranní koktejl jako prase, ale teplotu mám pořád kolem 36,3 takže buď mi ten jód pajšl nebere nebo ho mám pořád málo (vlasová analýza mi to potvrdila - jódu podstav, selen OK) ale nechci to s tím lugolem přestřelit - na kolik se dá vůbec jít max. - do srovnání teploty hlava nehlava?

Osobně bych od toho oddělil jen ten zinek, ten jód bych si kontroloval jak teplotou, tak skvrnou a dá se jít dost vysoko, sám jsem kdysi zkoušel i 200 až 250 kapek denně a nebyl s tím problém, ovšem je otázkou, zda jde něco takového doporučovat, to bych asi jako rozumné neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 9:43 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
hm, nad takymto mixom, k tomu este namiesanym na viac dni, sa zamyslam u dlhsie, casovo to totizto nestihaam nakvapkat denno denne, cize velakrat davku vynecham. ja si miesam po ranajkach mangan s molybdenom, na obed med a bor a vecer zinok. k vsetkemu hcl.
lugol pijem rano nalacno so selenom a ceckom. hodilo by sa mi, ak by som mohla supnut naraz med, bor, molybden a mangan....

k horciku, na cas som vynechala, stavy po horciku - zastavena peristaltika - po vysadeni sa to upravilo, teraz s vsak obavam uz horcik uzivat oralne, uvazujem teda natierat na kozu, hoci tam take mnozstvo, ako som uzival oralne, do seba nedostanem. kupele zial z casovych dovodov nepozvladam.
predtym som brala cca 8g chloridu horecnateho denne, tym natieranim to bude iba mala cast z toho.
co s D3, predtym som brala cca 4000mg denne, teraz ( ak nie som vacsinu dna vonku), davam si iba 1000, kvoli vynechanemu horciku. ako dalej s kombinaciou decka a horcika pokracovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 10:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Nechala jsem si udělat testy z krve. Všechny minerály mám v pořádku. Jediná odchylka je nižší hladina urey. Podle toho, co jsem dohledala, by to mohlo být nejspíš způsobené nízkoproteinovou dietou. To mě trochu překvapuje, protože se cpu kefírem, patlaninou a jogurty. Nebo to může být něčím jiným?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 10:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Beladona píše:
Nechala jsem si udělat testy z krve. Všechny minerály mám v pořádku. Jediná odchylka je nižší hladina urey. Podle toho, co jsem dohledala, by to mohlo být nejspíš způsobené nízkoproteinovou dietou. To mě trochu překvapuje, protože se cpu kefírem, patlaninou a jogurty. Nebo to může být něčím jiným?

Taky jsem si v rámci preventivní prohlídky nechal testnout všechno možné, až se paní dochtor šprajcovala že je to zbytečně moc věcí. Vše mi vyšlo OK, tak jsem si fandil jaký jsem kapr. Tvrdé KO nastalo po vlasové analýze. Ta ti totiž řekne jak je to celkově v těle a orgánech. Krev ti jen ukazuje aktuální stav v oběhu, takže bacha na to, může to být celkem rozdíl...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz