Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát črc 05, 2024 12:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob pro 01, 2012 6:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Pokud nejste vážně nemocen, tak je vlastně v pohodě jakýkoliv zakysaný výrobek a dokonce i komerční tvaroh. Ovšem pokud chcete docílit těch původních vlastností, které nabízí tato léčebná směs, mělo by se jít co možná do stejných ingrediencí jaké používala autorka i když to již skoro není možné, jak se vše v zemědělství a potravinářství za těch pár let změnilo. Předpokládám, že nic zásadního neřešíte a pak to dle mého názoru prostě vyhovuje.

Děkuji Jardo za Vaši odpověď. Ne, patlaninou nic zdravotního neřeším; dělám ji, protože je moc moc dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 11:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o vaše rady,názory ako to bude s účinkom sirnej patlaniny pre tehotnú manželku.
Myslím tým či to bude vhodné a všeobecne ?!
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 6:51 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
dushan74 píše:
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o vaše rady,názory ako to bude s účinkom sirnej patlaniny pre tehotnú manželku.
Myslím tým či to bude vhodné a všeobecne ?!
Ďakujem.

Sirná patlanina může způsobit potrat, ředí totiž krev. A pokud by nebyla vyrobena z úplně čerstvě vylisovaného oleje (starého maximálně několik hodin), mohla by i poškodit plod. Proč takhle hazardujete?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 8:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Ates píše:
Sirná patlanina může způsobit potrat, ředí totiž krev. A pokud by nebyla vyrobena z úplně čerstvě vylisovaného oleje (starého maximálně několik hodin), mohla by i poškodit plod. Proč takhle hazardujete?

Že by SP ředila krev se mi nezdá \":shock:\" - právě reakce se sirnými sloučeninami v tvarohu by tento efekt měla odstranit. Samotný olej už je o něčem jiném a tam ve větších dávkách k ředění opravdu dochází...Opravte mne, jestli se mýlím.... \":oops:\"

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 8:46 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
dushan74 píše:
Dobrý deň. Chcem poprosiť o vaše rady,názory ako to bude s účinkom sirnej patlaniny pre tehotnú manželku. Myslím tým či to bude vhodné a všeobecne ?! Ďakujem.

prokera se nemýlí ... str 69 tohoto vlákna :: .. Lněný olej mírně ředí krev....:: z toho bych nevyvozoval nebezpečí pro těhotnou ženu. Jednak SP je emulzí a ne čistým olejem a přináší protizánětlivý klid a jednak lehké přiředění krve (po přidání rozemletých lněných semínek) může být jen prospěšné. A jako u všeho - všeho moc škodí..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 11:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Dobrý deň.
Chcem poprosiť o vaše rady,názory ako to bude s účinkom sirnej patlaniny pre tehotnú manželku.
Myslím tým či to bude vhodné a všeobecne ?!
Ďakujem.

Myslím, že prospěšné a v rozumné dávce určitě ničemu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 18, 2013 5:04 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Chcem sa spytat uzivatelov fora zo Slovenska, ci poznaju nejakeho seriozneho dodavatela, kvalitneho, lanoveho oleja okrem Dr, Subotica, dakujem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 6:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Milandr píše:
Chcem sa spytat uzivatelov fora zo Slovenska, ci poznaju nejakeho seriozneho dodavatela, kvalitneho, lanoveho oleja okrem Dr, Subotica, dakujem...

Objednajte si to z Agro el, ja som tak urobil a spokojnosť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 9:15 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Milandr píše:
Chcem sa spytat uzivatelov fora zo Slovenska, ci poznaju nejakeho seriozneho dodavatela, kvalitneho, lanoveho oleja okrem Dr, Subotica, dakujem...

obavam sa, ze lepsi zdroj ako je subotic nenajdete. potom ten agroel, aj ked ja osobne po jednej skusenosti, kde vinou posty prisiel olej skazeny, uz od nich nemam odvahu objednat.
niekde sa tu vsak vyskytol kontakt na nejaky olej tusim z polska, ci polska firma?? javilo sa to ako kvalita, no neviem, uz si blizsie nespominam, skuste pohladat.
EDIT:
hladajte v teme lanovy olej


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 11:11 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ovekyska píše:
obavam sa, ze lepsi zdroj ako je subotic nenajdete. potom ten agroel, aj ked ja osobne po jednej skusenosti, kde vinou posty prisiel olej skazeny, uz od nich nemam odvahu objednat.
niekde sa tu vsak vyskytol kontakt na nejaky olej tusim z polska, ci polska firma?? javilo sa to ako kvalita, no neviem, uz si blizsie nespominam, skuste pohladat.
EDIT:
hladajte v teme lanovy olej

Tiež som bol nervózny ako dopadne zásielka od agro el,
mal som to naplánované teraz v zime aby bolo najmenšie
riziko oxidácie oleja. Dostal som zásielku za 6 dní. Je možné
že sa olej povaľoval v autách a na poštách ale bol v poriadku.
Hneď som ho rozlial do 0.5 l fl. a uložil do mrazaku.

To Poľsko stojí za veľkú úvahu. Osobne by som sa obával.
Dnes už je tých Poľských potravinových škandálov priveľa.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2013 9:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
obavam sa, ze lepsi zdroj ako je subotic nenajdete. potom ten agroel, aj ked ja osobne po jednej skusenosti, kde vinou posty prisiel olej skazeny, uz od nich nemam odvahu objednat.
niekde sa tu vsak vyskytol kontakt na nejaky olej tusim z polska, ci polska firma?? javilo sa to ako kvalita, no neviem, uz si blizsie nespominam, skuste pohladat.
EDIT:
hladajte v teme lanovy olej

Jednoznačně doporučuji využít zimního období, tam je minimální možnost na zkažení oleje i když se s tím pošta courá několik dní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 15, 2013 2:08 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 07, 2012 9:41 pm
Příspěvky: 14
Pane Jardo prosím o radu ,mohu sirnou patlanici uživat když mám chronickou gastritidu?,mám problém ten že se mi dostava žluč do žaludku,helicobakter neni protože používam od vás HCL.Sirnou patlaninu jsem si udělal -250 gram.tučny tvaroh,5lžic polevkovych lněného seminka rozemletého v mixeru a 3 lžíce lněného oleje plus voda vše rozmixované.Mohu ji uživat na zánět žaludku a jak velke množství denně?Děkuji pane Jardo za váš čas a radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon úno 25, 2013 11:47 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Pro alergiky na mléko je možné dát místo běžného tvarohu dobrý tvaroh z kozího mléka, který dle mého názoru žádnou alergickou reakci nevyvolá, ale pokud se toho bojíte, tak vyzkoušejte místo tvarohu, udělat pastu z paraořechů, lískových ořechů, vlašských ořechů a cibulové zeleniny, nejlépe pórku. Do toho zamíchat ten lněný olej a jemně rozemleté lněné semínko. Je to plné proteinů i síry, které obsahují tyto ořechy opravdu hodně a pórek také

sice nemám žádnou alergii a mléčné výrobky si mohu bez problému dát, ale vyhýbám se jim kvůli zahleňování - druhý den po požití něčeho mléčného trochu posmrkávám, tak proč je jíst,
sirná patlanina vyrobená za použití tvarohu či kefíru mi vždy moc chutnala, rád bych nyní zkusil tuto "nemléčnou" variantu,

Jardo prosím Vás, ty ořechy použít jen jeden druh (čili jednou jen ty para, jindy zas třeba vlašské), nebo lze do jedné dávky míchat? (smíchání podle mne nevadí) A to hlavní, ať to nedělám od oka, hodíte prosím do placu konkrétnější poměr? Kolik gramů ořechů (rozhodně bych je předem máčel), kolik gramů cibulové zeleniny, kolik pak oleje a lněného semínka. To kvůli dodržení správných poměrů jednotlivých komodit...
Předem moc děkuju!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 11:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
michalek píše:
Pane Jardo prosím o radu ,mohu sirnou patlanici uživat když mám chronickou gastritidu?,mám problém ten že se mi dostava žluč do žaludku,helicobakter neni protože používam od vás HCL.Sirnou patlaninu jsem si udělal -250 gram.tučny tvaroh,5lžic polevkovych lněného seminka rozemletého v mixeru a 3 lžíce lněného oleje plus voda vše rozmixované.Mohu ji uživat na zánět žaludku a jak velke množství denně?Děkuji pane Jardo za váš čas a radu.

Tak v tom užívání nebude patrně problém, ale problém je v tom vašem postupu, jel bych to jinak. Dejte cca 100 g Olešnického tvarohu, 4 lžíce lněného oleje, dvě deci kefíru, dvě deci borůvek, důkladně promixujte a přidejte dvě lžíce rozmixovaného lněného semínka. To je jedna dávka a ihned sníst, nedělat do foroty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 11:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
sice nemám žádnou alergii a mléčné výrobky si mohu bez problému dát, ale vyhýbám se jim kvůli zahleňování - druhý den po požití něčeho mléčného trochu posmrkávám, tak proč je jíst,
sirná patlanina vyrobená za použití tvarohu či kefíru mi vždy moc chutnala, rád bych nyní zkusil tuto "nemléčnou" variantu,

Jardo prosím Vás, ty ořechy použít jen jeden druh (čili jednou jen ty para, jindy zas třeba vlašské), nebo lze do jedné dávky míchat? (smíchání podle mne nevadí) A to hlavní, ať to nedělám od oka, hodíte prosím do placu konkrétnější poměr? Kolik gramů ořechů (rozhodně bych je předem máčel), kolik gramů cibulové zeleniny, kolik pak oleje a lněného semínka. To kvůli dodržení správných poměrů jednotlivých komodit...
Předem moc děkuju!

Tak to vás zklamu, nikdy jsem to nezkoušel, tedy poměry neznám. Šlo o odpověď , zda se dá patlanice dělat i jinak, tak jsem sem dal teoretickou úvahu jak to udělat, čili budete asi muset trochu experimentovat, ale dle mého názoru fantazii se zde meze nekladou a na konkrétním poměru zase tolik nezáleží, zvláště u zdravého člověka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz