Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát črc 05, 2024 1:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2013 9:38 am 
Offline

Registrován: pon kvě 07, 2012 9:41 pm
Příspěvky: 14
Zdravím pane Jardo ješte jeden dotaz ,mohu uživat sirnou patlaninu když mám a bojuji s kandidozou???Moc děkuji za váš čas a odpověd,trapi mě žaludek bilarni reflux jedu HCL od vás atd ,vím že lně ny olej a lněne seminko je na gastritidu vyborná věc ale mám kandidozu tak si nejsem jist zda sirna patlanina ji ješte nezhoršuje..........


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 12, 2013 4:15 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 3:04 pm
Příspěvky: 1
Bydliště: Modřínová 1e, 735 64 Havířov
Pane Jardo, mám dotaz ad sirná patlanina:
vím že základ je lněný olej, jeho účinky + fungování v rámci patlaniny je mi zcela jasné, používám už delší dobu, vše ok. Chci se zeptat, zda by bylo možno použít místo lněného bodlákový olej (agro el - bodlákový olej "ze světlice barvířské"). Zda to celé bude fungovat stejně, podobně, případně proč by to nefungovalo. Ptám se čistě z praktického hlediska - kvůli trvanlivosti a trochu lepší chuti (+ mám pocit, že Lysebeth někde psal o světlicovém oleji jako možné alternativě).

Díky, Eva

P.S. pokud už zde někde odpověď zazněla, tak se omlouvám, na vyhledávání "bodlákový" a "světlicový" mi nic relevantního nevypadlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 4:13 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 9:40 pm
Příspěvky: 23
Už se o tom psalo mockrát, ale právě jsem dočetla původní práci Dr. Budwigové a tam výslovně uvádí, že se má používat nízkotučný tvaroh (The Oil Protein Diet Cookbook, str. 6)

Směsi podle Budwigové je více druhů, např. Dr. Kousminová (Be well till 80 and beyond- Ciťte se dobře do osmdesáti nebo déle) ji upravila podle svého a nazvala "krém Budwig" (zredukovala hlavně množství a přidala některé jiné věci, např. citron, ta tím léčila hlavně roztroušenou sklerózu). Nebo Lysebeth směs podle Budwigové nazývá Polinal a přidává tam nějaké další věci jako ořechy apod. (ten ji používá zejména pro buněčné dýchání) - všude je psáno výhradně o nízkotučném tvarohu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 5:32 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 07, 2012 9:41 pm
Příspěvky: 14
http://www.fichema.cz/oleje-lneny-olej- ... 5_170.html má někdo zkušenost s tímto olejem?Obědnal jsem litr dnes mi přišel je lisovanej v Belgii 14.1 2013 a vydrži bez otevřeni do 1.7 2013,barva je krasna žluta trošku zeleneho nádechu,je jemnej ale zda se mi na konci chutě na jazyku trošku hořkej,předtím jsem kupoval lněny olej od COUNTRY LIFE,chutnal stejně jen neměl na konci chutovejch poharku takovou trošku nahořklou chutˇ.Děkuji za informace,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 6:04 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
[quote="michalek":28i3ynpo]http://www.fichema.cz/oleje-lneny-olej-lisovany-za-studena-c-35_170.html má někdo zkušenost s tímto olejem?Obědnal jsem litr dnes mi přišel je lisovanej v Belgii 14.1 2013 a vydrži bez otevřeni do 1.7 2013,barva je krasna žluta trošku zeleneho nádechu,je jemnej ale zda se mi na konci chutě na jazyku trošku hořkej,předtím jsem kupoval lněny olej od COUNTRY LIFE,chutnal stejně jen neměl na konci chutovejch poharku takovou trošku nahořklou chutˇ.Děkuji za informace,[/quote:28i3ynpo]
Lněný olej nesmí být v žádném případě starší, než týden!!! Ten Tvůj je starý dva měsíce, takže je to vlastně jed a zničíš si jím

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 10:06 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
[quote="Willis":1qrbstve]Lněný olej nesmí být v žádném případě starší, než týden!!! Ten Tvůj je starý dva měsíce, takže je to vlastně jed a zničíš si jím

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 1:30 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Prosím Vás, co znamená v receptu u toho tvarohu těch 10procent? 10procent čeho má být v tom tvarohu?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 2:40 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Elkimek píše:
Prosím Vás, co znamená v receptu u toho tvarohu těch 10procent? 10procent čeho má být v tom tvarohu?

Že by tuk?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 9:39 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 07, 2012 9:41 pm
Příspěvky: 14
TomasV PROSÍM TĚ A KDE A OD KOHO KUPUJEŠ LNĚNY OLEJ?KUPUJEŠ OD FICHEMI NEBO V AGROELU ,DĚKUJI


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 10:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Elkimek píše:
Prosím Vás, co znamená v receptu u toho tvarohu těch 10procent? 10procent čeho má být v tom tvarohu?

Elkimku, nedal jsi sem odkaz o jakem receptu se bavis, ale tech 10 procent u toho tvarohu urcite znamena procenta tuku. A to znamena, ze to neni navod podle dr Budwigove, ktera tam mela napsano odtucneny nebo nizkotucny tvaroh, viz napriklad kniha na kterou odkazuje Barca o par prispevku vys, 19.3. a predevsim kniha dr. Budwigove z roku 1999 Rakovina, problem a reseni.

Kompletni navod na lecbu podle dr Budwigove jsem dal na
viewtopic.php?p=37863#p37863
soucasti navodu je i priprava patlaniny a je tam i odkaz na video kde pripravu predvadi
moderatorka diskuze o diete Budwigove Sandra.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 11:51 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
to sem si myslel taky, ale mluvil jsem s jednou majitelkou kozí farmy a ta valila oči, prý něco jako tvaroh s 10procenty tuku neexistuje, a ani nejde vyrobit \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 6:09 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Kozie mlieko nemá toľko tuku ako kravské. Neviem koľko má tuku, kozy sme chovali keď som bol ešte malý a chodil som ich pásť, no určite viem koľko smotany sa usadilo na kravskom mlieku a na kozom nie. Ja som kozie mlieko nechcel piť, nechutilo mi.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 6:58 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
michalek píše:
TomasV PROSÍM TĚ A KDE A OD KOHO KUPUJEŠ LNĚNY OLEJ?KUPUJEŠ OD FICHEMI NEBO V AGROELU ,DĚKUJI

Beru v agro 5L kanystr,asi je lepší kupovat přes zimu než v létě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 7:28 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Máte někdo zkušenosti se lněným olejem od Fichemy? Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 8:59 am 
Offline

Registrován: pon kvě 07, 2012 9:41 pm
Příspěvky: 14
Jani ja koupil olej od Fichemy a zdal se mi když jsem ochutnal že je malilinko nahořkli ke konci chutovích poharku ale pak jsem porovnal s olejem od Kantrilife a je naprosto stejnej,patlanina je na chutˇvyborna,budu brát olej z Fichemy je za supr cenu,na veterian .cz nikdo z Fichemou problém neměl.Ja obědnal v pondělí a v utery odpoledne byl doma.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz