Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř čer 26, 2024 8:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2013 8:54 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Agro-el olej predáva olej z žltého lnu.


Přílohy:
Olej.jpg
Olej.jpg [ 83.37 KiB | Zobrazeno 12792 krát ]

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Naposledy upravil Deane dne pát říj 11, 2013 12:50 pm, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2013 10:00 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
Deane píše:
Miro nezavádzaj. Pozri z akého semena agro-el olej predáva!!!

V dosavadní terminologii (i v textu J.B.) se uvádí rozlišení lněného oleje hnědého(s vysokým Omega 3 a nízkým omega 6) a oleje zlatého, který má tyto hodnoty naopak. Jestli existuje druh žlutě kvetoucího lnu, který má vysoké omega 3 bych slyšel poprvé, ale rád se poučím. Přesto, abych měl jistotu - budu si vždy kupovat semínko HNĚDÉ.


Odsuzovat a známkovat je tak snadné......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 10, 2013 12:40 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
30miro píše:
semínko musí být HNĚDÉ !!!

Máte v tom zmatek. Je spousta různých odrůd lnu a pouze jedna žlutá má málo omega-3 (konkrétně odrůda solin) - ta je ovšem nejznámější (např. známá pod obchodním jménem Linola), proto si někteří lidé mylně myslí, že žluté je špatně. Ve skutečnosti několik zlatých odrůd má hodně omega-3 včetně toho od Agro-elu. Naopak dokonce existují hnědé druhy, které mají omega-3 málo. Takže ani s hnědým nemáte nikdy jistotu. To už je mnohem jistější ten žlutý z Agro-elu. Už jsme se tady o tom bavili dříve, buď v tomto vláknu nebo ve vláknu o lněném oleji, takže jestli vás zajímá, jak jsou na tom konkrétně které odrůdy, můžete si to tady najít...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 10, 2013 9:12 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Niekde je tu na fóre aj tabulka kde su jedotlivé odrody testované a su tam odrody hnedého ktorý má vysoký obsah omega 6 a nízky omega 3. Hnedého majú dosť aj v Polsku na trhu, je však dobrý akurát pre kone, nemá žiaden certifikát.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Naposledy upravil Deane dne pát říj 11, 2013 12:52 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 9:31 am 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
Deane píše:
Však kupuj aké chceš. Niekde je tu na fóre aj tabulka kde su jedotlivé odrody testované a su tam odrody hnedého ktorý má vysoký obsah omega 6 a nízky omega 3. Hnedého kúpiš dosť aj v Polsku na trhu, je však dobrý akurát pre kone. Ked má agro-el semeno testované a lisuje z neho aj tu obľúbený olej tak neviem prečo by som mal pochybovať.

Deane, moudrý radí na požádání , hloupý na potkání. Nikdo se neprosí o Tvé soudy, jen sprostý povýšenec ukazuje prstem na druhé - ty jsi hloupý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát říj 11, 2013 3:01 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
30miro: To si děláš srandu, ne? Naopak tebe nikdo o radu neprosil, jestli chceš radit, nejdřív v tom musíš mít sám jasno, zatím jsi tady jen nesmyslně pořád dokola vykřikoval "jedině hnědé!!!" a tím zbytečně mateš čtenáře tohoto fóra.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 12, 2013 7:35 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
ravima píše:
30miro: To si děláš srandu, ne? Naopak tebe nikdo o radu neprosil, jestli chceš radit, nejdřív v tom musíš mít sám jasno, zatím jsi tady jen nesmyslně pořád dokola vykřikoval "jedině hnědé!!!" a tím zbytečně mateš čtenáře tohoto fóra.

Nechaj ho tak, nekaz mu jeho detskú radosť. Určite má nejaké komplexy a ak sa potrebuje odreagovať nech si poslúži.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 19, 2013 3:37 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
Deane píše:
ravima píše:
30miro: To si děláš srandu, ne? Naopak tebe nikdo o radu neprosil, jestli chceš radit, nejdřív v tom musíš mít sám jasno, zatím jsi tady jen nesmyslně pořád dokola vykřikoval "jedině hnědé!!!" a tím zbytečně mateš čtenáře tohoto fóra.

Nechaj ho tak, nekaz mu jeho detskú radosť. Určite má nejaké komplexy a ak sa potrebuje odreagovať nech si poslúži.

pro R. + D. Je pravdou,že znám staré dělení na hnědý s vysokým omega3 a nízkým omega6 a olej zlatý s opačnými hodnotami; neznal jsem žlutou odrůdu s vysovým omega3.
Na druhou stranu - semínko se do patlaniny přidává hlavně z jiných důvodů, než je omega3 , takže zbytečná bouře ve slenici vody. Vaše osobní výlevy na mou osobu jsou nemístné; žádné komplexy nemám a tudíž mne můžete... mít rádi.
-------------------------------------
I sebevětší inteligent a chytrouš může být prase. (autor neznámý)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 19, 2013 9:48 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja sa už Tebou nezaoberám.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 5:13 am 
Offline

Registrován: úte říj 22, 2013 4:21 am
Příspěvky: 1
Dobrý den, můžete mi někdo prosím poradit jak přesně začít ozdravný plán dr. Budwig pokud jsem onko vážně nemocná? Téměř vše jsem přečetla ale přesto nevím jestli začít jen se sirnou směsí se semínky a s ovocem a snažit se jíst jí ze začátku co nejvíce plus ovocné a zeleninové šťávy nebo použít dr. Budwig dietní plán popsaný zde na foru. Mám potíže s větším příjmem potravy. Velmi děkuji za jakoukoli pomoc.
Ještě bych se chtěla zeptat kde se dají sehnat její knihy i v angličtině. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 5:44 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
majasz píše:
Dobrý den, můžete mi někdo prosím poradit jak přesně začít ozdravný plán dr. Budwig pokud jsem onko vážně nemocná? Téměř vše jsem přečetla ale přesto nevím jestli začít jen se sirnou směsí se semínky a s ovocem a snažit se jíst jí ze začátku co nejvíce plus ovocné a zeleninové šťávy nebo použít dr. Budwig dietní plán popsaný zde na foru. Mám potíže s větším příjmem potravy. Velmi děkuji za jakoukoli pomoc.
Ještě bych se chtěla zeptat kde se dají sehnat její knihy i v angličtině. Děkuji

Fruktoza a glukoza z ovoce bude živit rakovinové buňky, to Vás rychle zabije. Při onkologickém onemocnění je nutno ovoci se vyhnout, je to podobné, jako když se drží protiplísňová dieta (žádné ovoce, žádné cukry, žádný med)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 10:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ates píše:
Fruktoza a glukoza z ovoce bude živit rakovinové buňky, to Vás rychle zabije. Při onkologickém onemocnění je nutno ovoci se vyhnout, je to podobné, jako když se drží protiplísňová dieta (žádné ovoce, žádné cukry, žádný med)

Na toto tema uz jsem tu jednou daval prispevek, velice doporucuju:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?f=18&t=2354&p=46428&hilit=Waly+a+Jiddu#p46428

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 22, 2013 11:09 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
majasz píše:
Dobrý den, můžete mi někdo prosím poradit jak přesně začít ozdravný plán dr. Budwig pokud jsem onko vážně nemocná? Téměř vše jsem přečetla ale přesto nevím jestli začít jen se sirnou směsí se semínky a s ovocem a snažit se jíst jí ze začátku co nejvíce plus ovocné a zeleninové šťávy nebo použít dr. Budwig dietní plán popsaný zde na foru. Mám potíže s větším příjmem potravy. Velmi děkuji za jakoukoli pomoc.
Ještě bych se chtěla zeptat kde se dají sehnat její knihy i v angličtině. Děkuji

Ja bych doporucoval ridit se podle plneho programu diety, viz http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=37863#p37863 projit si tam uvadenou diskuzi FlaxSeedOil2, kde je rada doporuceni a prispevku od lidi kteri se dietou Budwigove vylecili.

Co se tyka knih, kdyz mi posles SZ, tak ti k tomu neco napisu / poslu (nekde jsem cetl, ze neni legalni davat odkazy na knihy na webu, ale mozna se to netykalo CR)

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 10:03 am 
Offline

Registrován: pát dub 15, 2011 2:24 pm
Příspěvky: 11
Dobry den, beru olej od AGro-EL (2x), poprve jsem ho zamrazil (v mrazaku stala teplota cca -20C), po rozmrazeni byl zvlast ke konci zasob (cca 2 mesice) uz dost hořký, takze jsem ho vyhodil. Druhou davku jsem koupil mensi a nyni ji mam v lednici, ted je to mesic. Olej je chutove stale dobry. Je chut a vune oleje dostatecnym voditkem jeho kvality, prospesnosti? Pokud ano, zamrazovat ho uz nebudu. Hodne spatna zkusenost. Je tu moznost spatne varky 1.varky, ale pred zamrazenim problem s chuti nebyl...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 12, 2013 4:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
kemp píše:
Dobry den, beru olej od AGro-EL (2x), poprve jsem ho zamrazil (v mrazaku stala teplota cca -20C), po rozmrazeni byl zvlast ke konci zasob (cca 2 mesice) uz dost hořký, takze jsem ho vyhodil. Druhou davku jsem koupil mensi a nyni ji mam v lednici, ted je to mesic. Olej je chutove stale dobry. Je chut a vune oleje dostatecnym voditkem jeho kvality, prospesnosti? Pokud ano, zamrazovat ho uz nebudu. Hodne spatna zkusenost. Je tu moznost spatne varky 1.varky, ale pred zamrazenim problem s chuti nebyl...

u mna to iste, po cca 8 mesiacoch v mrazaku bol olej plny pachu a horky tak som ho vyradil.
zrejme ani mrazak nedokaze udrzat olej dlhsie cerstvy


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz