Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte črc 02, 2024 8:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
topper1982 píše:
p jarda

ok viem ze cele semienka lanove prejdu cez telo tak ako som ich zjedol mna skor zaujima ci tie creva precistuju nie ci vyjdu cele alebo uz nie. Ak precistuju creva a nesposobuju mi problemy nevidim problem davat si cele semienka napr do vlociek.

inak ma vyznam kupovat lanovy olej? Myslim teda ci obsahuje aj nejake vyzivne latky lebo aj zinok by mal byt v tekvicovom oleji a vravite ze tam nie je, tak ako je to s lanovym? Po otvoreni takehoto lanoveho oleja je nutne ho skladovat v chladnicke?

Podla coho viete ze nasi predkovia susto pozuli az takmer na vodu? Ved nasi predkovia mohli cele semienka jest alebo prehltat kto by izh uz len zuval? Je to nezmysel totalny , kludne semienka mohli sice aj pozut ale aj prehltat alebo ich mozno ani nejedli. Vase tvrdenia su na zaklade nejakych dokazov alebo len tak pisete kazdemu co Vam vyhovuje a aky mate vy nazor? Lebo vas nazor nemusi byt vzdy spravny a toto je totalna hovadina zeby oni zuli na vodu semienka, to by im tie zuby asi dlho nevydrzali vtedy a chutne to tiez isto nebolo tak nevidim dovod preco by to robili nakolko vtedy nevedeli ake su zdrave takze kvolizdravi ich iste nezuli a najest sa z nich tiez nedalo.

Nasi predkovia napr istotne nerobili klystiry aj ked su uzitocne, takze tak, nasi predkovia tiez robili chyby a mnoho veci robili alebo nerobili ako vravite a stejne zili zdravsie

Již jsem vám psal, že jsou velice ostrá a dráždí střevo. O lněném oleji je zde celé vlákno, tak si ho přečtěte. Vyprdněte se na důkazy, ale uvažujte logicky, dnes je stravy mnoho, tak lidé žerou jako prasata, dříve ji bylo málo a tudíž ji člověk musel využít, tak už vám to došlo, zda žvýkat, nebo ne. Oni třeba také pojídali hlínu z neomyté potravy, celý den byli na sluníčku neměli stres a mnoho jiných výhod, které nemáte vy, ale co se namáhám, dělejte si to jak chcete a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
sokol píše:
lide si casto neuvedomuji, co to znamena PRUMERNA delka zivota a jak se vypocitava. opravdu netusim odkud berou ti, co to pocitaji, data z doby rimske rise ale budiz. kazdopadne porovnani treba s rokem 1900 je jasne, dnes vyssi prumerna delka zivota nez tenkrat. do prumerne delky zivota se zapocitava delka zivota VSECH narozenych lidi v urcitem obdobi. a jelikoz byla v roce 1900 porad jeste dost vysoka umrtnost kojencu (a v dobe rimskeho imperia a stredoveku urcite jeste vetsi) tak tam vychazi prumerna delka zivota nizsi.
kdyz to hodne hodne zjednodusim - 2011 - dva lide, jeden se dozije 54 a druhy 62 - prumer (62+54):2=58. 1900 - dva lide, jeden zemre po narozeni = 1, druhy v 69ti - prumer (1+69):2=35 \":wink:\"

Asi tak, to je ta logika, kterou mnoho lidí vidět nechce, prostě války, stálé problémy s nedostatkem jídla a další výhody, které určitě nevedou k prodloužení průměrné délky života, nicméně strava určitě lepší a kvalita života také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 5:22 pm 
Offline

Registrován: pon čer 20, 2011 8:54 pm
Příspěvky: 3
Dnes jsem otevřela nově koupenou 250 ml lahev lněného bio oleje od výrobce Health Link s.r.o. Olomouc. Píšou, že je plněm v inertní atmosféře dusíku. Trvanlivost do 31.5.2012 (!). Nějakou tu lehce oříškovou chuť tam cítím, ale převažující je hořkost, subjektivně nepříjemná. Nemám možnost porovnání (mám lněný olej prvně), ale připadá mi to hořké dost, ta hořká chuť přetrvává v ústech delší dobu. Máte někdo s tímto olejem/výrobcem zkušenost. Chci pro ho tu hořkost vrátit (obchod zdravé výživy), fermež za 113 Kč/250 ml nepotřebuji. Za případný koment děkuji. Lena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 6:09 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
[quote="Lena231":2m7p509c]Dnes jsem otevřela nově koupenou 250 ml lahev lněného bio oleje od výrobce Health Link s.r.o. Olomouc. Píšou, že je plněm v inertní atmosféře dusíku. Trvanlivost do 31.5.2012 (!). Nějakou tu lehce oříškovou chuť tam cítím, ale převažující je hořkost, subjektivně nepříjemná. Nemám možnost porovnání (mám lněný olej prvně), ale připadá mi to hořké dost, ta hořká chuť přetrvává v ústech delší dobu. Máte někdo s tímto olejem/výrobcem zkušenost. Chci pro ho tu hořkost vrátit (obchod zdravé výživy), fermež za 113 Kč/250 ml nepotřebuji. Za případný koment děkuji. Lena[/quote:2m7p509c]
Záleží na tom jestli to plní pod dusíkem rovnou tam kde to lisují.
On bývá předlisován do cisteren bez atmosféry a chlazení a pak se s tím kšeftuje.
(Norma EU pro skladování: v temnu, bez atmosféry, teplota <25°, v plechu/sklu max. 6měs.)
(Vidíte že při dodržení normy vám prodají pěkný hnus.)

Ikdyž bude plněn pod dusíkem při lisu a v temné lahvy tak to stejně nemáte chlazený.
(Upřímně na olej z prodejen zapomeňte.)



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
2m7p509c


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 9:16 pm 
Offline

Registrován: pon čer 20, 2011 8:54 pm
Příspěvky: 3
Jenik2011: Záleží na tom jestli to plní pod dusíkem.....

Díky za info, zítra to půjdu zkusit reklamovat jako nepoživatelné a zdraví nebezpečné \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv čer 30, 2011 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Lena231 píše:
Dnes jsem otevřela nově koupenou 250 ml lahev lněného bio oleje od výrobce Health Link s.r.o. Olomouc. Píšou, že je plněm v inertní atmosféře dusíku. Trvanlivost do 31.5.2012 (!). Nějakou tu lehce oříškovou chuť tam cítím, ale převažující je hořkost, subjektivně nepříjemná. Nemám možnost porovnání (mám lněný olej prvně), ale připadá mi to hořké dost, ta hořká chuť přetrvává v ústech delší dobu. Máte někdo s tímto olejem/výrobcem zkušenost. Chci pro ho tu hořkost vrátit (obchod zdravé výživy), fermež za 113 Kč/250 ml nepotřebuji. Za případný koment děkuji. Lena

Člen Jenik2011 vám to píše správně, na olej z obchodní sítě, který vám neprodají přímo z ledničky, raději zapomeňte, ten je vždy k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 8:20 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Dnes som trochu googlil a našiel som firmu,ktora lisuje konopný olej,ale aj z iných semien.Telefonoval som tam.Vraj sídlia blízko Piešťan.
Kontakt na nich info@hempo.sk
http://www.biospotrebitel.sk/inzercia/i ... plodin.htm
Mam otazku.Ake a kde ľanové semienko lacno kúpiť ,aby malo dostatok omega 3 a nebolo ožiarené(ako som to tu niekde čítal).Spomínal že z 1kg laň. semienok môže byž asi 150ml oleja.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 7:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Oregon píše:
Dnes som trochu googlil a našiel som firmu,ktora lisuje konopný olej,ale aj z iných semien.Telefonoval som tam.Vraj sídlia blízko Piešťan.
Kontakt na nich info@hempo.sk
http://www.biospotrebitel.sk/inzercia/i ... plodin.htm
Mam otazku.Ake a kde ľanové semienko lacno kúpiť ,aby malo dostatok omega 3 a nebolo ožiarené(ako som to tu niekde čítal).Spomínal že z 1kg laň. semienok môže byž asi 150ml oleja.

Ta výtěžnost bude rozhodně vyšší, obsah oleje v semínku přesahuje 50% a viděl bych to tedy tak na 400 ml z jednoho kilogramu. Semínka je vhodné kupovat přímo od producentů a musíte si trochu nastudovat odrůdy, protože zdaleka ne všechny mají potřebný obsah omega 3 mastných kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned zář 04, 2011 9:18 am 
Offline

Registrován: čtv čer 30, 2011 10:57 am
Příspěvky: 38
Lanovy olej si davam jednu malu lyzicku vecer nalacno.Je lepsie pouzivat to po jedle prip. do stavy ako tu spominate.
Je to skvele pre lepsi spanok a na rannu stolicu.Takisto sa mi to osvedcuje na stafylokovu bakterialnu infekciu.V sirnej patlanine ten olej nema take ucinky ako samotne pouzivane ,neviazany na siru.

_________________
"Človek si mylne myslí ,že nemôže zmeniť svoju povahu."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Oregon píše:
Lanovy olej si davam jednu malu lyzicku vecer nalacno.Je lepsie pouzivat to po jedle prip. do stavy ako tu spominate.
Je to skvele pre lepsi spanok a na rannu stolicu.Takisto sa mi to osvedcuje na stafylokovu bakterialnu infekciu.V sirnej patlanine ten olej nema take ucinky ako samotne pouzivane ,neviazany na siru.

Používat ho takto můžete do objemu cca 1-2 polévkových lžic, jinak značně ředí krev a to nemusí být zrovna dobré, protože zásadně klesá krevní tlak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 8:57 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 10:02 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Semínka je vhodné kupovat přímo od producentů a musíte si trochu nastudovat odrůdy, protože zdaleka ne všechny mají potřebný obsah omega 3 mastných kyselin.

Pane Jardo, osobně jsem si objednal ruční lis PITEBA, proto mě informace o vhodných odrůdách velice zajímají. Než se ponořím do hlubin Google, máte nějaký osobní tip na dodavatele a podle Vás nejvhodnější odrůdu lnu?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 10:24 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Icho:

Semínka by měli být zdravě lesklá.
Matná = stará.

Alnatura BIO Len hnědý 500g ..... 39,90 z DMka.
(100g semínek => 42g oleje => 21g (40-60%) omega-3)
Z Německa mi potvrdili že prodávají pouze semínka s vysokým obsahem omega-3.

Grešík neví.
Lifefood BIO neví.

Doza Lock&Lock 1.8L běžně v Hypernově za 69,-.
(BPA free)


Přílohy:
Dóza olej.jpg
Dóza olej.jpg [ 25.32 KiB | Zobrazeno 15191 krát ]


Naposledy upravil Jenik2011 dne pát pro 30, 2011 2:34 pm, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte zář 13, 2011 10:45 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 10:02 pm
Příspěvky: 8
Ahoj Jenik2011
To s tou lesklostí coby znaku čerstvosti je určitě dobrý tip. Někde jsem četl a dokonce myslím, že někde tady, jsem četl, že by to spíše měla být odrůda lnu zlatého a ne hnědého, který byl určen spíše k využití pro výrobu laků. Je to pravda? Jinak díky za tip!
Ahoj
Icho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř zář 14, 2011 5:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Icho píše:
Pane Jardo, osobně jsem si objednal ruční lis PITEBA, proto mě informace o vhodných odrůdách velice zajímají. Než se ponořím do hlubin Google, máte nějaký osobní tip na dodavatele a podle Vás nejvhodnější odrůdu lnu?

Děkuji

Tak zde se pěstovala odrůda Flanders, skoro 54% omega 3 mastných kyselin a ta je jednoznačně nejvhodnější, nyní se pěstuje, mimo jiných zcela nevhodných odrůd, odrůda Raciol a ta by se také dala použít i když má těch omega 3 mastných kyselin podstatně méně, tak 31 %. Dodavatele lněných semínek neznám, sám olej kupuji z Agro-el, nemohu si při tom mém vytížení vyrábět všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2011 12:39 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mazec, netušila jsem, že v tom jsou takové rozdíly - rozptyl je mezi 2% a 52% !

Googlila jsem, nepříliš úspěšně, tak jen 2 informace:

Nebrat: Jantar, Amon a Lola.
Flandersu se u nás v roce 2009 pěstovalo jen 13%, zbytek byly 3 výše uvedené, pro nás nepoužitelné odrůdy.
Takže sehnat ho nebude asi úplně jednoduché.

Při googlení jsem dokonce našla studii, kdy chtěli kapry krmit směsí se lněnym semínkem, zdali se zvýší množství omega 3 v jejich mase (a vyrobí tak pro konzumenty atraktivnější rybu) a v průběhu výzkumu zjistili, že jim do té směsi namleli špatnou odrůdu lněnýho semínka a celý velký výzkum tak vyšel víceméně vniveč.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz