Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát čer 28, 2024 7:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 7:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
To musíte vyzkoušet, ale určitě jí to dobře nedělá a bude to mít na kvalitu negativní vliv. Pokud bude kefír hořký, tak to možná bude problém, ale většinou se zase nastartuje, nicméně to chvíli trvá.

Ja kefírky sčasu načas prepláchnem v studenej vode. Nikdy nebol kefír potom horký alebo inak poškodený, ani kefírky nejavili známky toho, že by im to zaškodilo a to ich mám už dva roky. Mám pocit, že po umytí sa dokonca rýchlejšie množia. Na niektotrých stránkach na nete píšu umývať, niekde neumývať. Veď ani s istotou nevieme, či starí aziati ich z tých kozích či akých vakov vyberali a umývali alebo nie. Možno moje kefírky majú tuhý korienok a prežijú aj umytie \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Ja kefírky sčasu načas prepláchnem v studenej vode. Nikdy nebol kefír potom horký alebo inak poškodený, ani kefírky nejavili známky toho, že by im to zaškodilo a to ich mám už dva roky. Mám pocit, že po umytí sa dokonca rýchlejšie množia. Na niektotrých stránkach na nete píšu umývať, niekde neumývať. Veď ani s istotou nevieme, či starí aziati ich z tých kozích či akých vakov vyberali a umývali alebo nie. Možno moje kefírky majú tuhý korienok a prežijú aj umytie \":D\" .

Ono ani tak nejde o to zda naši předci kefírové houby umývali, nebo ne, to možná opravdu není tak podstatné, ale určitě je nemyli v chlórované upravované vodě a to jim škodí naprosto jednoznačně. Čili pokud je již budu občas z nějakého důvodu omývat, tak ve vodě naprosto čisté, třeba z reverzní osmózy, nebo ve vychladlé převařené vodě. Dle mého názoru je to ale nesmysl, protože někde ve stepi se asi pastevec mohl vykašlat na nějaké mytí hub, natož aby je zbytečně doloval z toho kozího vaku a nedovedu si představit jak by je vůbec dostal ven, když to tam vyloženě drží, což jsem na vlastní oči viděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 9:38 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Ono ani tak nejde o to zda naši předci kefírové houby umývali, nebo ne, to možná opravdu není tak podstatné, ale určitě je nemyli v chlórované upravované vodě a to jim škodí naprosto jednoznačně. Čili pokud je již budu občas z nějakého důvodu omývat, tak ve vodě naprosto čisté, třeba z reverzní osmózy, nebo ve vychladlé převařené vodě. Dle mého názoru je to ale nesmysl, protože někde ve stepi se asi pastevec mohl vykašlat na nějaké mytí hub, natož aby je zbytečně doloval z toho kozího vaku a nedovedu si představit jak by je vůbec dostal ven, když to tam vyloženě drží, což jsem na vlastní oči viděl.

Čo potom spravili s tým kozím vakom, keď už ho celý prerástla kefírova huba? Keď to preženiem do extrému, tak keď miesto pôvodných trebárs 3litrov mlieka, sa im tam zmestilo už len 0,5 litra? Zahodili ho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Čo potom spravili s tým kozím vakom, keď už ho celý prerástla kefírova huba? Keď to preženiem do extrému, tak keď miesto pôvodných trebárs 3litrov mlieka, sa im tam zmestilo už len 0,5 litra? Zahodili ho?

To rozhodně ne ten, vak se i dědil a čím je starší, tím je lepší, prostě podle mého názoru se to pilo částečně včetně těch hub, což je naprosto ideální postup a trávení to regeneruje naprosto nejlépe. Dokonce jsem zde někde psal, že ženy si vkládáním této houby do pochvy mohou velice rychle odstranit kvasinková onemocnění a srovnat vaginální prostředí do normálu. Část hub se tedy,dle mého názoru, stále spotřebovávala, ale nikdy se to nevyndávalo celé a vak se zevnitř také nikdy nevymýval. Odstranil by se tím, jak z vaku, tak hub, slizovitý povlak zvaný kefíran a to je právě to nejsilnější, co dělá kefír kefírem a tvoří jeho unikátní vlastnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 5:11 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Zajimalo by mne,zda je mozne houbicky dat do sladke syrovatky. Zbyla mi po normalnim zkysnuti mleka a jeho odstredeni na tvaroh. Nemam jich zatim tolik,abych riskovala,ze mi zhynou,abych to vyzkousela sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát dub 23, 2010 6:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Zajimalo by mne,zda je mozne houbicky dat do sladke syrovatky. Zbyla mi po normalnim zkysnuti mleka a jeho odstredeni na tvaroh. Nemam jich zatim tolik,abych riskovala,ze mi zhynou,abych to vyzkousela sama.

Tam nemají co jíst, čili by jim to asi zrovna moc neprospívalo, patrně by jste je asi nezahubila, ale jistě to nevím. Také nechápu, co by jste tímto krokem chtěla řešit, možná bych vám poradil něco vhodnějšího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2010 9:53 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
Dobry den, o den dva mi ma prist kefirka, ale nepasterizovane mlieko este nemam, mozem pouzit zatial aj mlieko z obchodu
alebo radsej pockat na nepasterizovane.. myslim ci tym mozem niako hubicke uskodit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2010 10:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
Dobry den, o den dva mi ma prist kefirka, ale nepasterizovane mlieko este nemam, mozem pouzit zatial aj mlieko z obchodu
alebo radsej pockat na nepasterizovane.. myslim ci tym mozem niako hubicke uskodit..

Nemusíte čekat, houba slušně prosperuje i v plnotučném mléce z obchodu, ale čerstvé je samozřejmě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2010 3:55 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Jarda píše:
Tam nemají co jíst, čili by jim to asi zrovna moc neprospívalo, patrně by jste je asi nezahubila, ale jistě to nevím. Také nechápu, co by jste tímto krokem chtěla řešit, možná bych vám poradil něco vhodnějšího.

Takzenakonec jsem se rozhodla "obetovat" par houbicek a dopadlo to na vybornou \":)\"

Resit jsem tim chtela to,ze po zhotoveni tvarohu mi zbylo hafo syrovatky,ktera mi nechutna ,jelikoz je moc sladka.Ale zakysana mi chutna.A lit do kanalu ji nebudu. Houbicky cile vsechen cukr v ni pekne pretvorili na krasne bublinky a zakysle chutny napoj uplne shodny s tim,kdy kefir zacne houstnou a oddeli se od syrovatky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2010 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Takzenakonec jsem se rozhodla "obetovat" par houbicek a dopadlo to na vybornou \":)\"

Resit jsem tim chtela to,ze po zhotoveni tvarohu mi zbylo hafo syrovatky,ktera mi nechutna ,jelikoz je moc sladka.Ale zakysana mi chutna.A lit do kanalu ji nebudu. Houbicky cile vsechen cukr v ni pekne pretvorili na krasne bublinky a zakysle chutny napoj uplne shodny s tim,kdy kefir zacne houstnou a oddeli se od syrovatky.

To je zajímavá zkušenost a rozhodně je inspirativní, protože syrovátku řeší více lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 9:09 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Nemohl by mi někdo poskytnout a poslát pár houbiček na výrobu domácího kefíru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 1:23 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
zuzis píše:
Nemohl by mi někdo poskytnout a poslát pár houbiček na výrobu domácího kefíru?

Toto prosim do inzerce, konkretne tu

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2010 12:20 pm 
Offline

Registrován: úte dub 20, 2010 12:03 am
Příspěvky: 4
Nevadí pokud bych do kefíru rozmixoval trochu ovoce, třeba jahod nebo malin, nevadí třeba ten cukr v ovoci nebo tak něco?
A nevadí, že nože mixéru jsou kovové (nerez), když ta houba nemá přijít do styku s kovem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2010 8:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
teto píše:
Nevadí pokud bych do kefíru rozmixoval trochu ovoce, třeba jahod nebo malin, nevadí třeba ten cukr v ovoci nebo tak něco?
A nevadí, že nože mixéru jsou kovové (nerez), když ta houba nemá přijít do styku s kovem...

Nevadí ani jedno, to ovoce je naopak velice vhodné a co se týká kovu, tak to vadí houbě, ale ne hotovému produktu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2010 10:16 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Chtěl by se zeptat zde zkušených!Pořídil jsem si před týdnem houbu tibetskou na kefír a chtěl bych ho vyrábět 2 l. Jetli obsah té houby stačí a jestli za 24 hodin budu mít hotový kefír??


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz