Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 10:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 7:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Rád bych se zeptal na dodávání selenu. V lékárnách prodávají tablety, které obsahují kvasnice. Přesněji kvasnice obohacené selenem, což pro člověka s kandidou zřejmě není žádná výhra. Nevíte o nějakých tabletách, do kterých to nepřidávají? Našel jsem jen od Swansonu Selen-chelát. To znamená, že bych to podobně jako u zinku v chelátové vazbě měl jíst výhradně nalačno? To při tom množství látek, které člověk suplementuje není zrovna nejpraktičtější. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 10:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Dobry den p.Jarda
Chystam sa tobolkovať vitamin c, deťom sa to nechce miešať do vody(byvajú cez týžden na internate) a je to aj kyslé pre nich, už mam tobolky 00 aj plničku toboliek, primiešam šipky pomlete na prášok, alebo kurkumu (bioflavonoidy). Chcem sa spýtať či do toboliek môžem pridať hydrogenuhličitan vapenatý aby to v žalúdku nespôsobovalo kyslosť. Idealne by bolo kupiť askorbat vapenatý ale zatial som nenašiel lacný zdroj, momentalne ho viem kupiť za 37 eur/kg. Ak nebude lacnejši tak kupim ten, mam ešte 2kg kyseliny L-askorbovej musim to spotrebovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Rád bych se zeptal na dodávání selenu. V lékárnách prodávají tablety, které obsahují kvasnice. Přesněji kvasnice obohacené selenem, což pro člověka s kandidou zřejmě není žádná výhra. Nevíte o nějakých tabletách, do kterých to nepřidávají? Našel jsem jen od Swansonu Selen-chelát. To znamená, že bych to podobně jako u zinku v chelátové vazbě měl jíst výhradně nalačno? To při tom množství látek, které člověk suplementuje není zrovna nejpraktičtější. Děkuji za odpověď.

Řekl bych, že u selenu to tak kritické nebude i když asi by užívání nalačno bylo opravdu vhodnější. Já osobně ho používám většinou večer, tak hodinu před spaním a pokud beru ještě zinek, tak ten těsně před odchodem do postele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Dobry den p.Jarda
Chystam sa tobolkovať vitamin c, deťom sa to nechce miešať do vody(byvajú cez týžden na internate) a je to aj kyslé pre nich, už mam tobolky 00 aj plničku toboliek, primiešam šipky pomlete na prášok, alebo kurkumu (bioflavonoidy). Chcem sa spýtať či do toboliek môžem pridať hydrogenuhličitan vapenatý aby to v žalúdku nespôsobovalo kyslosť. Idealne by bolo kupiť askorbat vapenatý ale zatial som nenašiel lacný zdroj, momentalne ho viem kupiť za 37 eur/kg. Ak nebude lacnejši tak kupim ten, mam ešte 2kg kyseliny L-askorbovej musim to spotrebovať.

Nijak zásadně by to asi vadit nemělo, ovšem nesmí se vám k tomu dostat vlhkost. Další problém bude zřejmě v poměrně prudké reakci v žaludku, což patrně bude nutit konzumenta ke krkání. To si raději nejdříve opatrně ve skleničce vyzkoušejte, ale pravděpodobně může jít o dost nepříjemnou vlastnost té směsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 12:37 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
trochu navážu na otázku uživatele stevo 69. můžu ke kyselině askorbové místo nadrceného šípku používat šípek spařený, tzn. to, co mi zůstane po vylouhování čaje ? udělá to stejnou službu ?

když užívám hořčík v chloridu, stačí pro lačný žaludek půlhodinová pauza od doby po tom, co jsem vypil litr mátového čaje ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 2:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
cestin píše:
trochu navážu na otázku uživatele stevo69. můžu ke kyselině askorbové místo nadrceného šípku používat šípek spařený, tzn. to, co mi zůstane po vylouhování čaje

tomu já osobně rozhodně nevěřím, spařený šípek jest již mrtvou hmotou.
vyrobíte-li čaj ze sušeného nadrceného šípku za studena (nebo za vlažna) macerováním, získáte čaj nabitý vitaminy a nezbytnými (!) enzymy. Naopak čaj vyrobený spařením, jak píšete, má jen zlomek vitaminů, které po tepelné úpravě zbyly, a je enzymaticky mrtvý, což je špatně.
Vitaminy, minerály a tuky jsou hodně dobrá věc, ale bez enzymů je tělo správně nezpracuje, na to je podle mne dobré myslet. Dovolíte-li, doporučil bych Vaší pozornosti skvělou knížku "Enzymová výživa", autor Edward Howell.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 3:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Jarda píše:
Nijak zásadně by to asi vadit nemělo, ovšem nesmí se vám k tomu dostat vlhkost. Další problém bude zřejmě v poměrně prudké reakci v žaludku, což patrně bude nutit konzumenta ke krkání. To si raději nejdříve opatrně ve skleničce vyzkoušejte, ale pravděpodobně může jít o dost nepříjemnou vlastnost té směsi.

Mate pravdu, bude to dosť prudka reakcia urobim par tobolek a budem to na sebe testovať. Potom zreferujem čo sa dialo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
trochu navážu na otázku uživatele stevo 69. můžu ke kyselině askorbové místo nadrceného šípku používat šípek spařený, tzn. to, co mi zůstane po vylouhování čaje ? udělá to stejnou službu ?

když užívám hořčík v chloridu, stačí pro lačný žaludek půlhodinová pauza od doby po tom, co jsem vypil litr mátového čaje ?

Tak jde o to barvivo a vzhledem k tomu, že většinu ho vyluhujete do toho čaje tak by se tam toho muselo dávat docela dost, já bych to odhadl na 1/3 až 1/2 objemu, aby se kýžený efekt docílil a to pouze teoretizuji, vyzkoušené to nemám. Chlorid hořečnatý se nemusí pít nalačno, dokonce bych ho raději dával po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 2:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Jarda píše:
Tak jde o to barvivo a vzhledem k tomu, že většinu ho vyluhujete do toho čaje tak by se tam toho muselo dávat docela dost, já bych to odhadl na 1/3 až 1/2 objemu, aby se kýžený efekt docílil a to pouze teoretizuji, vyzkoušené to nemám. Chlorid hořečnatý se nemusí pít nalačno, dokonce bych ho raději dával po jídle.

díky. ten chlorid můžu s Béčky i askorbátem nebo raději ne?

ještě mě taky napadlo přidat askorbát do sirné patlanice, v které mám celou pálivou papričku, to by snad mohlo udělat podobnou službu místo šípku. i když co jsem někde vyčetl, tak by se kyseliny zase neměly míchat s bílkovinou, prý to zpomaluje jejich trávení, tak nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 2:51 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Chtěl bych se zeptat jestli mi kefír dodá dostatek vitamínů skupiny B. vypiju tak půl litru plus živočišné produkty například vajíčka, někdy maso, sýr

nebo jestli to suplementovat ale hlavne jakym výrobkem... jinak se omlouvam ale topic jsem o tom nenasel a nevim denní spotřebu techto béček... děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 4:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Mikard:
http://galenus.cz/vyziva.php#vitaminy
(platné v ČR)
http://en.wikipedia.org/wiki/B_vitamin
(platné v USA)
http://www.iherb.com/Now-Foods-B-50-250 ... s/410?at=0

Jako chronik beru 1xB-100 + 2xB5 500mg + 1xB-12 5000 mcg/den.
(obden)

Syntetická kys. listová max. 400mcg/den + jíst zelený (salát,natě,řasy).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
díky. ten chlorid můžu s Béčky i askorbátem nebo raději ne?

ještě mě taky napadlo přidat askorbát do sirné patlanice, v které mám celou pálivou papričku, to by snad mohlo udělat podobnou službu místo šípku. i když co jsem někde vyčetl, tak by se kyseliny zase neměly míchat s bílkovinou, prý to zpomaluje jejich trávení, tak nevím.

To první nijak nevadí a v tom druhém případě to již připomíná jak vařil pejsek s kočičkou dort, tak dejte taky trochu mýdla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Chtěl bych se zeptat jestli mi kefír dodá dostatek vitamínů skupiny B. vypiju tak půl litru plus živočišné produkty například vajíčka, někdy maso, sýr

nebo jestli to suplementovat ale hlavne jakym výrobkem... jinak se omlouvam ale topic jsem o tom nenasel a nevim denní spotřebu techto béček... děkuji

To je otázka, protože jejich využitelnost dost záleží na stavu střeva a těžko se tedy dá nějaká jasná dávka určit. Nicméně předávkovat se prakticky nedají, čili bych se v jejich konzumaci zase tak neomezoval, zde je asi více spíše lépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 11:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Dobry den Jardo, chystam se do laborky aby mi zjistili mineraly v tele.Jeste nikdy jsem si to zjistovat nenechaval. Ktere prvky si mam nechat vysetrit? Posledni dobou citim casto svalovou unavu a pricitam to deficitu nejakyho prvku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Dobry den Jardo, chystam se do laborky aby mi zjistili mineraly v tele.Jeste nikdy jsem si to zjistovat nenechaval. Ktere prvky si mam nechat vysetrit? Posledni dobou citim casto svalovou unavu a pricitam to deficitu nejakyho prvku..

Dobré je znát sodík, draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor, chloridy a celkovou bílkovinu, případně také měď, zinek a homocystein, což není problém si nechat udělat v jakékoliv laboratoři a zaplatit, lékař se do toho tahat vůbec nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz