Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 16, 2024 9:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2013 11:14 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
K diuretickému efektu (s vylučováním všech elektrolytů) často dochází při různých dietách (nemusí to být zrovna nízkosacharidová), a trvá to jen prvních pár dní. Na začátku diety se tělo zbaví sodíku (např. kvůli nízké hladině inzulinu) a až v reakci na to se začne vytvářet víc aldosteronu, aby si tělo udrželo zbývající sodík. Když se pak nacpeš solí, tak samozřejmě tělo v reakci na to zase přestane vytvářet aldosteron, a sodík se začne zase ledvinama vylučovat. Takže z krátkodobého hlediska si zdravé ledviny nějak poradí s celkem jakýmkoliv stavem, ale mnohem přirozenější je pro ledviny vylučovat draslík a reabsorbovat sodík, tedy s aldosteronem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 7:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
no tak hlavne ze sem se dozvedel cim muzu nahradit kuchynskou sul no \":D\"

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 7:44 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
gorol píše:
no tak hlavne ze sem se dozvedel cim muzu nahradit kuchynskou sul no \":D\"

Muzes ji nahradit himalajkou nebo nejakou NERAFINOVANOU (to tam musi byt napsany) morskou soli, pak by mela byt seda a vlhnout. Muzes hodit do google napriklad

Mořská sůl středomořská nerafinovaná

nebo

sul Danival

Normalni morska sul kde chybi kouzelne slovicko nerafinovana je jen NaCl s pridavkem nejake slouceniny hliniku, dobry nejen na Alzheimera, a asi jeste neceho, aby byla krasne bila a krasne se sypala, a jodu a nekdy i jedovatyho fluoru. Ten hlinik tam nepisou, myslim, fluor a jod ano.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 8:28 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
K diuretickému efektu (s vylučováním všech elektrolytů) často dochází při různých dietách (nemusí to být zrovna nízkosacharidová), a trvá to jen prvních pár dní. Na začátku diety se tělo zbaví sodíku (např. kvůli nízké hladině inzulinu) a až v reakci na to se začne vytvářet víc aldosteronu, aby si tělo udrželo zbývající sodík. Když se pak nacpeš solí, tak samozřejmě tělo v reakci na to zase přestane vytvářet aldosteron, a sodík se začne zase ledvinama vylučovat. Takže z krátkodobého hlediska si zdravé ledviny nějak poradí s celkem jakýmkoliv stavem, ale mnohem přirozenější je pro ledviny vylučovat draslík a reabsorbovat sodík, tedy s aldosteronem.

No, vono je to trošku jinak. Glykogen zadržuje vodu v těle a když člověk drží nízkosacharidovou dietu a spotřebovává glykogen, z těla odchází i voda. Pokud člověk drží bílkoviny vysoko, tvoří se glykogen
z nich /glukogeneze/ a nějaká voda se v těle drží i tak. Ale pokud člověk drží ketogenní dietu, kdy jsou i bílkoviny nízko, nebo dokonce hladovku, kdy už v těle není vůbec nic:-) potom tu vodu nemá co držet a s ní odchází elektrolyty, i zmiňovaný sodík.
Aldosteron se produkuje, jak jsem se dočetl, především při vysoké hladině inzulínu, což koliduje s mojí zkušeností, že když nacukruju a solím do toho tak oteču jak meloun.

Citace:
Aldosterone is a critical hormone in regulating electrolyte balance, total blood volume and blood pressure. The action of aldosterone is to cause sodium retention and potassium excretion, with the net effect being an increased blood volume. Hyperinsulinism causes increased blood volume as aldosterone production is increased in lock-step with insulin production.

Takže nejblíž pravdě byl asi Ruda, kterému se ještě omluvím na druhém fóru.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 12:10 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:
Aldosteron se produkuje, jak jsem se dočetl, především při vysoké hladině inzulínu, což koliduje s mojí zkušeností, že když nacukruju a solím do toho tak oteču jak meloun.

Ta zkušenost to spíš potvrzuje. A pokud tedy držím ketogenní dietu, nejím cukr, aldosteron naopak klesne na minimum a já můžu jíst víc soli a míň draslíku.
A hořčík taky nějak souvisí s cukrem, při větší konzumaci cukru se doporučuje zvýšit hořčík. Takže v ketóze ho asi není taky tolik potřeba - doporučená dávka by se dala dosáhnout jen magnézií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 12:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sorry, upsal jsem se, samozřejmě, potvrzuje. Ano, v nízkosacharidové dietě odchází sodík a můžeš solit jak chceš. Byl jsem na testech někdy před pár
lety při takové dietě a řekli mi, že mám víc solit! a já solil po hrstech... při nízkosacharidové dietě můžeš solit jak chceš, zavodněný nebudeš.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 12:32 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Kachně píše:
Ta zkušenost to spíš potvrzuje. A pokud tedy držím ketogenní dietu, nejím cukr, aldosteron naopak klesne na minimum a já můžu jíst víc soli a míň draslíku.
A hořčík taky nějak souvisí s cukrem, při větší konzumaci cukru se doporučuje zvýšit hořčík. Takže v ketóze ho asi není taky tolik potřeba - doporučená dávka by se dala dosáhnout jen magnézií.

Na túto tému sa vyjadril aj Kwasniewski, citujem :
"....Ke spalování cukru (glukózy) je treba horcík.
Organizmus nemocného spaluje vetší množství
cukru a k tomu potrebuje vetší množství horcíku.
Hladina horcíku u techto nemocných (Buergerova choroba, pozn. NOWOCAYN_2) je 3× vyšší
než u zdravých lidí. U všech „pastvištních“ nemocí
je patrná hypermagneziemie, tzn. zvýšená hladina
horcíku ve tkáních i krevním séru.
Organizmus prijímá z potravy tolik minerálu a
takové, které potrebuje, jestli je spotreba horcíku
vysoká, znamená to, že organizmus spaluje hodne
sacharidu v hexosovém cyklu, typickém pro býložravce
a otroky, pri kterém syntéza (výroba) cholesterolu
je 300× menší než pri premene glukózy
v pentózovém cyklu...."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 1:13 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
No, vono je to trošku jinak.

No, není to jinak...
Glykogen jde pryč, málo inzulinu -> málo aldosteronu -> sodík jde pryč. Akorát že aldosteron není závislý jen na inzulinu (to je jen jeden případ, jak píšeš ty - když pomáhá vstřebávat do těla cukry+sůl+vodu). V našem případě (nízkosacharidovka) se aldosteron produkuje jako reakce na nízkou hladinu sodíku v těle, jak jsem psal.

Vševěd píše:
...při nízkosacharidové dietě můžeš solit jak chceš, zavodněný nebudeš.

To je sice pravda, ale jak už jsem taky psal, z dlouhodobého hlediska tím akorát dáváš zbytečně zabrat ledvinám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 6:05 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
No, není to jinak...
Glykogen jde pryč, málo inzulinu -> málo aldosteronu -> sodík jde pryč. Akorát že aldosteron není závislý jen na inzulinu (to je jen jeden případ, jak píšeš ty - když pomáhá vstřebávat do těla cukry+sůl+vodu). V našem případě (nízkosacharidovka) se aldosteron produkuje jako reakce na nízkou hladinu sodíku v těle, jak jsem psal.

To je sice pravda, ale jak už jsem taky psal, z dlouhodobého hlediska tím akorát dáváš zbytečně zabrat ledvinám.

v předchozím příspěvku jsi psal, že u každé diety jde voda pryč, teď je to zase závislé na glykogenu? A proč by se aldosteron produkoval jako reakce na nízkou hladinu sodíku v těle, když solím
ještě víc, než obvykle?
Ravimo, ty jsi velký teoretik, já ty diety mám na sobě vyzkoušené osobně a vím, co to s organismem dělá a jak reaguje...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 5:04 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
v předchozím příspěvku jsi psal, že u každé diety jde voda pryč, teď je to zase závislé na glykogenu? A proč by se aldosteron produkoval jako reakce na nízkou hladinu sodíku v těle, když solím ještě víc, než obvykle?
Ravimo, ty jsi velký teoretik, já ty diety mám na sobě vyzkoušené osobně a vím, co to s organismem dělá a jak reaguje...

Nepsal jsem, že je to u každé diety, nepsal jsem ani že když solíš hodně, zvýší se aldosteron, ale právě naopak. V teorii, o které mluvíš, máš neustále zmatek. Vím že to máš vyzkoušené, to já samozřejmě taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 6:03 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
ravima píše:
Nepsal jsem, že je to u každé diety, nepsal jsem ani že když solíš hodně, zvýší se aldosteron, ale právě naopak. V teorii, o které mluvíš, máš neustále zmatek. Vím že to máš vyzkoušené, to já samozřejmě taky.

Tak aspoň víme že si sodík tělo samo reguluje a nevadí trochu větší příjem. Oni se nám vědci snaží nakukat že tělo je hloupá nádoba, ale ono to tak není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:32 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Kachně píše:
Tak aspoň víme že si sodík tělo samo reguluje a nevadí trochu větší příjem. Oni se nám vědci snaží nakukat že tělo je hloupá nádoba, ale ono to tak není.

Tělo si umí regulovat všechno důležité, ale většinou je to za cenu něčeho méně důležitého a to může z dlouhodobého hlediska vadit.
Nevím odkud bereš ten dojem z vědců, já jsem se s něčím takovým nesetkal. Nikdo kdo ví aspoň trochu něco o těle, si nemůže myslet, že je to něco jako "hloupá nádoba"...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 6:20 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Nepsal jsem, že je to u každé diety, nepsal jsem ani že když solíš hodně, zvýší se aldosteron, ale právě naopak. V teorii, o které mluvíš, máš neustále zmatek. Vím že to máš vyzkoušené, to já samozřejmě taky.

Odvodnění souvisí s nízkosacharidovýma dietama /včetně půstu/. Např. u propagovaných nízkotučných diet k žádnému diuretickému efektu nedochází. Když tak mně pouč, u kterých diet ještě
dochází k odvodnění a nemá to vztah ke glykogenu.
Ad vyzkoušené - není mi moc jasné, jak vegetarián, či vegan či vitarián nebo co vlastně jsi, který sní jednou za den hrst pohanky a trochu mandlí /tvoje vlastní slova/ může vyzkoušet ketogenní
dietu. Tvoje slova o půstu, při kterém se hubnou jenom tuky a svalová hmota zůstává zachována snad ani nemusím zmiňovat.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 2:04 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:
Odvodnění souvisí s nízkosacharidovýma dietama /včetně půstu/. Např. u propagovaných nízkotučných diet k žádnému diuretickému efektu nedochází. Když tak mně pouč, u kterých diet ještě
dochází k odvodnění a nemá to vztah ke glykogenu.
Ad vyzkoušené - není mi moc jasné, jak vegetarián, či vegan či vitarián nebo co vlastně jsi, který sní jednou za den hrst pohanky a trochu mandlí /tvoje vlastní slova/ může vyzkoušet ketogenní
dietu. Tvoje slova o půstu, při kterém se hubnou jenom tuky a svalová hmota zůstává zachována snad ani nemusím zmiňovat.

K odvodnění dochází při všech dietách. Možná ne u vysokosacharidových diet, ale takovou hloupou dietu by nikdo nedržel. Pokud je dieta do nějakých 200g cukru denně, tak určitě. Možná se tělo odvodňuje už kvůli nízkému příjmu kalorií nebo menšímu příjmu soli.
Říká se že při dietách se ztrácejí svaly, ale to myslím že je mýtus, prostě tělo ztrácí vodu a množství svalů se počítá podle množství vody.

Možná by nedošlo k odvodnění pokud by člověk držel dietu která by mu pokryla 100% běžného denního výdeje (takže by vlastně žádnou nedržel) a hubnul tím že by hodně sportoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kuchynska sul
PříspěvekNapsal: čtv dub 11, 2013 2:09 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
ravima píše:
Tělo si umí regulovat všechno důležité, ale většinou je to za cenu něčeho méně důležitého a to může z dlouhodobého hlediska vadit.
Nevím odkud bereš ten dojem z vědců, já jsem se s něčím takovým nesetkal. Nikdo kdo ví aspoň trochu něco o těle, si nemůže myslet, že je to něco jako "hloupá nádoba"...

No tak spíš výživoví poradci a různý články v časopisech. Jak se radí to a ono a přitom tělo si samo řekne co chce.
A vlastně i vědci, jak vždycky na něco přijdou a pak se ukáže opak. Třeba sranda s cholesterolem.
Nejdřív se přišlo že cholesterol je špatnej a nemají se jíst potraviny které ho obsahujou.
Pak se přišlo na to že je dobrý a špatný cholesterol.
Pak se přišlo že si tělo samo produkuje kolik cholesterolu chce a příjem z potravy má minimální vliv, kdo ho má zvýšenej je většinou dáno geneticky.
A nakonec to vypadá že množství špatnýho cholesterolu nemá žádnou souvislost se srdečním onemocněním \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz