Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 4:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 198  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2014 2:06 pm 
Offline

Registrován: stř pro 25, 2013 8:22 pm
Příspěvky: 5
Předem musím smeknout klobouk a poděkovat za tak vyčerpávající odpověď. Jsem až vyděšený jak se názor dvou vzdělaných lidí (jarda a gentleman nad tímto vzkazem ) můžou lišit a zároveň být (pro mě ) oba logické.

Přiznám se že sám nevím co je pro mě vhodné. Od nového roku žiji prakticky na šťávách a snažím se dvakrát denně mít pevnou stravu podle návrhu jídelníčku vhodného dle autora tohoto webu. Kromě příležitostných, zcela zvladatelných chutí nemám ani po týdnu pocit že by mi něco chybělo. Naopak. Cítím jasnou úlevu v zažívání a absenci energetických děr typických pro chvíle po "nažrání".

K tomu se přiznám že vypiju cca 2 kávové lžičky chloridu hořečnatého ve dvou litrech vody + himalájská sůl. Poctivě také vyrábím lipozomární C a ten půllitr vypiju běžně za den (15g sody, 30g k. askorbové + 30g lecitin ) .... Je to zátěž a vhodné ? nevím.

Težko říct jak si ohlídat poměr sodíku a draslíku. Nesolím vůbec a jím jen ovoce, zeleninu, pár ořechů a semen a vela štávy.

Na všechno mám čas, pár neduhů svého těla znám, ale řešit je začnu až tak po půl roce této stravy, věřím že zmizí samy \":)\"

Co však považuji za nutné, tak je doplnit deficity vitamínů, minerálů. Dokážu to bez suplementace pouhým přijímáním ovoce, zeleniny, himalájská sůl, ořechy, semena ? ... Nevím.

Vím jenom že mě občas cuká oko, brní obličej a ruce. Klasická tetanie. Chce to méně nervů a více hořčíku.

Evidetně, otázek je stále mnoho \":D\" co je však snadné, to není zábava, jak by osvícený člověk řekl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2014 2:25 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Ten VitC je asi lepsi užívat teda spolu s tim horcikem během dne nez 2x denne tabletu kyseliny askorbove ze? Zacnu to Ccko teda pridavat do te petky spolu s horcikem a himalajskou soli...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2014 2:33 pm 
Offline

Registrován: stř pro 25, 2013 8:22 pm
Příspěvky: 5
Ÿura píše:
Ten VitC je asi lepsi užívat teda spolu s tim horcikem během dne nez 2x denne tabletu kyseliny askorbove ze? Zacnu to Ccko teda pridavat do te petky spolu s horcikem a himalajskou soli...

Neodvažuji si hrát si na někoho kdo zná odpověď, ale liposom vitamínu C nemíchám s chloridem hořečnatým, protože Jarda tu někde psal, že například liposom chloridu hořečnatého se nedá vyrobit, protože spolehlivě vysráží lecitin a tím pádem to nemíchám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2014 2:35 pm 
Offline

Registrován: stř pro 25, 2013 8:22 pm
Příspěvky: 5
... jen bych si dovolil upozornit na to že by jste psal o tabletě kyseliny askorbové a já o liposomu což je něco odlišného. Možná je tedy vaše úvaha správná. Někde jsem ovšem také četl že kyselina askorbová vytváří blbé prostředí pro vstřebatelnost dalších vitamínů a minerálů. Ze stejného důvodu já vlastně Céčko nemíchám s ničím jiným od čeho očekávám že se mi rovněž vsákne do těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 4:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Iste, kyselina askorbova je izolovany vyrobok, ked sa vsak kombinuje s bioflavonoidmi - jej ucinok sa zmohonasobi... podla mna tu nepisu nic nove. Informaciu o zabijani prospesnych crevnych bakterii by som vsak bral s velkou rezevou, vitamin C skumalo uz od 40-tych rokov minuleho storocia mnoho mnoho vedcov a lekarov a zatial nik nedospel k zisteniu, ze by C-ko bolo zdraviu skodlive, prave naopak... taketo nepodlozene vyhlasenia su alebo anti-propagandou zo strany bigfariem, alebo ide o novinarsku kacicu... kvalita kyseliny askorbovej vyrobenej kadekym vsak uz samozrejme moze byt problem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2014 6:19 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Gabriel píše:
Iste, kyselina askorbova je izolovany vyrobok, ked sa vsak kombinuje s bioflavonoidmi - jej ucinok sa zmohonasobi... podla mna tu nepisu nic nove. Informaciu o zabijani prospesnych crevnych bakterii by som vsak bral s velkou rezevou, vitamin C skumalo uz od 40-tych rokov minuleho storocia mnoho mnoho vedcov a lekarov a zatial nik nedospel k zisteniu, ze by C-ko bolo zdraviu skodlive, prave naopak... taketo nepodlozene vyhlasenia su alebo anti-propagandou zo strany bigfariem, alebo ide o novinarsku kacicu... kvalita kyseliny askorbovej vyrobenej kadekym vsak uz samozrejme moze byt problem...

Když se to s Céčkem přežene a dojde k průjmu,tak se to asi laktíkům líbit nebude:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2014 8:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
TomasV píše:
Když se to s Céčkem přežene a dojde k průjmu,tak se to asi laktíkům líbit nebude:)

jo, no ale pro jednou se nic neděje a každej ví, že tahle dávka je "strop" a Céčko lehce ubere, aby se průjem neopakoval
a ve střevních klcích jich stejně zůstanou miliony, to se za jednou nevyplaví, to je v poho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 12:13 pm 
Offline

Registrován: stř led 02, 2013 11:52 am
Příspěvky: 10
Jarda píše:
Tak jako hotový produkt to patrně u nás nekoupíte, to si jistý nejsem, ale vyrobit si ho pravděpodobně můžete. Sice to vyzkoušené nemám, ale když smícháte E 504 (ii) hydrogenuhličitan hořečnatý (regulátor kyselosti protispékavá látka stabilizátor barviva nosič plnidlo) s práškovým vitamínem C a zalijete vodou, měla by proběhnout bouřlivá reakce a výsledek by mě být ten požadovaný askorbát hořečnatý. Asi by se k tomu mohl vyjádřit i nějaký znalec chemie, tu já nemám zrovna jako oblíbený koníček.

je to správne hydrogenuhličitan horečnatý? ved ten je dráždivý...nemá byť správne uhličitan horečnatý?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 1:58 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Chtel jsem se zeptat zkusenejsich jak potažmo kdy nejlepe užívat vitD3, vitB6, vitE, zinek a selen? Horcik a Cecko uzivam v poobe chloridu horecnateho s kys. askorbovou a trochou himalajske soli v 1,5l petce vody a popijim během dne a lugol piju vecer. Jinak ostatní doplňky beru naraz rano a vecer po jidle. Slysel jsem, ze zinek se ma brat na lacno i s vitE? Rano na lacno beru prasek na stitnou zlazu cca 30 min na to vypiju mlady jecmen ve vode a pul hodiny na to snidane a po snidani zminene doplňky, delam velkou blbost? Diky za postřehy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 7:43 pm 
Offline

Registrován: ned říj 20, 2013 7:16 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den, nechal jsem si namíchat tepperweinovu zásaditou směs minerálů v lékárně a mají tam napsané že to má trvanlivost jenom do 19.12. (od 19.11.). Není to blbost? Můžou se minerály nějak zkazit? Zrovna se mi to nechce vyhazovat když toho mám ještě půlku a stálo to asi 300kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon led 20, 2014 5:15 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Tak po vysezeni doplnku vapnik-horcik-zinek a po mesici uzivani chloridu horecnateho se vapnik snizil z 2.54 na 2.40 (ref. mez je do 2.50 mmol/l a ted za další mesic kontrolni odber a vapnik je ted dokonce ještě vyssi a to 2.61 mmol/l. Pricemz zadny vapnik neuzivam, poctive každý den popijim chlorid horecnaty, taky beru vitD3 a B6. Jedine co me napada je, ze jsem den před odberem mel mleko (mandle, sezam, dyne).. Je mozne, ze tohle mleko zvýšilo vapnik v krvi? Jinak nesolim krome asi 4g himalajske soli v chloridu horecnatem a sodik mam 146 ref mez je do 145 mmol/l... Draslik 4.9 mmol/l a horcik pomalu stoupa, ted je 0,96 mmol/l...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 22, 2014 8:48 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 2:29 pm
Příspěvky: 5
P.Jarda,chcel by som sa opýtať,ako sa užíva kyselina boritá,kúpil som 1kg v práškovej forme kvalita p.a. Ďakujem za odpoveď.


Naposledy upravil Dušanbe dne pát led 24, 2014 12:46 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 24, 2014 10:09 am 
Offline

Registrován: pát led 24, 2014 10:02 am
Příspěvky: 3
Zostali mi po liečbe kvalitne chelatove mineraly dobrych značiek. davam lacno. Gertrudus@azet.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát led 24, 2014 12:50 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 2:29 pm
Příspěvky: 5
Kúpil so vit.D a na letáku je napísané,že počas užívania sa neodporúča podávať lieky s obsahom horčíka.Tak a ja užívam už mesiac horčík aj vit.D,ako je to správne.vit.D užívam pred obedom, horčík popíjam celý deň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř led 29, 2014 1:41 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Dobrý den,beru Jardou doporučené dávky vitamínů B,mám hodně nepřrozeně žlutou moč-je to normální? Nebyly by lepší nižší dávky aby se tolik nevylučovalo močí-není to plýtvání? Ještě k tomu beru vit D,lugol,zinek,solanku,selen.Vitaminy B se berou před,při,nebo po jídle? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz