Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 30, 2024 9:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 4:08 pm 
A ještě jedna věc mě napadla. Přemýšlela jsem, proč po dvou měsících, kdy jím vitariánskou stravu, beru vitaminy a navíc čistím střevo urinou jsem dostala tak nehorázný kašel. Zhruba před 14 dny jsem byla na oslavě, kde se ovoce ani zelenina nepodávali a já jsem byla nucena sníst kuřecí maso s rajčaty a ledovým salátem a nějakým dresingem a to všechno zabalené v nějaké pšeničné placce. Kdybych se toho nedotkla, tak by se hostitel podělal a navíc nehodlám nikomu vysvětlovat, jak ted jím, nechci poslouchat ty řeči, tak jsem toho půlku snědla. Napadá mě jestli ten kašel se za pár dní neobjevil právě ve spojitosti s tímhle jídlem? Taky bych chtěla dodat, že následující noc, kdy jsem tohle snedla jsem se asi v jednu v noci probudila se strašným bušením srdce a zvýšeným tepem, začalo mi být dost teplo a měla jsem pocit, že nemám dost vzduchu, tak jsem si otevřela okno. Tělo zřejmě začalo odvádět kyseliny o něco dříve, protože jinak to dělá až k ránu, nemám pravdu?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 4:15 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
lev píše:
A ještě jedna věc mě napadla. Přemýšlela jsem, proč po dvou měsících, kdy jím vitariánskou stravu, beru vitaminy a navíc čistím střevo urinou jsem dostala tak nehorázný kašel. Zhruba před 14 dny jsem byla na oslavě, kde se ovoce ani zelenina nepodávali a já jsem byla nucena sníst kuřecí maso s rajčaty a ledovým salátem a nějakým dresingem a to všechno zabalené v nějaké pšeničné placce. Kdybych se toho nedotkla, tak by se hostitel podělal a navíc nehodlám nikomu vysvětlovat, jak ted jím, nechci poslouchat ty řeči, tak jsem toho půlku snědla. Napadá mě jestli ten kašel se za pár dní neobjevil právě ve spojitosti s tímhle jídlem? Taky bych chtěla dodat, že následující noc, kdy jsem tohle snedla jsem se asi v jednu v noci probudila se strašným bušením srdce a zvýšeným tepem, začalo mi být dost teplo a měla jsem pocit, že nemám dost vzduchu, tak jsem si otevřela okno. Tělo zřejmě začalo odvádět kyseliny o něco dříve, protože jinak to dělá až k ránu, nemám pravdu?

Kolko si sa predtym zanasala? Ber to tak, ze telo potrebuje priblizne tolko casu na vycistenie, kolko si sa zanasala. Urychlit to mozes specialnymi ocistnymi kurami, a hlavne dostatkom cvicenia a psychohygienov.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 5:24 pm 
Xion píše:
Kolko si sa predtym zanasala? Ber to tak, ze telo potrebuje priblizne tolko casu na vycistenie, kolko si sa zanasala. Urychlit to mozes specialnymi ocistnymi kurami, a hlavne dostatkom cvicenia a psychohygienov.

Dvacet let. Takže v padesáti se můžu těšit na čistý tělo? To je paráda.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 5:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
lev píše:
...Kdybych se toho nedotkla, tak by se hostitel podělal a navíc nehodlám nikomu vysvětlovat, jak ted jím, nechci poslouchat ty řeči, tak jsem toho půlku snědla. ...-

Na to je perfektní metoda prohlásit, že máš střevní chřipku a celý včerejšek si proseděla na záchodě, ono je nucení do jídla rázem přejde \":)\"

lev píše:
Dvacet let. Takže v padesáti se můžu těšit na čistý tělo? To je paráda.

Já to znám ve verzi 1rok nezdravého napraví 1 měsíc na zdravém, tj. 20 let = 20 měsíců \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 7:15 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="rADo":31p1udbh]Já to znám ve verzi 1rok nezdravého napraví 1 měsíc na zdravém, tj. 20 let = 20 měsíců \":wink:\"[/quote:31p1udbh]
Ano, da sa aj tak rychlo, zavisi od psychiky a asi aj od inych veci, ktorym zatial nerozumiem.
Lev, nezabudaj, ze ten koncovy stav je uz nepopisatelne dobry pocit, ked je vsetko v poriadku, v takom stave si mozno nebola ani za cely zivot. To znamena, ze uz ked budes v polke, budes sa citit fajn oproti tomu, co mas teraz. Jediny sposob je byt trpezlivy, verit tomu, ze to pojde, a radovat sa z kazdeho zlepsenia... je to ako cesta, po ktorej kracas, a tesis sa, kolko si uz usla.
Ak to robis netrpezlivo, a stale si hovoris, vsak to nefunguje, tak mas psychiku nastavenu tak, ze si pritahujes stav, v ktorom si chora (pozri si film Tajomstvo a pochopis \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 8:00 pm 
Tajemství jsem četla. Vím, že to půjde pomalu, ale já věřím, že se dostanu do stavu, kdy mě nebudou trápit žádné zdravotní potíže. Škoda, že se člověk setkává s takovým nepochopením okolí a rodiny. Všichni mají pocit, že žít na ovoci, zelenině, štávách ... rovná se brzo umřít. Zatím se cítím spíš hůř než líp, ale věřím, že to je normální reakce těla na radikální změnu životosprávy a že se tělo prostě čistí. Na okolí se vykašlu a to s těma střevníma potížema je dobrá výmluva \":D\" . Dík.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Zdravím Vás.
Pořád mám potíže se zahleněným krkem, což asi způsobil i nepříjemný kašel, který mám. Pokaždé, když cítím, že se mi do krku dere hlen, dám si prsty do krku a zvracím, tím samozřejmě ze sebe dostanu i jídlo, co jsem jedla. Tahle procedura s prsty v krku je dost nepříjemná a vyčerpávající, takže posledních pár týdnu to prostě polknu, což asi není moc dobrý nápad, protože mám pocit, že mám zahleněný žaludek a včera po večeři (zeleninový salát) se mi udělalo dost zle a celou večeři jsem zvrátila. Vím, že jste mi doporučoval křenovou kašičku s citronem a taky štávu z cibule, ale po obojím mě na několik minut začně silně bolet žaludek a ji mi na zvracení. Co se té cibule týče, možná to bude tím, že jsem si štávu z ní dala ráno na lačný žaludek. Na fóru o čištění dutin jste někomu doporučoval štávu z cibule a okurky, že společně odvádějí hleny z těla. Chtěla bych se zeptat jestli by to bylo vhodné i v mém případě (zahleněný krk a žaludek) a pokud ano, tak v jakém poměru? Jinak doufám, že cibule a okurka odvádí hleny spodem, ne vrchem \":)\"

Zahlenění horních cest dýchacích má příčinu v překyseleném tlustém střevě a je tedy otázkou zda nejde o tento problém. Okurka s cibulí má tu výhodu, že kromě plastifikace hlenů silně redukuje i kyselost střeva a to může dost ulevit, ale chce to hledat příčinu a tou je vždy strava. Dává se 50 ml cibule a 450 ml okurky, nejde o nic chutného, ale dá se to pít. Tato dávka pouze jednou denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 17, 2010 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
A ještě jedna věc mě napadla. Přemýšlela jsem, proč po dvou měsících, kdy jím vitariánskou stravu, beru vitaminy a navíc čistím střevo urinou jsem dostala tak nehorázný kašel. Zhruba před 14 dny jsem byla na oslavě, kde se ovoce ani zelenina nepodávali a já jsem byla nucena sníst kuřecí maso s rajčaty a ledovým salátem a nějakým dresingem a to všechno zabalené v nějaké pšeničné placce. Kdybych se toho nedotkla, tak by se hostitel podělal a navíc nehodlám nikomu vysvětlovat, jak ted jím, nechci poslouchat ty řeči, tak jsem toho půlku snědla. Napadá mě jestli ten kašel se za pár dní neobjevil právě ve spojitosti s tímhle jídlem? Taky bych chtěla dodat, že následující noc, kdy jsem tohle snedla jsem se asi v jednu v noci probudila se strašným bušením srdce a zvýšeným tepem, začalo mi být dost teplo a měla jsem pocit, že nemám dost vzduchu, tak jsem si otevřela okno. Tělo zřejmě začalo odvádět kyseliny o něco dříve, protože jinak to dělá až k ránu, nemám pravdu?

Budit se v jednu v noci je klasický příznak silného překyselení a pokud to nastane, je vhodné se srovnat klidně i jedlou sodou rozpuštěnou ve vodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 10:31 am 
Stravuju se podle příkladu denního jídelníčku, beru vitaminy, piju štávy, dost vody, jím SP a poslední dobou se necítím nějak dobře. Večer mi začne najednou bušit srdce, ale nehorázně rychle, což mě docela děsí. Stává se mi to i během noci, kdy se probudím, chvíli jsem zmatená, pak cítím ten hrozný tlukot a někdy se s tím potýkám i ráno. Doktor říká, že to mám z téhle stravy. Nevím, co si mám o tom myslet. Je pravda, že před tím jsem nic takového neměla, na druhou stranu se rozhodně nehodlám vrátit k pěti bílým jedům. Začínám v tom všem mít docela hokej. Nevím jak a čím se zbavit toho děsného bušení srdce a ani si nedokážu vysvětlit, čím to může být? Jestli tělu třeba nechybí nějaký vitamín nebo minerál.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 2:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
lev píše:
Stravuju se podle příkladu denního jídelníčku, beru vitaminy, piju štávy, dost vody, jím SP a poslední dobou se necítím nějak dobře. Večer mi začne najednou bušit srdce, ale nehorázně rychle, což mě docela děsí. Stává se mi to i během noci, kdy se probudím, chvíli jsem zmatená, pak cítím ten hrozný tlukot a někdy se s tím potýkám i ráno. Doktor říká, že to mám z téhle stravy. Nevím, co si mám o tom myslet. Je pravda, že před tím jsem nic takového neměla, na druhou stranu se rozhodně nehodlám vrátit k pěti bílým jedům. Začínám v tom všem mít docela hokej. Nevím jak a čím se zbavit toho děsného bušení srdce a ani si nedokážu vysvětlit, čím to může být? Jestli tělu třeba nechybí nějaký vitamín nebo minerál.

Vieme o čom hovoríš s tým búšením srdca. Aké množstvo ľanového oleja zješ v tej SP? A koľko rozomletého ľanového semienka pridávaš? Ešte som nezverejnila výsledky pokusov, čo som na sebe urobila, ale presne takéto trasenie srdca sa mi vyskytne, myslím že po SP. Ak ju nejem tak nič, ako teraz, momentálne mám pauzu. Chystám sa už na tretiu sériu pokusu, ak sa to potvrdí, tak bude treba ubrať oleja aj semien. Je treba s ním narábať opatrne aj s dávkami. Nie všetko a v odpodúčaných množstvách je vhodné pre všetkých rovnako.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 7:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Stravuju se podle příkladu denního jídelníčku, beru vitaminy, piju štávy, dost vody, jím SP a poslední dobou se necítím nějak dobře. Večer mi začne najednou bušit srdce, ale nehorázně rychle, což mě docela děsí. Stává se mi to i během noci, kdy se probudím, chvíli jsem zmatená, pak cítím ten hrozný tlukot a někdy se s tím potýkám i ráno. Doktor říká, že to mám z téhle stravy. Nevím, co si mám o tom myslet. Je pravda, že před tím jsem nic takového neměla, na druhou stranu se rozhodně nehodlám vrátit k pěti bílým jedům. Začínám v tom všem mít docela hokej. Nevím jak a čím se zbavit toho děsného bušení srdce a ani si nedokážu vysvětlit, čím to může být? Jestli tělu třeba nechybí nějaký vitamín nebo minerál.

To co píše Sybilla je klidně možné, ale není to běžné. Je to klidně možné i z následujícího důvodu, protože sirná patlanice v originále, jak ji dělala Dr.Johanna Budwig neobsahovala nízkotučné mléčné produkty, ale Kvark či Quark, což je německý a rakouský tvaroh a ten měl a má dodnes 20-40% mléčného tuku. Jde tedy o výrazně jiný výsledný produkt, který má samozřejmě také dost odlišné vlastnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 10:01 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Tak, pochutnávam si na kefíri, dávam si denne aj trochu bryndze ( robím si z nej niečo ako sírnu patlaninu... ), takže laktobacilov a vitamínov mám asi dosť, však ? Nepotrebujem teda užívať pangamín ? Ak áno, načo ? Kôli prírodnému vitamínu B ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 10:21 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Sybilla píše:
Vieme o čom hovoríš s tým búšením srdca. Aké množstvo ľanového oleja zješ v tej SP? A koľko rozomletého ľanového semienka pridávaš? Ešte som nezverejnila výsledky pokusov, čo som na sebe urobila, ale presne takéto trasenie srdca sa mi vyskytne, myslím že po SP. Ak ju nejem tak nič, ako teraz, momentálne mám pauzu. Chystám sa už na tretiu sériu pokusu, ak sa to potvrdí, tak bude treba ubrať oleja aj semien. Je treba s ním narábať opatrne aj s dávkami. Nie všetko a v odpodúčaných množstvách je vhodné pre všetkých rovnako.

No tak na tomto niečo zrejme bude.
Tiež sa mi stalo v podstate to isté a pripisoval som to práve lanu(semná,olej).
Vtedy som to zavrhol a bral ako nejakú náhodu no po tomto zrejeme prehodnotím svoj názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 10:40 pm 
Že by to bušení srdce nějak souviselo s SP si nemyslím, protože poprvé se mi to stalo v době, kdy jsem SP ještě nejedla. Jinak dávám 250ml kefíru, 100ml oleje a 3 lžíce semínka.
Za dva měsíce a týden jsem shodila 20 kg. Výchozí váha 100, výška 165. Dnes jsem byla na akupunktuře kvůli zablokované krční páteři a terapeutka mi řekla, že to bušení srdce může souviset s rychlým úbytkem váhy a že tenhle způsob hubnutí je dost nezdravý pro tělo. Pak vzala takovou digitální kravinu, co má měřit tuk v těle a kupuje se běžně v lékárně, zadala tam moji váhu a výšku, řekla at to chvíli podržím a pak se ta objevilo moje BMI a taky to, že mám v těle 40% tuku, takže mi řekla, že těch dvacet kilo, co jsem shodila jsou svaly. Přijde mi to dost směšné, protože tělo mám pevné a nikde mi nic nevisí. Je to rychlé hubnutí opravdu tak nebezpečné? Dělám něco špatně? Může to bušení souviset s tímhle a je možné, že jsem hubnu jen svalovou hmotu?

Jinak v souvislosti s SP bych se chtěla zeptat, jak dlouho mám jíst denně tu celou dávku, jak jste mi doporučil, kolik dní mám udělat pauzu a jak začít po té pauze opět dávkovat?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Tak, pochutnávam si na kefíri, dávam si denne aj trochu bryndze ( robím si z nej niečo ako sírnu patlaninu... ), takže laktobacilov a vitamínov mám asi dosť, však ? Nepotrebujem teda užívať pangamín ? Ak áno, načo ? Kôli prírodnému vitamínu B ? Ďakujem za odpoveď.

Pangamin je výborný zdroj vitamínů skupiny B a mnoha dalších látek, čili mě osobně se jeví rozumné ho používat stále.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz