Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát čer 28, 2024 10:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2009 6:48 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Toto je výnatok z Walkerovej knihy

Naplňovat žaludek víc, než může k strávení přijmout, znamená ho nadměrně zatěžovat. Jestliže se přejíme,
přetěžujeme tělesné funkce a zkracujeme si život.
Normální průměrné množství, které může žaludek přijmout, je asi jeden litr.
I když jíme příliš mnoho správných a dobře zkombinovaných potravin, přetěžujeme zažívací orgány.
Jezte jen tolik, kolik potřebujete, abyste se dobře cítili. Nevěřte, že nacpaný žaludek je něco dobrého. Lépe je
mít po jídle trochu hlad než zažívací potíže.

Jeden liter na jedno jedlo? To je celkom dost nie?
Alebo tým myslí celkový objem za celý den(ranajky, obed,vecera) alebo je to vrátane stiav?
Mne osobne stačí teda omnoho menej na jedno jedlo.

Rajská jablíčka jsou kyselý druh ovocných plodů,
který má ale na organizmus silně alkalizující účinek za
předpokladu, že během jejich konzumace a trávení
nepřišel do styku s cukr a škrob obsahujícími sacharidy.
Příměs cukru, chleba, sušenek apod. vede ke
kvašení a tvoří mnoho kyselin v zažívacím systému.

Takže ked jem surovú kukuricu priamo z klásku a ku tomu rajčiny tak sa to bije?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2009 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Toto je výnatok z Walkerovej knihy

Naplňovat žaludek víc, než může k strávení přijmout, znamená ho nadměrně zatěžovat. Jestliže se přejíme, přetěžujeme tělesné funkce a zkracujeme si život.
Normální průměrné množství, které může žaludek přijmout, je asi jeden litr.
I když jíme příliš mnoho správných a dobře zkombinovaných potravin, přetěžujeme zažívací orgány. Jezte jen tolik, kolik potřebujete, abyste se dobře cítili. Nevěřte, že nacpaný žaludek je něco dobrého. Lépe je mít po jídle trochu hlad než zažívací potíže.

Jeden liter na jedno jedlo? To je celkom dost nie?
Alebo tým myslí celkový objem za celý den(ranajky, obed,vecera) alebo je to vrátane stiav?
Mne osobne stačí teda omnoho menej na jedno jedlo.

Rajská jablíčka jsou kyselý druh ovocných plodů,
který má ale na organizmus silně alkalizující účinek za
předpokladu, že během jejich konzumace a trávení
nepřišel do styku s cukr a škrob obsahujícími sacharidy.
Příměs cukru, chleba, sušenek apod. vede ke
kvašení a tvoří mnoho kyselin v zažívacím systému.

Takže ked jem surovú kukuricu priamo z klásku a ku tomu rajčiny tak sa to bije?
Ďakujem

Knihu znám velice dobře a musíte to pročíst celé, je to myšleno jako nakrájený salát i s listy a jde tedy o salát s velkým podílem vzduchu. Určitě to nejde vztáhnout na potravinu strouhanou, či rozemletou, kde je podíl vzduchu malý. Proto se já ve svých doporučeních nebavím o objemu, který si každý vysvětlí po svém, ale o konkrétní váze, což se zase tak snadno očůrat nedá.
To se nijak nebije, jde o živou potravinu, ne o tepelně upravenou obilovinu o které je ta zmínka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 7:30 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
No to sa mohol vyjadrit podrobnejšie.
Moj názor je, že tých 400-600g, či už je to mixované alebo je to šalát+amarant, pohanka, kukurica atd je až dost.
Viac podla mna, je fakt zbytočné. Mne osobne bohate stačí tých cca 450g-500g celkovo na jedno jedlo.


TO som rád, že sa tá kukurica nebije s tou rajčinou. Niekedy som kukuricu varil a zistil som, že je to fakt zbytočné a sprostost zároven. Ked je kukurica dobre zrelá, čerstvá tak je velmi chutná a sladká aj bez uvarenia. Škoda, že to takto chápem takmer iba ja(čo sa mojho okolia týka).

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 6:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="Mat":s1vh3k9a]

Niekedy som kukuricu varil a zistil som, že je to fakt zbytočné a sprostost zároven. Ked je kukurica dobre zrelá, čerstvá tak je velmi chutná a sladká aj bez uvarenia. Škoda, že to takto chápem takmer iba ja(čo sa mojho okolia týka).

Ďakujem[/quote:s1vh3k9a]
Je to síce staršieho dáta, neviem však, že by sa odvtedy robil nový výskum, tak skús prečítať o nevarenej kukurici ešte toto:



Naposledy upravil Sybilla dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon zář 07, 2009 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
[quote="Sybilla":2cqngv8m]Je to síce staršieho dáta, neviem však, že by sa odvtedy robil nový výskum, tak skús prečítať o nevarenej kukurici ešte toto:



Naposledy upravil Dracula dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 1
gA==


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 10:56 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes som vyskúšal jeden experiment.
Ráno som vypil 1l destil vody. Dalším 0,5l som zapil cca 65g tekvic. semien. Potom som sa naranjakoval za 30 min.
Mal som slivky a hrozno. Bolo toho fakt vela cca 700g dokopy. A zjedol som s tým 3 cesnaky.
Ranná únava zmizla. Je to sposobené tým ovovcným cukrom alebo tými semenami?
Ten postup asi nebol úlne ok, ale odolat tomu ovoci sa dalo tažko. Je to množstvo cesanku čo som skonzumoval dost na elimináciu príp. kvasinkového ataku? Cesnak jem so všetkým+kokos(teda okrem dneška).
ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 6:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes som vyskúšal jeden experiment.
Ráno som vypil 1l destil vody. Dalším 0,5l som zapil cca 65g tekvic. semien. Potom som sa naranjakoval za 30 min.
Mal som slivky a hrozno. Bolo toho fakt vela cca 700g dokopy. A zjedol som s tým 3 cesnaky.
Ranná únava zmizla. Je to sposobené tým ovovcným cukrom alebo tými semenami?
Ten postup asi nebol úlne ok, ale odolat tomu ovoci sa dalo tažko. Je to množstvo cesanku čo som skonzumoval dost na elimináciu príp. kvasinkového ataku? Cesnak jem so všetkým+kokos(teda okrem dneška).
ďakujem

Na můj vkus, je to celé tedy docela silná káva, rozkousaná semena zapíjet vodou, no nevím, já bych to rozhodně nedělal, to chce šťávu. Toho jídla také opravdu dost a ty tři česneky jsou stroužky, nebo hlavičky. U Vás bych se nedivil, že jsou to hlavičky a to si se svým zdravím již docela zahráváte, Česnek nejde jíst místo hlavního jídla, je to velice účinná léčivka a může při předávkování způsobit řadu zdravotních problémů. Doporučované denní množství jsou tak tři stroužky, já si sice dávám více, ale ne denně a přesto celou hlavičku většinou nespotřebuji, občas si ovšem dám velkou dávku, klidně i dvě vrchovaté polévkové lžíce rozmačkaného česneku, ale rozhodně ne pravidelně. Únavu, dle mého názoru, zažene dobře vstřebatelný cukr z vína, také dýně obsahuje mnoho prospěšných látek, hlavně zinek, ale na tak rychlé odbourání únavy asi pouze cukr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 7:52 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To sme sa nerozumeli.
To boli dokonale rozmixované semená zapíjané vodou z RO. Zapíjam to štavou, ale dnes som skúsil tou vodou.
Už som sa naučil to dávat rovno do štavy, ale niekedy to máslo ešte trochu premišam v ústach so slinami a postupne pozapíjam(vic si to vychutnám). Ten cesnak boli samozrejme 3 strúčiky nie celé hlavy. To by ma asi roztrhlo. Na tých ovocných cukroch niečo bude.



Mimochodom ten vylúpaný sezam ešte stále mám. Je mi lúto to vyhodit.
Obsahuje to vobec nejaké prospešné minerály, vitamíny atd?
Dá sa s tým niečo robit alebo to mám dat babke nech to dá do pečiva, ktoré nejem(aspon ona z toho bude mat úžitok).
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 8:02 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat píše:
Mimochodom ten vylúpaný sezam ešte stále mám. Je mi lúto to vyhodit.
Obsahuje to vobec nejaké prospešné minerály, vitamíny atd?
Dá sa s tým niečo robit alebo to mám dat babke nech to dá do pečiva, ktoré nejem(aspon ona z toho bude mat úžitok).
Ďakujem


Mne tiez ostalo asi 100g z cias, ked som nepoznal nelupany, tak som to namlel z medom na tahini a posledny krat si pochutnal. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 10, 2009 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To sme sa nerozumeli.
To boli dokonale rozmixované semená zapíjané vodou z RO. Zapíjam to štavou, ale dnes som skúsil tou vodou.
Už som sa naučil to dávat rovno do štavy, ale niekedy to máslo ešte trochu premišam v ústach so slinami a postupne pozapíjam(vic si to vychutnám). Ten cesnak boli samozrejme 3 strúčiky nie celé hlavy. To by ma asi roztrhlo. Na tých ovocných cukroch niečo bude.

Mimochodom ten vylúpaný sezam ešte stále mám. Je mi lúto to vyhodit.
Obsahuje to vobec nejaké prospešné minerály, vitamíny atd?
Dá sa s tým niečo robit alebo to mám dat babke nech to dá do pečiva, ktoré nejem(aspon ona z toho bude mat úžitok).
Ďakujem

Zdravotně to sice není zrovna výhra, ale udělejte to jak Vám radí Xion, to je velice chutné a pro jednou se nic nestane, zase tak závadné to rozhodně není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon zář 14, 2009 10:33 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jedna vec mi uz dlhsiu dobu huta hlavou. Pocas dna sa mi casto stane, ze proste nenajdem cas kedy zjest namocene orechy. Chcel by som ich jest v samostatnom jedle, najlepsie pocas olovrantu, lenze casto sa mi stava, ze obed mi este nevytravil a uz je pomaly cas na veceru.
Preto rozmyslam, ze by som zjedol mensie mnozstvo doobeda. A tu je prave ten problem. Doobeda jem ovocie.
V priklade jedalnicku, ktory uvadzate, to aj vy tak konzumujete, male mnozstvo orieskov, alebo semienok k ovocnemu salatu. Lenze, nejde o nevhodnu kombinaciu? Ovocie, ako je zname, ked sa je samotne, stravi sa rychlo a bez problemov. Ked sa k nemu primiesa rozumne mnozstvo orieskov, ostane to tak? Predsa... nejde o cisty tuk ako olej, ide o koncentrovanu potravinu, v ktorej su bielkoviny a tuk... ide teda o bielkovinove jedlo. Predlzi sa doba travenia ovocia, napriklad ak sa zje k 3 jablkam 10ks mandli, alebo sa to stravi rovnako rychlo, ako keby sa zjedli jablka samotne?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon zář 14, 2009 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jedna vec mi uz dlhsiu dobu huta hlavou. Pocas dna sa mi casto stane, ze proste nenajdem cas kedy zjest namocene orechy. Chcel by som ich jest v samostatnom jedle, najlepsie pocas olovrantu, lenze casto sa mi stava, ze obed mi este nevytravil a uz je pomaly cas na veceru.
Preto rozmyslam, ze by som zjedol mensie mnozstvo doobeda. A tu je prave ten problem. Doobeda jem ovocie.
V priklade jedalnicku, ktory uvadzate, to aj vy tak konzumujete, male mnozstvo orieskov, alebo semienok k ovocnemu salatu. Lenze, nejde o nevhodnu kombinaciu? Ovocie, ako je zname, ked sa je samotne, stravi sa rychlo a bez problemov. Ked sa k nemu primiesa rozumne mnozstvo orieskov, ostane to tak? Predsa... nejde o cisty tuk ako olej, ide o koncentrovanu potravinu, v ktorej su bielkoviny a tuk... ide teda o bielkovinove jedlo. Predlzi sa doba travenia ovocia, napriklad ak sa zje k 3 jablkam 10ks mandli, alebo sa to stravi rovnako rychlo, ako keby sa zjedli jablka samotne?

Tak toto jsem dosud nijak neřešil a jedl jsem přitom popsanou kombinaci opravdu mnoho let. Nikdy jsem nezaznamenal, že by to nějak výrazně komplikovalo trávení, ale asi by stálo za to vyzkoušet jaký rozdíl v tom opravdu je. Nyní ovšem již minimálně rok ořechy nepoužívám do ovocného salátu celé, ale pouze tu drť co zbude po průchodu odšťavňovačem při výrobě ořechového mléka, které piji ráno. Jde tedy spíše o vlákninu, protože naprostá většina látek skončí emulgovaná v tom mléce. Tráví se to velice dobře, ale než jsem to začal dělat takto, tak jsem mnoho let popisovaný postup bez potíží používal a nyní to stejně dělám v případech, kdy zrovna sebou odšťavňovač nemám, třeba na dovolené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2009 7:18 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Musí byt kyslá kapusta tvrdá.
Niekde som čítal, že ked zmakne tak je pokazená. Neviem, čo si o tom mysliet. Naposledy som to kúpil na inom mieste(trhovisku) a táto posledná je omnoho makšia ako tá predtým. Vodou je zaliata celá aj bola pri kúpe.
Čím to je, že tak zmakla aj ked je ponorená celá v tej vode?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2009 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Musí byt kyslá kapusta tvrdá.
Niekde som čítal, že ked zmakne tak je pokazená. Neviem, čo si o tom mysliet. Naposledy som to kúpil na inom mieste(trhovisku) a táto posledná je omnoho makšia ako tá predtým. Vodou je zaliata celá aj bola pri kúpe.
Čím to je, že tak zmakla aj ked je ponorená celá v tej vode?
Ďakujem

To velice záleží na druhu zelí ze kterého se vyrábí a posuzovat jeho zkaženost podle měkkosti je asi nesmysl, to posoudíte podle chuti a vůně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob zář 19, 2009 10:00 am 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Kysané zelí si děláme doma každoročně. Všeobecně je po 6-ti týdnech "hotové". Většinou ho necháváme nadále v kvasné nádobě.
Delším kysáním je zelí potom kyselejší a trochu změkne, ale to není na závadu.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz