Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 2:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 1:48 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dá sa nejako zmiernit nafukovanie po sladkom ovocí?
Ja osobne som si dal na ranajky sladké hrušky a príšerne ma zdulo.
A vobec som ich nemusel jest vela stačí ked zjem jednu a ma rovnako nafúkne ako keby som ich zjedol 10.
Je do príšerné. Napr slivky mi to nerobia. Jedol som to s kokosom a cesnakom.
Este ku tomu cesnaku, ja ho jem tak, že si neho priamo odkusujem. Je to ok?
Už nemám problém ho rozkúsat, len neviem či nie je lepšie ho nastrúhat. Napr. do šalátu ho úplne rozmixujem, že ho tam ani nie je velmi cítit a pritom tam dám 2-3 strúčiky.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dá sa nejako zmiernit nafukovanie po sladkom ovocí?
Ja osobne som si dal na ranajky sladké hrušky a príšerne ma zdulo.
A vobec som ich nemusel jest vela stačí ked zjem jednu a ma rovnako nafúkne ako keby som ich zjedol 10.
Je do príšerné. Napr slivky mi to nerobia. Jedol som to s kokosom a cesnakom.
Este ku tomu cesnaku, ja ho jem tak, že si neho priamo odkusujem. Je to ok?
Už nemám problém ho rozkúsat, len neviem či nie je lepšie ho nastrúhat. Napr. do šalátu ho úplne rozmixujem, že ho tam ani nie je velmi cítit a pritom tam dám 2-3 strúčiky.
Ďakujem

No jíst hrušky, pokud trpíte nadýmáním, je pěkná blbost, jedná se o potravinu, která je těmito vlastnostmi přímo pověstná. Česnek je vždy vhodné třeba rozmačkat ručním lisem, nebo nastrouhat, ale pokud ho dokážete velice dobře rozkousat, tak to nijak nevadí. Většina lidí to nesnese, dvakrát do něj kousne a pak ho spolkne, takto je využitelnost skoro nulová a jíst ho tímto způsobem je k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte zář 22, 2009 8:08 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
No tak to dakujem za info. To,že hrušky nafukujú som vobec nevedel. Jeto sila, čo sa týka tej plynatosti. Stačí skutočne zjest jednu a sa to razantne prejaví. Ten cesnak sa snažím rozkúsat čo najlepšie,nie je to velmi príjemné, ale sanžím sa.
Zvláštne je, že teraz mi to nerobí taký problém ako v minulosti, ked som nvládal zjest ho ani nastrúhaný.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 7:32 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Tak ma nqpadlo, nebolo by možné jest iba ovocie?
Viem, že to asi nie je práve ideálne, ale ja osobne si dám na ranajky napr 3-4banány a cca 200g-250g mandlí a mám tolko energie, že počkám iba pár minút a idem na bicykel a spravím aspon 40km/36-40km/H potom este povysávam umyjem kúpelnu dám si mrkvovú štavu, robím este niečo a idem si lahnút. ˇunava na mna príde pozvolna. Ale žiadny extrém.
Vobec po tom nie som hladný ani napriek športu. Viem , že to množstvo je skutočne dost ale snažím sa to vykompenzovat.
Musím sa priznat, že mi tie mandle,lieskovce,sezam,tekvice,kokos..atd milujem a je to asi moja pažravost \":oops:\" \":lol:\"
Sanžím sa to vypotit vydýchat. Zeleninu zbožnujem, ale nemá to takú silu ako ovocie(hlavne sladké). Vždy tam dám 3 strúčiky cesnaku.

V tejto súvislosti sa chcem spýtat či existuje este nejaká neutrálna štava okrem mrkvovej a melónovej.
Prečo sa vlastne nemá miešat zelenina a ovocie?
Je to kvoli odlišnému charakteru sacharidov alebo?
Nikdy som to nerobil, ale nejviem vlastne prečo je to nevhodné.

Ten kto tvrdí, že ovocie, orechy semená sú "oničom" bud vedome klame(ten lepší prípad i ked polutovaniahodný) alebo je
prinajmenšom velmi zle informovaný. Walker mal pravdu, že človek, ktorý je orechy, semená neptrebuje maso.
Jest pečivo je skutočne droga a závislost, ja už závislý naštastie nie som.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv říj 15, 2009 9:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Tak ma nqpadlo, nebolo by možné jest iba ovocie?
Viem, že to asi nie je práve ideálne, ale ja osobne si dám na ranajky napr 3-4banány a cca 200g-250g mandlí a mám tolko energie, že počkám iba pár minút a idem na bicykel a spravím aspon 40km/36-40km/H potom este povysávam umyjem kúpelnu dám si mrkvovú štavu, robím este niečo a idem si lahnút. ˇunava na mna príde pozvolna. Ale žiadny extrém.
Vobec po tom nie som hladný ani napriek športu. Viem , že to množstvo je skutočne dost ale snažím sa to vykompenzovat.
Musím sa priznat, že mi tie mandle,lieskovce,sezam,tekvice,kokos..atd milujem a je to asi moja pažravost \":oops:\" \":lol:\"
Sanžím sa to vypotit vydýchat. Zeleninu zbožnujem, ale nemá to takú silu ako ovocie(hlavne sladké). Vždy tam dám 3 strúčiky cesnaku.

V tejto súvislosti sa chcem spýtat či existuje este nejaká neutrálna štava okrem mrkvovej a melónovej.
Prečo sa vlastne nemá miešat zelenina a ovocie?
Je to kvoli odlišnému charakteru sacharidov alebo?
Nikdy som to nerobil, ale nejviem vlastne prečo je to nevhodné.

Ten kto tvrdí, že ovocie, orechy semená sú "oničom" bud vedome klame(ten lepší prípad i ked polutovaniahodný) alebo je
prinajmenšom velmi zle informovaný. Walker mal pravdu, že človek, ktorý je orechy, semená neptrebuje maso.
Jest pečivo je skutočne droga a závislost, ja už závislý naštastie nie som.
Ďakujem

To klidně můžete, tento směr se jmenuje fruktariánství, ale je otázkou, zda je to směr ideální. Ovoce má hodně cukrů a z tohoto pohledu se může jevit jako vhodnější, není to však pravda, zelenina je velice důležitá pro dodávku stavebních látek do organizmu. Žádná šťáva není neutrální, některé jsou kyselinotvorné, jiné zásadotvorné, ideální balanc nenajdete nikde. Po smíchání ovoce se zeleninou velice špatně funguje trávení, to si můžete klidně vyzkoušet. Obilí je sice nevhodné pro střeva a kyselinotvorné, ale strava podle Walkera je zase silně zásadotvorná, čili jde o dva extrémní stavy organizmu, důležitá je rovnováha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 7:31 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Zvolím radšej nejaký rozumný kompromis.
Viem,že tá zelenina by po čase sposobila deficit.
To miešanie ovo/zel radšej vynechám.
Zvláštne je, že ked som celý den iba pil, tak mi tvrdili, že budem bez energie unavený atd.
Nestalo sa. Ide totiž o to čo človek pije. Ja som pil mrkvovú a nakoniec jablkovú štavu(namiesto uhorky pov).
celkový objem cca som zvýšil na 5,5l.
ˇUnavu som cítil až po 8 hodinovom neprtržitom chodení/stáni/upratovaní atd.
Tak som si lahol na chvílu a bolo po únave.
Na druhý den som až do 13.00 nejedol a žiadne stavy omdletia apod sa u mna nedostavili.
Hoci okolie mi tvrdilo opak.

Čím viac sa človek "cpe" roznymi "dobrotami" typu knedlo/vepro/zelo atd tým menej energie má.
Telo sa zaoberá prioritne trávením a človek sa cíti ako preplnený kontajner, ktorý po čase niekto vysype.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát říj 16, 2009 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zvolím radšej nejaký rozumný kompromis.
Viem,že tá zelenina by po čase sposobila deficit.
To miešanie ovo/zel radšej vynechám.
Zvláštne je, že ked som celý den iba pil, tak mi tvrdili, že budem bez energie unavený atd.
Nestalo sa. Ide totiž o to čo človek pije. Ja som pil mrkvovú a nakoniec jablkovú štavu(namiesto uhorky pov).
celkový objem cca som zvýšil na 5,5l.
ˇUnavu som cítil až po 8 hodinovom neprtržitom chodení/stáni/upratovaní atd.
Tak som si lahol na chvílu a bolo po únave.
Na druhý den som až do 13.00 nejedol a žiadne stavy omdletia apod sa u mna nedostavili.
Hoci okolie mi tvrdilo opak.

Čím viac sa človek "cpe" roznymi "dobrotami" typu knedlo/vepro/zelo atd tým menej energie má.
Telo sa zaoberá prioritne trávením a človek sa cíti ako preplnený kontajner, ktorý po čase niekto vysype.
Ďakujem

No vidíte, konečně jste pochopil, že to není jenom o tom být pořádně nacpaný, je potřeba v každém případě přemýšlet nad tím, co do sebe dávám a jakým způsobem to tělo využije. Samozřejmě určité rozumné dávky jídla se jíst musí a to jak kyselinotvorného, tak zásadotvorného, přičemž důležitá je především ta rovnováha. Je potřeba dodržovat poměr 80 % ku 20%, zásady ku kyselinám. Vaše výsledné denní průměrné pH moči, se musí pohybovat na zdravé hodnotě 6,4 pH. Pití čerstvých šťáv lze aplikovat pouze dočasně, tato technika po určité době sníží funkci tlustého střeva, protože není přítomná vláknina. Bez vlákniny střevo fungovat nemůže a mohlo by po delší době dojít k vážnému rozhození peristaltiky tlustého střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2009 7:59 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To je samozrejme, že trba jest.
Ja mám na mysli zaradit občasne tkéto odľahčovacie dni.
Iba pit(bez jedenia) to si neviem ani predstavit.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2009 8:10 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Zaujíma Váš názor na Sviatky.
Počas tých troch týždnov by som sa nechcel do konfliktu zo vyškom "normálne" sa stravujúcej sa populácie.
Tak sa teda pýtam čo robit po tých dnoch ?na normálnej strave".
Mám to riešit každodenným ranným klystýrom?
Velmi by mi to ani nevadilo. Už som zvyknutý klystýrovat aj po vita strave.
Akurát mi vadí ten dovod.
Kiežby sa tie sviatky dali obíst.
Jest "normálnu" stravu kvoli niekomu skutočne nemusím.
Škoda, že sviatočné menu neprisposobia požiadavkam vita stravy.
Som presvedčený, že by sa tam našlo kopu chutoviek(hned ma napadlo viaceo variant).
Možno sa dožiem aspon jednej vitariánskej večere \":)\"

Používat MMS počas "normálneho" stravovania asi nemá význam.
Alebo?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2009 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zaujíma Váš názor na Sviatky.
Počas tých troch týždnov by som sa nechcel do konfliktu zo vyškom "normálne" sa stravujúcej sa populácie.
Tak sa teda pýtam čo robit po tých dnoch ?na normálnej strave".
Mám to riešit každodenným ranným klystýrom?
Velmi by mi to ani nevadilo. Už som zvyknutý klystýrovat aj po vita strave.
Akurát mi vadí ten dovod.
Kiežby sa tie sviatky dali obíst.
Jest "normálnu" stravu kvoli niekomu skutočne nemusím.
Škoda, že sviatočné menu neprisposobia požiadavkam vita stravy.
Som presvedčený, že by sa tam našlo kopu chutoviek(hned ma napadlo viaceo variant).
Možno sa dožiem aspon jednej vitariánskej večere \":)\"

Používat MMS počas "normálneho" stravovania asi nemá význam.
Alebo?
Ďakujem

V průběhu dní na běžné stravě, není žádný problém provádět klystýry. Ty alespoň z větší části eliminují špatnou stravu a zajistí vám i psychickou pohodu. Budete si jistý, že pro sebe alespoň něco děláte a prakticky je to úplně jedno po jaké stravě je provádíte. V každém případě to je mnohem zdravější, než když je neprovádíte. Pokud jste jediný vitarián v rodině, je naprosto nesmyslné se domáhat vitariánské stravy po čas vánočních svátků. Všechny ostatní by jste s tím akorát naštval a bude i sám mít špatný stav psychiky, protože se budete nesmyslně trápit. Je vhodné jíst normálně, jako ostatní, potom ráno vyčistit střeva a být psychicky v pohodě. Na používání MMS nemá strava prakticky žádný vliv a je úplně jedno, zdali MMS používáte při stravě vitariánské, nebo úplně běžné. Působí vždy, s tím MMS žádný problémem nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 19, 2009 9:49 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To je fakt, že ked sa "nadlabem" ako prasa, tak mám pokoj.
Neviem si ani predstavit, že po takom "nářeze" by som to črevo nevyčistil.
Kiežby sa dalo tým sviatkom vyhnút.
Ale má to jednu výhodu.
Ked sa ja asimiluem tak vidím pozitívnu reakciu aj z ich strany.
Už neohrnajú nos nad banánmi, orechmi atd.
Už len presvedčit ich aby to vymenili za sušienky, čokolády apod.
Ved taký banán s lieskovo/orechovým máslom s hrozienkami kkokosom, pár figami.
To je absolúdna pochútka ktorá deklasuje akúkplvek sladkost.
To kvantum energie čo tým človek získa ani nespomínam(aspon u mna to tak funguje).
Ale musím sa priznat, že moja matka vie bohužial varit \":x\" .
A niekedy je skutočne tažké odolat jej kulinárskym zázrakom.(kvoli tomu som trpel nadváhou).
Ale v súčasnosti si dokážem povedat dost.
Nechcel by so mat 120kg.
To skutočne nie.
Býval som dost obézny. V 16 rokoch som mal takmer 90kg.
To každodenné hodovanie sa muselo nejako prejavit.
Toto by som už nikdy nechcel.
Ked si spomeniem, že sa zo mna lial pot už pri pár schodoch tak mi je zle.
Všetko čo som zejedol samozrejme zle skobinoval, takže to v žalúdku pekne dlho ležalo a ja som aj napriek tomu nakladal.
som rád že je to preč.
ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte říj 20, 2009 2:01 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Zdrave medziludske vztahy su velmi dolezite co sa zdravia tyka, v mladom veku kratkodobo jest nezdravu potravu nieje problem, podla mna pokazit si medziludske vztahy ma ovela horsi dopad na zdravie cloveka. Takze cez sviatky by som ti doporucoval neprudit ich tym ,ze sa budes distancovat, ale zato nic ti nebrani pripravit vitadobroty, ako ukazku, ze aj to su dobre sladkosti. Samozrejme nie pre seba, ale pre vsetkych. A az raz budes mat vlastnu vitarodinku, tak tam to potom nebude problem prezit sviatky na zdravych pochutkach. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv říj 22, 2009 10:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Mat píše:
Už neohrnajú nos nad banánmi, orechmi atd. Už len presvedčit ich aby to vymenili za sušienky, čokolády apod.
Minulý týden jsem si namíchal banány s borůvkama (kolik toho bylo... asi dva banány a asi tři čtyři lžíce borůvek) a je to úžasný mňamko! Takže například tímhle je určitě dobře nalákáš, vyzkoušej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát říj 23, 2009 6:21 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
Minulý týden jsem si namíchal banány s borůvkama (kolik toho bylo... asi dva banány a asi tři čtyři lžíce borůvek) a je to úžasný mňamko! Takže například tímhle je určitě dobře nalákáš, vyzkoušej.

Diky za tip, toto znie lakavo a urcite to vyskusam.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2009 6:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Dnes, som zase o niečo múdrejší.
Bol som na gastroskopii a na moje velké prekvapenie som mal všetky meratelné parametre žalúdku vporiadku.
Čo ma prekvapilo(a čoho som sa najviac obával), že nemám previsnutý žalúdok. Po tolkom prežieraní v minulosti ma to skutočne prekvapilo. Odobrali mi aj vzorku ohladom celiakie a neznáš. laktózy.
Na výsledok momentálne čakám(priznám sa, že je mi to jedno, kedže nejem mlieč. výrobky ani lepok)
Doktor mi opat tvrdil aké doležité je jest maso.
Ked som tvrdil, že ho nepotrebujem, a že znižuje imunitu tak kontroval tým že imunitu posiluje.
Z čoho vychádzal to npovedal. Radšej som sa s ním nehádal.
Al ečo sa týka tohto vyšetrenia tak je asi odboruznalý.
Velmi som sa toho bál a nokoniec to bolo nič.
Dva krát ma akurát naplo a to bolo všetko.

Ako sa dá najlepšie spracovat mak?
Tiež formou mlieka,rozmliet a rozmixovat?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz