Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned črc 07, 2024 12:58 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 10:49 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
bexiczek píše:
Tak jsem si dneska dělal tu sirnou patlanici a i když jsem mixoval asi 15 minut, pořád tam byl vidět ten olej

Nebyl tvaroh příliš řídky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 2:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jenik2011 píše:
"Lněný: 0,25 l 110,- Kč
0,50 l 165,- Kč
1,00 l 175,- Kč (pouze v 5 l balení)
Poštovné 160 Kč,-

týýý jo, to teda pěkně zvedli cenu. Už rok si ho lisuju doma sám, takže jsem ceník přestal sledovat a koukám, že s tím vlastním lisováním dělám dobře \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 3:37 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jindra píše:
týýý jo, to teda pěkně zvedli cenu. Už rok si ho lisuju doma sám, takže jsem ceník přestal sledovat a koukám, že s tím vlastním lisováním dělám dobře \":wink:\"

Uz do toho jdu taky, ty ceny mne taky sokovali, cekal jsem na prislusenstvi k Omega 8004/6/8, ale nejak se jim nedari ho nabidnout, tak jsem objednal PITEBU.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:25 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jindra píše:
Jenik2011 píše:
"Lněný: 0,25 l 110,- Kč
0,50 l 165,- Kč
1,00 l 175,- Kč (pouze v 5 l balení)
Poštovné 160 Kč,-

týýý jo, to teda pěkně zvedli cenu. Už rok si ho lisuju doma sám, takže jsem ceník přestal sledovat a koukám, že s tím vlastním lisováním dělám dobře \":wink:\"

Sakra tak toho jsem si taky nevšiml a už jsem ho minulý týden objednal.To už by mě vyšel levnějc lněný olej z DMka,sice není čerstvě vylisovaný a neni skladovaný v lednici ale je v tmavé lahvi,je bio a na přelepu má napsáno že obsahuje 53% ala.Asi jeden zkusim koupit.Nepoužíváte ho někdo?Kdyby byl nějak zkažený tak bych to asi poznal podle chuti ne?
teď skoro lituju že jsem si těch 5 litrů objednal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 12:31 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Já jsem si bio lněný olej z DMka koupila /abych neměla výpadek v konzumaci SP než mi dorazí olej z Agra- El/ ale tento olej mi připadal hořký - dal se sice požít, ale z obavy, že je žluklý jsem ho raději dovezla rodičům, aby ho přidávali do krmiva drůbeži...., dle mého názoru se s kvalitou z Agro - El nedá srovnat -ten mi připadá opravdu lahodný a mám s ním jen dobrou zkušenost - zatím nemám zařízení na vlastní lisování - ale "každá sranda holt něco stojí..."
Hezký den všem \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 2:33 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Já už nějaký ten rok kupuji lněný olej panenský za studena lisovaný od fy PROVITA, 175 ml za 53 kč a nikdy nebyl nahořklý, lahodná chut, maximální spokojenost. Jen by to chtělo větší balení, což naše zdravka není schopná sehnat, prý objednají, ale dodavatel vždy dodá jen toto malé \":-(\"
Má už někdo zkušenosti s domácím lisováním olejů ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 5:50 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jani píše:
Já už nějaký ten rok kupuji lněný olej panenský za studena lisovaný od fy PROVITA, 175 ml za 53 kč a nikdy nebyl nahořklý, lahodná chut, maximální spokojenost. Jen by to chtělo větší balení, což naše zdravka není schopná sehnat, prý objednají, ale dodavatel vždy dodá jen toto malé \":-(\"
Má už někdo zkušenosti s domácím lisováním olejů ???

Za tyhle ceny to budu klidne lisovat na zakazku, to je docela dobry obchod, 302,- Kc za litr. \":-)\"

Zkusenosti uz jsou, staci trochu procist vlakno.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 8:55 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
[quote="inzenyr":4eelvg14]Za tyhle ceny to budu klidne lisovat na zakazku, to je docela dobry obchod, 302,- Kc za litr. \":-)\"

Zkusenosti uz jsou, staci trochu procist vlakno.
Inzenyr[/quote:4eelvg14]
Lis Omega vracel kámoš, protože byl totálně k ničemu, takže zde KO.

Pročetla jsem, ale nic konkrétního a směrodatného, své zkušenosti na základě Jardovy žádosti přislíbil Icho - s lisem PITEBA - zatím nic ( snad jsem nepřehlídla )

Zde akorát kritika na teplotu u PITEBY
joler píše:
V činnosti sa to vidieť dá a podľa videa olej vyrobiť dokážu - ale kvalita takéhoto oleja z obrázkov overiť nepôjde. Výhodou by ale bol zaručene čerstvý olej.
Link na video :

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 11:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Uz do toho jdu taky, ty ceny mne taky sokovali, cekal jsem na prislusenstvi k Omega 8004/6/8, ale nejak se jim nedari ho nabidnout, tak jsem objednal PITEBU.

Inzenyr

Tak jak ji trochu protočíte, dejte sem nějaké zkušenosti, evidentně na to mnoho lidí čeká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 1:44 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jani píše:

Pročetla jsem, ale nic konkrétního a směrodatného, své zkušenosti na základě Jardovy žádosti přislíbil Icho - s lisem PITEBA - zatím nic ( snad jsem nepřehlídla )


Třeba ještě tohle:

Icho píše:
Tak už mi ten lis PITEBA přišel domů. Nedalo mi to a okamžitě jsem ho podle návodu umyl od strojního oleje, přimáznul jedlým olejem a složil. Semena lnu z DM už jsem měl koupená předem, tak jsem hned potočil. Myslel jsem, že to půjde hodně ztuha, ale šlo to krásně, ona ta klika je hodně dlouhá a ten převod plus předehřev dělá své. Ale hlavně, ten čerstvě vylisovaný olej je naprosto lahůdkový. Už nechci vidět žádné prodávané lahvičky s nahořklým olejem, který jsem cítil na jazyku hoodně dlouho, fuj! Některé prodejce bych to jejich zboží nechal za trest přede mnou vypít.

Ohledne teploty se podle mne zahriva uz vylisovana semena bez oleje az za vytokem oleje, aby nedoslo ke stvrdnuti zbytku primo v lisu a zastaveni lisu. Zahrivani se provadi lihem, ktery nema vysokou vyhrevnost plamene.

To Jarda:
Zatim mi lis nedorazil, davaji si s nim na cas. Doufam, ze si ze mne neudelaji legraci, platil jsem jim ho totiz dopredu, ale zase jsem tu obednavku menil.
Pokud mi lis prijde, tak k tomu neco napisu, hlavne zmerim tu teplotu oleje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 1:50 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
derkel píše:
bexiczek píše:
Tak jsem si dneska dělal tu sirnou patlanici a i když jsem mixoval asi 15 minut, pořád tam byl vidět ten olej
Nebyl tvaroh příliš řídky?

Já už tyčák nepoužívám, zjistila jsem, že pokud má tvaroh ( nízkotučný ve vaničce z lidlu, kauflandu, penny) stejnou teplotu jako lněný olej - oba zaráz vytažené z ledničky, tak se mi bezvadně spojí jen při míchání půl minuty až minutu silikonovou lžící - míchám výhradně jen tvaroh s ln. olejem, pak až přidávám drcené lněné semínko a zbytek ingrediencí. Směs je pěkně tuhá a kupodivu i našlehaná. V tvarohu je občas i puštěná tvarohová voda, kterou také použiji, tedy ani řídký tvaroh nemá vliv na nespojení se s olejem. V originálním návodu se uvádí tuším doba míchání tyčákem 1 minutu, při 15ti minutovém mixování bych měla obavy ze zahřátí směsi a tím i nesloučení se .... no nevím, jen teoretizuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 2:05 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
inzenyr píše:
Třeba ještě tohle:

Icho píše:
Tak už mi ten lis PITEBA přišel domů. Nedalo mi to a okamžitě jsem ho podle návodu umyl od strojního oleje, přimáznul jedlým olejem a složil. Semena lnu z DM už jsem měl koupená předem, tak jsem hned potočil. Myslel jsem, že to půjde hodně ztuha, ale šlo to krásně, ona ta klika je hodně dlouhá a ten převod plus předehřev dělá své. Ale hlavně, ten čerstvě vylisovaný olej je naprosto lahůdkový. Už nechci vidět žádné prodávané lahvičky s nahořklým olejem, který jsem cítil na jazyku hoodně dlouho, fuj! Některé prodejce bych to jejich zboží nechal za trest přede mnou vypít.

Ohledne teploty se podle mne zahriva uz vylisovana semena bez oleje az za vytokem oleje, aby nedoslo ke stvrdnuti zbytku primo v lisu a zastaveni lisu. Zahrivani se provadi lihem, ktery nema vysokou vyhrevnost plamene.

To Jarda:
Zatim mi lis nedorazil, davaji si s nim na cas. Doufam, ze si ze mne neudelaji legraci, platil jsem jim ho totiz dopredu, ale zase jsem tu obednavku menil.
Pokud mi lis prijde, tak k tomu neco napisu, hlavne zmerim tu teplotu oleje.

Super, těším se na reference.
Jeník2011 uvádí: Toto říká moje praxe: 2,5kg lnu = 1L oleje za 50minut..
Prodejce uvádí: cca 1,2 - 2l oleje za hodinu
A jsem zvědavá, jaký údaj uvede inženýr \":lol:\"

Zkusíte také lisovat ostropestřecové semínko?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 9:56 am 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To jani:

Nemám PITEBU ale modifikovaný Omega Oilpress \":D\" .
Používám ho přes 9 měs. k plné spokojenosti.

http://www.youtube.com/watch?v=__R8x9ckaPk
"Its still working perfectly well 12 months later - its a solid design."



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1ncf741f


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 11:16 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Bravo, koukám nejsem jediný, kdož si už lisuje doma sám, jen ale mám k tomu připomínku, sledujte také teplotu vytékajícího oleje při lisování (zejména po delší době běhu lisu, kdy je již vše prohřáté), ať lisujete opravdu "za studena", čili aby teplota nepřesáhla tu "vlažnou" hodnotu akceptovatelnou pro zachování enzymů.
Konkrétně já s nástavcem "Oil extractor" k lisu Omega 8004 nenaměřil i po delší době běhu teplotu nad 39 °C, což se mi líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 11:26 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
[quote="Jenik2011":1ppwer69]To jani:




Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1ppwer69


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz