Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř črc 03, 2024 1:47 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 32  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát kvě 13, 2011 9:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Jak se dělá ořechové mléko v odšťavňovači? (omega 8006). Do teď jsem namočené ořechy mixovala a k tomu přidala odštavenou mrkev. Tohle prý umí udělat sám odštavnovač. Normálně ty namočené ořechy vliju i s tou vodou do toho odštavnovače a pak odštavím mrkev?

Tak to netuším, tento odšťavovač nevlastním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 1:15 am 
Offline

Registrován: stř bře 30, 2011 9:50 pm
Příspěvky: 113
Nevadí,ked presúvam, kokosový olej z chladu(chladnička) do izbovej teploty a zase naopak(pomerne často)?
Nie vždy mi vyhovuje tuha alebo tekutá konzistencia.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: sob kvě 14, 2011 7:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Mat11 píše:
Nevadí,ked presúvam, kokosový olej z chladu(chladnička) do izbovej teploty a zase naopak(pomerne často)?
Nie vždy mi vyhovuje tuha alebo tekutá konzistencia.
Ďakujem

U něj je to naprosto jedno, ten vydrží i v běžné pokojové teplotě klidně dva roky a skladovat ho v lednici je tedy zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned črc 10, 2011 12:50 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Jak zpracováváte mák,melete ho ručně.Jakou trvanlivost má sušený mák.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2011 10:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Jak zpracováváte mák,melete ho ručně.Jakou trvanlivost má sušený mák.

Mák vydrží celkem dlouho, minimálně jednu sezónu, ale pokud ho dáte do mrazáku, tak daleko více. Melu na elektrickém mlýnku od té doby, co manželka tak odborně utáhla vařečkou šroub u ručního mlýnku, až došlo k rozlomení a další jsem raději nekupoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2011 7:25 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
chcem sa spitat na vlaske orechy....mamina tvrdi ze njlepsi sposob ko orechy uskldnit je necht ich v pvovodnej skrupine....
le ja som kupil si3 kil cerstvich olupnich orechov....ako ich mam uskladnit ?
- este ejdna otazka, niekde som tu cital ze odporucate dene brat iba 100 gramov oregov ...zda sa mito byt aj dost malo \":)\" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
chcem sa spitat na vlaske orechy....mamina tvrdi ze njlepsi sposob ko orechy uskldnit je necht ich v pvovodnej skrupine....
le ja som kupil si3 kil cerstvich olupnich orechov....ako ich mam uskladnit ?
- este ejdna otazka, niekde som tu cital ze odporucate dene brat iba 100 gramov oregov ...zda sa mito byt aj dost malo \":)\" ...

Vyloupané jednoznačně zmrazit, to je jisté a velké dávky vlašských ořechů mohou způsobovat křeče mozkových plen a pak pekelně bolí hlava, čili zde i těch zmíněných 100 g denně je velké množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: stř říj 05, 2011 9:46 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 5:19 am
Příspěvky: 29
Hezký večer,

měla bych dotaz na dýňová semínka. Z čerstvé dýně mám přirozeně usušená semínka i s obalem. Je nutné je vyloupat nebo se dají jíst i s onou světlou slupkou (předpokládám, že by mohla obsahovat dost vitamínů...)? Docela mi to chutná a v obchodě se v téhle formě prodávají "opražené a osolené", předpokládám tedy, že otrávit mě to nemůže \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 7:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
ronje píše:
Hezký večer,

měla bych dotaz na dýňová semínka. Z čerstvé dýně mám přirozeně usušená semínka i s obalem. Je nutné je vyloupat nebo se dají jíst i s onou světlou slupkou (předpokládám, že by mohla obsahovat dost vitamínů...)? Docela mi to chutná a v obchodě se v téhle formě prodávají "opražené a osolené", předpokládám tedy, že otrávit mě to nemůže \":)\"

Tak, pokud vám ten tvrdý obal chutná, nevidím v tom problém, já jím zásadně oloupaná, ale to není nutné, nic nezdravého v tom obalu není, akorát mě to nechutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 6:48 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
prepacte aksa to sem nehodi ale nevedel som do akej temy to mam napisat ...
dneska sa mi stala takato vec :
okolo 11 hodiny pobede som zjedol moju desiatu ktora obsahovala:vlaske orechy cca 80 g , mandle cca 25 g , slnecnicove semeno cca 30g , lanove semeno cca 5 g ...toto vsetko bolo namocene do rana a dal som si to ako desiatu....no po desiatich minutak som zazil nieco ako "otravu" ...prislo mi plano , mal som normalne "Stavi" podobne opitosti ...zacali sa mi trist ruky, mystami sa mi zvisil tep , a celemu mi prislo horuco a potil som sa....citil soms a ako otraveny....nastastie to cele trvalo 10-15 minut...predichal som to na zachode po vypusteny stlici...

co tobolo ? ...preco ? dakuje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: čtv říj 06, 2011 8:37 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dlouhodobě nevím co si počít s ořechy. Jednoduše mi chutnají všechny (nejím jen arašídy), obsahují řadu bezva látek a při výživě o jaké se zde bavíme jsou vítaným pomocníkem při zastavení přílišného hubnutí a zpestřením jídelníčku.

Jenže ... dlouhodobě a zatím marně bojuji s plísněmi v krvi a kvasinkou. A u ořechů se často uvádí, že jsou zdrojem různých druhů plísní, včetně alfatoxinů. Pro běžného smrtelníka je však nemožné plísně odhalit. Takže je možné že celá dieta a proti plísňová opatření jsou k ničemu po jednom pytlíků kešu oříšků.

Vím, rada může být mít ořechy jen z dobrého zdroje. Jednak co je to dobrý zdroj, takový zdroj pro městského člověka je také těžké najít a i u dobrého zdroje nemáte jistotu, jelikož při vší dobré vůli plíseň napadne ořech velmi rychle.

Nevím, vážně nevím co s tím. Leda přestat jíst ale to už je jen krok k tomu, živit se pupeny ze stromů a mladými větvičkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 9:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
prepacte aksa to sem nehodi ale nevedel som do akej temy to mam napisat ...
dneska sa mi stala takato vec :
okolo 11 hodiny pobede som zjedol moju desiatu ktora obsahovala:vlaske orechy cca 80 g , mandle cca 25 g , slnecnicove semeno cca 30g , lanove semeno cca 5 g ...toto vsetko bolo namocene do rana a dal som si to ako desiatu....no po desiatich minutak som zazil nieco ako "otravu" ...prislo mi plano , mal som normalne "Stavi" podobne opitosti ...zacali sa mi trist ruky, mystami sa mi zvisil tep , a celemu mi prislo horuco a potil som sa....citil soms a ako otraveny....nastastie to cele trvalo 10-15 minut...predichal som to na zachode po vypusteny stlici...

co tobolo ? ...preco ? dakuje

To bych viděl jako reakci na nějakou plíseň, nebo velké množství bílkovin s nimiž si tělo nedovede poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Dlouhodobě nevím co si počít s ořechy. Jednoduše mi chutnají všechny (nejím jen arašídy), obsahují řadu bezva látek a při výživě o jaké se zde bavíme jsou vítaným pomocníkem při zastavení přílišného hubnutí a zpestřením jídelníčku.

Jenže ... dlouhodobě a zatím marně bojuji s plísněmi v krvi a kvasinkou. A u ořechů se často uvádí, že jsou zdrojem různých druhů plísní, včetně alfatoxinů. Pro běžného smrtelníka je však nemožné plísně odhalit. Takže je možné že celá dieta a proti plísňová opatření jsou k ničemu po jednom pytlíků kešu oříšků.

Vím, rada může být mít ořechy jen z dobrého zdroje. Jednak co je to dobrý zdroj, takový zdroj pro městského člověka je také těžké najít a i u dobrého zdroje nemáte jistotu, jelikož při vší dobré vůli plíseň napadne ořech velmi rychle.

Nevím, vážně nevím co s tím. Leda přestat jíst ale to už je jen krok k tomu, živit se pupeny ze stromů a mladými větvičkami.

On obecně je sice problém s plísněmi u nemocných lidí, ale zdravý člověk s nimi problém nemá, čili vlastně nám plísně nijak zásadně nevadí a vše je o vnitřním prostředí v těle, protože plísně napadají pouze nějak oslabené organizmy. Neřešil bych tedy tu stranu hygienicky dokonalých potravin, jak se zde o to nesmyslně snaží mnoho lidí, ale snažil bych se vyřešit to svoje vnitřní prostředí, pak můžete jíst i plesnivé ořechy a nebudete mít zásadní problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 10:35 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
Tuto kombinaciu som jedavam uz dlksi cas len ze bez orechov a v tich chybu nevidim lebo ich mam od jednej starkej a orechi su asi tizden po vylupany a podla vasej radi idu do mrazaka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orechy, semienka
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
Tuto kombinaciu som jedavam uz dlksi cas len ze bez orechov a v tich chybu nevidim lebo ich mam od jednej starkej a orechi su asi tizden po vylupany a podla vasej radi idu do mrazaka...

To mě již moc rozumného nenapadá, snad jenom, že vlašáky mají i dost jódu a pokud by jste ho měl vysoký, tak by teoreticky dodání dalšího jódu mohlo vadit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 474 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 32  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz