Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 30, 2024 8:30 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
To je jasne, preto ma napadlo pouzit vlocky Dulse, samozrejme male mnozstvo, len kvoli zvyseniu vstrebatelnosti. Len je otazne, ako sa zachova zaludok, ked mu tam namiesto cistej vody prijde zdibka vlociek dulse, ale snad by mu to nemalo vadit.

To by podle mě skutečně vadit nemělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 1:37 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Jarda":19h16dn1]Ano, to je pravda, ale velice špatně se to hlídá, jód se snadno předávkuje a s tím je pak velký problém. Ty řasy vážný problém nepředstavují, ale čistý jód celkem ano, toho bych se bál.[/quote:19h16dn1]
Zaujal ma rozhovor v diskusii tu:
http://www.chudnutie-ako.sk/tabletky-na ... /jod-kelp/

[quote:19h16dn1]150 mikrogramov je chybne urcena davka v roku 1948, ked sa dali v USA prvy krat dokopu tabulku odporucenych davok pre rozne ziviny.
V Japonsku kvoli pravidelnej velkej spotrebe morskych rastlin je priemerna spotreba podla statistiky 12,5 mg denne, co je vyse 80 nasobok odporucenej dennej davky.
Pritom Japonci su relativne najzdravsi narod.
[/quote:19h16dn1]
[quote:19h16dn1]Neviem, kde ste na to prišiel, s tým chybným určením dávky a aj podľa súčasných OVD SR je odporúčaná denná dávka pre dospelých taká istá.. A jód, ako súčasť hormónov štítnej žľazy má čo do činenia aj s chudnutím-rýchlosťou energetického metabolizmu, treba si o tom trocha viac prečítať… A k Japoncom… Európanovi by taká denná dávka jódu uškodila a spôsobila ochorenie štínej žľazy, keďže Japonci majú inú “genetickú výbavu”, ktorá umožňuje aj spracovanie vysokých dávok jódu štítnou žľazou bez ujmy na zdraví a doslova vyššiu dávku ju ich telo vyžaduje pre normálnu funkciu štítnej žľazy.. Preto aj mnoho Japoncov po presťahovaní sa do Európy po zmene stravovacích návykov trpí ochoreniami štítnej žľazy..[/quote:19h16dn1]

A potom este na fore UPramene nieco podobne napisal jeden uzivatel:
[quote:19h16dn1]Taky byste se meli zacit cpat jodem, chlapi 12 mg denne, zeny 17. S tim ma jit trochu selenu, i kdyz nevim presne kolik. Je to kriticke proti rakovine prostaty, stitne zlazy a prsou. Taky lacine a velmi ucinne. Prostudoval jsem si na jod dost obsahly soukrome publikovany vyzkum. Vsichni krome Japonska a nekterych primorskych oblasti trpime zoufalym nedostatkem.

Ahoj, Slavek.[/quote:19h16dn1]

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 10:27 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Xion píše:
Tie omega-3 z lanoveho semienka nebudu naviazane, cize pojde o obycajne tuky. Naviazu sa iba tie z oleja. Cize, o 1/3 omega-3 menej nezavazi a skor by som isiel cestou menej. Olej je klucovy, ten sa naviaze. Ozaj, repkovy si zohnal kde?


http://www.biologika.sk/e-produkt-1664- ... -olej.html

ABC na Prievozskej, majú tam aj iné, chutovo výborné oleje.
Oleje by som inde ani nekupoval, pretože v normálnom obchode je to bud vystavené na slnku alebo v mizernej kvalite, pofidérenej značky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 10:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Jen pro srandu. Už jsem viděla v obchodě špatně uskladněné kde co, ale co mi dostalo, byly oleje. Napřed je měli na parapetu, kde na ně svítilo sluníčko. Pak je přesunuli do mrazáku. Prý tam zrovna bylo místo a jim se tam líbí a nepřekáží na zemi ve škatulích. No a po týdnu jsem je viděla opět za oknem mezi drogerií a hnojivama. Tak jsem se celkem bavila a byla jsem ráda, že to nekupuji. \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 11:23 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat píše:
http://www.biologika.sk/e-produkt-1664- ... -olej.html


ABC na Prievozskej, majú tam aj iné, chutovo výborné oleje.
Oleje by som inde ani nekupoval, pretože v normálnom obchode je to bud vystavené na slnku alebo v mizernej kvalite, pofidérenej značky.

Nojo, Apollo BC, tam ale nikdy nemam cestu. Ja ale moc za oleje niesom, ale zase obcas do salatu alebo tak, je asi najvhodnejsie pouzit repkovy kvoli omega-3.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 12:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Veverka píše:
Jen pro srandu. Už jsem viděla v obchodě špatně uskladněné kde co, ale co mi dostalo, byly oleje. Napřed je měli na parapetu, kde na ně svítilo sluníčko. Pak je přesunuli do mrazáku. Prý tam zrovna bylo místo a jim se tam líbí a nepřekáží na zemi ve škatulích. No a po týdnu jsem je viděla opět za oknem mezi drogerií a hnojivama. Tak jsem se celkem bavila a byla jsem ráda, že to nekupuji. \":D\" \":D\" \":D\"

Ved práve.
A este jedna zaujímavost ohladom pečivka.
Vždy ked idem okolo tak sa len pousmejem a spomeniem si kolko krát sa v nom hrabal s paprčami homelesák,cigánka,roboš a ludia ako keby to nevideli alebo skor nechceli vidiet. Další dovod prečo nežrat túto "velmi zdravú potravinu".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 12:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Mat píše:
Ved práve.
A este jedna zaujímavost ohladom pečivka.
Vždy ked idem okolo tak sa len pousmejem a spomeniem si kolko krát sa v nom hrabal s paprčami homelesák,cigánka,roboš a ludia ako keby to nevideli alebo skor nechceli vidiet. Další dovod prečo nežrat túto "velmi zdravú potravinu".

Ty brďo a zapoměl jsi na myšky, co se i občas zapečou a je pak pečivo ,,výživnější". \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 12:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
A co je taky ideál ? Kamarádka dělá v cukrárně - pekárně a když mi vypráví, jakým způsobem se vyrábí i sladkosti a pečivo..............no fuj. Za výlohou to vypadá nádherně, ale představa, že ledasco seškrabali z podlahy rozpustili a pak zas nazdobili do zákusků \":?:\" \":?:\" Je mi blivno. Ještě že to nikdo nejíme. Máme v sobě i tak bacilů a sajrajtů dost. \":D\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 2:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Xion píše:
Mat píše:
http://www.biologika.sk/e-produkt-1664- ... -olej.html


ABC na Prievozskej, majú tam aj iné, chutovo výborné oleje.
Oleje by som inde ani nekupoval, pretože v normálnom obchode je to bud vystavené na slnku alebo v mizernej kvalite, pofidérenej značky.

Nojo, Apollo BC, tam ale nikdy nemam cestu. Ja ale moc za oleje niesom, ale zase obcas do salatu alebo tak, je asi najvhodnejsie pouzit repkovy kvoli omega-3.

Repkový-panenský z prírodnej GM neupravenej repky, je výborný a jeho pomer omega kyselín je dokonca lepší ako v ľanovom o čo sa málo vie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 4:24 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mat píše:
ABC na Prievozskej, majú tam aj iné, chutovo výborné oleje.
Oleje by som inde ani nekupoval, pretože v normálnom obchode je to bud vystavené na slnku alebo v mizernej kvalite, pofidérenej značky.

Ok, V DMku maju od Alnatury pol litra za 3 eura, potesilo ma to. Je tam napisane panensky a BIO, v tmavej flaske, tak by mal snad dobry. No nebol v ladnicke, aka je jeho trvanlivost pri izbovej teplote?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 7:15 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Jarda píše:
To se blbě odhaduje, pokud netuším co a v jakém množství vlastně užíváte. Prakticky je to možné hlavně po lněném semínku, když je užíváno ve větších dávkách, ale jinak opravdu musím znát co aplikujete.

Len zatím neužívám vůbec, na SP se teprve chystám.

Beru ráno 0.5-1 ČL MgCl spolu s 60 mg zinku v chelátové vazbě. Stejné množství hořčíku i večer.
Přes den pak beru celkem 5-8 tbl. pangaminu, 1 tbl. B6 (20 mg), 500 mg B12 (právě jsem dobrala, dám si pauzu) a vitamínu C tak 6000-8000 mg.
Vitamín E 200-400 mg denně.
(Občas beru chlorellu, jinak už myslím nic.)

Krvácení se objevilo téměř hned (den dva?) po nasazení vit+min. Zatím stále nezmizelo, příliš mne neobtěžuje, ale asi to není zrovna signál, že je všechno ok \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 7:26 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Xion píše:
Ok, V DMku maju od Alnatury pol litra za 3 eura, potesilo ma to. Je tam napisane panensky a BIO, v tmavej flaske, tak by mal snad dobry. No nebol v ladnicke, aka je jeho trvanlivost pri izbovej teplote?

Pokial nebude exponovaný na slnku tak vydrží celkom dlho.
Mne osobne však nie(pridávam ho do širokého spektra jedál, pre jeho výbornú chut).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Sarka píše:
Len zatím neužívám vůbec, na SP se teprve chystám.

Beru ráno 0.5-1 ČL MgCl spolu s 60 mg zinku v chelátové vazbě. Stejné množství hořčíku i večer.
Přes den pak beru celkem 5-8 tbl. pangaminu, 1 tbl. B6 (20 mg), 500 mg B12 (právě jsem dobrala, dám si pauzu) a vitamínu C tak 6000-8000 mg.
Vitamín E 200-400 mg denně.
(Občas beru chlorellu, jinak už myslím nic.)

Krvácení se objevilo téměř hned (den dva?) po nasazení vit+min. Zatím stále nezmizelo, příliš mne neobtěžuje, ale asi to není zrovna signál, že je všechno ok \":)\"

Ten horcik, to je inak dost, ved jedna cajova lyzicka moze byt aj 5 gramov. \":shock:\"
Ja by som ti navrhoval, skus vsetky mnozstva vitaminov co beries zmensit na polovicu, ci to prestane, ak ano, tak to bol niektory z vitaminov, a metodou pokus-omyl, zisti ktory.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Len zatím neužívám vůbec, na SP se teprve chystám.

Beru ráno 0.5-1 ČL MgCl spolu s 60 mg zinku v chelátové vazbě. Stejné množství hořčíku i večer.
Přes den pak beru celkem 5-8 tbl. pangaminu, 1 tbl. B6 (20 mg), 500 mg B12 (právě jsem dobrala, dám si pauzu) a vitamínu C tak 6000-8000 mg.
Vitamín E 200-400 mg denně.
(Občas beru chlorellu, jinak už myslím nic.)

Krvácení se objevilo téměř hned (den dva?) po nasazení vit+min. Zatím stále nezmizelo, příliš mne neobtěžuje, ale asi to není zrovna signál, že je všechno ok \":)\"

Vše je z hlediska dávek na vhodných hodnotách a pokud to nevyvolává průjem, tak to tělo bere. Jediný problém bych viděl v tom vitamínu E, který se má vybrat cca 60 tablet a pak má být měsíc pauza. Já bych v tomto případě nasadil větší množství potravin s rutinem, jako pohanku, borůvky a rakytník. Případně, jak píše Xion, prostě ubrat a uvidíte, co to udělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 10:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Krvácení z nosu má hodně příčin. U Vás bych asi zkusila všechny vitamíny stáhnout na třetinovou dávku a posílit imunitu bylinami. Byla jsem kdysi ve Vaší situaci také a nebrala jsem promiňte z umělých přípravků nic. Připravovala jsem si za studena louhované čaje z rakytníku, jinanu, schizandry, měsíčku a červeného lapaša. Druhý den z borůvky, jitrocele, heřmánku, pampelišky a vilcacory a třapatky. Střídala jsem to a pila jak limču a posílo mi to imunitu.
Krvácení z nosu jsem měla slabé, ale otravovalo mi to někdy i jen se smrkáním. Po týdnu to zmizelo a byl pokoj.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz