Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 2:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2009 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Dnes, som zase o niečo múdrejší.
Bol som na gastroskopii a na moje velké prekvapenie som mal všetky meratelné parametre žalúdku vporiadku.
Čo ma prekvapilo(a čoho som sa najviac obával), že nemám previsnutý žalúdok. Po tolkom prežieraní v minulosti ma to skutočne prekvapilo. Odobrali mi aj vzorku ohladom celiakie a neznáš. laktózy.
Na výsledok momentálne čakám(priznám sa, že je mi to jedno, kedže nejem mlieč. výrobky ani lepok)
Doktor mi opat tvrdil aké doležité je jest maso.
Ked som tvrdil, že ho nepotrebujem, a že znižuje imunitu tak kontroval tým že imunitu posiluje.
Z čoho vychádzal to npovedal. Radšej som sa s ním nehádal.
Al ečo sa týka tohto vyšetrenia tak je asi odboruznalý.
Velmi som sa toho bál a nokoniec to bolo nič.
Dva krát ma akurát naplo a to bolo všetko.

Ako sa dá najlepšie spracovat mak?
Tiež formou mlieka,rozmliet a rozmixovat?
Ďakujem

To není nic překvapivého, co vám tam našli. Po takové změně stravovacího režimu, kterou jste absolvoval, je naprosto běžné, že se žaludek, byť úplně zdeformovaný, vrátí do původní polohy a v podstatě žádná komplikace na něm není zjistitelná. Maso s největší pravděpodobností imunitu těžko může zvyšovat, když je to zdroj zahlenění a hnilobných procesů v těle. Nicméně se dá říct, že jeho občasné zkonzumování nezapříčiní vážnější zdravotní komplikace a rozhodně se nedá považovat za zcela zavrženíhodné. Mák zpracujte tak, jak píšete, prakticky je to jediná možnost. Důkladně jej rozemlít, pak rozmixovat a použít jako mléko. Daleko lepší je ovšem zpracovat ho dvouhřídelovým odšťavovačem, ale pokud jej nevlastníte, je to patrně jediná možnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2009 8:55 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
...zdroj zahlenění a hnilobných procesů v těle...

Presne toto som myslel. To bolo prvé čím som chcel argumentovat.
Ale ako som už spomenul, nechcel som "rýpat". Na výživu síce odborník nie je, zato je odborníkom v inej oblasti
a to nie je na zahodenie.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2009 10:46 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ten kto trenuje gesto slona, zasmeje sa na gastroskopii. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2009 10:52 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
je potřeba veškerá semena klíčit než se zpracují - mák, sezam, dýňová semínka...?

píšete, že při orálním použití uriny má mít víc jak pH 7... proč? jaký to má důvod?

pak zde uvádíte pití čerstvých šťáv s kombinací s vodou? to je nějak nutné nebo se mohou bez problémů pít 100% šťávy a zbytek během dne pít samotnou vodu či s citrónem....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
je potřeba veškerá semena klíčit než se zpracují - mák, sezam, dýňová semínka...?

píšete, že při orálním použití uriny má mít víc jak pH 7... proč? jaký to má důvod?

pak zde uvádíte pití čerstvých šťáv s kombinací s vodou? to je nějak nutné nebo se mohou bez problémů pít 100% šťávy a zbytek během dne pít samotnou vodu či s citrónem....

Semena není nutné klíčit, ale je vhodné je probudit namočením ve vodě po dobu cca 12 hodin, klíčení je velice vhodné u obilovin a luštěnin.
To nutné není, ale je to dobré kvůli chuťovým vlastnostem, jinak nevadí jakékoliv pH.
Můžete pít 100% šťávy, ale někomu to nechutná, je tedy možné je ředit v poměru až 1:1 třeba s osmotickou vodou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 2:53 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
fdh píše:
píšete, že při orálním použití uriny má mít víc jak pH 7... proč? jaký to má důvod?


ochutnaj a uvidis. \":-)\" Inak, casom budes vediet priblizne PH zistit podla chuti, takze nebudes ani potrebovat merat. Teda, pokial budes chciet presne pH napriklad kvoli statistike, vtedy samozrejme ano, ale orientacne to staci.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Denní dávka jódu
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 6:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Chtěl bych se zeptat na denní dávku jódu. Pro dospělé se oficiálně pohybuje někde kolem 200µg.
Denně užívám veganské tablety obsahující (mimo B2, B6, listovou kyselinu, B12, vitamin D a selen) i 150µg jódu. Koupil jsem si Nori vločky.
Zajímá mě jestli denně půl čajové lžičky+tableta nemůžou způsobovat přetížení štítné žlázy? U vloček se obecně uvádí toto upozornění:
"Mořské řasy obsahují hodně přírodního jódu. Upozorňujeme, že v souladu s EFSA /2006/ požití více než 600µg (přibližně 1,5 čajové lžičky) na jednu osobu může jednorázově poškodit zdraví (hyperfunkce štítné žlázy) a proto se musí dodržovat pokyny na přípravu jídla."

Lze z toho vyvodit že 1 čajová lžička vloček dodá organismu cca 400µg ? Kdyžbych si dával půl lžičky+tabletu tak už bych v podstatě měl denně 150+200=350µg takže mě zajímají případné rizika... Díky za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Denní dávka jódu
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Chtěl bych se zeptat na denní dávku jódu. Pro dospělé se oficiálně pohybuje někde kolem 200µg.
Denně užívám veganské tablety obsahující (mimo B2, B6, listovou kyselinu, B12, vitamin D a selen) i 150µg jódu. Koupil jsem si Nori vločky.
Zajímá mě jestli denně půl čajové lžičky+tableta nemůžou způsobovat přetížení štítné žlázy? U vloček se obecně uvádí toto upozornění:
"Mořské řasy obsahují hodně přírodního jódu. Upozorňujeme, že v souladu s EFSA /2006/ požití více než 600µg (přibližně 1,5 čajové lžičky) na jednu osobu může jednorázově poškodit zdraví (hyperfunkce štítné žlázy) a proto se musí dodržovat pokyny na přípravu jídla."

Lze z toho vyvodit že 1 čajová lžička vloček dodá organismu cca 400µg ? Kdyžbych si dával půl lžičky+tabletu tak už bych v podstatě měl denně 150+200=350µg takže mě zajímají případné rizika... Díky za info

Předávkování jódem se nedá přehlédnout, projeví se stavy úzkosti, těžkou nespavostí a srdce vám bude plesat, že z vás pomalu vyskočí. Nemusíte se ovšem zase tak bát, jednorázová dávka na předávkování rozhodně není ta uváděná, to by jste musel překročit denní dávku tak 15x-30x. Já sám používám vločky Dulse, nebo Nori a dávám hodně plnou čajovou lžičku ráno do šťávy, kde se to chuťově ztratí. Je pravdou, že to nedělám naprosto pravidelně, někdy denně, někdy obden a někdy vynechám třeba i celý týden, ale nemám v tom žádnou přesnou logiku. Pokud jsem je bral pravidelně, tak jsem bral denně cca polovinu, až plnou lžičku docela dlouhodobě a předávkování jsem nikdy nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon lis 02, 2009 11:19 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
aaa... jasný, špatně jsem se vyjádřil - měl jsem namysli namočení. Znamená to tedy, že je vhodné namáčet veškerá semena (i mák, sezam,...) předtím než ho jakkoliv zpracuji. Předpokládám, že je to všechno potřeba nějak rozmixovat nebo rozemlet, aby z toho tělo mělo co největší užitek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
aaa... jasný, špatně jsem se vyjádřil - měl jsem namysli namočení. Znamená to tedy, že je vhodné namáčet veškerá semena (i mák, sezam,...) předtím než ho jakkoliv zpracuji. Předpokládám, že je to všechno potřeba nějak rozmixovat nebo rozemlet, aby z toho tělo mělo co největší užitek...

Je to mnohem lepší, pro probuzení enzymů, ale u olejnatých semen to není nezbytně nutné. Olejnatá semena a luštěniny totiž neobsahují zahleňující lepek jako obiloviny, které se namáčet, nebo ještě lépe klíčit rozhodně musí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 1:20 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
jak rozeznám, že se jedná o olejnaté semeno? když budu mít vedle sebe dvě semena - dá se to nějak poznat - mají stejné znaky, nebo je potřeba to vědět.

každopádně se jedná o enzymy nebo i ostatní látky obsažené v semenu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte lis 03, 2009 2:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
jak rozeznám, že se jedná o olejnaté semeno? když budu mít vedle sebe dvě semena - dá se to nějak poznat - mají stejné znaky, nebo je potřeba to vědět.

každopádně se jedná o enzymy nebo i ostatní látky obsažené v semenu?

Naťukejte do Seznamu výraz „olejnatá semena“ a už je rozeznáte, jiné společné znaky, než vysoký obsah oleje, bohužel nemají, čili je lepší se s nimi seznámit takto.
Jde především o aktivaci enzymů, na ostatní obsažené látky jako minerály a vitamíny to velký vliv nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 2:15 pm 
Offline

Registrován: pát lis 27, 2009 11:58 am
Příspěvky: 5
Zajímal by mne ještě váš názor na sojové maso a na kávu. Kávu samozřejmě upravenou uvařením a zmrazením. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 4:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Aleš píše:
Zajímal by mne ještě váš názor na sojové maso a na kávu. Kávu samozřejmě upravenou uvařením a zmrazením. Děkuji

Sója je specielně pro muže špatná ve všech podobách, pročtěte si toto, http://www.prokaji.estranky.cz/stranka/ ... ase-zdravi
, nebo toto, http://www.novinky.cz/zena/145728-soja- ... ermii.html a budete mít sóju vyřešenou. Káva sice nikterak zvlášť zdravá není, ale pokud si ji budete dělat bez cukru a mléka, tak proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2010 9:21 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Zaujíma ma ako nahradit cesnak pri stravovaní v práci.
Šalát možem spravit doma. C-čko,horčík,zinok atd možem dat ráno.
Odstáty šalát to zrejme nebude nič moc, hodím tam nejaké orechy, pred tým vypijem štavu, to je jasné.
Ale čo ten cesnak? Keby som ho tam ev. nastrúhal ráno to by už bol "zdochnutý" a brat si struhák do práce, no comment.
Dala by sa táto absencia príp. suplovat kokosovým olejom? Jeho účinky sú podobné ako cesnaku, až na to, že neznižuje tlak, domnievam sa.
Zaujíma ma ešte kvasná zelenina, keby som ju preniesol v "obedári" ponorenú vo vlastnej štave do práce nevadilo by jej to?
Keby som ju náhodou nemal možnost uskladnit v chladničke, tak ju treba zkonzumovat v určitej dobe alebo by mohla ev. vydržat bez chladu,samozrejme bez expozície na slnku?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz