Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv črc 04, 2024 6:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 11:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Mam uz asi tyzden kefirove huby a podarilo sa mi celkom dobre nabehnut na vyrobu asi 3l kefiru denne. Mam tak k dispozicii asi 1l kefiru na osobu. Rad by som sa Vas opytal, ako je najlepsie kozumovat kefir v priebehu dna. Ako tento jeden liter v priebehu celeho dna pit.
Je lepsie ho pit medzi jedlami alebo ako sucast jedla? Je vhodny kefir hned rano alebo dopoludnia? Som zvyknuty dopoludnie jest len ovocie a hned rano vypit asi 0,5 - 0,7l vody. Mam si dat potom kefir? Mozem alebo mam uzivat kefir na noc, podobne ako probioticke kultury aby sa namnozili v crevach? Ako rozdelit tento liter kefiru na den aby pre organizmus bol co najosoznejsi? Zatial som ho pil ako mi prislo na chut. Pil som ho aj skoro rano aj neskoro vecer aj medzi jedlami, poobede. Nemal som s nim ziadne traviace problemy, prave naopak. Som zvyknuty na zincicu a kefir mi ju z casti pripomina, aj ked nie je taky kysli. Len neviem ci robim dobre, ked ho pijem ako pride, ci nie je lepsie ine casovanie.

_________________
www.staudinger.sk


Naposledy upravil Igor dne pát črc 02, 2010 12:30 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 9:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Igor píše:
Mam uz asi tyzden kefirove huby a podarilo sa mi celkom dobre nabehnut na vyrobu asi 3l kefiru denne. Mam tak k dispozicii asi 1l kefiru na osobu. Rad by som sa Vas opytal, ako je najlepsie kozumovat kefir v priebehu dna. Ako tento jeden liter v priebehu celeho dna pit.
Je lepsie ho pit medzi jedlami alebo ako sucast jedla? Je vhodny kefir hned rano alebo dopoludnia? Som zvyknuty dopoludnie jest len ovocie a hned rano vypit asi 0,5 - 0,7l vody. Mam si dat potom kefir? Mozem alebo mam uzivat kefir na noc, podobne ako probioticke kultury aby sa namnozili v crevach? Ako rozdelit tento liter kefiru na den aby pre organizmus bol co najosoznejsi? Zatial som ho pil ako mi prislo na chut. Pil som ho aj skoro rano aj neskoro vecer aj medzi jedlami, poobede. Nemal som s nim ziadne traviace problemy, prave naopak. Som zvyknuty na zincicu a kefir mi ju z casti pripomina, aj ked nie je taky kysli. Len neviem ci robim dobre, ked ju pijem ako pride, ci nie je lepsi ine casovanie.

Jak vám bude chutnat, ale já ho piji většinou večer, aby bakterie v nočním klidu mohly nerušeně pracovat. Jinak manželka dělá dceři ráno kefír rozmixovaný s ovocem a u dětí je to asi nejvhodnější způsob, jak ho do nich dostat. Jinak časový rozvrh užívání je opravdu podle snášenlivosti a zase tak bych se tím netrápil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát črc 02, 2010 12:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Citace:
Jak vám bude chutnat, ale já ho piji většinou večer, aby bakterie v nočním klidu mohly nerušeně pracovat. Jinak manželka dělá dceři ráno kefír rozmixovaný s ovocem a u dětí je to asi nejvhodnější způsob, jak ho do nich dostat. Jinak časový rozvrh užívání je opravdu podle snášenlivosti a zase tak bych se tím netrápil.


Dakujem za odpoved.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned črc 04, 2010 3:13 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Je možné udělůat kefír z mléka, kt. zkyslo (2 dny bylo v teplo po dojení) ?neškodí to nějak jednak houbě a následně střevu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Tvaroh
PříspěvekNapsal: ned črc 04, 2010 7:53 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 20, 2009 4:06 pm
Příspěvky: 21
Bydliště: Olomouc
Mám otázku ohledně tvarohu. Jak jej lze nejlépe vyrobit? Lze pomocí houby nebo stačí jen mléko nechat zkysnout v teple? Zatím mám zkušenosti jen s klasickým návodem ( naočkovat smetanovou kulturou a pak srazit kapkou syřidla), ale to syřidlo se mi moc nezamlouvá....Používám nepast. kozí mléko. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned črc 04, 2010 10:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Je možné udělůat kefír z mléka, kt. zkyslo (2 dny bylo v teplo po dojení) ?neškodí to nějak jednak houbě a následně střevu?

Dle mého názoru tím nemáte co zkazit a určitě to můžete vyzkoušet. Houbě, ani tělu by výsledný produkt nijak škodit neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tvaroh
PříspěvekNapsal: ned črc 04, 2010 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Mikeš píše:
Mám otázku ohledně tvarohu. Jak jej lze nejlépe vyrobit? Lze pomocí houby nebo stačí jen mléko nechat zkysnout v teple? Zatím mám zkušenosti jen s klasickým návodem ( naočkovat smetanovou kulturou a pak srazit kapkou syřidla), ale to syřidlo se mi moc nezamlouvá....Používám nepast. kozí mléko. Děkuji za odpověď.

Možné jsou oba postupy, přičemž lepší vlastnosti má výsledný produkt z kefíru. Ten není problém si vyrobit v dostatečném množství, následně přelít přes plátýnko a nechat podle potřeby vykapat syrovátku. Je to určitě vhodnější a přirozenější postup, než srážení mléka pomocí syřidla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Co radeji nekombinovat s kefirem
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 1:11 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Existuji nejake potraviny nebo ingredience ktere by jste nedoporucil brat zaroven s kefirem?

Mne se velmi osvedcilo zapijet kefirem napr.snedeni cele palice cerstveho letniho cesneku(Globus nyni 1kg za cca 70-90kc)(nikoli sucheho bezne pres rok prodavaneho cesneku)......nebo kefir a palive cerstve Habaneros(k dostani napr.v Bille za cca 39kc nejakych 8ks zlutych nebo cervenych soudeckovych stredne malych paprik).

Je vhodne kefir nepovazovat za piti ale za jidlo je i dost syty..., jim ho casto se syrovou hlivou ustricnou(Globus 1kg za 99kc)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co radeji nekombinovat s kefirem
PříspěvekNapsal: stř črc 07, 2010 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Existuji nejake potraviny nebo ingredience ktere by jste nedoporucil brat zaroven s kefirem?

Mne se velmi osvedcilo zapijet kefirem napr.snedeni cele palice cerstveho letniho cesneku(Globus nyni 1kg za cca 70-90kc)(nikoli sucheho bezne pres rok prodavaneho cesneku)......nebo kefir a palive cerstve Habaneros(k dostani napr.v Bille za cca 39kc nejakych 8ks zlutych nebo cervenych soudeckovych stredne malych paprik).

Je vhodne kefir nepovazovat za piti ale za jidlo je i dost syty..., jim ho casto se syrovou hlivou ustricnou(Globus 1kg za 99kc)

Osobně považuji kefír za potravinu a podle mého názoru se snese prakticky se vším, nicméně sám ho s ničím nemíchám a piji ho večer jako zdroj probiotických bakterií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 10:29 am 
Offline

Registrován: stř kvě 20, 2009 4:06 pm
Příspěvky: 21
Bydliště: Olomouc
Chtěl bych se zeptat uživatelů kefírové houby, zda nemáte nekdo zkušenost - nějak se mi přestala dařit výroba kefíru. Dřív byl krásně krémový a chutově výborný, ted se mi zdá, že není tak dobrý a je dost kyselý a hlavně řídký. Navíc je na sítku poznat, že se děje i něco s houbou - vyrůstají z ní jakoby taková bílá ouška, která jsou velká i třeba 5 cm, dál tam jsou takové bílé dlouhé provazce, ale sliz to není....co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 2:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Mikeš píše:
Chtěl bych se zeptat uživatelů kefírové houby, zda nemáte nekdo zkušenost - nějak se mi přestala dařit výroba kefíru. Dřív byl krásně krémový a chutově výborný, ted se mi zdá, že není tak dobrý a je dost kyselý a hlavně řídký. Navíc je na sítku poznat, že se děje i něco s houbou - vyrůstají z ní jakoby taková bílá ouška, která jsou velká i třeba 5 cm, dál tam jsou takové bílé dlouhé provazce, ale sliz to není....co s tím?

Houbu máte patrně ve špatné teplotě, která je buď vysoká, nebo nízká a za těchto podmínek houba pracuje špatně. Většinou ji stačí dát do vhodných podmínek, což se nyní bohužel dost špatně v tomto horkém počasí zajišťuje a houba se zase srovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát črc 09, 2010 10:38 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Koukla jsem do cedníku a taky mi to udělala. Zkusím ji tedy nechávat pracovat na chodbě, tam snad bude chladněji. V těhle vedrech máme v bytě až 30 stupňů a to je holt moc pro nás pro všechny co tu žijeme.

btw.zkusila jsem si dnes dát do kefíru cukr Muscovado (od firmy Nový věk, opravdu hodně tmavý třtinový cukr) a je to uplná lahůdka \":)\" Ale melasa by asi byla zdravější, že?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 8:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Koukla jsem do cedníku a taky mi to udělala. Zkusím ji tedy nechávat pracovat na chodbě, tam snad bude chladněji. V těhle vedrech máme v bytě až 30 stupňů a to je holt moc pro nás pro všechny co tu žijeme.

btw.zkusila jsem si dnes dát do kefíru cukr Muscovado (od firmy Nový věk, opravdu hodně tmavý třtinový cukr) a je to uplná lahůdka \":)\" Ale melasa by asi byla zdravější, že?

Já bych do kefíru cukr vůbec nedával, to tam raději rozmixujte namočené sušené ovoce, třeba vyzkoušejte datle, nebo fíky a uvidíte, že to bude dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 11:30 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Vadí ten hodně tmavý cukr něčemu? Nebo melasa? Mě se líbí, jak je to rychlé, hodim lžičku, zamíchám a je to. Na slazení ovocem bych musela furt vytahovat mixér (taky bych si ho teda musela koupit, tyčovej ani nemám).

Viděla jsem v Globusu za docela směšný peníz kozí pasterizovanou syrovátku. Má to nějakou výživnou hodnotu?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 12:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Kometa píše:
Vadí ten hodně tmavý cukr něčemu? Nebo melasa? Mě se líbí, jak je to rychlé, hodim lžičku, zamíchám a je to. Na slazení ovocem bych musela furt vytahovat mixér (taky bych si ho teda musela koupit, tyčovej ani nemám).

Viděla jsem v Globusu za docela směšný peníz kozí pasterizovanou syrovátku. Má to nějakou výživnou hodnotu?

Cukor v akejkoľvek farbe vadí, lebo je to jednoduchý sacharid, okamžite zvyšuje hladinu cukru v krvi a slinivka musí pracovať nadčas. Je pravda, že v tých tmavých, surových, oistáva aj nejaký ten minerál, ale minerály sa dajú prijímať aj lepšie. Melasa má taký obsah prvkov, že občas neškodí. Najmenej škodlivý je údajne pravý javorový sirup. Najlepšie zo všetkého, je nesladiť vôbec. Všetko, čo je pasterizované, je nanič a výživová hodnota je prakticky nulová.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz