Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv črc 04, 2024 7:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Vadí ten hodně tmavý cukr něčemu? Nebo melasa? Mě se líbí, jak je to rychlé, hodim lžičku, zamíchám a je to. Na slazení ovocem bych musela furt vytahovat mixér (taky bych si ho teda musela koupit, tyčovej ani nemám).

Viděla jsem v Globusu za docela směšný peníz kozí pasterizovanou syrovátku. Má to nějakou výživnou hodnotu?

Co vám o cukrech píše Sybilla je snad jasné a jde o správný názor, jednoduše, jediný dobrý cukr, je žádný cukr.
Ta syrovátka výživné hodnoty samozřejmě má, je plná minerálů, ale ta pasterizace ji na kvalitě rozhodně nepřidává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Trideni spatnych kefirovych zrn
PříspěvekNapsal: sob črc 10, 2010 11:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Mysleli jsme ze promyvani vodou nebude vubec nutne, ale dostali jsme od sousedky trochu degenrovanych kefirek kterym davala polotucne mleko....

Na prvni pohled vypadaly zrna dobre, ale brzy byl kefir jakoby srazeny a hrudkovaty.

Jiny clen rodiny tedy promyl v prevarene vode pokojove teploty, ta zrna , a vsechna zrna co mela vlaknitou strukturu(po promnuti v prstech tam byla u nekterych takova jakoby BLÁNA...-tak ta vsechna jsme vyhodili. Od te doby kefir opet krasne kremovy a husty.... \":)\"

Myslim ale ze to same mohl udelat(po odkapani v sitku) i bez toho omyvani vodou ktere jen zpomaluje rust...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trideni spatnych kefirovych zrn
PříspěvekNapsal: ned črc 11, 2010 6:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Mysleli jsme ze promyvani vodou nebude vubec nutne, ale dostali jsme od sousedky trochu degenrovanych kefirek kterym davala polotucne mleko....

Na prvni pohled vypadaly zrna dobre, ale brzy byl kefir jakoby srazeny a hrudkovaty.

Jiny clen rodiny tedy promyl v prevarene vode pokojove teploty, ta zrna , a vsechna zrna co mela vlaknitou strukturu(po promnuti v prstech tam byla u nekterych takova jakoby BLÁNA...-tak ta vsechna jsme vyhodili. Od te doby kefir opet krasne kremovy a husty.... \":)\"

Myslim ale ze to same mohl udelat(po odkapani v sitku) i bez toho omyvani vodou ktere jen zpomaluje rust...

Takto poškozená zrna se po přendání do správného prostředí, jak mléko, tak teplota srovnají a zbylá, poškozená část se rozpadne a stane se součástí kefíru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 9:54 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
neviem co sa stalo, uz asi dva mesiace robim doma kefir z nepasterizovaneho mlieka, robil som ho v izbovej teplote 48h, a bol vzdy uplne husty a prijemne kysly, asi pred dvoma tyzdnami som bol na par dni prec, tak som ho dal s cerstvym mliekom do chladnicky na 5-6 dni, potom znova pri izbovej teplote48h, a odvtedy neviem co sa stalo kefir stratil kyslost, hustota je asi rovnaka ale kyslost je prec... je to probleem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 11:11 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jaká teplota je nejlepší pro tvorbu kefíru? A co s ním dělá tohle teplé počasí?

Zkusil jsem z kefíru nechat přes noc odkapat přes plátýnko syrovátka a tím je tvaroh hotový nebo se s ním ještě něco kromě umístění do ledničky dělá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 3:32 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Odjíždím na dovolenou na 1-2 týdny a řeším, co s houbou. Když jedu na víkend, dám jí víc mléka. Když jedu na víc jak 2 dny, dám jí ve vodě do lednice. Ale co s ní mám udělat, když jedu pryč na tak dlouho? Zvládne ty 2 týdny prospat v lednici nebo jí mam taky jako zvířatům sehnat hlídání? \":lol:\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 3:46 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Kometa píše:
Odjíždím na dovolenou na 1-2 týdny a řeším, co s houbou. Když jedu na víkend, dám jí víc mléka. Když jedu na víc jak 2 dny, dám jí ve vodě do lednice. Ale co s ní mám udělat, když jedu pryč na tak dlouho? Zvládne ty 2 týdny prospat v lednici nebo jí mam taky jako zvířatům sehnat hlídání? \":lol:\"

Mám zkušenost, že houba bez problémů vydrží i několik týdnů v lednici s mlékem. Teď ji zrovna budu obnovovat po několika týdením spánku \":-)\" Většinou zní odstraním co tam nepatří a zbytek houby je v pořádku. Startuje jak hodinky \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 3:49 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
takže se má i v lednici uchovávat v mléce? Já jí zatím nechávala ve vodě, tak mi to poradila máma, od které jí mám.

Aktuálně se jí snažím rozmnožovat pro známé, takže mám teď 2 party, které střídám cca ob den. A až vzniknou 3, pošlu 2 do světa \":-)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 4:01 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Kometa píše:
takže se má i v lednici uchovávat v mléce? Já jí zatím nechávala ve vodě, tak mi to poradila máma, od které jí mám.

Aktuálně se jí snažím rozmnožovat pro známé, takže mám teď 2 party, které střídám cca ob den. A až vzniknou 3, pošlu 2 do světa \":-)\"

Podle mě je do vody dávat houbu blbost. Není schopná na tom fungovat. Živí se živinami z mléka. Tudíž dát do mléka a dát do lednice a hotovo. Ve vodě je to podlě mě na nic...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 7:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
neviem co sa stalo, uz asi dva mesiace robim doma kefir z nepasterizovaneho mlieka, robil som ho v izbovej teplote 48h, a bol vzdy uplne husty a prijemne kysly, asi pred dvoma tyzdnami som bol na par dni prec, tak som ho dal s cerstvym mliekom do chladnicky na 5-6 dni, potom znova pri izbovej teplote48h, a odvtedy neviem co sa stalo kefir stratil kyslost, hustota je asi rovnaka ale kyslost je prec... je to probleem?

Problém není, nynější vysoké teploty houbě moc nevyhovují a budete muset chvilku počkat, než se zase nahodí a bude pracovat normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Jaká teplota je nejlepší pro tvorbu kefíru? A co s ním dělá tohle teplé počasí?

Zkusil jsem z kefíru nechat přes noc odkapat přes plátýnko syrovátka a tím je tvaroh hotový nebo se s ním ještě něco kromě umístění do ledničky dělá?

Běžná pokojová teplota do 25 °C , vyšší teplota houbě moc nesvědčí a může se začít chovat jinak, ale po návratu do ideálních podmínek se srovná. Pokud máte tvaroh požadované tvrdosti, tak opravdu pouze zchladit, nebo prosolit a nechat zrát, čímž si vyrobíte balkánský slaný sýr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Odjíždím na dovolenou na 1-2 týdny a řeším, co s houbou. Když jedu na víkend, dám jí víc mléka. Když jedu na víc jak 2 dny, dám jí ve vodě do lednice. Ale co s ní mám udělat, když jedu pryč na tak dlouho? Zvládne ty 2 týdny prospat v lednici nebo jí mam taky jako zvířatům sehnat hlídání? \":lol:\"

Hlídání je lepší, ale dle mého názoru by ty dva týdny v lednici měla ustát. Uchovával bych ji v lednici v mléce a voda opravdu není ideální, jak vám správně píše fdh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 8:20 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Včera jsem nastartoval po několika týdení pauze opět tibetskou houbu a frčí hned od začátku parádně \":-)\" okusil jsem domácí tvaroh dělaný z čerstvého mléka a tib.houby - to nemá chybu!!! \":-)\" je perfektní... kašlu na markety... ideální kefír pro sirnou patlanici \":-)\"a ta chuť \":-)\" a to bez jakýchkoliv přidaných ingrediencí.... včera jsem si ho trochu smíchal s lněným olejem a nastrouhal do toho celer, chleba jsem si udělal z kedlubu... vynikající večeře \":-)\"

a pane Zajíček, myslím, že příčinou proč lidi stále jedí to co jedí nebo se k tomu vrací, stejně jako já, je závislost.... a tak je ji potřeba pomalu odstranit, ale nejde to hned \":-D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 9:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Včera jsem nastartoval po několika týdení pauze opět tibetskou houbu a frčí hned od začátku parádně \":-)\" okusil jsem domácí tvaroh dělaný z čerstvého mléka a tib.houby - to nemá chybu!!! \":-)\" je perfektní... kašlu na markety... ideální kefír pro sirnou patlanici \":-)\"a ta chuť \":-)\" a to bez jakýchkoliv přidaných ingrediencí.... včera jsem si ho trochu smíchal s lněným olejem a nastrouhal do toho celer, chleba jsem si udělal z kedlubu... vynikající večeře \":-)\"

a pane Zajíček, myslím, že příčinou proč lidi stále jedí to co jedí nebo se k tomu vrací, stejně jako já, je závislost.... a tak je ji potřeba pomalu odstranit, ale nejde to hned \":-D\"

Máte pravdu, je to pouze o blbém zvyku a neschopnosti se přeorientovat na přirozené potraviny. Také různé závislosti na sladkém a pečeném jídle jsou pouze drogové závislosti, nebo parazitární problémy, kde si vaši nájemníci přímo říkají o žrádlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 10:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Máte pravdu, je to pouze o blbém zvyku a neschopnosti se přeorientovat na přirozené potraviny. Také různé závislosti na sladkém a pečeném jídle jsou pouze drogové závislosti, nebo parazitární problémy, kde si vaši nájemníci přímo říkají o žrádlo.

Zat@­m nemám problém se změnou stravy, ale denně myslím na pizzu, někdy se mi jen u té představy sbíhají sliny \":-)\" Dá se s tím něco dělat? Nebo si mám preventivě radši jednou za čas kousek dát? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz