Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv črc 04, 2024 7:48 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Poslední dobou mám takový tupý pocit na levé polovině obličeje. Je to jako by mi tuhla tvář, ale normálně s ní můžu hýbat. Myslíte, že by to mohlo být způsobeno nedostatkem nějakého vitaminu nebo minerálu? Měla jsem totiž ted pár týdnů průjem. Pokud ano, jak mám deficit rychle doplnit? Třeba himalájskou solí rozpuštěnou ve vodě? Díky za odpověd.

To po mě chcete zcela jasnovidecký výkon a to opravdu neovládám. Minerály vám jistě nijak neuškodí a je velice rozumné je dodávat jakoukoliv formou. Jedná se totiž o stavební materiál a bez něho bude vaše tělo jako špatně postavený dům. Doplňovat je rychle je nesmysl, je potřeba rovnoměrná dlouhodobá dodávka, aby se mělo tělo možnost nezásobit. Solanka z himalájské soli je velmi dobrý a levný způsob jejich dodávání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 10:34 am 
Večer beru půl kávové lžičky hořčíku. Ráno je defekace normální, jak ji popisujete. Potom (ráno) si vezmu opět půl lžičky hořčíku a to už mám průjem. Ten je asi způsobený hořčíkem. Stačí mi tedy půl kávové lžičky denně?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Večer beru půl kávové lžičky hořčíku. Ráno je defekace normální, jak ji popisujete. Potom (ráno) si vezmu opět půl lžičky hořčíku a to už mám průjem. Ten je asi způsobený hořčíkem. Stačí mi tedy půl kávové lžičky denně?

Berte co nejvíc snesete, to je jediný spolehlivý postup a vhodné je to přijímat například v pití po celý den, což vám průjmy vyvolávat nebude, nebo jako mazání na pokožku, případně lze aplikovat koupele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 8:11 pm 
Jarda píše:
Berte co nejvíc snesete, to je jediný spolehlivý postup a vhodné je to přijímat například v pití po celý den, což vám průjmy vyvolávat nebude, nebo jako mazání na pokožku, případně lze aplikovat koupele.

Tak ted tomu nějak nerozumím. Myslela jsem, že ve chvíli, kdy se dostaví průjem, znamená to, že jsem se předávkovala a tudíž mám dávku snížit.. Taky jste říkal, že hořčík se pije nalačno a ted píšete, že ho můžu celý den. Měla jsem delší dobu průjem, tak jsem vysadila jak hořčík, tak ovocné a zeleninové štávy, průjem pak zmizel během jednoho dne, zařadila jsem znovu štávy a všechno ok až do chvíle, kdy jsem zařadila hořčík. Jednu dávku tělo sneslo, ale po té druhé už se dostavil průjem, tak jsem myslela, že ji prostě už vynechám a budu brát jen jednou denně. Nebo si myslíte, že půl kávové lžičky denně je málo?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Tak ted tomu nějak nerozumím. Myslela jsem, že ve chvíli, kdy se dostaví průjem, znamená to, že jsem se předávkovala a tudíž mám dávku snížit.. Taky jste říkal, že hořčík se pije nalačno a ted píšete, že ho můžu celý den. Měla jsem delší dobu průjem, tak jsem vysadila jak hořčík, tak ovocné a zeleninové štávy, průjem pak zmizel během jednoho dne, zařadila jsem znovu štávy a všechno ok až do chvíle, kdy jsem zařadila hořčík. Jednu dávku tělo sneslo, ale po té druhé už se dostavil průjem, tak jsem myslela, že ji prostě už vynechám a budu brát jen jednou denně. Nebo si myslíte, že půl kávové lžičky denně je málo?

To já nedovedu odhadnout, kolik je na vás dost, nebo málo. Mnoho lidí má potíže se vstřebáváním hořčíku přes střeva a pokud k nim patříte, tak samozřejmě budete mít průjem po naprosto minimální dávce, proto se bavím i o jiných formách dodávání, ale nesmíte mít průjem. Také je to možná i správná dávka, ale to se mi zrovna moc reálné nezdá, vzhledem k předchozímu stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 9:21 pm 
Jarda píše:
To já nedovedu odhadnout, kolik je na vás dost, nebo málo. Mnoho lidí má potíže se vstřebáváním hořčíku přes střeva a pokud k nim patříte, tak samozřejmě budete mít průjem po naprosto minimální dávce, proto se bavím i o jiných formách dodávání, ale nesmíte mít průjem. Také je to možná i správná dávka, ale to se mi zrovna moc reálné nezdá, vzhledem k předchozímu stavu.

Je možné nějak zjistit jestli mám skutečně problém se vstřebáváním hořčíku? Pokud bych ho měla, dá se to nějak upravit? Z čeho tyto problémy se vstřebáváním hořčíku přes střeva vznikají?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Je možné nějak zjistit jestli mám skutečně problém se vstřebáváním hořčíku? Pokud bych ho měla, dá se to nějak upravit? Z čeho tyto problémy se vstřebáváním hořčíku přes střeva vznikají?

Ano, stačí jeho vyšetření z krve a pokud ho máte nedostatek a současně vám i malá dávka vyvolá průjem, tak je to vlastně jasné. Stav se postupně srovná, jak se tělo zase porovná v oblasti minerálů a dalších důležitých látek, ale zpočátku se to musí dost hlídat a snažit se tam dostat co to jde. Problém vzniká z dlouhodobého deficitu nutných látek, tento nedostatek postupně střeva naruší a vstřebávání se minimalizuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 1:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Ano, stačí jeho vyšetření z krve a pokud ho máte nedostatek a současně vám i malá dávka vyvolá průjem, tak je to vlastně jasné. Stav se postupně srovná, jak se tělo zase porovná v oblasti minerálů a dalších důležitých látek, ale zpočátku se to musí dost hlídat a snažit se tam dostat co to jde. Problém vzniká z dlouhodobého deficitu nutných látek, tento nedostatek postupně střeva naruší a vstřebávání se minimalizuje.

Ja by som k tejto vašej debate ešte chcela vedieť, akým spôsobom sa dá zreparovať to narušené vstrebávanie. Postačí vygruntovať črevá, alebo to chce ešte niečo navyše?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Ja by som k tejto vašej debate ešte chcela vedieť, akým spôsobom sa dá zreparovať to narušené vstrebávanie. Postačí vygruntovať črevá, alebo to chce ešte niečo navyše?

Střeva mají většinou funkci narušenou díky parazitům a nebo nedostatku nějakých látek. Vygruntovat střeva od parazitů je celkem základní krok a teprve poté má význam se zaměřovat na dodávku nějakých látek, hlavně vitamínu B 12 který podporuje obnovu narušených sliznic. Dále doporučuji množství probiotických bakterií, pro odstranění případných zánětlivých procesů a celkovou remineralizaci, což představuje stavební materiál pro tvorbu tkání a zásadité prostředí těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 8:13 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Kúpil som v DMke čistý práškový vitamín C, 100g za 2€.
Všimol som si, že to celkom výrazne zhadzuje pH. Dala by sa do pohára s vitamínom C pridať sóda bikarbóna, aby to nebolo také kyslé?. Pýtam sa či to nejako nezreaguje spolu, lebo čo som to skúšal na malom množstve, tak to začalo šumieť/bublinkovať. Niesom chemik, tak sa pre istotu pýtam.
Příloha:
dm.JPG
dm.JPG [ 28.1 KiB | Zobrazeno 11684 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Kúpil som v DMke čistý práškový vitamín C, 100g za 2€.
Všimol som si, že to celkom výrazne zhadzuje pH. Dala by sa do pohára s vitamínom C pridať sóda bikarbóna, aby to nebolo také kyslé?. Pýtam sa či to nejako nezreaguje spolu, lebo čo som to skúšal na malom množstve, tak to začalo šumieť/bublinkovať. Niesom chemik, tak sa pre istotu pýtam.

To pH samozřejmě čistá kyselina L-askorbová musí shazovat, ale je to zase vynikající antioxidant, čili toho bych se zase tak nebál. Ten váš nápad se sodou je sice zdánlivý nesmysl, protože dojde automaticky k neutralizaci, což zdánlivě likviduje účinek obou látek, čili by jste po smíchání v ideálním poměru získal zdánlivě akorát drahou vodu. Nicméně v praxi získáte roztok víceméně neutrálního askorbátu sodného, který si léčebné vlastnosti vitamínu C zachovává a neokyseluje. Další možnost je vypít jedno, nechat cca 30 minut vstřebat a teprve poté aplikovat druhou látku na vyvážení pH. Pro lepší chuť i delší využití vitamínu C v organizmu, si to míchejte do nějaké šťávy s bioflavonoidy, to jsou přírodní barviva, obsahuje je třeba červená řepa, rajče, mrkev a další potraviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 9:16 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
To pH samozřejmě čistá kyselina L-askorbová musí shazovat, ale je to zase vynikající antioxidant, čili toho bych se zase tak nebál. Ten váš nápad se sodou je sice zdánlivý nesmysl, protože dojde automaticky k neutralizaci, což zdánlivě likviduje účinek obou látek, čili by jste po smíchání v ideálním poměru získal zdánlivě akorát drahou vodu. Nicméně v praxi získáte roztok víceméně neutrálního askorbátu sodného, který si léčebné vlastnosti vitamínu C zachovává a neokyseluje. Další možnost je vypít jedno, nechat cca 30 minut vstřebat a teprve poté aplikovat druhou látku na vyvážení pH. Pro lepší chuť i delší využití vitamínu C v organizmu, si to míchejte do nějaké šťávy s bioflavonoidy, to jsou přírodní barviva, obsahuje je třeba červená řepa, rajče, mrkev a další potraviny.

Teda dobre, že som sa opýtal, ďakujem za radu. Keď štavím, tak to samozrejme dávam do štavy, ale napriklád ráno štaviť nemôžem, pobudil by som celú rodinu a v práci tiež nie. Tak to aspoň rozmiešam do pohára s vodou a kopnem do seba. Premýšlam, že by možno nebolo na škodu PRED a PO vypití, zbaštiť kúsok ovocia/zeleniny. Tuším tu aj boli spomínané cherry rajčiny. Buď ste to spomínali Vy alebo Xion, presne si nepamätám.
Ešte raz ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 10:09 am 
Offline

Registrován: stř bře 31, 2010 9:51 am
Příspěvky: 21
Jarda píše:
Udělejte si pokus, jak hluboko jste v deficitu vitamínu C. Začněte na 2000 jednotek a zvyšujte dávku, až do momentu, kdy se dostaví průjem, což je stav předávkování. Vše ostatní tělo potřebuje a pravděpodobně Vás překvapí, jak vysoká dávka to je. Při tak špatném životním a stravovacím režimu, jaký je v naší zemi běžný, je jeho spotřeba opravdu obdivuhodná a potravinami téměř nedosažitelná.

Jaký smysl má udržovat příjem těsně pod hranici předávkování u vitamínu který se nedá předávkovat?
Znamená dostavení průjmu překročení dávky kterou tělo potřebuje, nebo až přetížení mechanismu, kterým se tělo nadbytečného množství vitamínu přirozeně zbavuje?

U hořčíku se dostanu k průjmu, pak snížím dávku. Hořčík si mimo jiné dělá svoji práci s usazeným vápníkem. Až ho vychytá, zase mi to oznámí průjmem a řekne si o snížení dávky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 12:18 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Rád bych věděl jestli po vypití hořčíku ráno můžu hned pít třeba vodu nebo lisovanou šťávu!Ptám se z toho důvodu jestli to nevyplavuje. Anebo je třeba vždydodržet nějaký odstup.díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 7:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Teda dobre, že som sa opýtal, ďakujem za radu. Keď štavím, tak to samozrejme dávam do štavy, ale napriklád ráno štaviť nemôžem, pobudil by som celú rodinu a v práci tiež nie. Tak to aspoň rozmiešam do pohára s vodou a kopnem do seba. Premýšlam, že by možno nebolo na škodu PRED a PO vypití, zbaštiť kúsok ovocia/zeleniny. Tuším tu aj boli spomínané cherry rajčiny. Buď ste to spomínali Vy alebo Xion, presne si nepamätám.
Ešte raz ďakujem.

Ano stačí sníst jedno rajče, nebo třeba pomeranč, hlavně to musí mít nějakou barvu, ideální jsou borůvky a červená řepa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz