Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned črc 07, 2024 12:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 8:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Existuje úměrnost že čím víc houbičky, tím lepší kefír s více laktobacily? Nebo naopak houbička strádá a nedělá kvalitní kefír?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte srp 03, 2010 9:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Existuje úměrnost že čím víc houbičky, tím lepší kefír s více laktobacily? Nebo naopak houbička strádá a nedělá kvalitní kefír?

Kvalitní kefír potřebuje jak správné množství houby, cca 2 polévkové lžíce na 0,5 litru mléka, tak správnou teplotu, zhruba běžnou pokojovou a vadí jak moc houby, tak málo houby, také vysoká, či nízká teplota. Pak musíte proces více sledovat, protože výroba trvá kratší, nebo delší čas a lišit se to může docela zásadně. Kefír pak může mít jinou konzistenci, ale jeho účinky se příliš neliší, nicméně nejlepší je za těchto ideálních podmínek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 10:42 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda píše:
Koření na med vliv patrně nemá a nechápu, proč do kefíru dáváte med. Cukry skoro vždy způsobují kvašení a je vhodné je používat minimálně a pokud vůbec, tak samostatně.

Med do kefíru - dávám ho tam teď kvuli své blbosti - mam příliš mnoho houbičky a i po půl dni je to moc kyselé, až se sejdu s lidmi, kterým jsem jí slíbila, zas budu mít kefír normální.
A někdy i když je kyselost dobrá, tak si prostě ráda pochutnám na něčem dobrém \":oops:\" trošku medíku, trošku nepraženého kakaa a je to mňamka ja za "starých dobrých" vařáckých časů.
Čímž se ale dostávám k otázce, jak by měl být kefír správně kyselý. Jestli čím kyselejší, tím zdraví prospěšnější nebo není potřeba, aby svíral pusu, stačí lehké okyselení ?
Tím vyvážením jsem myslela, že když je tam med, který chutná kvasince, že jí to tím kořením znepříjemním.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát srp 13, 2010 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Med do kefíru - dávám ho tam teď kvuli své blbosti - mam příliš mnoho houbičky a i po půl dni je to moc kyselé, až se sejdu s lidmi, kterým jsem jí slíbila, zas budu mít kefír normální.
A někdy i když je kyselost dobrá, tak si prostě ráda pochutnám na něčem dobrém \":oops:\" trošku medíku, trošku nepraženého kakaa a je to mňamka ja za "starých dobrých" vařáckých časů.
Čímž se ale dostávám k otázce, jak by měl být kefír správně kyselý. Jestli čím kyselejší, tím zdraví prospěšnější nebo není potřeba, aby svíral pusu, stačí lehké okyselení ?
Tím vyvážením jsem myslela, že když je tam med, který chutná kvasince, že jí to tím kořením znepříjemním.

Přebytečná houba se dá rozmixovat do kefíru a vypít. Med klidně ano, ale večer před spaním a pouze lízat samotný, to pak nic nedělá a ještě se dobře spí. To na kyselosti nezáleží a bohatě stačí lehce nakyslý, že je hotový poznáte podle nezaměnitelné struktury skvrn na stěně sklenice po vylití kefíru. To sice určitou logiku má, ale dosti zvláštní, proč kvasinku krmit a zároveň ji likvidovat, není jednodušší ji rovnou nekrmit a pak ji nemusím likvidovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned srp 15, 2010 9:51 pm 
Offline

Registrován: ned úno 28, 2010 11:25 pm
Příspěvky: 218
Kefír dělám jednou týdně, protože mám vždycky v pátek hodně domácího mléka tak si ho u dělám na celý týden. Chci se zeptat jestli houbě nevadí když ji zaliju menším množstvím mléka a nechám ji v lednici zase do dalšího pátku (tzn. týden ve stejném mléce). Nicméně když po týdnu mléko přeliju tak kefír je hodně kyselý a nedá se ho pít. Nedá se ho nějak využít jinak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon srp 16, 2010 11:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Kefír dělám jednou týdně, protože mám vždycky v pátek hodně domácího mléka tak si ho u dělám na celý týden. Chci se zeptat jestli houbě nevadí když ji zaliju menším množstvím mléka a nechám ji v lednici zase do dalšího pátku (tzn. týden ve stejném mléce). Nicméně když po týdnu mléko přeliju tak kefír je hodně kyselý a nedá se ho pít. Nedá se ho nějak využít jinak?

Houbě to zase tak nevadí, ale vám evidentně ano, čili bych ho vyráběl jak se má tedy každý den. Pokud to již z jakéhokoliv důvodu musíte dělat takto, tak si z něho vyrábějte tvaroh a pijte pouze tu syrovátku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 5:32 am 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 4:20 am
Příspěvky: 22
Vzhledem k tomu, že jsem mimo republiku neseženu ani tibetskou houbu, ani nemám přístup k jakémukoli čerstvému mléku a tak tápu co je menší zlo s ohledem na dodávání lactobacilů:
A) kupovaný bílý jogurt s živou kulturou
B) doma dělaný kefír (mám sušenou startovací kulturu) s kupovaným kravským mlékem
C) doma dělaný kefír s kozím mlékem z prášku
D) další varianta mě už nenapadá \":(\"
Díky za radu, zatím jsem u varianty A.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
kafuka píše:
Vzhledem k tomu, že jsem mimo republiku neseženu ani tibetskou houbu, ani nemám přístup k jakémukoli čerstvému mléku a tak tápu co je menší zlo s ohledem na dodávání lactobacilů:
A) kupovaný bílý jogurt s živou kulturou
B) doma dělaný kefír (mám sušenou startovací kulturu) s kupovaným kravským mlékem
C) doma dělaný kefír s kozím mlékem z prášku
D) další varianta mě už nenapadá \":(\"
Díky za radu, zatím jsem u varianty A.

Vhodná je jak varianta B, tak C, ale kupované produkty se mě moc vhodné nezdají, ovšem nejsem schopen posoudit jejich kvalitu v každém místě na světě, jenom vím, že tady jsou opravdu z umělé hmoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 1:27 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Zkusila jsem si na dovolené v Chorvatsku kupovat běžný kefír. Chutnal výborně, ale na trávení jsem poznala, že je to o něčem jiném, tělu neprospíval.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv srp 19, 2010 6:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Zkusila jsem si na dovolené v Chorvatsku kupovat běžný kefír. Chutnal výborně, ale na trávení jsem poznala, že je to o něčem jiném, tělu neprospíval.

Tak vidíte jak se potvrzují moje slova, že z obchodní sítě se nedá konzumovat prakticky nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 6:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Můžu Lepicol plus, zapít kefírem?(jsou to přeci prebiotika, ale nevím zda to psyllium nepotřebuje opravdu víc vody...). Za jak dlouho po kefíru je možno jíst? Vím že říkáte že je lépe kefír moc s ničím nemíchat, ale mě pití kefíru večer po jídle moc nevychází, takže ho piju před jídlem(nechci po 20h už raděj jíst-a kefír je jídlo, nikoli pití).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Můžu Lepicol plus, zapít kefírem?(jsou to přeci prebiotika, ale nevím zda to psyllium nepotřebuje opravdu víc vody...). Za jak dlouho po kefíru je možno jíst? Vím že říkáte že je lépe kefír moc s ničím nemíchat, ale mě pití kefíru večer po jídle moc nevychází, takže ho piju před jídlem(nechci po 20h už raděj jíst-a kefír je jídlo, nikoli pití).

To by ničemu vadit nemělo, ale jíst po pití kefíru moc vhodné není. Je potřeba dodržet alespoň minimální odstup, tedy dvě hodiny, ale musíte si to vyzkoušet, je klidně možné, že vám kombinace jídla s kefírem vůbec vadit nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát zář 17, 2010 11:37 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Aký je váš názor resp. skúsenost(ak je) na kumys?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob zář 18, 2010 8:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Aký je váš názor resp. skúsenost(ak je) na kumys?
Ďakujem

Nic moc, zkoušel jsem to jednou a bylo to velice podivně chutnající cosi s mírným motacím účinkem, který výrazně předčil účinek projímavý a protáhlo mě to během chvilky tak dobře, že jsem se ani nestihl nijak opít. Asi bych to ani nedoporučoval, protože parádně pokadit se můžete celkem snadno i po místních výrobcích a žádný jiný významný efekt jsem opravdu nezaznamenal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob zář 18, 2010 8:54 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Nic moc, zkoušel jsem to jednou a bylo to velice podivně chutnající cosi s mírným motacím účinkem, který výrazně předčil účinek projímavý a protáhlo mě to během chvilky tak dobře, že jsem se ani nestihl nijak opít. Asi bych to ani nedoporučoval, protože parádně pokadit se můžete celkem snadno i po místních výrobcích a žádný jiný významný efekt jsem opravdu nezaznamenal.

Pravdupovediac ani ma to nemrzí, pretože ten ich "ajrak" nevyzerá velmi vábne, no je pravdou, že ani cibulová štava napr. neposobí lákavo no jej účinok je brilantný.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz