Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv črc 04, 2024 7:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Lukáš píše:
Jaký smysl má udržovat příjem těsně pod hranici předávkování u vitamínu který se nedá předávkovat?
Znamená dostavení průjmu překročení dávky kterou tělo potřebuje, nebo až přetížení mechanismu, kterým se tělo nadbytečného množství vitamínu přirozeně zbavuje?

U hořčíku se dostanu k průjmu, pak snížím dávku. Hořčík si mimo jiné dělá svoji práci s usazeným vápníkem. Až ho vychytá, zase mi to oznámí průjmem a řekne si o snížení dávky?

Předávkovat se dá všechno, ale něco je při tom smrtelně nebezpečné, třeba draslík a něco málo nebezpečné, čili to vyvolá pouze průjem při předávkování a ten již může být z dlouhodobého hlediska také nebezpečný. Je to tedy pouze postup ke zjištění té hraniční dávky. Hořčík opravdu po dosažení rovnováhy nebude potřeba a vyvolá zase průjem u mnohem nižší dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2010 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Sikora píše:
Rád bych věděl jestli po vypití hořčíku ráno můžu hned pít třeba vodu nebo lisovanou šťávu!Ptám se z toho důvodu jestli to nevyplavuje. Anebo je třeba vždydodržet nějaký odstup.díky

Určitě je vhodnější krátký odstup, cca 15 minut, ale v zásadě to nevadí, protože v přírodě je všechno také smíchané.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 10:36 am 
Z nedostatku jakého vitamínu vypadávají vlasy a jakou potravinou ho doplnit? Díky za odpověd


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Z nedostatku jakého vitamínu vypadávají vlasy a jakou potravinou ho doplnit? Díky za odpověd

To není kvůli nějakému vitamínu, ale kvůli minerálům a ty je potřeba doplnit v celém spektru, ale v naprosté většině případů chybí ty nejběžnější, jako třeba hořčík, draslík, vápník a zinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: KYSELINA LISTOVA-rizika predavkovani
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 10:18 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Vim ze nasledujici radky se asi netykaji tech co ji hodne zeleniny....ale mnoho lidi vcetne mne nema moc casu nebo chuti delat se zeleninou....(mozna prejdu na mrazenou... \":lol:\" ).

Nasledujici odkaz varuje pred tim co si mnozi mysli ze se neda predavkovat a je pouze prospesne-nemusi tomu tak byt u kys.listove(i kdyz samozrejme vsechny vyzkumy nutne brat trochu s rezervou...taky se musi necim zivit ti vyzkumnici a udelat si jmeno ve vedckych casopisech nebo mediich \":twisted:\" \":mrgreen:\" ).Tvrdi ze to zpusobuje rakoviny....:

http://zdravi.idnes.cz/nadbytek-kyselin ... e-telo_pet

Takze dosud jsem jedl z lekarny Bu-met(B12+B6+kys.listova) kvuli homocysteinu...a nyni s tim radeji prestanu, necham jen B12+B6 a kys.listovou budem doplnovat radej tak jak nam to Pán bůh naplánoval..... \":lol:\" \":shock:\"
U tehotnych je mozna asi vyjimka, ale i u nich nejspise radeji opatrne s tou kys.listovou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 12:41 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Ono predávkovať sa dá kde čím, ale aby to spôsobovalo hneď rakovinu, tak to je myslím konštatovanie, ktoré nesedí s filozofiou týchto stránok. Ak som ju teda pochopil správne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 5:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Vim ze nasledujici radky se asi netykaji tech co ji hodne zeleniny....ale mnoho lidi vcetne mne nema moc casu nebo chuti delat se zeleninou....(mozna prejdu na mrazenou... \":lol:\" ).

Nasledujici odkaz varuje pred tim co si mnozi mysli ze se neda predavkovat a je pouze prospesne-nemusi tomu tak byt u kys.listove(i kdyz samozrejme vsechny vyzkumy nutne brat trochu s rezervou...taky se musi necim zivit ti vyzkumnici a udelat si jmeno ve vedckych casopisech nebo mediich \":twisted:\" \":mrgreen:\" ).Tvrdi ze to zpusobuje rakoviny....:

http://zdravi.idnes.cz/nadbytek-kyselin ... e-telo_pet

Takze dosud jsem jedl z lekarny Bu-met(B12+B6+kys.listova) kvuli homocysteinu...a nyni s tim radeji prestanu, necham jen B12+B6 a kys.listovou budem doplnovat radej tak jak nam to Pán bůh naplánoval..... \":lol:\" \":shock:\"
U tehotnych je mozna asi vyjimka, ale i u nich nejspise radeji opatrne s tou kys.listovou.

Předpokládám, že jste z toho pochopil, že jde pouze o uměle vyrobenou kyselinu listovou, pokud by to totiž platilo obecně, tak již lidstvo dávno vyhynulo, protože tato látka je přítomná téměř ve všem co se volně v syrovém stavu v přírodě vyskytuje a stejně tady pořád strašíme. Do určité doby byla rakovina výsadou bohatých a nyní již na ní díky chemii dosáhnou i takzvaně chudí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 5:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Ono predávkovať sa dá kde čím, ale aby to spôsobovalo hneď rakovinu, tak to je myslím konštatovanie, ktoré nesedí s filozofiou týchto stránok. Ak som ju teda pochopil správne.

To jste pochopil správně a na přírodou vyrobenou kyselinu listovou se rozhodně neumírá, ta naopak i spoustu rakovin léčí. Ono to bude podobné jako betakaroten a syntetický vitamín A, to první nepředávkujete a to druhé vás celkem snadno zabije, holt to asi děláme blbě a přírodu kopírujeme dost nedokonale.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 10:26 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Předpokládám, že jste z toho pochopil, že jde pouze o uměle vyrobenou kyselinu listovou

Samozrejme, proto pisu ze se to netyka tech co ji hodne zeleniny...ti vetsinou nedoplnuji kys.listovou pilulkama jako ja.... \":?\"
Problem je ze nez jsem se toto dozvedel tak jsem mezitim koupil velke baleni 100tbl kys.listove ktera vysla o dost levneji nez ten Bu-met z lekarny na homocystein...

Tak mozna hodne opatrne si obcas vezmu jednou za tyden a do 2 roku to snad spotrebuju.... \":cry:\"
Problem je ze tu kys.listovou cúpou dneska do vseho moznyho tak vlastne ten kdo se krmi prodavanymi vyrobky misto cerstvou stravou, nemuze mit vlastne prehled kolik toho do sebe dostal... \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Samozrejme, proto pisu ze se to netyka tech co ji hodne zeleniny...ti vetsinou nedoplnuji kys.listovou pilulkama jako ja.... \":?\"
Problem je ze nez jsem se toto dozvedel tak jsem mezitim koupil velke baleni 100tbl kys.listove ktera vysla o dost levneji nez ten Bu-met z lekarny na homocystein...

Tak mozna hodne opatrne si obcas vezmu jednou za tyden a do 2 roku to snad spotrebuju.... \":cry:\"
Problem je ze tu kys.listovou cúpou dneska do vseho moznyho tak vlastne ten kdo se krmi prodavanymi vyrobky misto cerstvou stravou, nemuze mit vlastne prehled kolik toho do sebe dostal... \":shock:\"

Oni cpou ledasco, ledaskam, ale nikdo vás nenutí to kupovat a do syrové zeleniny a ovoce se toho zase tolik nacpat nedá a to, co tam dostanou bych asi neřešil, tomu se zase nedá vyhnout.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 7:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
Oni cpou ledasco, ledaskam, ale nikdo vás nenutí to kupovat a do syrové zeleniny a ovoce se toho zase tolik nacpat nedá a to, co tam dostanou bych asi neřešil, tomu se zase nedá vyhnout.
Tak tak. No ale to jste, Jardo, napsal až moc rychle, ještě jste měl dodat, že sice se tomu nedá vyhnout, ale dá se to extrahovat lisem, protože ty "cizorodé" látky jsou vázané na vlákninu, už jsme tady o tom psali (díky, pane Walkere, za Vaše dlouholeté pokusy!) a já osobně toto považuji za nesmírně podstatnou věc a hlavní důvod, proč jsem lis pořizoval, šťáva z něj teče dá se říct celkem nekontaminovaná. Zato ta vláknina, co leze otvorem vedle, jó ta je nacucaná chemií \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Tak tak. No ale to jste, Jardo, napsal až moc rychle, ještě jste měl dodat, že sice se tomu nedá vyhnout, ale dá se to extrahovat lisem, protože ty "cizorodé" látky jsou vázané na vlákninu, už jsme tady o tom psali (díky, pane Walkere, za Vaše dlouholeté pokusy!) a já osobně toto považuji za nesmírně podstatnou věc a hlavní důvod, proč jsem lis pořizoval, šťáva z něj teče dá se říct celkem nekontaminovaná. Zato ta vláknina, co leze otvorem vedle, jó ta je nacucaná chemií \":(\"

To je pravda, ale něco musíte jíst tak, jak to koupíte a tak to bylo i myšleno. Je holou pravdou, že většinu je vhodné vlastně vypít ve šťávách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 10:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
...


Naposledy upravil muflon dne pát kvě 14, 2010 9:12 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 9:14 am 
Dobrý den. Před časem jsem Vám psala, že beru půl kávové lžičky hoříku ráno a půl večer, ale druhý den ráno mám průjem. Řekl jste, že je možné, že se hořčík v těle špatně vstřebává a doporučil jste mi přidat do pití a pít celý den. Denně vypiju tři litry vody. Dopoledne ji piju čistou, odpoledne dám do petky s 1,5 l vrchovatou kávovou lžičku hořčíku a všechno je ok. Zkusila jsem ale dát kávovou lžičku hořčíku do obou pet lahví a dostala jsem tak do sebe dvě kávové lžičky hořčíku za den. Po jednom dni užívání se ráno dostavil průjem. Znamená to tedy, že moje dávka je jedna čajová lžička hořčíku denně?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2010 1:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Před časem jsem Vám psala, že beru půl kávové lžičky hoříku ráno a půl večer, ale druhý den ráno mám průjem. Řekl jste, že je možné, že se hořčík v těle špatně vstřebává a doporučil jste mi přidat do pití a pít celý den. Denně vypiju tři litry vody. Dopoledne ji piju čistou, odpoledne dám do petky s 1,5 l vrchovatou kávovou lžičku hořčíku a všechno je ok. Zkusila jsem ale dát kávovou lžičku hořčíku do obou pet lahví a dostala jsem tak do sebe dvě kávové lžičky hořčíku za den. Po jednom dni užívání se ráno dostavil průjem. Znamená to tedy, že moje dávka je jedna čajová lžička hořčíku denně?

Je to možné, ale já bych to ještě rozložil do celého dne, to se lépe vstřebává a je to rovnoměrněji přijímáno organizmem. Zdá se mi to na ten váš stav docela málo, ale třeba to jinak nepůjde, tak potom užívejte, co nejvíc snesete.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2965 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz