Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát črc 05, 2024 3:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 10:05 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
mohy píše:
Netreba si telo nechať ovladáť 15-20 cm v podobe jazyke, lebo potom trpí celé telo.

U nas muzov je este jeden organ podobnej velkosti, u ktoreho to plati tiez. \":-D\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 10:06 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jindra píše:
Xion i Jarda tu odpovídají velmi trefně a doporučuju tomu dobře naslouchat. Vím, o čem mluvím, taky mám po 40 letech vařácký stravy úlety a problémy s chlebem máslem sýrem salámem, ach jo. Naštěstí raw strava převažuje a postupně vyhrává, hurá. Xione moc díky za tato slova, ano, je to o psychice a nad tím, co tu píšeš, hodně přemýšlím a posiluje mne to. Dík!

Jindra, som rad, ze Ti moje slova pomahaju a je velmi dobre, ze si otvoreny rozmyslaniu... tak sa dostanes daleko. Drzim Ti palce na Tvojej ceste.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 12, 2010 10:07 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Veverka":1807ohw2]Zdravím, xion bude místní psycholog. V dobrém slova smyslu to tu do nás všech cpe, ale ta psychika je fakt prevít. Snadno se neubránit starým návykům. Taky budu teď bojovat s chutí na chlebík. Bude mi muset stačit se načuchat a pak jen koukat, jak si oni pochutnávají. Tedy vidím to tak, že budu muset vždy utéct a přijít k prázdným ošatkám. \":D\"[/quote:1807ohw2]
\</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Xion dne čtv led 01, 1970 2:30 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob bře 13, 2010 1:23 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Xion píše:
mohy píše:
Netreba si telo nechať ovladáť 15-20 cm v podobe jazyke, lebo potom trpí celé telo.
U nas muzov je este jeden organ podobnej velkosti, u ktoreho to plati tiez. \":-D\"

Ale v tom prípade trpí asi viac peňaženka \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:58 am 
Dobrý den.
Už dva měsíce jsem na této stravě - ráno - 4dcl ovocné štávy (jablečná, pomerančová, ananasová nebo grepová), jeden nakrájený banán, dvě kiwi, půlku jablka, pár kuliček hroznů, to posypu strouhaným kokosem a nepraženým bio kakaem.
Odpoledne - 4 dcl mrkvové nebo okurkové štávy, cibulka, cherry rajčata, červená paprika, hlávkový salát, okurka, hkíva ústřičná, klíčené mungo, 1 lžíce jabl. octa, 1 lžíce panenského olivového oleje, půl lžičky vloček Nori
Večeře je shodná se snídaní nebo s obědem,ale většinou je to zeleninové jídlo a také mrkvová štáva. Mimo to mezi jídlem mám pár slunečnicových semínek, kešu ořechů, lískových ořechů nebo mandlí. Z vitamínů beru ráno nalačno 6 tbl hořčíku 300 mg), zinek, vit E 400 mg, po snídani vit C 2000 mg, B6, B12 pod jazyk. Po obědě a večeři znovu vit C 2 x 2000 mg. Večer hořčík 300 mg a zinek. K tomu jídlu bych chtěla říct, že nejsem schopná sníst 400 g protože štávy mě zasytí a tělo takovou dávku prostě nesnese, tak se mi do něj nechce cpát zbytečně moc, ale nevím jestli to není chyba. Myslíte si, že při takovém stravování mému tělu nemůže nic chybět? Ještě dodávám, že střevo čistím pravidelně urinou, defekace je jednou až dvakrát denně, ale stolice není ještě úplně srovnaná, někdy je polotuhá, vypadá jako celozrnný rohlík, ale někdy je řidší. At tak či tak, vždycky je cítit po kyselém zelí. Občas se na mísu ještě minimální množství nalepí, někdy vůbec. Dál bych chtěla říct, že mám velmi suchou kůži na rukách, praská a když se dotknu třeba slupek z kiwi nebo z brambor, tak mě kůže na rukách pálí, taky je mi večer dost zima. Tohle všechno přisuzuji, doufám ze správně, nedostatku omega 3. Zatím pořád čekám na dodávku lněného oleje, abych mohla začít se SP a v souvislosti s tím bych se chtěla zeptat za jak dlouho se deficit omega 3 upraví, když budu jíst SP denně? Mohl byste mi prosím napsat, co všechno způsobuje nedostatek omega 3? Může tento nedostatek třeba způsobovat pocit pálení na sliznicích úst a nosu nebo zvýšený tep v průběhu noci? A co byste mi doporučil na suchý, dráždivý kašel, při kterém mě občas bolí na průduškách? Beru zatím 6000 mg Céčka, kloktám himalájskou sůl a piju průduškový čaj. Díky za Vaše odpovědi.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den.
Už dva měsíce jsem na této stravě - ráno - 4dcl ovocné štávy (jablečná, pomerančová, ananasová nebo grepová), jeden nakrájený banán, dvě kiwi, půlku jablka, pár kuliček hroznů, to posypu strouhaným kokosem a nepraženým bio kakaem.
Odpoledne - 4 dcl mrkvové nebo okurkové štávy, cibulka, cherry rajčata, červená paprika, hlávkový salát, okurka, hkíva ústřičná, klíčené mungo, 1 lžíce jabl. octa, 1 lžíce panenského olivového oleje, půl lžičky vloček Nori
Večeře je shodná se snídaní nebo s obědem,ale většinou je to zeleninové jídlo a také mrkvová štáva. Mimo to mezi jídlem mám pár slunečnicových semínek, kešu ořechů, lískových ořechů nebo mandlí. Z vitamínů beru ráno nalačno 6 tbl hořčíku 300 mg), zinek, vit E 400 mg, po snídani vit C 2000 mg, B6, B12 pod jazyk. Po obědě a večeři znovu vit C 2 x 2000 mg. Večer hořčík 300 mg a zinek. K tomu jídlu bych chtěla říct, že nejsem schopná sníst 400 g protože štávy mě zasytí a tělo takovou dávku prostě nesnese, tak se mi do něj nechce cpát zbytečně moc, ale nevím jestli to není chyba. Myslíte si, že při takovém stravování mému tělu nemůže nic chybět? Ještě dodávám, že střevo čistím pravidelně urinou, defekace je jednou až dvakrát denně, ale stolice není ještě úplně srovnaná, někdy je polotuhá, vypadá jako celozrnný rohlík, ale někdy je řidší. At tak či tak, vždycky je cítit po kyselém zelí. Občas se na mísu ještě minimální množství nalepí, někdy vůbec. Dál bych chtěla říct, že mám velmi suchou kůži na rukách, praská a když se dotknu třeba slupek z kiwi nebo z brambor, tak mě kůže na rukách pálí, taky je mi večer dost zima. Tohle všechno přisuzuji, doufám ze správně, nedostatku omega 3. Zatím pořád čekám na dodávku lněného oleje, abych mohla začít se SP a v souvislosti s tím bych se chtěla zeptat za jak dlouho se deficit omega 3 upraví, když budu jíst SP denně? Mohl byste mi prosím napsat, co všechno způsobuje nedostatek omega 3? Může tento nedostatek třeba způsobovat pocit pálení na sliznicích úst a nosu nebo zvýšený tep v průběhu noci? A co byste mi doporučil na suchý, dráždivý kašel, při kterém mě občas bolí na průduškách? Beru zatím 6000 mg Céčka, kloktám himalájskou sůl a piju průduškový čaj. Díky za Vaše odpovědi.

Lněný olej srovná hodně z toho co vás trápí, ale chce to vyšší dávky a pravidelnou konzumaci. Zpočátku můžete jíst i celou tu várku denně, nebo si dělat silnější s menším množstvím kefíru a vyšší dávkou oleje. Nejsilnější poměr lze použít 1:1 a nedostatek ničí celé tělo, to je na půl knihy. Také si překontrolujte pH moče a pokud je dost vysoké, čemuž některé uvedené projevy nasvědčují, tak snížit do život podporujících hodnot. Patrně by to chtělo vygruntovat játra a na ten kašel vyzkoušejte cibulovou šťávu cca 50 ml denně. Také patrně vitamínu C by vaše tělo sneslo více, jediný důvod k ubrání je průjem, čili vystoupat až na tuto hranici a po průjmu trochu ubrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:33 pm 
To Ph mám, myslím v pořádku. Ráno kolem šesti, po snídani stoupá kolem sedmi, odpoledne je sedm a navečer jde opět k šestce, tak nevím ...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2010 10:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
To Ph mám, myslím v pořádku. Ráno kolem šesti, po snídani stoupá kolem sedmi, odpoledne je sedm a navečer jde opět k šestce, tak nevím ...

Takto by to bylo celkem ok, ale pokuste se mi napsat přesnější denní průběh křivky vašeho pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 6:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
[quote="Xion":27tq2b7i];-) Praveze ja psychologa nikomu nedoporucujem, ani psychiatra. To jedine niekomu, kto rad hazarduje so svojim zdravim. Etikoterapeuta na vas! \</div

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:12 am 
Jarda píše:
Takto by to bylo celkem ok, ale pokuste se mi napsat přesnější denní průběh křivky vašeho pH.

Ráno po probuzení je ph 6, po ovocné štávě a snídani se zvýší na 7, kolem dvanácté se nějak sníží (ale to neplatí každý den) asi na 6,5 a po obědě je opět kolem 7 (kolem 14.00 hod). Pak se měřím kolem 18.00 a to už klesá kolem 6 ti nebo něco málo nad 6. Předesílám, že mám nadváhu, pořád hubnu, takže předpokládám, že se do těla pořád vyplavují kyseliny a proto se sanžím jíst pouze zásadité potraviny, než se dostanu na normální váhu. Ještě jsem zapoměla napsat, že pokud mezi 14.00 - 16.00 není to Ph na hodnotě 7, vyženu ho štávou ze salátové okurky.
Jinak co mě docela znepokojuje je ten zvýšený tep v průběhu noci ( ne po celou noc). Cítím rychlé tepání v rukách, občas v krku, nechápu proč, co dělám špatně?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Ráno po probuzení je ph 6, po ovocné štávě a snídani se zvýší na 7, kolem dvanácté se nějak sníží (ale to neplatí každý den) asi na 6,5 a po obědě je opět kolem 7 (kolem 14.00 hod). Pak se měřím kolem 18.00 a to už klesá kolem 6 ti nebo něco málo nad 6. Předesílám, že mám nadváhu, pořád hubnu, takže předpokládám, že se do těla pořád vyplavují kyseliny a proto se sanžím jíst pouze zásadité potraviny, než se dostanu na normální váhu. Ještě jsem zapoměla napsat, že pokud mezi 14.00 - 16.00 není to Ph na hodnotě 7, vyženu ho štávou ze salátové okurky.
Jinak co mě docela znepokojuje je ten zvýšený tep v průběhu noci ( ne po celou noc). Cítím rychlé tepání v rukách, občas v krku, nechápu proč, co dělám špatně?

To pH celkem vyhovuje, ale je trochu vyšší než normální průběh, nicméně pro tuto první fázi srovnání organizmu slušné. Co se týká toho rozbíhání tepu můžete vyzkoušet dvě možnosti, buď pomocí nárazové dodávky sodíku snížit momentálně vysokou hladinu draslíku, prostě si večer něco posolte normální kuchyňskou solí, nebo vypijte sůl rozpuštěnou ve vodě. Druhá varianta je nedostatek hořčíku a zde je vhodné na noc vypít roztok chloritanu hořečnatého cca 1 moka lžička ve 2 dcl vody. Nedělejte oboje naráz, ať zjistíte o co vlastně jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 9:53 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Veverka píše:
A to jsem to špatně napsala. Myšleno to bylo v dobrém. Vím, že je nedoporučujete nikomu. Já též každému povím : ,,Jdi do lesa a bude tě líp." Tady jsem to myslila ve spojitosti s jídlem - mnohým dá dost práce / i mě / vzdát se něčeho co doposud milovali a teď najednou nemohou. A to si museji rozumově zdůvodnit a překonat sami sebe. Nevím jak Vy, ale já když vytáhla včera chleba z pece, slintala jsem jak alík a musela jsem ven, abych to zvládla.

Chcem ti napísať o tomto: ....mnohým dá dost práce / i mě / vzdát se něčeho co doposud milovali a teď najednou nemohou. A to si museji rozumově zdůvodnit a překonat sami sebe...
Ja by som nepovedala vzdať sa a, že nemôžu. Môžu. Aj ty môžeš. Tu ide o to, nechcieť, nie vzdať sa. Proste nechcem jesť to, čo doteraz, ani to, čo mi tak chutilo. Nevzdávam sa toho, pretože môžem také, čo škodí jesť, ale nechcem. Je to o tom, čo tu píše poväčšine Xion, v hlave. Ak je raz pevné rozhodnutie, že niečo je blbosť, niet na svete sily, čo ho zmenila, ak sami nechceme. Potom ide všetko ľahko, aj nejesť kupovaný chleba alebo vyprážané rezne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:13 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Sybilla píše:
Chcem ti napísať o tomto: ....mnohým dá dost práce / i mě / vzdát se něčeho co doposud milovali a teď najednou nemohou. A to si museji rozumově zdůvodnit a překonat sami sebe...
Ja by som nepovedala vzdať sa a, že nemôžu. Môžu. Aj ty môžeš. Tu ide o to, nechcieť, nie vzdať sa. Proste nechcem jesť to, čo doteraz, ani to, čo mi tak chutilo. Nevzdávam sa toho, pretože môžem také, čo škodí jesť, ale nechcem. Je to o tom, čo tu píše poväčšine Xion, v hlave. Ak je raz pevné rozhodnutie, že niečo je blbosť, niet na svete sily, čo ho zmenila, ak sami nechceme. Potom ide všetko ľahko, aj nejesť kupovaný chleba alebo vyprážané rezne.

Zdravím, je to tak a je to těžké. Ač chleba co doma tvořím by měl být nezávadný, rozhodla jsem se vzdát i tohoto. U ostatního jídla problém nemám. Jen si říkám, že přeci jen ten chlebík by mohl být příčinou mých problémů. Uvidím tak za pár měsíců - rok, zda je to ono, či nee.
Zase se snažím vymýšlet u starých věcí nové kombinace a příchutě, aby jídelníček nezevšedněl.
Věřím že obstojím. Povedlo se to jiným, tak mě taky. Jen aby už bylo jaro a povyrostlo cosi dobrého venku. Budu to mít jednodušší a líp se mi na chlebík při práci zapomane.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 10:22 am 
Offline

Registrován: pon bře 08, 2010 2:47 pm
Příspěvky: 74
Sybilla píše:
Chcem ti napísať o tomto: ....mnohým dá dost práce / i mě / vzdát se něčeho co doposud milovali a teď najednou nemohou. A to si museji rozumově zdůvodnit a překonat sami sebe...
Ja by som nepovedala vzdať sa a, že nemôžu. Môžu. Aj ty môžeš. Tu ide o to, nechcieť, nie vzdať sa. Proste nechcem jesť to, čo doteraz, ani to, čo mi tak chutilo. Nevzdávam sa toho, pretože môžem také, čo škodí jesť, ale nechcem. Je to o tom, čo tu píše poväčšine Xion, v hlave. Ak je raz pevné rozhodnutie, že niečo je blbosť, niet na svete sily, čo ho zmenila, ak sami nechceme. Potom ide všetko ľahko, aj nejesť kupovaný chleba alebo vyprážané rezne.

já mám pocit že se nezvládnu pořád na všechno koukám a nechci to jíst a přitom oči mi povídají dejsi kousek to je dobré. tak odcházím ´s pevnou vůlí a rozhodnutá že to nechci, ale asi se mi to u všeho nepovede a přeci jen někde zhřeším. \":(\" A průšvih jsou u mě i cigarety. V sobotu jsem nekouřila vůbec. To jsme byli tak zaměstnaní a nadšení, že nebyla ani chuť. včera to taky šlo, ale dneska jsem se vrátila k takovému stereotipu co je tu zaběhnutý a bude ukrutný jít do obchodu nakoupit a cigarety nepřibalit. \":(\" \":(\" musim to ale taky zvládnout. snad mi to časem přejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 15, 2010 2:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Emidlo píše:
já mám pocit že se nezvládnu pořád na všechno koukám a nechci to jíst a přitom oči mi povídají dejsi kousek to je dobré. tak odcházím ´s pevnou vůlí a rozhodnutá že to nechci, ale asi se mi to u všeho nepovede a přeci jen někde zhřeším. \":(\" A průšvih jsou u mě i cigarety. V sobotu jsem nekouřila vůbec. To jsme byli tak zaměstnaní a nadšení, že nebyla ani chuť. včera to taky šlo, ale dneska jsem se vrátila k takovému stereotipu co je tu zaběhnutý a bude ukrutný jít do obchodu nakoupit a cigarety nepřibalit. \":(\" \":(\" musim to ale taky zvládnout. snad mi to časem přejde.

Ale zvládneš, a pomerne jednoducho. Len si musíš stanoviť priority, čo nebudeš chcieť jesť ako prvé, potom druhé, potom čo nebudeš vysmážať ak sa to dá spraviť aj inak a tak postupne, zdôrazňujem, postupne to zvládneš. Väčšina ľudí chce naskočiť na rozbehnutý rýchlik a to ich znechutí a potom odradí, keď sa im nedarí ako tým, ktorí praktizujú nejaké smery už dlhší čas. Cvičenie robí majstra a tak je to aj so stravou.
S tými cigaretami si nerob v prvom kole ťažkú hlavu. Nezameraj sa na niečo, čoho odstránenie by ti spôsobilo najväčšie ťažkosti. Začni tým, čo zvládneš a čo bez problémov zo svojho života vylúčiš. Cigareta je tvrdý protivník, toho si nechaj poprípade na koniec až budeš dosť silná uštedriť jej posledný úder a skončíš. Ja fajčím tiež, ak ťa to uteší. Vôbec som to počas posledných dvoch rokov čo sa venujem zdravšej strave neriešila, až teraz dochádzam pomaly k tomu, že sa popasujem aj s touto poslednou závislosťou. Nemala by som to tu na tomto zdravom fóre asi písať, ale jeden z celkom pokrokových lekárov povedal takú zaujímavú myšlienku: Tiež napred povedal, že by také niečo ako lekár nemal vôbec vypustiť z úst. Ak organizmus, ktorý je roky rokúce zvyknutý na svoj prídel nikotínu, si svoj režim na to nastaví a počíta s tým, funguje vlastne akoby v optimálnom režime, pokým prísum nikotínu je pravidelný a v množstve, ktoré nie je už pre neho nezvládnuteľné. Ja sa aspoň snažím, aby to množstvo bolo akosi znesitelné mojej telesnej schránke. Určite jej pomáha aj to, že ju okrem nikotínu nezaťažujem ako predtým zbytočnosťami, ktoré nepotrebuje.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz