Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 12:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Lukáš píše:
Moje angličtina mi na tohle nestačí a překladač už vůbec ne. Má význam se nad tímto nějak zamýšlet?

http://www.westonaprice.org/Flaxseed-an ... Acids.html

Moje také ne a zamýšlet se nad tím tedy nemohu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv dub 22, 2010 5:55 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Lukáš píše:
Moje angličtina mi na tohle nestačí a překladač už vůbec ne. Má význam se nad tímto nějak zamýšlet?

http://www.westonaprice.org/Flaxseed-an ... Acids.html

Nie, nema, nieje to o sirnej patlanine, ale o semienkach a oleji, kde pocitaju doporucenu dennu davku. To sa ale sirnej patlaniny netyka, kedze tam je doporucena davka ovela vyssia.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 8:11 am 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Lněný olej ředí krev, že? Ale v SP by by to nemělo vadit, jestli jsem to pochopila správně. Je vhodná sirná SP na nízký tlak 96/70, studené ruce, nohy? Dnes se mi na krátko spustilo z nosu a jsem dost unavená.
Taky mě napadlo, jestli to nesouvisí s hormonální nerovnováhou - v lednu jsem vysadila po 17 letech \":?\" HA (krom studených rukou a nohou, to jsem měla i před vysazením HA). Měsíčky se dostavily vždy se zpožděním.
Podle testů mám krevní obraz v pořádku (ale i tak mi byl doporučen vit B 12 v injekcích, že mi nemůže ublížit, ale nechci ho, protože se bojím přibírání) hormony štítné žlázy taky, biochemie v pořádku. K:4.0 mmol/l , Fe31.2 umol/l...Ještě čekám na jaterní testy.
Paní doktorka na gynekologii byla trošku naprdnutá, že už další recept nechci a prý až budu chtít měsíčky srovnat, mám přijít, že se to srovná zase jen hormonálně. Napadlo mě neslušné ruční gesto.
Beru bylinky s přírodními fytoestrogeny (jeřáb, kontryhel, měsíček) a Fungilen..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 9:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Lněný olej ředí krev, že? Ale v SP by by to nemělo vadit, jestli jsem to pochopila správně. Je vhodná sirná SP na nízký tlak 96/70, studené ruce, nohy? Dnes se mi na krátko spustilo z nosu a jsem dost unavená.
Taky mě napadlo, jestli to nesouvisí s hormonální nerovnováhou - v lednu jsem vysadila po 17 letech \":?\" HA (krom studených rukou a nohou, to jsem měla i před vysazením HA). Měsíčky se dostavily vždy se zpožděním.
Podle testů mám krevní obraz v pořádku (ale i tak mi byl doporučen vit B 12 v injekcích, že mi nemůže ublížit, ale nechci ho, protože se bojím přibírání) hormony štítné žlázy taky, biochemie v pořádku. K:4.0 mmol/l , Fe31.2 umol/l...Ještě čekám na jaterní testy.
Paní doktorka na gynekologii byla trošku naprdnutá, že už další recept nechci a prý až budu chtít měsíčky srovnat, mám přijít, že se to srovná zase jen hormonálně. Napadlo mě neslušné ruční gesto.
Beru bylinky s přírodními fytoestrogeny (jeřáb, kontryhel, měsíček) a Fungilen..

V sirné patlanici to opravdu nic nerozhodí, pokud to nejíte v nějakých nesmyslných množstvích. Lněné semínko obsahuje veliké množství fytoestrogenů a určitě to nějak ovlivňovat může, ale spíše k lepšímu. Hormonální antikoncepce likviduje ženám játra a je nesmysl ji užívat, vždy je potřeba si vytrénovat partnera, což se bude jevit po krátké době výborné oběma stranám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 10:16 am 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Děkuji za rychlou odpověď.
SP si dělám z kefíru 250 g, 70 g oleje a 2-3 lžic lněného semínka a mám to tak na dvakrát a už jsem se Vás jednou ptala kdybych to snědla najednou (což jem nikdy neudělala), co by se stalo a Vy jste odpověděl, že nic, tak to bude jistě o.k.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob dub 24, 2010 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Děkuji za rychlou odpověď.
SP si dělám z kefíru 250 g, 70 g oleje a 2-3 lžic lněného semínka a mám to tak na dvakrát a už jsem se Vás jednou ptala kdybych to snědla najednou (což jem nikdy neudělala), co by se stalo a Vy jste odpověděl, že nic, tak to bude jistě o.k.

V tomto množství to určitě nijak nevadí, ale někdo je schopen toho do sebe naládovat naprosto nesmyslné množství, proto na to upozorňuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 12:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
V obchodě mají len zlatý a len hnědý. Můžete mi prosím říct, jestli je v tom nějaký rozdíl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
V obchodě mají len zlatý a len hnědý. Můžete mi prosím říct, jestli je v tom nějaký rozdíl?

Hlavní rozdíl je cenový, jinak je to celkem jedno a já doporučuji používat ten hnědý, který je zároveň levnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 12:32 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Lze jíst k SP červené fazole ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 7:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Lze jíst k SP červené fazole ?

Asi ano, to jsem nikdy nezkoušel, ale naprosto ideální to patrně nebude, je to velice koncentrovaný zdroj bílkovin a nemusí se to zrovna snadno trávit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 6:45 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Děkuji a radši nebudu kombinovat . Pane Jardo , chci se ještě zeptat , mám kručení v oblasti břicha / žaludek , střevo / a to docela slyšitelné . Jakmile něco vypiji nebo sním , je to cca do minuty slyšet a doprovází to slabší tlak v oblasti zad a občasné prdíky / brzy ráno - 0,5 l urina + klystýr , dopoledne - voda s jabl. octem a medem , voda+Mg , ostropestřec , šťávy , ovoce v pevném stavu - grep,pomeranč , Chanca Piedra + 5 tablet Mg , ostropestřec - odstupy min 30 min. , cca 13.30 - sirná patlanina ze 125g tvarohu+zelenina , kombucha , cca 16.30 kombucha nebo šťáva , ostropestřec , sirná patlanina ze 125g tvarohu 1:1+zelenina , cca 21.00 Mg , Chanca Piedra / . Nebude vhodné zařadit ještě nějakou zdravou teplou stravu , protože toto je vše studené . Předem děkuji za radu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát dub 30, 2010 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Děkuji a radši nebudu kombinovat . Pane Jardo , chci se ještě zeptat , mám kručení v oblasti břicha / žaludek , střevo / a to docela slyšitelné . Jakmile něco vypiji nebo sním , je to cca do minuty slyšet a doprovází to slabší tlak v oblasti zad a občasné prdíky / brzy ráno - 0,5 l urina + klystýr , dopoledne - voda s jabl. octem a medem , voda+Mg , ostropestřec , šťávy , ovoce v pevném stavu - grep,pomeranč , Chanca Piedra + 5 tablet Mg , ostropestřec - odstupy min 30 min. , cca 13.30 - sirná patlanina ze 125g tvarohu+zelenina , kombucha , cca 16.30 kombucha nebo šťáva , ostropestřec , sirná patlanina ze 125g tvarohu 1:1+zelenina , cca 21.00 Mg , Chanca Piedra / . Nebude vhodné zařadit ještě nějakou zdravou teplou stravu , protože toto je vše studené . Předem děkuji za radu .

Jsou dvě možnosti, buď máte stále aktivní kvasinky, což by mohlo odstranit pár klystýrů s přidaným MMS, ale postupujte velice pomalu a opatrně navyšovat dávky. Druhá možnost je snížená tvorba žaludeční kyseliny a je vhodné to trochu vypozorovat. Vyzkoušejte to vylepšit konzumací zázvoru a pálivé papriky, což tvorbu dost zlepšuje a pokud by to nepomohlo, tak by to chtělo objektivní vyšetření a případnou suplementaci této látky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 10:44 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Děkuji , vyzkouším . Za jak dlouho po jídle SP + zelenina je vhodné pit šťávu či čaj / nebo čaj je vhodné pít před SP / a následně opět SP + zelenina a jaké množství zeleniny je vhodné / nebo zde platí neomezeně / ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 8:56 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Začala jsem přidávat do patlaniny odtučněný kakaový prášek z nepražených kakaových bobů a vršek zdobím náčenými mandlemi. Nyní ji rádi konzumují i manžel a syn, kterému dříve vadila chuť lněn. oleje. Někdy přidám nakrájený banán a opravdu vydatná snídaně zasytí na celé dopoledne. Myslím, že jsem tedy vylepšila i naše zásobení hořčíkem ?
Jen mám trochu problém s kefírovými kvasinkami, i přes čištění jsou najednou častěji slizké a kefír má tedy samozřejmě pachuť, navíc již asi nebude úplně OK. Včera jsem se je opět snažila pečlivě vyčistit po jednotlivých kouskách pod vlažnou tekoucí vodou ( aby mi úplně neumrzly ruce), snažila jsem se dostat do všech zakoutí, bohužel se mi i trochu potrhaly, dělala jsem to skoro hodinu ( vyrábím nyní litr kefíru denně). Dnešní kefír byl o něco lepší, stále to ale nebylo úplně ono a opět už je tam sliz. Mléko používám čerstvé, ale kupované v Lidlu ( jinou možnost zatím nemám). Poraďte, jak je čistíte vy a jak často.
Díky Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 10:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 20, 2010 12:03 am
Příspěvky: 4
MICHALA píše:
Začala jsem přidávat do patlaniny odtučněný kakaový prášek z nepražených kakaových bobů a vršek zdobím náčenými mandlemi. Nyní ji rádi konzumují i manžel a syn, kterému dříve vadila chuť lněn. oleje. Někdy přidám nakrájený banán a opravdu vydatná snídaně zasytí na celé dopoledne. Myslím, že jsem tedy vylepšila i naše zásobení hořčíkem ?
Jen mám trochu problém s kefírovými kvasinkami, i přes čištění jsou najednou častěji slizké a kefír má tedy samozřejmě pachuť, navíc již asi nebude úplně OK. Včera jsem se je opět snažila pečlivě vyčistit po jednotlivých kouskách pod vlažnou tekoucí vodou ( aby mi úplně neumrzly ruce), snažila jsem se dostat do všech zakoutí, bohužel se mi i trochu potrhaly, dělala jsem to skoro hodinu ( vyrábím nyní litr kefíru denně). Dnešní kefír byl o něco lepší, stále to ale nebylo úplně ono a opět už je tam sliz. Mléko používám čerstvé, ale kupované v Lidlu ( jinou možnost zatím nemám). Poraďte, jak je čistíte vy a jak často.
Díky Michala

To děláte pěknou blbost, jestli to proplachujete, nic neproplachujte. Ten sliz tam naopak být má, čím víc tím líp. Hnusnou chuť to má nejspíš z toho vašeho proplachování, je vůbec div, že při takovémto drastickém mytí ta houba ještě žije.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz