Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát črc 05, 2024 2:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 11:30 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
No mohy, ked uz pri takejto strave udrzujes take vysoke pH, tak ako vobec klesnut s pH na vitarianskej strave? Mna to dost zaujima, zaujala ma napriklad 811 dieta od Grahama, tiez mam pocit, ze tukov staci velmi malo (SP sa velmi nerata, kedze ide o specialny tuk), lenze... ak je malo tukov, tak potom nieje mozne sa zakyselit a prijat dostatok kyselin, aby pH rano kleslo pod 6. Napriklad, na dzusovom poste mam pH stale nad 7, pocas vacsiny dna 7, a poobede vystupi na 7,5-8. Vcera vecer som si dal kupel v MMS, je mi z toho mierne nevolne, asi to zase znicilo nieco v bruchu, a dnes som mal rano konecne pH 6,6 ale tak nizko som este nebol. Asi sa vylucuju kyseliny z toho, co znicilo MMS. Tiez zacinam blbnut s papierikmi, je to dobra indikacia ci v zasadotvornych potravinach pridat alebo ubrat, a hlavne, casom sa clovek nauci nejak intuitivne pochopit, co robit, aby bol v rovnovahe, a potom to pojde aj bez papierikov.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 11:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Pán Jarda ja to berem, aj keby to bola kritika. Nemám v úmysle robiť takéto pokusy, ale keď ste 1300km od domu, tak sa to dodržiava trochu ťažšie a musel by som byť taká čierna ovca, že napríklad všetci idú na večeru a ja ostanem na hoteli, alebo sa budem na nich dívať a dám si len minerálku.
Dnes ráno som sa napríklad tešil na ovocie na raňajky, naložil som si plnú misku a potom som zistil, že to čo konzumujem nemá s ovocím nič spoločne okrem tvaru a farby. Bolo to presladené kompótové ovocie. A to som si ho ešte predtým polial olivovým olejom. Dnes sme menili hotel, tak dúfam, že na raňajkách bude aj niečo pre telo prínosné. Na celej veci ma prekvapilo to, že jem relatívne nezdravo a pH je skoro ideálne. Napríklad dnes večer 500g biftek, zelenina a pol litra piva, po hodine ďalšie pivá a zopár whisky. Merám teraz pred spaním a 7,3.
Ale v jednom máte recht, keď sa nad sebou hlbšie zamyslím, tak je to také detské nadšenie, že mám pH papieriky a môžem sa hrať a pred každým močením ostávať v napätí, ako sa papierik zafarbí, keď viem, čo som konzumoval.
Mám jednu otázku na Vás. Máte za tie roky odskúšané, či väčšia dávka pohybu môže výrazne alebo pozitívne ovpyvňovať pH moču keď porovnáme dva dni rovnakého stavovania? Do jedného dňa zaradíme veľa pohybu ako 2-3h prechádzania alebo iné športové aktivity a druhý deň taký pasívnejší. Ďakujem.

Ano to může vykompenzovat i stravu, na kterou by normálně chcíplo i prase. Také neuvěřitelné pohodářství dělá divy a člověk, který se prostě nenasere i kdyby čert na koze jezdil je také na tom mnohem lépe a může si dovolit docela dost prasit stravování. Pokud se ze společenských důvodů najím nějakého bordelu a dám si dvacet km ostré chůze, což je zhruba na ty tři hodiny, tak to opravdu spálím, což by se mi u počítače rozhodně nepovedlo a musel bych to vyhnat klystýrem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 6:55 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Pane Jardo , jaké je podle Vás vhodné a zdravé teplé jídlo / nemusí se vařit , ale aby bylo teplé pro zahřátí žaludku / ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob kvě 01, 2010 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Pane Jardo , jaké je podle Vás vhodné a zdravé teplé jídlo / nemusí se vařit , ale aby bylo teplé pro zahřátí žaludku / ?

Tak samozřejmě taková jídla jsou, ale teplá jídla se jíst určitě nemusí, to je nesmysl. Zahřívání žaludku velice vadí a je to naprostá blbost, která akorát ničí žaludeční funkce. Velice jednoduché jsou například na šestiny rozkrájené, na sucho ve slupce opečené brambory, které pouze dochutíte cibulkou i vhodným kořením a k nim si dáte domácí kefír, případně i nějakou syrovou zeleninu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2010 7:16 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 02, 2010 7:01 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den.
Přiznám se, že jsem dnes narazila na Vaši stránku náhodou a byla jsem příjemně překvepana. O stravu, její složení a hlavně její účinky na organismus se zajímám už delší dobu, ale teprve dnes jsem našla stránky-Vaše stránky-kde jsou všechny informace pohromadě a přehledné.
Na web jsem narazila, když jsem asi ve 3 hodiny hledala podrobnější informace o kyselosti a zásaditosti potravin. Teď zjišťuji, že je 7:10 a že jsem ztrávila 4 hodiny čtením Vašich článků a rad \":-)\"
Upřímně smekám před Vaší trpělivostí s některými lidmi. U tohoto tématu jsem se dostala na 7. stránku a jen jsem kroutila hlavou, jak trpělivě a stále dokola radíte informace, které si nejmenovaný uživatel mohl přečíst ve všech Vašich článcích, na které jste odkazoval.
Jím jídla podobného složení jako Vy, ale bez šťáv (kromě mrkvové) a nějakých druhů potravin, což vidím nyní jako zásadní chybu. Takže jdu dokoupit potřebné potraviny a zkusím režim vašeho příkladu jídelníčku. Neměl by to být problém, vzhledem k mé dosavadní stravě.
Moc Vám za tyto stránky děkuji, ještě jednou před Vámi smekám a velice ráda se s Vámi podělím o změny, které mi Váš jídelníček přinese. Hezký zbytek dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned kvě 02, 2010 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Naďulka píše:
Dobrý den.
Přiznám se, že jsem dnes narazila na Vaši stránku náhodou a byla jsem příjemně překvepana. O stravu, její složení a hlavně její účinky na organismus se zajímám už delší dobu, ale teprve dnes jsem našla stránky-Vaše stránky-kde jsou všechny informace pohromadě a přehledné.
Na web jsem narazila, když jsem asi ve 3 hodiny hledala podrobnější informace o kyselosti a zásaditosti potravin. Teď zjišťuji, že je 7:10 a že jsem ztrávila 4 hodiny čtením Vašich článků a rad \":-)\"
Upřímně smekám před Vaší trpělivostí s některými lidmi. U tohoto tématu jsem se dostala na 7. stránku a jen jsem kroutila hlavou, jak trpělivě a stále dokola radíte informace, které si nejmenovaný uživatel mohl přečíst ve všech Vašich článcích, na které jste odkazoval.
Jím jídla podobného složení jako Vy, ale bez šťáv (kromě mrkvové) a nějakých druhů potravin, což vidím nyní jako zásadní chybu. Takže jdu dokoupit potřebné potraviny a zkusím režim vašeho příkladu jídelníčku. Neměl by to být problém, vzhledem k mé dosavadní stravě.
Moc Vám za tyto stránky děkuji, ještě jednou před Vámi smekám a velice ráda se s Vámi podělím o změny, které mi Váš jídelníček přinese. Hezký zbytek dne.

Děkuji za uznání, to vždy potěší a nepřichází to tak často. Dost lidí to, co pro ně dělám, bere jako samozřejmost a dokonce se najdou tací, kteří se domnívají, že se jim zdarma dostatečně nevěnuji. S lidmi pracuji od roku 1982 a ty roky si bohatě uvědomuji, že mnoho lidí nedisponuje adekvátní dávkou logického uvažování, ale to rozhodně neznamená, že bych jim kvůli tomu nechtěl poradit a pomoci. Že to mnohdy vyžaduje svatou trpělivost je pravda, ale zase pak mám o mnoho větší radost, pokud to dotyčný pochopí a rada mu pomůže. Až to vyzkoušíte, tak to sem napište a další budou mít možnost si přebrat váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 12:44 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 13, 2010 3:39 am
Příspěvky: 1
Dobrý deň,
rád by som sa spýtal či je potrebné dopĺňať stravu o rôzne synteticky vyrobené vitamíny ako uvádzate C,E,B12,B6 ... a iné stopové prvky, keďže šťavy,zelenina,orechoviny,semiačka obsahujú
uvedene stopové prvky, vitamíny a enzýmy. Bol by som veľmi rád , keby ste sa obšírnejšie vyjadrili a priblížili Vaše skúsenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 7:18 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
kepller píše:
Dobrý deň,
rád by som sa spýtal či je potrebné dopĺňať stravu o rôzne synteticky vyrobené vitamíny ako uvádzate C,E,B12,B6 ... a iné stopové prvky, keďže šťavy,zelenina,orechoviny,semiačka obsahujú
uvedene stopové prvky, vitamíny a enzýmy. Bol by som veľmi rád , keby ste sa obšírnejšie vyjadrili a priblížili Vaše skúsenosti.

Dovolím si odpovedať. Presne v tomto istom vlákne "Potraviny jako jedy i léky" je téma Minerály, vitamíny a enzymy kde na tieto otázky pán Jardo už niekoľkokrát odpovedal, sú tam aj konkrétne odporúčané výrobky a odkazy priamo na internetové obchody, kde si ich môžte zakúpiť, dávkovanie aj čo kedy s čím (ne)brať a kombinovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 1:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
2 týdny jím striktně syrovou stravu přesně podle jídelníčku. První týden jsem se cítila skvěle, teď jsem docela unavená. Ale od začátku se mi špatně večer běhá, vůbec nemám sílu. Můtete mi prosím pane Jardo poradit, jestli mám vytrvat nebo přidat trošku rýže nebo jáhel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 7:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
kepller píše:
Dobrý deň,
rád by som sa spýtal či je potrebné dopĺňať stravu o rôzne synteticky vyrobené vitamíny ako uvádzate C,E,B12,B6 ... a iné stopové prvky, keďže šťavy,zelenina,orechoviny,semiačka obsahujú
uvedene stopové prvky, vitamíny a enzýmy. Bol by som veľmi rád , keby ste sa obšírnejšie vyjadrili a priblížili Vaše skúsenosti.

Nebude jednodušší si to přečíst, nemohu to zde stále dokola opakovat a zcela jednoduše, dnešní ovoce a zelenina neobsahuje prakticky nic, protože uzraje v dozrávárně a ne v přírodě, což uznáte je jistý rozdíl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 7:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
2 týdny jím striktně syrovou stravu přesně podle jídelníčku. První týden jsem se cítila skvěle, teď jsem docela unavená. Ale od začátku se mi špatně večer běhá, vůbec nemám sílu. Můtete mi prosím pane Jardo poradit, jestli mám vytrvat nebo přidat trošku rýže nebo jáhel?

Jedná se o velice individuální projevy a co jednomu sedí jinému sedět nemusí. Třeba je pro vás přechod na syrovou stravu příliš rychlý a můžete tedy vyzkoušet volnější tempo změn s přídavkem cca 1/3 tepelně upravené stravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 8:53 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Dobrý den Jardo, je vhodné avokádo kombinovat i s nějakým ovocem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 02, 2010 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28314
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Dobrý den Jardo, je vhodné avokádo kombinovat i s nějakým ovocem?

Ano, je to ovoce a jde kombinovat prakticky do každého ovoce i zeleniny, nebo se z něho dají dělat chutné pomazánky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 3:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Jedná se o velice individuální projevy a co jednomu sedí jinému sedět nemusí. Třeba je pro vás přechod na syrovou stravu příliš rychlý a můžete tedy vyzkoušet volnější tempo změn s přídavkem cca 1/3 tepelně upravené stravy.

Tak jsem vytrvala na syrové stravě. Beru to jako signál těla, že mám trošku zpomalit a víc odpočívat. Nějak nemám chuť se zaneřádit vařeným jídlem. Je zvláštní, jak rychle se s tím hlava srovnala \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 10, 2010 3:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Ano, je to ovoce a jde kombinovat prakticky do každého ovoce i zeleniny, nebo se z něho dají dělat chutné pomazánky.

Občas tady čtu o pomazánkách nebo máslu, například kokosovém. Na co si to vlastně vitariáni mažou, když nejí pečivo?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz