Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 10, 2024 3:03 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 2:11 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Deane píše:
Myslím že tá cena je prehnaná. Ja som za 5 litrov z Agro-el + 3 kg. semena dal na pošte 1270Kč. No nie každý zo Slovenska má takú možnosť si to objednať POSTE RESTANTE na poštu v ČR ako to robím ja. Mám to cca 16 - 17 km, takže balík je doma na druhý deň po odoslaní.

Mohli by ste mi prosím bližšie vysvetliť ako funguje to poste restante? To si objednám olej na adresu českej pošty nejakej blízko hraníc a potom si tú zásielku tam osobne idem vyzdvihnúť. Ako viem, že tam tá zásielka už napr. je, musím vždy zavolať na tú poštu? Asi hej, lebo pošta mi vlastne nemá dať ako vedieť.

Uvediem svoje meno, "poste restante" a adresu českej pošty (PSČ, mesto a čislo pošty)?

Treba túto službu nejak vopred dohodnúť s poštou?

A vlastne ako to potom funguje u balíka na dobierku? Dá sa to aj v tomto prípade využiť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:18 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ano. Najlepšie je ak je to menšia pošta. Treba vedieť tel. číslo na tú poštu. Výhodou je že obchodný balík je v ČR doručený hneď na druhý deň. Dobierku si objednám na adresu tej pošty. Ak sa jedná o tovar ku ktorému je záručný list tak napíšem moju adresu a adresu pre doručenie. Do kolónky kde sa píšu nejaké dodatočné poznámky (obvykle je taká v objednávkovom formulári) napíšem stručne vysvetlenie že si tovar vyzdvihnem na pošte v ČR. Obvykle sa píše aj tel. číslo, ale pri zadávaní Sk predvoľby sa nevojde. Vtedy nezadám tú Sk predvoľbu, keď mi príde potvrdzujúci mail tak naň odpoviem a informujem ich o tom, že tel. číslo má byť správne xxxxxxxxx prípadne iné vysvetlenie. Nič zložité, len stručne. Ak sa na mail nedá odpovedať lebo je automaticky vygenerovaný tak mail s vysvetlením prepošlem na adresu ktorú nájdem v kontaktoch. Je to jednoduchšie urobiť než tu napísať.

Adresa potom vyzerá takto:

Ferko Mrkvička
POSTE RESTANTE
Květná
68766

Výhodou je ešte to, že mám účet v SlSP, takže české bubáky si môžem vybrať bez poplatkov v bankohmate českej spořitelne (ERSTE). Na pošte sa nedá platiť kartou.

Netreba nič dopredu dohodnúť.

Odosielateľ balíka mi vždy mailom oznámí odoslanie. Na druhý deň okolo 10:00 zavolám na poštu a obvykle je balík tam. Dokonca česká pošta mi mailom potvrdí prevzatie balíka a pravdepodobnú dobu doručenia. Aj teraz mám z ČR objednané Espresso, vyjde ma ten konkrétny typ v ČR cca 80€ lacnejšie. No ja to na hranicu nemám ďaleko.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:25 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
dushan74 píše:
Presne ako píšeš, nemám tú možnosť a neverím, ak by som si dal poslať z agra priamo domov že ten olej bude ok . \":x\"

No záleží odkiaľ si, teda či sa nevyplatí to nejak poriešiť. Pri tej cene oleja v závislosti od množstva ...

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2012 7:57 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Vďaka za info, niektoré veci som sa nedočítala na internete, hlavne, že obchodný balík je na českej pošte už na druhý deň a že môžem vyberať z bankomatu ERSTE bez problémov peniaze, ja mám tiež účet v SLSP, vlastne ja som doteraz vždy bez poplatkov vyberala napr. peniaze v Rakúsku u bánk ERSTE SPARKASSE, ma to nenapadlo, že aj v Čechách to môžem využiť.

Ja som z Púchova a keby som aj nešla autom, tak vlaky mi chodia smerom Horní Lideč celý deň.

Niekedy je ťažšie objednať tovar z Čiech ako z Nemecka, UK alebo Ameriky, nechcú to posielať alebo za príšerné poštovné a poplatky za prevod peňazí na český účet sú 10 Eur, cez Eurogiro tuším nejak 5 Eur.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2012 8:30 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Z Púchova je to v pohode. Ja z Nového Mesta to mám síce bližšie ale napr. pre ten olej sa vyplatí aj z Púchova.
Pri výbere z bankomatu ERSTE je to lepšie než zmenáreň.
Z pošty v ČR sa dá poslať peniaze aj na účet poukážkou, teda ak je treba zaplatiť vopred, samozrejme to len dôveryhodnému predajcovi.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2012 10:57 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bludicka píše:
Niekedy je ťažšie objednať tovar z Čiech ako z Nemecka, UK alebo Ameriky, nechcú to posielať alebo za príšerné poštovné a poplatky za prevod peňazí na český účet sú 10 Eur, cez Eurogiro tuším nejak 5 Eur.

Bludicko, zkus moji oblibenou banku, u nas fio,cz, na slovensku fio.sk:
http://www.fio.sk/bankove-sluzby/bankov ... nkovy-ucet
Založenie a vedenie účtu - zdarma
Internetbanking - zdarma
Smartbanking - zdarma
Domáce bankové prevody a prevody v rámci Eurozóny - zdarma
Bankové prevody medzi SR a ČR - zdarma
El. transakcie na účte - zdarma
Inkaso a trvalé príkazy - zdarma
Vklady - zdarma (od majiteľa účtu alebo oprávnenej osoby)
Výbery nad 50 EUR - zdarma

Jo, provizi za tebe asi nedostanu \":(\" , ale kdyby nahodou tak at to poslou pv33 \":lol:\" \":mrgreen:\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 8:05 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
pv33 píše:
Bludicko, zkus moji oblibenou banku, u nas fio,cz, na slovensku fio.sk....

Vďaka za tip, ale zakladanie ďalšieho účtu len kvôli platbám v ČR sa mi zdá veľa papierovania a pobočka v mojom meste nie je, tých platieb u mňa je ročne asi 3-4. To už radšej využijem potom to Poste Restante a ušetrím aj na poštovnom. Škoda, že české firmy neponúkajú viac možnosť platby platobnou kartou alebo cez PayPal.
Inak poplatok cez eurogiro, prevod na český účet sú 4 eurá a funguje to na každej slovenskej pošte, človek nepotrebuje k tomu žiadny účet, nič.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 8:25 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bludicka píše:
Vďaka za tip, ale zakladanie ďalšieho účtu len kvôli platbám v ČR sa mi zdá veľa papierovania a pobočka v mojom meste nie je, tých platieb u mňa je ročne asi 3-4. To už radšej využijem potom to Poste Restante a ušetrím aj na poštovnom. Škoda, že české firmy neponúkajú viac možnosť platby platobnou kartou alebo cez PayPal.
Inak poplatok cez eurogiro, prevod na český účet sú 4 eurá a funguje to na každej slovenskej pošte, človek nepotrebuje k tomu žiadny účet, nič.

Nemusi to byt jen kvuli platbam do CR, ale na vsechny platby. Nevim jak u vas, ale u nas neni lepsi banka, bez jakychkoliv poplatku, u vas vcetne plateb v eurozone, a s vybornym internebankingem. Odpapirujes to jednou za 20 minut, na pobocce jsem uz nekolik let nebyl. Samozrejme jestli mas lepsi banku, ale fakt bych se divil. No jo, tak provize nebude \":(\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: čtv čer 28, 2012 11:02 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
pv33 píše:
Nemusi to byt jen kvuli platbam do CR, ale na vsechny platby. Nevim jak u vas, ale u nas neni lepsi banka, bez jakychkoliv poplatku, u vas vcetne plateb v eurozone, a s vybornym internebankingem. Odpapirujes to jednou za 20 minut, na pobocce jsem uz nekolik let nebyl. Samozrejme jestli mas lepsi banku, ale fakt bych se divil. No jo, tak provize nebude \":(\"

Mne sa dosť často stáva, že musím nejaké veci riešiť priamo na pobočke, napr. či už kvôli hypotéke, alebo sa to nedá cez internetbanking, v telefóne to nie sú schopní vysvetliť, tak preto chcem mať radšej banku v meste, kde bývam. Moja banka mi zase poskytuje výhodu v tom, že môžem vyberať z bankomatov bez poplatkov v rôznych štátoch, čo dosť používam. Za platby v eurózne sa platia centové poplatky v každej banke, vlastne za cenu prevodu v SR.
Mám jeden účet v Mbank - bez poplatkov takisto, som si ho založila kvôli platbám cez internet, ale používam aj tak účet vo VUB, sa mi stalo, že obchodník na internete si omylom stiahol platbu, cez telefón sa to poriešiť moc nedá a zase treba len ísť osobne na pobočku.

Keď sú nejaké problémy, ťažko sa to rieši telefónom, mailom, aspoň moje skúsenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 5:43 pm 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 4:24 pm
Příspěvky: 2
Chci se zeptat,jestli někdo zkoušel uchovat lněný olej v originálních sklenicích v mrazáku,jestli nepopraskají. Potřebuji jich asi 6 uskladnit,aby neprošla doba použitelnosti a nechci je načínat a rozlejvat do petek. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 6:09 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Olej nezamrzne. Ja mám v sklenkách od horčice v mrazničke.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 6:19 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
jberanek.j píše:
Chci se zeptat,jestli někdo zkoušel uchovat lněný olej v originálních sklenicích v mrazáku,jestli nepopraskají. Potřebuji jich asi 6 uskladnit,aby neprošla doba použitelnosti a nechci je načínat a rozlejvat do petek. Děkuji

Ja mam v tech originalnich a je to OK. jen kdyz ho vyndas tak musis chvili cekat az bude tekuty, ale sklenice nepraskne

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 8:44 pm 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 4:24 pm
Příspěvky: 2
Díky moc za rychlé odpovědi, ráno ho tam nandam bez zbytečných obav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28366
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Presne ako píšeš, nemám tú možnosť a neverím, ak by som si dal poslať z agra priamo domov že ten olej bude ok . \":x\"

V tomto vedru je to opravdu problém, ale třeba za třeskutých mrazů vám ho pošta i zadarmo zmrazí, což v takovémto případě plně vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28366
Bydliště: Poděbrady
jberanek.j píše:
Chci se zeptat,jestli někdo zkoušel uchovat lněný olej v originálních sklenicích v mrazáku,jestli nepopraskají. Potřebuji jich asi 6 uskladnit,aby neprošla doba použitelnosti a nechci je načínat a rozlejvat do petek. Děkuji

Jak vám píší, je to zcela bez problémů, protože olej, na rozdíl od vody, objem mrazením zmenšuje a při rozehřívání ho můžete dát na chvilku do vlažné vody. Během minuty se dá něco odlít a zbytek rozmrzne do druhého dne v ledničce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz