Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned črc 07, 2024 9:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 8:52 am 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Jarda píše:
Je to otázka, ale pokud to tělo vyžaduje, tak k tomu může mít nějaký dobrý důvod a bylo by vhodné se nad tím zamyslet. Ty kombinace určitě vhodné nejsou, ale jednou za čas kousek masa ničemu neuškodí, ale dle mého názoru nezbytně nutné k životu určitě není. Možná by nebylo od věci vyzkoušet vypít pravidelně několik vajíček v průběhu týdne a uvidíte zda vám něco chybí. Ve vejcích jsou veškeré látky, které se v rostlinné stravě vyskytují sporadicky a není nutné jíst maso.

Ve vejci jsou obsaženy veškeré látky, které... tělo potřebuje? Myslím, že člověk na zelenině, trocha ovoce, sirné patlanici, lněný olej s podmáslím jako majonézu, ořechách, semenech, klíčkách nemůže mít ničeho nedostatek. Problém je ve střevu, že... Zjistil jsem, že co se týče bílkovin a mastných kyselin, tak je potřeba spíš šetřit v konzumaci kvalitních olejů a sirné patlanice, aby toho nebylo příliš... \":-D\" Takže nedostatek je v případě vyvážené stravy nemožný.
A taky zjišťuji jak hodně je důležité stravu dobře rozžvýkat a proslinit. Pomalu se mi to jeví za nejdůležitější jev v případě zdravé čerstvé živé stravy. Jak se říká, není to o tom co člověk sní, ale o tom, co je schopen strávit a následně vykadit. Pokud je člověk na živé stravě, což je v pořádku, zelenina, ovoce, ořechy, semena a tak, tak je důležité stravu velmi dobře proslinit a rožvýkat. Upozorňuji, že žvýkat se dá i jinak než jen pohybem čelisti nahoru a dolů a ještě jednou poukazuji na důležitost žvýkání všechny, kdo přecházejí na živou či syrovou, zdravou stravu. Je to VELMI DŮLEŽITÉ!!!! Jinak Vám to nebude fungovat. Pokud jíte, jezte klidne 30-40 minut. Je to super a strava má šanci se velmi dobře strávit a vstřebat bez velkého odpadu. Podstatné taky je v jakém rozpoložení jíte. Pokud budete ve stresu a žvýkat dlouho, tak se Vám možná povede naslinit stravu, ale moc dobře ji nestrávíte vzhledem k tomu, že celá vaše těla jsou ve křeči. A tak ani odpad nebude vyloučen správně, jestli vůbec a zůstává v játrech, střevě a dělá problémy! Takže si užívejte dlouhé chvíle při plnění svých bříšek a nezapomeňte žvýkat, žvýkat a žvýkat....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 7:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
fdh píše:
Ve vejci jsou obsaženy veškeré látky, které... tělo potřebuje? Myslím, že člověk na zelenině, trocha ovoce, sirné patlanici, lněný olej s podmáslím jako majonézu, ořechách, semenech, klíčkách nemůže mít ničeho nedostatek. Problém je ve střevu, že... Zjistil jsem, že co se týče bílkovin a mastných kyselin, tak je potřeba spíš šetřit v konzumaci kvalitních olejů a sirné patlanice, aby toho nebylo příliš... \":-D\" Takže nedostatek je v případě vyvážené stravy nemožný.
A taky zjišťuji jak hodně je důležité stravu dobře rozžvýkat a proslinit. Pomalu se mi to jeví za nejdůležitější jev v případě zdravé čerstvé živé stravy. Jak se říká, není to o tom co člověk sní, ale o tom, co je schopen strávit a následně vykadit. Pokud je člověk na živé stravě, což je v pořádku, zelenina, ovoce, ořechy, semena a tak, tak je důležité stravu velmi dobře proslinit a rožvýkat. Upozorňuji, že žvýkat se dá i jinak než jen pohybem čelisti nahoru a dolů a ještě jednou poukazuji na důležitost žvýkání všechny, kdo přecházejí na živou či syrovou, zdravou stravu. Je to VELMI DŮLEŽITÉ!!!! Jinak Vám to nebude fungovat. Pokud jíte, jezte klidne 30-40 minut. Je to super a strava má šanci se velmi dobře strávit a vstřebat bez velkého odpadu. Podstatné taky je v jakém rozpoložení jíte. Pokud budete ve stresu a žvýkat dlouho, tak se Vám možná povede naslinit stravu, ale moc dobře ji nestrávíte vzhledem k tomu, že celá vaše těla jsou ve křeči. A tak ani odpad nebude vyloučen správně, jestli vůbec a zůstává v játrech, střevě a dělá problémy! Takže si užívejte dlouhé chvíle při plnění svých bříšek a nezapomeňte žvýkat, žvýkat a žvýkat....

Ano, vejce obsahuje prakticky veškeré aminokyseliny. Jinak je u správné stravy opravdu větší problém přebytek, než nedostatek a hlavně se to týká tuků a bílkovin. Dokonalé žvýkání a klid při jídle zdůrazňuji dost často, ale lidé mají stále v hlavě zažitý pojem závodní jídelna, kde se opravdu v jídle závodilo. Pak s jídlo strávit nedá a vykadit se také nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 5:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
...Z pohledu kvalitní defekace, je syrová strouhaná mrkev s listovým špenátem, nejlepší jídlo vůbec a poměrně rychle dá do pořádku stav střev. Aplikujte stravu, tak jak ji doporučuji a zařaďte do stravy ve větším množství strouhanou mrkev a listový špenát...
Nahlouplá otázka: Je to myšleno mrkev+špenát nebo jde o 2 samostatné pokrmy? Ostatně tlouct by se to nemuselo když jde o zeleniny. Já si dávám rozmražený špenát, do kterého nadrobno pokrájím syrové brambory, ale s příměsí mrkve by to mohlo být zajímavější...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 6:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Nahlouplá otázka: Je to myšleno mrkev+špenát nebo jde o 2 samostatné pokrmy? Ostatně tlouct by se to nemuselo když jde o zeleniny. Já si dávám rozmražený špenát, do kterého nadrobno pokrájím syrové brambory, ale s příměsí mrkve by to mohlo být zajímavější...

Jde to používat jak samostatně, tak najednou, tím nic nezkazíte. Dokonce se v letních měsících dají používat i divoké byliny, jako pampeliška, jitrocel a další jedlé druhy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 3:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Mám trochu problém se zásadou nejíst večer, protože minimálně 2x týdně přijdu domu mezi 19 - 20 hodinou. Jsem unavená a hladová a nevydržím už nejíst, na téhle stravě si taky nemůžu nic koupit cestou jako jsem to dělala dříve. Co je nejmenší zlo do žaludku večer? Kefír, okurka, paprika nebo něco jiného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mám trochu problém se zásadou nejíst večer, protože minimálně 2x týdně přijdu domu mezi 19 - 20 hodinou. Jsem unavená a hladová a nevydržím už nejíst, na téhle stravě si taky nemůžu nic koupit cestou jako jsem to dělala dříve. Co je nejmenší zlo do žaludku večer? Kefír, okurka, paprika nebo něco jiného?

Asi vypít kefír, ten se nejrychleji tráví a navíc střevům pomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 9:11 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
A jak je to s jablky? Všude se na netu píše, ted jsem to četla i v novinách, a píší tam i takové krédo, že jíst jablko ráno je jed, odpoledne potrava a večer lék. Podporuje činnost střev. Ale přeci je známo, že ovoce by se nemělo jíst v pozdních hodinách (večer), protože pak to v těle kvasí. Taky jsem občas si dala jablka k večeři, a cítíla jsem to, že střeva se bouří. Já teď sice momentálně moc jablka nemusím, protože mne poslední měsíc po nich hrozně bolí hlava. Nevím jak je to možné, dřív sem s jablky problémy neměla. Ale chtěla bych vědět váš názor, jak to tedy s nima je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv zář 23, 2010 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
A jak je to s jablky? Všude se na netu píše, ted jsem to četla i v novinách, a píší tam i takové krédo, že jíst jablko ráno je jed, odpoledne potrava a večer lék. Podporuje činnost střev. Ale přeci je známo, že ovoce by se nemělo jíst v pozdních hodinách (večer), protože pak to v těle kvasí. Taky jsem občas si dala jablka k večeři, a cítíla jsem to, že střeva se bouří. Já teď sice momentálně moc jablka nemusím, protože mne poslední měsíc po nich hrozně bolí hlava. Nevím jak je to možné, dřív sem s jablky problémy neměla. Ale chtěla bych vědět váš názor, jak to tedy s nima je.

Já je jím většinou ráno a nijak se to na mě nepodepisuje. Právě to kvašení je velký problém a proto je večer raději nejím, nebo velice výjimečně. Jablka mají vysoký obsah draslíku a mohou tedy zcela stáhnout sodík z těla, což může dost vadit a možná hlava bolí i od toho. Vyzkoušejte pití solanky z himalájské soli, třeba to bude lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 1:18 am 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Tato diskuze má název Příklad denního jídelníčku, ale je tu někde uveden příklad Vašeho denního jídelníčku pane Jardo?
Někak to nikde nevidím. Ačkoliv by mě to moc zajímalo...díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 7:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Tato diskuze má název Příklad denního jídelníčku, ale je tu někde uveden příklad Vašeho denního jídelníčku pane Jardo?
Někak to nikde nevidím. Ačkoliv by mě to moc zajímalo...díky

Ten je na hlavních stránkách, tak si to nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 7:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Tak jsem dneska už nějak od tří hodin vzhůru. To zas budu přes den voťáplej (ospalej), ch jo. Probudil mne hlad a to se mi sem tam stane, obvykle stačí říct mu "malej, malej" a spat dál, ale dneska mě hlad tlačil krapet víc a šíleně mě honily chutě na sirnou patlaninu, kterou už jsem asi čtyři dny neměl, no prostě absťák. Tak jsem po dvou hodinách vylezl kolem tý pátý ranní hodiny z postele a snědl dvě jablka, fakt jsem měl hlad.
Prosím otázka na vás, kteří jíte večer naposled aspoň ty tři, čtyři hodiny před spaním: jak to děláte, že vás v noci nebudí hlad? Nebo jde jen o zvyk? Pár dní/týdnů si bude tělo zvykat (a eventuálne takhle v noci budit hladem) a pak už budu spát celou noc s prázdným žaludkem jak ten dudek? Pokud tohle máte někdo zmáknutý, prosím dejte zkušenost, děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 12:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Jindra píše:
Tak jsem dneska už nějak od tří hodin vzhůru. To zas budu přes den voťáplej (ospalej), ch jo. Probudil mne hlad a to se mi sem tam stane, obvykle stačí říct mu "malej, malej" a spat dál, ale dneska mě hlad tlačil krapet víc a šíleně mě honily chutě na sirnou patlaninu, kterou už jsem asi čtyři dny neměl, no prostě absťák. Tak jsem po dvou hodinách vylezl kolem tý pátý ranní hodiny z postele a snědl dvě jablka, fakt jsem měl hlad.
Prosím otázka na vás, kteří jíte večer naposled aspoň ty tři, čtyři hodiny před spaním: jak to děláte, že vás v noci nebudí hlad? Nebo jde jen o zvyk? Pár dní/týdnů si bude tělo zvykat (a eventuálne takhle v noci budit hladem) a pak už budu spát celou noc s prázdným žaludkem jak ten dudek? Pokud tohle máte někdo zmáknutý, prosím dejte zkušenost, děkuji.

Tam jde jednoznačně pouze o zvyk, protože žaludek v cca 8 hodin večer zavírá krám a vše co sníte po této době pouze kvasí, což by měl rozumný člověk pochopit a chutě překonat.Ráno jde o podobný problém, protože dokud není tělo vyprázdněno, tak se mě nezdá rozumné do sebe cokoliv cpát a tříštit tím energetiku organizmu. Člověk může úspěšně žít celý život i z pouhého jednoho jídla denně a není to tak dávno, kdy se podobný stravovací režim držel ve starém Římě k naprosté spokojenosti místních obyvatel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 1:19 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
CHtěl bych se zeptat pokud každý den vstávám ve 12.00 můžu jíst do 24.00 a neměl by být žádný problem.Spát chodim asi ve 4.00.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 12:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
mila001 píše:
CHtěl bych se zeptat pokud každý den vstávám ve 12.00 můžu jíst do 24.00 a neměl by být žádný problem.Spát chodim asi ve 4.00.
Pokud je to Váš pravidelný režim, pak ano, protože tělo se přizpůsobí a najede na toto Vaše "časové pásmo". Opakuji ale podmínku, že to je Váš pravidelný režim. Jestli rád čtete, viz kniha "Fit pro život" od Diamondových (1. díl)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 2:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
CHtěl bych se zeptat pokud každý den vstávám ve 12.00 můžu jíst do 24.00 a neměl by být žádný problem.Spát chodim asi ve 4.00.

Máte velice svérázný denní, nebo spíše noční režim a to pak nedovedu odhadnout. Tělo se sice může dost přizpůsobit, ovšem naše vnitřní orgánové hodiny jedou bez ohledu na zimní a letní čas stále stejně, zrovna jako reagujeme na lunární fáze a mnoho dalších přírodních zákonitostí. Předpokládám tedy, že se u vás trávení vypíná stejně jako u ostatních a silně pochybuji, že by tomu bylo jinak, ale můžete být výjimkou z obecného pravidla, to si musíte vypozorovat. Hodně se dá také natrénovat a při naprosté pravidelnosti to možná bude fungovat tak, jak popisujete.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz