Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned črc 07, 2024 8:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 2:02 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Je to můj každodení režim tak doufám že to nebude dělat žádné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 9:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
Je to můj každodení režim tak doufám že to nebude dělat žádné problémy.

To musíte vyzkoušet, ale pokud je to vlastně život naruby, tak by se tělo patrně mělo dokázat přizpůsobit a zaběhlý denní režim si otočit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2011 1:35 am 
Offline

Registrován: ned dub 11, 2010 10:46 am
Příspěvky: 2
rada by som sa spýtala, či je vhodné kombonvať ovocie s orechami/semiačkami/tahini. a tiež, či je OK kombinovať močenú pohánku s ovocím. sama som to tak dlho robila, no nedávno som sa dočítala, že tuk obsiahnutý v orechoch a semiačkach zabraňuje vstrebávaniu cukrov (z ovocia) pri trávení. a to vytvára vhodné prostredie pre vznik kandidy.
jeden diagnostik mi povedal, že mám vnútornú pleseň, prejavuje sa to maličkými vyráštičkami na čele, a taktiež sčervenanou kožou okolo nehtov na rukách i nohách. tiež mám často problém s nadúvaním.... A tak som sa domnievala, že ide o nesprávne kombincie potravy. Mam 20 rokov, ináč som zdravá, športujem, a stravujem sa takmer výlučne rastlinnou stravou. Dakujem za prípadnú radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv led 13, 2011 9:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
ariadna píše:
rada by som sa spýtala, či je vhodné kombonvať ovocie s orechami/semiačkami/tahini. a tiež, či je OK kombinovať močenú pohánku s ovocím. sama som to tak dlho robila, no nedávno som sa dočítala, že tuk obsiahnutý v orechoch a semiačkach zabraňuje vstrebávaniu cukrov (z ovocia) pri trávení. a to vytvára vhodné prostredie pre vznik kandidy.
jeden diagnostik mi povedal, že mám vnútornú pleseň, prejavuje sa to maličkými vyráštičkami na čele, a taktiež sčervenanou kožou okolo nehtov na rukách i nohách. tiež mám často problém s nadúvaním.... A tak som sa domnievala, že ide o nesprávne kombincie potravy. Mam 20 rokov, ináč som zdravá, športujem, a stravujem sa takmer výlučne rastlinnou stravou. Dakujem za prípadnú radu.

Co jste vyčetla je sice pravda, ovšem není to pravda pro každého, jde o velice individuální snášenlivost a co někomu vyloženě vadí, jiný snáší celkem bez potíží. Vzhledem k popisovaným potížím ty kombinace pro vás asi vhodné nebudou, ale vždy je nutné si je pokusem ověřit a výsledky si zapsat, což vám umožní vyřadit ze stravy to špatné. Také je vhodné zařadit do stravy fungicidní potraviny, které hodně pomohou a zjistit si stav minerálních látek, protože bez určitých prvků se netvoří některé enzymy a pak je trávení některých potravin prakticky nemožné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jídelníček podle rozboru vlasů
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 10:10 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Tak jsem zkoušel tak trochu pozměnit jídelníček jak mi bylo doporučeno při rozboru vlasů,ale asi se mi to nějak nepovedlo protože jsem měl dnes trochuprůjem \":lol:\" Bylo mi doporučeno omezit sacharidy a bílkoviny a žít víceméně z tuku a tlustého masa tak jsem si to upravil po svém a i vzhledem k energetické náročnosti mé sportovní aktivity se to dalo vydržet a ani jsem neměl hlad ale štve mě ta sr..ka dnes \":roll:\"
Jedl jsem toto:5.00 voda s minerály od p.Jardy
5.30 šťáva z jablek a mrkve s běžnou dávkou vit. C
6.00 ořechové mléko s mrkvovou šťávou a rawkakaem 0,15L z 90g lískáču,půl pomela,1 jabko,namočené a smíchané s drtí lískáčů z odšťavňovače-1sušený fík,1 datle,lžice goji,lžice melasy
12.00 syrovátkový posportovní nápoj
13.30 trocha rýže se zeleninou,více sirné patlaniny(cca 3/4 denní dávky),1 okurka,trocha kysaného zelí,1 mrkev
17.30 kefír vysokotučný-připraven z 1L tučného mléka a 250ml smetany 30procent- vypil jsem toho radši jen pulitr.
20.00 šťáva z řepy,celeru,mrkve a zázvoru 0,5L
21.00 0,3L červené víno
před spaním deci vody se zinkem
Dohromady je to dejme tomu 150g tuku a jen třetinová dávka sacharidů kterou do sebe většinou během dne nasoukám z ovoce,pohanky,kukuřice,luštěnin a šťáv.Nevím jestli mi ten průjem udělal ten kefír(obvykle používám jen tučné mléko),nebo celková dávka tuku,nebo šťáva takhle večer(většinou jsem jí zapíjel jídlo,tentokrát byla bez jídla protože jsem neměl hlad),ještě možná ta voda se zinkem vypitá 20 minut po vypití vína,měl jsem pak v žaludku zvláštní trochu nepříjemný pocit.No každopádně teď zkusím 2 dny zase svou běžnou stravu a v pondělí to zkusím znovu,protože jsem se na této stravě skutečně asi cítil lépe,jaksi klidněji a stále s energií.Nevýhoda možná bude že asi okyseluje protože ph mi krátce ráno vyběhlo na 7,5 jako vždy po snídani a pak bylo celý den 6.Co si o tom myslíte?
Ještě jsem se chtěl zeptat na ten vysokotučný kefír tj.1l plnotuk mlíkoa 250ml smetana-nemůže to být nějak rizikové?
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jídelníček podle rozboru vlasů
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Tak jsem zkoušel tak trochu pozměnit jídelníček jak mi bylo doporučeno při rozboru vlasů,ale asi se mi to nějak nepovedlo protože jsem měl dnes trochuprůjem \":lol:\" Bylo mi doporučeno omezit sacharidy a bílkoviny a žít víceméně z tuku a tlustého masa tak jsem si to upravil po svém a i vzhledem k energetické náročnosti mé sportovní aktivity se to dalo vydržet a ani jsem neměl hlad ale štve mě ta sr..ka dnes \":roll:\"
Jedl jsem toto:5.00 voda s minerály od p.Jardy
5.30 šťáva z jablek a mrkve s běžnou dávkou vit. C
6.00 ořechové mléko s mrkvovou šťávou a rawkakaem 0,15L z 90g lískáču,půl pomela,1 jabko,namočené a smíchané s drtí lískáčů z odšťavňovače-1sušený fík,1 datle,lžice goji,lžice melasy
12.00 syrovátkový posportovní nápoj
13.30 trocha rýže se zeleninou,více sirné patlaniny(cca 3/4 denní dávky),1 okurka,trocha kysaného zelí,1 mrkev
17.30 kefír vysokotučný-připraven z 1L tučného mléka a 250ml smetany 30procent- vypil jsem toho radši jen pulitr.
20.00 šťáva z řepy,celeru,mrkve a zázvoru 0,5L
21.00 0,3L červené víno
před spaním deci vody se zinkem
Dohromady je to dejme tomu 150g tuku a jen třetinová dávka sacharidů kterou do sebe většinou během dne nasoukám z ovoce,pohanky,kukuřice,luštěnin a šťáv.Nevím jestli mi ten průjem udělal ten kefír(obvykle používám jen tučné mléko),nebo celková dávka tuku,nebo šťáva takhle večer(většinou jsem jí zapíjel jídlo,tentokrát byla bez jídla protože jsem neměl hlad),ještě možná ta voda se zinkem vypitá 20 minut po vypití vína,měl jsem pak v žaludku zvláštní trochu nepříjemný pocit.No každopádně teď zkusím 2 dny zase svou běžnou stravu a v pondělí to zkusím znovu,protože jsem se na této stravě skutečně asi cítil lépe,jaksi klidněji a stále s energií.Nevýhoda možná bude že asi okyseluje protože ph mi krátce ráno vyběhlo na 7,5 jako vždy po snídani a pak bylo celý den 6.Co si o tom myslíte?
Ještě jsem se chtěl zeptat na ten vysokotučný kefír tj.1l plnotuk mlíkoa 250ml smetana-nemůže to být nějak rizikové?
Děkuji!

Tuku je opravdu potřeba dávat tělu tak akorát, aby chodila normálně defekace a nebyl průjem. Těch 150 g se mě zdá opravdu dost, rozumná dávka je tak poloviční, ale pokud je velký výdej tak musí být i větší příjem, čili možná trochu menší dávku zvládnete a průjem nebude. Kyselost můžete dohonit popíjením šumáku z jedlé sody a vitamínu C, což je i slušně zdravé a pH se při správném poměru těch látek dá vyladit perfektně. Samozřejmě ho dovede vyladit i vysoce zásaditá zelenina, která vám v tom rozpisu docela chybí. Jinak na tom mléku se smetanou je rizikové pouze to špatné udržení stolice a třeba v hromadném dopravním prostředku jde o riziko velice vysoké.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 10:01 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Měl jsem na mysli složení tuků \":D\" Ještě se chci zeptat-zkouším teď jíst poslední jídlo v 18.00,no někdy jsem touto dobou v práci tak to budu řešit litrem kefíru,chci se zeptat jestli po 20té hodině můžu pít zeleninové nebo ovocné šťávy nebo jestli žaludek "zavírá krám" i pro ně a mám si je odpustit.Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 10:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Měl jsem na mysli složení tuků \":D\" Ještě se chci zeptat-zkouším teď jíst poslední jídlo v 18.00,no někdy jsem touto dobou v práci tak to budu řešit litrem kefíru,chci se zeptat jestli po 20té hodině můžu pít zeleninové nebo ovocné šťávy nebo jestli žaludek "zavírá krám" i pro ně a mám si je odpustit.Díky!

Dokonalou skladbu tuků asi nevymyslíte, tím bych se detailně nezabýval, ale chce to dodržet ji alespoň v hrubých rysech. Žaludek zavírá krám pro cokoliv, ale vzhledem k rychlosti jakou se čerstvé šťávy tráví a není pro ně prakticky nutná činnost žaludku, by zase nemusel vznikat žádný problém, čili to musíte vyzkoušet a hlavně bych preferoval zeleninové, které vám nebudou množit kandidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 9:11 pm 
Offline

Registrován: ned led 09, 2011 6:41 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, mám dotaz k jídelníčku. Na čem je nejlepší mlít sezamová a lněná semínka? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř led 19, 2011 9:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
verbin píše:
Dobrý den, mám dotaz k jídelníčku. Na čem je nejlepší mlít sezamová a lněná semínka? Děkuji.

Já osobně jsem po všech pokusech došel nakonec k mixování, nebo je na malé množství vhodný tříštivý kávomlýnek. Jinak je s mletím mastných semínek vždy docela problém a takto to funguje dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř led 26, 2011 12:30 pm 
Offline

Registrován: pát led 14, 2011 4:39 pm
Příspěvky: 11
Dobry den Jardo, na začatek Vas musim pochvalit za cenne rady a postřehy o ktere se s takovou trpelivosti dělite. Zajimal by me vaš nazor co jist pri mém nasazeni.V praci litam po schodech sem a tam. A když je volneji pracovne tak se přitahujem s kolegou na hrazde takže takova posilovna co nas bavi. Jinak celoročne a skoro i denně jezdim na kole (downhill což znamena kolo na zada a hura do kopce ktery jde težko vyjit i bez kola,no a pak prudce dolu) Dale snowboarding několikrat do mesice, kdyz chci trochu zvlnit dělam slackline a nebo skakaci boty powerrizer. Jde abych jedl zdrave a nezhubl ani gram? Jsem ten typ co sni kravu a vaha zustane stejna.Netrapim se tim protože jsem fit a ve forme ale nejake svaly bych nabrat chtěl.Se syrovou stravou teprve začinam ale hubnu na ni a to nepotrebuji.Cteni na rozdil od gramatiky zvladam a načetl jsem spousty knih a ted projiždim vaše stranky.Vše okolo syrove stravy se toci kolem hubnuti a všem to vyhovuje.Ja bych chtěl ukazat cestu jak byt ješte vykonnejši, nehubnout zustat aktivni a zdrav. Tluste strevo jsem čistil teprve 3 nalevy a chystam se na šanku.(Myslim ze jsem zahlenen a neprijmam ziviny). Neco z udaju 28let 183cm 65kg. Jim ted rano ovoce a štavy obed v praci vareny ryže,testoviny atd.Maso omezuji, večer se snažim zaradit zeleninu.Nekdy jim cely den Raw a nekdy jako prase domaci.Dale me zajima když rozmixuji orechy na prach a pak namočim probudi se enzimy nebo je musim namočit cele a pote rozmixovat.A vajicko se jí syrove jak, da se do nej česnek a necha se to stat jak dlouho a kdy jist pred jidlem či po? Dekuji za pripadnou odpověd a trpelivost se mnou.

_________________
Všechno jde, jen malé děti se musi nosit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř led 26, 2011 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Paulus píše:
Dobry den Jardo, na začatek Vas musim pochvalit za cenne rady a postřehy o ktere se s takovou trpelivosti dělite. Zajimal by me vaš nazor co jist pri mém nasazeni.V praci litam po schodech sem a tam. A když je volneji pracovne tak se přitahujem s kolegou na hrazde takže takova posilovna co nas bavi. Jinak celoročne a skoro i denně jezdim na kole (downhill což znamena kolo na zada a hura do kopce ktery jde težko vyjit i bez kola,no a pak prudce dolu) Dale snowboarding několikrat do mesice, kdyz chci trochu zvlnit dělam slackline a nebo skakaci boty powerrizer. Jde abych jedl zdrave a nezhubl ani gram? Jsem ten typ co sni kravu a vaha zustane stejna.Netrapim se tim protože jsem fit a ve forme ale nejake svaly bych nabrat chtěl.Se syrovou stravou teprve začinam ale hubnu na ni a to nepotrebuji.Cteni na rozdil od gramatiky zvladam a načetl jsem spousty knih a ted projiždim vaše stranky.Vše okolo syrove stravy se toci kolem hubnuti a všem to vyhovuje.Ja bych chtěl ukazat cestu jak byt ješte vykonnejši, nehubnout zustat aktivni a zdrav. Tluste strevo jsem čistil teprve 3 nalevy a chystam se na šanku.(Myslim ze jsem zahlenen a neprijmam ziviny). Neco z udaju 28let 183cm 65kg. Jim ted rano ovoce a štavy obed v praci vareny ryže,testoviny atd.Maso omezuji, večer se snažim zaradit zeleninu.Nekdy jim cely den Raw a nekdy jako prase domaci.Dale me zajima když rozmixuji orechy na prach a pak namočim probudi se enzimy nebo je musim namočit cele a pote rozmixovat.A vajicko se jí syrove jak, da se do nej česnek a necha se to stat jak dlouho a kdy jist pred jidlem či po? Dekuji za pripadnou odpověd a trpelivost se mnou.

Při tak rozmanitém a značném pohybu si můžete dovolit jíst kvanta energie, tedy plně vyhovuje sirná patlanice, která je opravdu hodnotná a navíc rovná omega 3 mastné kyseliny. Hubnutí je z počátku problém u všech lidí ve fázích přechodu, ale pak se stav stabilizuje a člověk si drží optimální váhu, ovšem to nemusí být ta, která se vám jako optimální jeví a tělo na to může mít dost jiný názor. Rozhodně nejsou na udržení dobré formy nutná kvanta bílkovin, ani sacharidů a celkem dost zahraničních kulturistů jede na syrové stravě. Zrno musíte vždy nejdříve namočit a pak je nějak drtit, obráceně to nemá význam a nic se probudit nemůže. U toho vajíčka stačí česnek vyčistit případné salmonely za cca 15 minut a kdy ho pak jíte, to je čistě věc chuti, na to není žádné konkrétní schéma a je jedno zda před, nebo po jídle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2011 8:59 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Dobrý deň, chcem sa opýtať či môže byť takáto večera. Som si urobil mrkvovo-zelerovú šťávu, neskôr som si dal zemiakovo-cviklovú. Po odšťavení som si dal tú vlákninu z mrkvi a zeleru do misky a pridal čínsku kapustu, kyslú kapustu, paradajku, mrkvu, 2 cibule, 3 strúčiky cesnaku, trocha kokosu, 1-2 lyžice olivového oleja extra virgin a vločky nori.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2011 11:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Dobrý deň, chcem sa opýtať či môže byť takáto večera. Som si urobil mrkvovo-zelerovú šťávu, neskôr som si dal zemiakovo-cviklovú. Po odšťavení som si dal tú vlákninu z mrkvi a zeleru do misky a pridal čínsku kapustu, kyslú kapustu, paradajku, mrkvu, 2 cibule, 3 strúčiky cesnaku, trocha kokosu, 1-2 lyžice olivového oleja extra virgin a vločky nori.

Použít se ta vláknina určitě dá, ale pouze v relativně malém množství, je totiž potřeba počítat s tím, že si odebranou tekutinu zase vezme a může tím vyvolávat zácpu. Jinak v tom nevidím problém a klidně to můžete takto používat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 8:47 am 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Super takže večeru už som si vymyslel a čo raňajky? Vyhovuje napr. toto? 3 dcl jablkovej šťávy, neskôr pokrájam pomaranč, pol grapefruita, 2 jablká. Dám nato rozmixované ľanové semienka, mak, orechy a polejem to dvoma lyžicami olivového oleja a poprášim škoricou a kokosom. Táto kombinácia mi nesmierne chutí a jedol by som to celý deň.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz