Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 8:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 10:59 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jarda píše:
Stěhovavé potíže bývají vázané na přítomnost kvasinek v těle, dělala jste si ten plivací test na kvasinky. Možná ta vana není tak špatný nápad, ale ne s urinou, ale dal bych MMS a uvidíte.To, že se potíže při prvních aplikacích zhorší je normální a děje se tak téměř vždy, čili musí se nějakou dobu vydržet, aby se výsledek dal objektivně posoudit.

No, ono už se mi to moc nestěhuje, už je to spíš fakt o tom, co používám.
Do skleničky jsem si plivla, žádnou hrůzu jsem tam neviděla. Ale už jsem zapoměla, jak to vypadalo, když jsem candidu objektivně měla. Tak si počkám, co mi naplive rodina, ať to porovnám (když jsem měla potíže s kandidou, ukazovalo se mámě to samé co mě, to si ještě pamatuju).

Ale divila bych se, když bych měla kandidu v kloubech, svalech a šlachách, ale ne třeba ve vagině, kde se jí daří výborně.

Zajímavé na tom je, že když ve dne jsem jen chvíli ve špatné poloze (ohnutá záda), rozbolí mě z toho páteř. Ale když jsem třeba usnula u televize a strávila několik hodin v uplně hrozné poloze, probudila jsem se zcela bez bolestí. A tak je to vždy - i když usínám s bolestmi, probouzím se bez nich. Trošku nevím, jak to interpretovat.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Objevila jsem v obchodě tvaroh se šlehačkou s tučností 20%, ale má jen 3,7 g tuku na 100g výrobku.
Teď jsem z toho zmatená, jestli ta minimální tučnost 10% se myslí procenta v sušině nebo v celém výrobku.

Tak na tyto obchodní finesy se blbě hledají odpovědi, to se musíte informovat u dodavatele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2010 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
No, ono už se mi to moc nestěhuje, už je to spíš fakt o tom, co používám.
Do skleničky jsem si plivla, žádnou hrůzu jsem tam neviděla. Ale už jsem zapoměla, jak to vypadalo, když jsem candidu objektivně měla. Tak si počkám, co mi naplive rodina, ať to porovnám (když jsem měla potíže s kandidou, ukazovalo se mámě to samé co mě, to si ještě pamatuju).

Ale divila bych se, když bych měla kandidu v kloubech, svalech a šlachách, ale ne třeba ve vagině, kde se jí daří výborně.

Zajímavé na tom je, že když ve dne jsem jen chvíli ve špatné poloze (ohnutá záda), rozbolí mě z toho páteř. Ale když jsem třeba usnula u televize a strávila několik hodin v uplně hrozné poloze, probudila jsem se zcela bez bolestí. A tak je to vždy - i když usínám s bolestmi, probouzím se bez nich. Trošku nevím, jak to interpretovat.

Na to co naplive rodina nečekejte, již několikrát jsem zde plivací kvasinkový test popsal, tak trochu pohledejte a uvidíte. Kvasinky jsou docela vyčůrané a umějí opravdu divy, nikdy se nedá přesně určit jak se zachovají. V jiném vlákně jsem vám psal, že bych si vsadil na nedostatek hořčíku, případně ty kvasinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 3:25 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím, Jardo,
mám ráda česnek v sirné patlanině, ale už po jednom stroužku mě pálí žáha. Co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím, Jardo,
mám ráda česnek v sirné patlanině, ale už po jednom stroužku mě pálí žáha. Co s tím?

Patrně nemáte dostatečnou tvorbu kyseliny chlorovodíkové, tak vyzkoušejte přimíchat ještě pálivou papriku, nebo k tomu jezte něco s betainem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: ned čer 06, 2010 8:53 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Nevím, ale měla bych brát léky na snížení tvorby žaludeční kyseliny. Samozřejmě to neberu a úpravou stravy se to dost zlepšilo, jen někdy se to stane, ale po česneku často, což mě docela mrzí, vzhledem k jeho vlastnostem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Nevím, ale měla bych brát léky na snížení tvorby žaludeční kyseliny. Samozřejmě to neberu a úpravou stravy se to dost zlepšilo, jen někdy se to stane, ale po česneku často, což mě docela mrzí, vzhledem k jeho vlastnostem.

To právě bývá tragický postup moderní léčby, že nedostatek kyseliny chlorovodíkové se běžně léčí pomocí prášků na snížení její tvorby. Není nic snazšího, než vyzkoušet opak a kyselinu dodávat. Buď vám bude blbě a mají pravdu, nebo dobře a konečně pochopíte, jak úspěšně se tady běžně léčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 9:25 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Jardo, nejdříve Vám chci poděkovat za neskutečnou trpělivost s jakou odpovídáte, díky!
Podle toho, že mi vždycky bylo těžko po bílkovinách to tak bude. Kdybych jí měla dost tak by to měla být hračka, že? A jak jí mám dodávat? Co bylinky podporující tvorbu žal. šťáv?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: pon čer 07, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Jardo, nejdříve Vám chci poděkovat za neskutečnou trpělivost s jakou odpovídáte, díky!
Podle toho, že mi vždycky bylo těžko po bílkovinách to tak bude. Kdybych jí měla dost tak by to měla být hračka, že? A jak jí mám dodávat? Co bylinky podporující tvorbu žal. šťáv?

Dají se koupit tablety betain HCl, ale ne u nás, budete muset shánět třeba v Německu, nebo se trochu kouknout po netu. Jsou ale dost drahé a je jich potřeba docela dost, také bych koupil ideálně 600 mg v tabletě. Druhá možnost je přímá aplikace ředěné HCl, což jsem zde již několikrát rozebíral, tak trochu pohledejte. Jinak vhodné jsou potraviny s betainem, nebo i potraviny stimulující tvorbu HCl, opět jsem již rozebíral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 6:33 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, už dlhšiu dobu som nekonzumoval sírnu patlaninu, lebo ku kvalitnému ľanovému oleju mám asi 450km, a semená ľanu obsahujú veľa lignantov, ktoré riedia krv.... Aj tak sa chcem ku sírnej patlanine vrátiť ( i keď to nebude "pravá sírna patlanina" ) - ale len kombinácia bryndze (či čerstvých surových vajíčok) s mletým ľanom (cca 30g mletého ľanu).
Otázky znejú : 1. aké potraviny by mohli zahusťovať lignantami z ľanu riedenú krv ? Lebo ako krvná skupina 0 mám sklon ku riedkej krvi.
2. Je nejaký rozdiel (výživový) medzi klasickým tmavými ľanovými semiačkami a zlatými ľanovými semiačkami ?
Ďakujem za odpovede.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 7:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, už dlhšiu dobu som nekonzumoval sírnu patlaninu, lebo ku kvalitnému ľanovému oleju mám asi 450km, a semená ľanu obsahujú veľa lignantov, ktoré riedia krv.... Aj tak sa chcem ku sírnej patlanine vrátiť ( i keď to nebude "pravá sírna patlanina" ) - ale len kombinácia bryndze (či čerstvých surových vajíčok) s mletým ľanom (cca 30g mletého ľanu).
Otázky znejú : 1. aké potraviny by mohli zahusťovať lignantami z ľanu riedenú krv ? Lebo ako krvná skupina 0 mám sklon ku riedkej krvi.
2. Je nejaký rozdiel (výživový) medzi klasickým tmavými ľanovými semiačkami a zlatými ľanovými semiačkami ?
Ďakujem za odpovede.

To není sirná patlanice v pravém slova smyslu, tam je celý léčebný účinek založený právě na tom oleji a pokud tam chybí, tak vlastně jde o naprosto jiný produkt. Denně se dá sníst bez rizika jedna až dvě polévkové lžíce lněných semínek, kolik je to na gramy opravdu netuším. Lněné semínko ředí každou krev, nevybírá si konkrétní krevní skupinu. Zahušťovače jsou potraviny s omega 6 mastnou kyselinou. Co se týká účinků, tak barva semínek nemá zásadní význam a jsou skoro stejné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 9:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Nowokayn: Je nejaký rozdiel (výživový) medzi klasickým tmavými ľanovými semiačkami a zlatými ľanovými semiačkami ?
V zásade nie je medzi nimi žiaden rozdiel čo sa týka výživových hodnôt. Líšia sa len rozdielnym obsahom slizotvorných látok, zlatý ich obsahuje viac.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 4:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
jelikož je tady absolutní nesmysl sehnat dobrý lněný olej, je řešení prostě lněná semínka vylisovat, přebytečný olej zamrazit pro příší použití? Co s tím zbytkem z vylisování? Jestli jsem to pochopila, tak první várku použít do SP a zbytek taky zamrazit pro příští použití. Je možné sirnou patlanici smíchat s vařenou pohankou?Poraďte někdo prosím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 7:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ajrin píše:
jelikož je tady absolutní nesmysl sehnat dobrý lněný olej, je řešení prostě lněná semínka vylisovat, přebytečný olej zamrazit pro příší použití? Co s tím zbytkem z vylisování? Jestli jsem to pochopila, tak první várku použít do SP a zbytek taky zamrazit pro příští použití. Je možné sirnou patlanici smíchat s vařenou pohankou?Poraďte někdo prosím.

Na to by jste musela mít velice kvalitní a výkonní lis, což asi doma mít nebudete, čili jeho výrobu v domácích podmínkách vidím jako málo reálnou. Pokud se vám to přesto nějak povede, tak postup píšete správně a pokrutiny raději vyhodit. Jejich konzumace, vzhledem k vysokému obsahu látek ředících krev, by mohla být i životu nebezpečná. Sirnou patlanici můžete míchat prakticky do všeho, co vám bude chutnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 8:10 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 18, 2010 1:45 am
Příspěvky: 38
Mám doma docela čerstvě green star a ten by to měl umět, ale ještě jsem to nezkoušela. Ty pokrutiny píšete vyhodit, ale lněné semínko je dobré před přidáním do sirné patlanice rozemlít, nejsou to vlastne ty pokrutiny?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz