Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 1:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 11:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
dagi píše:
Tak jak to píšete tak já bych asi vypila ráno 2 sklenice vody, pak šla běhat a pak po běhání snídala..já běhání ráno nestíhám, ale běhám večer tak asi 2 hodiny po jídle..

Tie 2 hodiny po jedle sú v poriadku, skôr by sa po jedle behať nemalo. Ak sa to poruší, prejaví sa to rôznymi spôsobmi nepohodlia napr. pichaním v boku alebo bolesťou hlavy prípadne zníženou koncentráciou. Tiež sme tomu nechceli veriť, ale presvedčili sme sa na vlastnej koži a na ihrisku to potom bolo mučenie. Z vlastnej skúsenosti bývalého dlhoročného výkonného športovca môžem povedať, že najlepšou formou prebehnutia sa, je tzv. indiánsky beh. Ten praktizujem aj teraz, každé ráno a večer so svojím hafkom. Prospieva nám obom \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 5:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Tak vyloženě špatně to není, ale ideál také ne, trávení by se mělo v přestávkách mezi jídly vypínat a to takto nenastane.

Takže i když jím různé doplňky jako třeba kašička z ostropestřce nebo křenová kašička a podobně, je lepší to do sebe hodit vždy s velkým jídlem a pak si dát pauzu?
Jardo, prosím vás, teď si nemůžu vzpomenout, kolik lžící tuků denně můžu sníst, 4? Počítá se do toho i třeba tuk z kefíru a oříšků?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 1:34 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Pán Zajíček treba mrkvu, ktorú kupujem v Kauflande zbaviť šupky alebo ju môžem kľudne ponechať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Nevím, no, co se běhání týče, tak u mě to začalo velice zajímavě. Nějak jsem vždycky chtěla běhat, ale nikdy to nešlo, uběhla jsem 100 metrů a byla jsem vyřízená. Kamarádka mi říkala, že musím běhat pomalu, pak že i netrénovaný člověk vydrží běžet 50 min. To jsem zkoušela, ale nikdy mi to nešlo. Paradoxně jsem začala s běháním poté, co jsem si na lyžích poranila obě kolena. Prostě jsem jednoho dne šla na procházku a úplně pomalinku jsem se rozběhla. Běžela jsem jenom tak, abych u toho necítila žádnou bolest, a to bylo asi tak šetrně a pomalu, že jsem opravdu běžela skoro hodinu a vůbec jsem s tím neměla žádný problém, prostě jsem běžela a běžela jako Forest Gump \":)\", což bych si dřív nedokázala ani představit. No a od té doby běhám. Co se týče kolen, tak problémy s koleny jsem "šetrným" běháním dokonce odstranila! Před pár lety, to mi bylo asi 26, jsem třeba občas mívala lehké bolesti kolena při rychlé chůzi, prostě jsem to koleno jenom cítila, občas se to objevilo. Šla jsem třeba s tímhle běhat a po uběhnutí 10 km to bylo pryč a teď už pár let o tom vůbec nevím, dokonce si myslím, že jsem to tím běháním odstranila. Ale fakt je ten, že pro mě to běhání bylo jako meditace, třeba najaře jsem se tím neskutečně psychicky nabíjela. Měla jsem docela psychicky náročnou práci a domů jsem chodila se spoustou "psychických nánosů". Tím běháním vždycky jako kdyby se mi vyčistila hlava a byla jsem pak jiný člověk.

Tak on pohyb je obecně zdravý a běhání pochopitelně také, nicméně já považuji chůzi za vhodnější pohyb, ale ne každému to musí vyhovovat. Pokud se týká psychiky, tak vlastně chodím ze stejného důvodu a dobrá je na to i sauna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Takže i když jím různé doplňky jako třeba kašička z ostropestřce nebo křenová kašička a podobně, je lepší to do sebe hodit vždy s velkým jídlem a pak si dát pauzu?
Jardo, prosím vás, teď si nemůžu vzpomenout, kolik lžící tuků denně můžu sníst, 4? Počítá se do toho i třeba tuk z kefíru a oříšků?

Ano, raději delší pauzy a ten tuk máte správně, měl by se počítat i ten z kefíru a ořechů, ale to bych tak úzkostlivě asi nehlídal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Pán Zajíček treba mrkvu, ktorú kupujem v Kauflande zbaviť šupky alebo ju môžem kľudne ponechať?

Plodiny pouze omýt, škrábání je nesmysl, tím vyhodíte nejvíce živin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mixovanie
PříspěvekNapsal: stř bře 30, 2011 2:55 pm 
Offline

Registrován: pát bře 04, 2011 1:02 pm
Příspěvky: 3
zdravim, chcem sa spýtať, či nie je lepšie jednotlivé jedlá (ovocné alebo zeleninové šaláty) rozmixovať, čím získame konzistenciu ideálne rozžutej potravy a potom len každý hlt chvílu ponechať v ústach aby sa premiešal so slinami. Ušetríme čas na žutie a asi aj ulahčime travenie-ak to bude kvalitne pomixovane. Vitariani tomu hovoria smoothies a niektorí sa stravujú len týmto spôsobom. Čo si o tom myslíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mixovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 7:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
mmato píše:
zdravim, chcem sa spýtať, či nie je lepšie jednotlivé jedlá (ovocné alebo zeleninové šaláty) rozmixovať, čím získame konzistenciu ideálne rozžutej potravy a potom len každý hlt chvílu ponechať v ústach aby sa premiešal so slinami. Ušetríme čas na žutie a asi aj ulahčime travenie-ak to bude kvalitne pomixovane. Vitariani tomu hovoria smoothies a niektorí sa stravujú len týmto spôsobom. Čo si o tom myslíte?

To sice zdánlivě vypadá jako dobrý nápad, ale bohužel funkční tento postup není, ono dost záleží právě na tom žvýkání. Trávení se tím naopak komplikuje, což není problém si vyzkoušet. Navíc z dlouhodobého pohledu se tím připravíte o zuby a to asi není cílem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon dub 11, 2011 9:01 pm 
Offline

Registrován: pon dub 11, 2011 8:27 pm
Příspěvky: 3
Začal jsem dodržovat váš jídelníček. Píšete, že k večeři je možné jíst více. Stačí se strava za ty 2-3 hodiny natrávit tak, aby v žaludku nekvasila (někde na fóru jste se zmiňoval, že žaludek po 8h večer zavírá krám a probíhají jen kvasné procesy). Předpokládám, že to kvašení je nežádoucí proces.
Také mě zajímá tato věta z části pro snídani: "Přimícháme 1 – 2 polévkové lžíce čerstvě mletého máku nebo sezamu, 1 polévkovou lžíci strouhaného kokosu, 1 ks paraořechu, 10 ks mandlí, nebo lískových oříšků, nebo půlek vlašských ořechů." Z tohoto všeho si mám vybrat jednu možnost?
Nakonec prosím o nějaký tip na kyselinotvornou potravinu. Na internetu jsem našel jahody, ale dá se použít i něco jiného, zdravotně prospěšného?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 12, 2011 12:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
gab píše:
Začal jsem dodržovat váš jídelníček. Píšete, že k večeři je možné jíst více. Stačí se strava za ty 2-3 hodiny natrávit tak, aby v žaludku nekvasila (někde na fóru jste se zmiňoval, že žaludek po 8h večer zavírá krám a probíhají jen kvasné procesy). Předpokládám, že to kvašení je nežádoucí proces.
Také mě zajímá tato věta z části pro snídani: "Přimícháme 1 – 2 polévkové lžíce čerstvě mletého máku nebo sezamu, 1 polévkovou lžíci strouhaného kokosu, 1 ks paraořechu, 10 ks mandlí, nebo lískových oříšků, nebo půlek vlašských ořechů." Z tohoto všeho si mám vybrat jednu možnost?
Nakonec prosím o nějaký tip na kyselinotvornou potravinu. Na internetu jsem našel jahody, ale dá se použít i něco jiného, zdravotně prospěšného?

To by zdravý člověk měl strávit, ale nemocný potřebuje tak 4 hodiny. Kvašení pochopitelně zásadně vadí a člověk by se mu měl cíleně vyhýbat. Můžete dát i více druhů, ale vždy máte pak vyšší šanci na kvašení. Silně kyselinotvorné jsou třeba brusinky, které navíc velice dobře čistí močové cesty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 10:42 am 
Offline

Registrován: pon dub 11, 2011 8:27 pm
Příspěvky: 3
Od té doby, co jsem přestal jíst tepelně upravovanou stravu a pouze dodržuji tento jídelníček mám neustále chladné ruce a nohy a celkově je mi větší zima než obvykle. Když sním běžnou stravu tak se mi pocit tepla na určitou dobu (dokud nezačnu opět hladovět) vrátí a ruce a nohy jsou normálně teplé. Nevíte, v čem je problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 8:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
gab píše:
Od té doby, co jsem přestal jíst tepelně upravovanou stravu a pouze dodržuji tento jídelníček mám neustále chladné ruce a nohy a celkově je mi větší zima než obvykle. Když sním běžnou stravu tak se mi pocit tepla na určitou dobu (dokud nezačnu opět hladovět) vrátí a ruce a nohy jsou normálně teplé. Nevíte, v čem je problém?

Podívejte se na tabulky jin a jang potravin, patrně jíte pouze jin potraviny a to pak má za následek zimomřivost. Není nejmenší problém přidat jangové potraviny a pocit tepla se vrátí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 9:39 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zdravím všechny,

podělte se prosím o to, co ráno snídáte (kromě párků s rohlíkem:)). Hledám nějakou inspiraci - ovoce jsem omezil prozatím kvůli protikvasinkovéí dietě a sirnou patlaninu, která tvořila drtivou část mých snídani jsem omezil kvůli převápění.

Nyní jím hodně jáhlovou a pohankovou kaši - na slanou třeba s kurkumou, garam masala kořením, olivami apod. Na sladko se sušeným ovocem, skořicí, kokosem - dochucené stévií nebo nepřislazovanou marmeládou s ovocem (fa. Dalfour) atd. U toho ovoce si ale nejsem jistý do jaké míry je tato kombinace vhodná a zdali sušené ovoce není více problematické než klasické,

Jaká je vaše zkušenost při kombinování ovoce a kaší? Co snídáte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Zdravím všechny,

podělte se prosím o to, co ráno snídáte (kromě párků s rohlíkem:)). Hledám nějakou inspiraci - ovoce jsem omezil prozatím kvůli protikvasinkovéí dietě a sirnou patlaninu, která tvořila drtivou část mých snídani jsem omezil kvůli převápění.

Nyní jím hodně jáhlovou a pohankovou kaši - na slanou třeba s kurkumou, garam masala kořením, olivami apod. Na sladko se sušeným ovocem, skořicí, kokosem - dochucené stévií nebo nepřislazovanou marmeládou s ovocem (fa. Dalfour) atd. U toho ovoce si ale nejsem jistý do jaké míry je tato kombinace vhodná a zdali sušené ovoce není více problematické než klasické,

Jaká je vaše zkušenost při kombinování ovoce a kaší? Co snídáte vy?

Ovoce s obilovinou bude asi docela problém, to většinou dost kvasí, čili dát si tu kaši pouze s tukem a kořením, nebo zase jenom ovoce a to by mělo dělat menší potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte dub 19, 2011 10:32 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Ovoce s obilovinou bude asi docela problém, to většinou dost kvasí, čili dát si tu kaši pouze s tukem a kořením, nebo zase jenom ovoce a to by mělo dělat menší potíže.

Děkuji za odpověď. Je zajímavé že jáhlová kaše se sušeným ovocem se objevuje v řadě receptů na zdravou výživu. Předpokládám že vařené ovoce v podobě marmelády bez přidaného cukru jako občasné dochucení by neměl být problém ...

Tedy například jáhlová kaše, trocha marmelády, mandle, skořice, kokosový olej ...?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz