Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 4:16 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 10:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv pro 16, 2010 12:01 am
Příspěvky: 9
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Mám jich v Brně v lednici spoustu, teď jsem je ale asi 3 týdny nepoužíval, tak je budu muset zkusit znovu rozjet. V Brně můžu půlku toho co mám klidně předat, pokud se tam teda v dohledné době ukážu \":)\" Kdyžtak mail na mě je martin@brozkeff.net a telefon 737740166.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 1:06 pm 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Dobrý den všem

chtěla bych se zeptat jestli máte nějaký postup jak zbavujete ovoce a zeleninu pesticidů??Do Tibi kefírku podle návodu patří půlka citronu vč. kůry tak abych zbytečně nezabíjela tibi krystalky tím chem. svinstvem..
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 9:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Dobrý den všem

chtěla bych se zeptat jestli máte nějaký postup jak zbavujete ovoce a zeleninu pesticidů??Do Tibi kefírku podle návodu patří půlka citronu vč. kůry tak abych zbytečně nezabíjela tibi krystalky tím chem. svinstvem..
Díky

To je docela problém, sice existuje celkem dost postupů namáčení v různých tekutinách a jsou uvedeny na netu, ovšem já se domnívám, že to svinstvo neodstraní úspěšně asi žádný, čili já tu kůru zásadně nepoužívám k jiným účelům, než aromaterapie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 7:13 am 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
Nevím jestli se už někdo zmiňoval,tak prosím pro případný odkaz... ,ale jaký mate názor na Tibeckou houbu,která produkuje kefír z mléka.

Přestal jsem jíst i pít veškeré mléčné výrobky,ač jsem několikrát zjistil (po přechodu na veget.stravu bez masa s minimem vaření),že mi způsobuje praskání v kloubech.

Mám dát tedy přednost Kombuše či Tibi??? Děkuju za odpověď. Robert


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2011 7:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
[quote="rzsoulad":9hsywy6p]Nevím jestli se už někdo zmiňoval,tak prosím pro případný odkaz... ,ale jaký mate názor na Tibeckou houbu,která produkuje kefír z mléka.

Přestal jsem jíst i pít veškeré mléčné výrobky,ač jsem několikrát zjistil (po přechodu na veget.stravu bez masa s minimem vaření),že mi způsobuje praskání v kloubech.

Mám dát tedy přednost Kombuše či Tibi??? Děkuju za odpověď. Robert[/quote:9hsywy6p]
O tom je celé toto vlákno

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: pon zář 05, 2011 5:13 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Množí se vám tibi krystaly a pokud ano jakým tempem? Já mám od Vás dodávku Jardo už cca 4 měsíce a za tu dobu objem zůstal stejný nebo se zmenšil.

Dávám lžíci cukru a pár hrozinek sultánek na půl litru a nechám pracovat dva dny. Hrozinky měním po týdnu. Vodu dávám odstátou.

Dělám něco špatně? Má houba něčeho málo?

PS: Sice neroste, ale kefír produkuje, takže v tom ohledu funguje


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: úte zář 06, 2011 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Množí se vám tibi krystaly a pokud ano jakým tempem? Já mám od Vás dodávku Jardo už cca 4 měsíce a za tu dobu objem zůstal stejný nebo se zmenšil.

Dávám lžíci cukru a pár hrozinek sultánek na půl litru a nechám pracovat dva dny. Hrozinky měním po týdnu. Vodu dávám odstátou.

Dělám něco špatně? Má houba něčeho málo?

PS: Sice neroste, ale kefír produkuje, takže v tom ohledu funguje

Tak ono to normálně moc neroste, proto já také běžně nikomu nic nenechávám, ale slušně roste po datlích, tak to vyzkoušejte, ovšem zase v tom budou plavat nějaké zbytky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 11:46 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 9:02 am
Příspěvky: 27
Získala jsem krystaly, ale nejsem si jistá, jestli mi fungují dobře. Na hladině se tvoří pěna a směs krystalů je tvořená nějakými drobky a sem tam trochu větší krystal. Po nápoji se mi docela slušně motá hlava (jsem abstinent, tak možná proto)
Napište mi prosím někdo, jestli se vám při výrobě nápoje také tvoří na povrchu pěna a jestli se krystaly snadno rozpadají na drobné "smetí". Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: úte lis 01, 2011 11:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
q:o) píše:
Získala jsem krystaly, ale nejsem si jistá, jestli mi fungují dobře. Na hladině se tvoří pěna a směs krystalů je tvořená nějakými drobky a sem tam trochu větší krystal. Po nápoji se mi docela slušně motá hlava (jsem abstinent, tak možná proto)
Napište mi prosím někdo, jestli se vám při výrobě nápoje také tvoří na povrchu pěna a jestli se krystaly snadno rozpadají na drobné "smetí". Díky

Tak pěna se běžně v nějakém větším množství netvoří i když drobně perlivé to je a krystalky nejsou nijak velké, ale celkem drží pohromadě, teprve mechanickým působením se drobí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:18 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 10:15 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
obnovuji už trochu starší téma \":-)\"
Chtěla bych se zeptat zda by tibi mohlo fungovat i s jiným sladidlem - konkrétně se stévií?
je mi jasné že cukr se do tibi dává proto, že si z toho tibi NĚCO vezme, ale nevím co konkrétně je v cukru tak důležité, a jestli by proto mohl být stévií nahrazen nebo je nezastupitelný.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
amy80 píše:
Dobrý den,
obnovuji už trochu starší téma \":-)\"
Chtěla bych se zeptat zda by tibi mohlo fungovat i s jiným sladidlem - konkrétně se stévií?
je mi jasné že cukr se do tibi dává proto, že si z toho tibi NĚCO vezme, ale nevím co konkrétně je v cukru tak důležité, a jestli by proto mohl být stévií nahrazen nebo je nezastupitelný.
Děkuji.

Obávám se, že to by nejen nefungovalo, ale přímo by to ty krystalky zlikvidovalo, protože stévie kvasinky určitě nenakrmí a naopak kvasinky a plísně dost slušně likviduje. Pokud to tedy budete zkoušet, tak raději na malém vzorku, ale sám jsem to nikdy nezkoušel, čili tuto informaci neberte jako definitivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 8:59 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
[quote="Jarda":1mfyax32]O tom je celé toto vlákno

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
A já myslel, že vodní kefír bude právě na kvasinky dobrý, když obsahuje takové množství laktobacilů.

To je otázka, pokud bude dobře prokvašený, tak možná ano, ale jinak tam zbývá hodně sacharidů a to nemusí dělat dobrotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: stř kvě 02, 2012 9:12 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Mám otázku - občas se mi stává, že se na povrchu roztoku vytvoří takový bílý povlak, který skoro připomíná plíseň. Většinou se tak děje pokud vodu nepřevařím a také pokud přidávám kousek citrusového ovoce. Máme hodně tvrdou vodu, tak si myslím, jestli to s tím nemá souvislost \":?:\" ....Jestli to nejsou vysrážené minerály?
Pokud použiji převařenou, nestává se to. Chuťově jsem rozdíl nezjistila, ale vzhled je natolik odpudivý, že jsem tekutinu už párkrát vylila \":oops:\" .... Tuším, že to asi bude vodní kámen, ale přece jen bych ráda slyšela jiný názor.
Stává se vám to někomu také?
Děkuji za odpoveď \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibi krystalky-vodní kefír
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 12:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Včera jsem koukala, že se mi ten povlak udělal i u převařené vody, tak teď opravdu nevím jestli je vše jak má být \":shock:\" ...? Tibi i přesto dál používat nebo je to jejich konečná \":oops:\" ? Může to mít souvislost s novými rozinkami (i když dobře umytými)? Dříve se mi to nedělo i když jedu stále stejný postup - no zkrátka nevím \":(\"....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz