Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 3:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 3:04 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Jarda píše:
B1 100 mg, B5 1000 mg, B12 500-1500 mcg, B3 250 mg normálně stačí, ale dá se brát v daleko větším množství, přičemž někdo zde své zkušenosti s braním megadávek popisoval. Jinak je opravdu důležité brát ten B6 až 100 mg denně a další béčka si nakoukejte, ale je jich hodně a určitě se vyplatí brát skoro všechny, třeba i ty méně známé, jako cholin, inositol, PABA a další.

Dekuji,
B6 jsem chtel vzit take, ale bohuzel neni skladem,tak pockam ,az bude a pak doobjednam jeste vsechny dalsi Bcka co na swanson.cz maji v sortimentu, jeste mam dotaz, kdyz ted jedu hrebickovou(resp. trojcatkovou kuru a stim monodietu na melounech - nevadi kdyz do toho budu ty Bcka brat nebo je lepsi pockat az po kure?
a jeste dotaz - zaregistroval jsem spravne, ze vsechna becka normalne polknout a jen B12 nechat rozpustit pod jazykem?akroat by me jeste zajimalo jestli je nejlepe brat pred nebo po jidle rano/vecer a jestli se nejake Bcka mezi sebou tlucou? popr. jestli staci brat zvlast vsechny vitaminy rozpustne ve vode a zvlast vsechny vitamini rozpustne v tucich ?
a jeste posledni dotaz - je jeste nejaky jiny obchod krome swansonu kde prodavaji takto samostatne vitaminy popr.kde maji jeste sirsi sortiment(pokud vynecham swanson.com)

Dekuji

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř čer 15, 2011 9:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
6ma píše:
a jeste dotaz - zaregistroval jsem spravne, ze vsechna becka normalne polknout a jen B12 nechat rozpustit pod jazykem?akroat by me jeste zajimalo jestli je nejlepe brat pred nebo po jidle rano/vecer a jestli se nejake Bcka mezi sebou tlucou? popr. jestli staci brat zvlast vsechny vitaminy rozpustne ve vode a zvlast vsechny vitamini rozpustne v tucich ?
a jeste posledni dotaz - je jeste nejaky jiny obchod krome swansonu kde prodavaji takto samostatne vitaminy popr.kde maji jeste sirsi sortiment(pokud vynecham swanson.com)
Dekuji

Podstatné pri braní béčok, aby sa dobre vstrebali, je dostatok fosforu v tele.
Okrem Swansonu sa dajú kvalitné doplnky nakúpiť napr. tu:
http://www.thevitaminservice.com/catego ... berts.aspx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
Kdybych nad sebou nepřemýšlela a nechtěla se sebou něco dělat, nepročítala bych tyto stránky.

Problém je že jako laik skutečně nevím co...proto bych ráda kdyby mi někdo,kdo má zkušenosti poradil.

Chtěla jsem začít s čištěním střev metdou...Sankhapraksalany(2x zopakovat po týdnu) a později čištěním jater..nicméně skutečně mi nepříjde dobré vyčistit a vrátit se k původnímu životnímu stylu jako třeba nyní (k obědu 10dkg hermelínového salátu a rohlík...) ale potřebuju někoho kdo by mi poradil...po zkušenostech s výše uvedeným se ale už bojím \":(\"
Dále se chci zeptat ....mám zánět moč. měchýře.. dostala jsem antibiotika...proto se chci zeptat, zda není se Sankhapraksalanou počkat až po dobrání ATB...Díky za všechny rady

Tak pokud chcete tělo vyčistit, je zde toho napsáno myslím až dost, čili je z čeho čerpat. Nicméně špatně chápete tu rychlost čištění, rozhodně na dva pokusy nedostanete ze sebe bordel nastřádaný za řadu let, to bude chtít delší čas a vysokou disciplínu. Úprava stravy je u zánětů nutná a také se podívejte na štítnou žlázu a nadledvinky, vše je zde popsáno. Jinak na zánět v močových cestách je džus z brusinek a lichořeřišnice, ale to jsem tu tak mnohokrát psal, stačí číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:32 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Jarda píše:
Tak pokud chcete tělo vyčistit, je zde toho napsáno myslím až dost, čili je z čeho čerpat. Nicméně špatně chápete tu rychlost čištění, rozhodně na dva pokusy nedostanete ze sebe bordel nastřádaný za řadu let, to bude chtít delší čas a vysokou disciplínu. Úprava stravy je u zánětů nutná a také se podívejte na štítnou žlázu a nadledvinky, vše je zde popsáno. Jinak na zánět v močových cestách je džus z brusinek a lichořeřišnice, ale to jsem tu tak mnohokrát psal, stačí číst.

četla jsem vše nicméně mám zájet dost rozjetý takže nastoupila léčba antibiotiky.. Samozřejmě jelikož už mám zánět asi po 8. brusinkové jusy piji a jiné doplňky...bohužel se zánět neustále vrací...
A ještě postrádám odpověď na svou otázku, zda mám s očistou čekat až po dobrání chemie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Dekuji,
B6 jsem chtel vzit take, ale bohuzel neni skladem,tak pockam ,az bude a pak doobjednam jeste vsechny dalsi Bcka co na swanson.cz maji v sortimentu, jeste mam dotaz, kdyz ted jedu hrebickovou(resp. trojcatkovou kuru a stim monodietu na melounech - nevadi kdyz do toho budu ty Bcka brat nebo je lepsi pockat az po kure?
a jeste dotaz - zaregistroval jsem spravne, ze vsechna becka normalne polknout a jen B12 nechat rozpustit pod jazykem?akroat by me jeste zajimalo jestli je nejlepe brat pred nebo po jidle rano/vecer a jestli se nejake Bcka mezi sebou tlucou? popr. jestli staci brat zvlast vsechny vitaminy rozpustne ve vode a zvlast vsechny vitamini rozpustne v tucich ?
a jeste posledni dotaz - je jeste nejaky jiny obchod krome swansonu kde prodavaji takto samostatne vitaminy popr.kde maji jeste sirsi sortiment(pokud vynecham swanson.com)

Dekuji

Ty béčka tam ničemu nevadí, normálně se polykají po jídle a zapijí trochou vody, také u toho B12 jak kdy, některé formy se na cucání nehodí a ty se také polykají. Béčka se nijak netlučou a většina vitamínů také ne, čili je možné je užívat většinou najednou. V místních podmínkách je to jediný internetový obchod s podobným zbožím, ale venku jsou jich minimálně desítky. Co je dobrá zpráva, nejdražší je to zboží u nás, všude jinde je levnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
aerokh píše:
četla jsem vše nicméně mám zájet dost rozjetý takže nastoupila léčba antibiotiky.. Samozřejmě jelikož už mám zánět asi po 8. brusinkové jusy piji a jiné doplňky...bohužel se zánět neustále vrací...
A ještě postrádám odpověď na svou otázku, zda mám s očistou čekat až po dobrání chemie?

Nedovedu odhadnout reakci těla vyčerpaného antibiotiky na očisty, ale nemělo by to nijak vadit, nicméně tím vlastně vymyjete a přerušíte antibiotika a v této otázce již odborník rozhodně nejsem a poradit vám nedovedu, prostě očistám to nevadí, ale antibiotikům asi ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 16, 2011 9:46 am 
Offline

Registrován: úte čer 14, 2011 1:09 pm
Příspěvky: 35
Jarda píše:
Nedovedu odhadnout reakci těla vyčerpaného antibiotiky na očisty, ale nemělo by to nijak vadit, nicméně tím vlastně vymyjete a přerušíte antibiotika a v této otázce již odborník rozhodně nejsem a poradit vám nedovedu, prostě očistám to nevadí, ale antibiotikům asi ano.

Díky moc...taktěch 14 dnů to ještě vydržím než doberu atb. \":(\" už jsem se na to i těšila \":(\" ale ještě jednou díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 11:56 am 
Offline

Registrován: pon led 10, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 9
Dobry den,
chtela bych se jeste zeptat, co zaradit do stravy, abych se vyhnula tendenci k prujmovite stolici. Castecne me uklidnil shlednuty rozhovor se Standou Kuncem, ktery rikal, ze neni v poradku stolice 1x denne a naopak vickrat denne je v poradku. Take od doby, co beru chlorellu, tak 10 tablet 3x denne pred jidlem uz po sobe vubec nemusim cistit misu. Nekdy, zvlast po nejakem ovocnem jidle, to ze me ale tak vyjede, ze mi to prave spis pripomina prujem. Nevim, jestli je to tak v poradku, nebo by bylo potreba stolici nejak "zahustit" \":)\" V zime jsem jedla spoustu kysaneho zeli a tyto problemy nebyly, ale to kysane zeli bylo k dostani jen v zime. Sajrajty v plastovych saccich, ktere dostanu v obchode ted, spis skodi nez pomahaji. Super taky funguje "lepkova" snidane, tedy klasickych par rohliku s maslem, ale tuhle stravu jsem chtela prave opustit \":)\"
Dekuju za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 2:58 pm 
Offline

Registrován: stř dub 06, 2011 8:30 am
Příspěvky: 31
Zkuste větší množství pomixovaných zelených listů se sladkým ovocem (banán, jablko) - green smoothies. Stolice se po tom upraví do ideálu podle vlastní zkušenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon čer 20, 2011 9:14 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Daasa píše:
Dobry den,
chtela bych se jeste zeptat, co zaradit do stravy, abych se vyhnula tendenci k prujmovite stolici. Castecne me uklidnil shlednuty rozhovor se Standou Kuncem, ktery rikal, ze neni v poradku stolice 1x denne a naopak vickrat denne je v poradku. Take od doby, co beru chlorellu, tak 10 tablet 3x denne pred jidlem uz po sobe vubec nemusim cistit misu. Nekdy, zvlast po nejakem ovocnem jidle, to ze me ale tak vyjede, ze mi to prave spis pripomina prujem. Nevim, jestli je to tak v poradku, nebo by bylo potreba stolici nejak "zahustit" \":)\" V zime jsem jedla spoustu kysaneho zeli a tyto problemy nebyly, ale to kysane zeli bylo k dostani jen v zime. Sajrajty v plastovych saccich, ktere dostanu v obchode ted, spis skodi nez pomahaji. Super taky funguje "lepkova" snidane, tedy klasickych par rohliku s maslem, ale tuhle stravu jsem chtela prave opustit \":)\"
Dekuju za odpoved

Rychlou řešení Vám pravděpodobně přinese lepicol, případně psylium. Pokud nemáte problém s kvasinkami, zařaďte občas rýži


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 21, 2011 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Daasa píše:
Dobry den,
chtela bych se jeste zeptat, co zaradit do stravy, abych se vyhnula tendenci k prujmovite stolici. Castecne me uklidnil shlednuty rozhovor se Standou Kuncem, ktery rikal, ze neni v poradku stolice 1x denne a naopak vickrat denne je v poradku. Take od doby, co beru chlorellu, tak 10 tablet 3x denne pred jidlem uz po sobe vubec nemusim cistit misu. Nekdy, zvlast po nejakem ovocnem jidle, to ze me ale tak vyjede, ze mi to prave spis pripomina prujem. Nevim, jestli je to tak v poradku, nebo by bylo potreba stolici nejak "zahustit" \":)\" V zime jsem jedla spoustu kysaneho zeli a tyto problemy nebyly, ale to kysane zeli bylo k dostani jen v zime. Sajrajty v plastovych saccich, ktere dostanu v obchode ted, spis skodi nez pomahaji. Super taky funguje "lepkova" snidane, tedy klasickych par rohliku s maslem, ale tuhle stravu jsem chtela prave opustit \":)\"
Dekuju za odpoved

Správně píšete, že to je o laktobacilech, tak proč, když to víte, tento postup nepoužíváte, prostě je dodejte tím zelím, nebo jinak. Metod je mnoho od kvašených potravin, přes kefír až po pilule.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jídelníček
PříspěvekNapsal: stř črc 20, 2011 10:11 pm 
Offline

Registrován: stř črc 13, 2011 8:34 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den, před asi 14 dny jsem byl osvícen a narazil jsem na Vaše stránky. Snažím se nyní jíst stravu dle Vašeho jídelníčku. Dělám si ovocné i zeleninové šťávy, saláty dle doporučení. Mám ale abstinenční příznaky, chutě na některé potraviny, které bych neměl. Je možno jíst alespon jednou denně vajíčko, či nějaké maso, salám, ryby či pečivo? Dají se tyto potraviny nějak nahradit? Třeba nějaké zdravé pečivo? Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídelníček
PříspěvekNapsal: čtv črc 21, 2011 8:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
roony1 píše:
Dobrý den, před asi 14 dny jsem byl osvícen a narazil jsem na Vaše stránky. Snažím se nyní jíst stravu dle Vašeho jídelníčku. Dělám si ovocné i zeleninové šťávy, saláty dle doporučení. Mám ale abstinenční příznaky, chutě na některé potraviny, které bych neměl. Je možno jíst alespon jednou denně vajíčko, či nějaké maso, salám, ryby či pečivo? Dají se tyto potraviny nějak nahradit? Třeba nějaké zdravé pečivo? Děkuji za radu.

To je normální, tělo není zvyklé si uvolňovat živiny z normální stravy a čeká na své volné cukry, na které čekají i kvasinky, čili změna skutečně tak 3-14 dní bolí a pak je pokoj už napořád, zůstávají pouze chutě a ty normální člověk v zájmu svého zdraví překoná. Pokud tlakům vyhovíte, přechod bude jenom delší, jinak se nic nezmění, čili doporučuji léčbu šokem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídelníček
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 1:52 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno
Dobrý den, chci se zeptat, co jsem udělala špatně: od února (března?) jsem se začala stravovat z cca 80 % vita, sem tam kuřecí maso/tofu/mléčný výrobek, ale opravdu minimum. Jediné vařené jídlo byly jáhly a pohanka. Stritkně jsem vyřadila pečivo, cukr, sladkosti, mléko, kafe atd. Začátkem června mě rozbolelo břicho, tak jsem nasadila MMS1 (jeden den jsem měla cca 5 x po sobě 2 kapky, druhý den to samé), ale stav se zhoršoval a byla jsem odvezena do nemocnice s akutním zánětem slepého střeva, dočkala jsem se 2 operací. Kyselost těla jsem měla v pořádku, pH kolem 6,5 - 7. Zácpy jsem nemívala. Myslela jsem, že mě tedy nic podobného potkat nemůže - přece jenom sirná patlanina a všechny ty živé enzymy v syrové stravě jsou pro tělo přínosem, tak proč se to stalo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jídelníček
PříspěvekNapsal: stř črc 27, 2011 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
webik píše:
Dobrý den, chci se zeptat, co jsem udělala špatně: od února (března?) jsem se začala stravovat z cca 80 % vita, sem tam kuřecí maso/tofu/mléčný výrobek, ale opravdu minimum. Jediné vařené jídlo byly jáhly a pohanka. Stritkně jsem vyřadila pečivo, cukr, sladkosti, mléko, kafe atd. Začátkem června mě rozbolelo břicho, tak jsem nasadila MMS1 (jeden den jsem měla cca 5 x po sobě 2 kapky, druhý den to samé), ale stav se zhoršoval a byla jsem odvezena do nemocnice s akutním zánětem slepého střeva, dočkala jsem se 2 operací. Kyselost těla jsem měla v pořádku, pH kolem 6,5 - 7. Zácpy jsem nemívala. Myslela jsem, že mě tedy nic podobného potkat nemůže - přece jenom sirná patlanina a všechny ty živé enzymy v syrové stravě jsou pro tělo přínosem, tak proč se to stalo?

Co jste udělala špatně na to jednoznačně odpovědět nedovedu, zdrojem tohoto problému je zpravidla kyselost stolice a kvasinky, které mohou žít i z toho, co popisujete. Nicméně i akutní slepák se dá naprosto bez problémů rozehnat sérií klystýrů a je tedy škoda, že jste to nechala rozšťourat. Prakticky vždy jde o rozbujelé kvasinky, čili většinou zabere i třeba podávání peroxidu vodíku, nebo jiného silného okysličovadla. Vhodné je sledovat si i pH stolice, to by mělo být u zdravého člověka 7-8 pH.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz