Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 20, 2024 12:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 12:47 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
inzenyr píše:
Koncovku vyrobenou mam, ale stejne je problem se zadiranim sneku, koupil jsem si na vymenu podlozek axialni valeckove lozisko.
Chtelo by ho tam ale dat hned pokud je PITEBA nova a nezadrena.
Koncovku asi na kolene nevyrobite, to by jste musel byt hodne sikovny, chce to minimalne stojanovou vrtacku se sverakem a soustruh.
Fotky zatim nemam, abych Vam je sem dal. Vzhledem k tomu, ze jsem se pokusil navrhnout cely rucni lis jako nahradu PITEBY, tak jsem si ani fotodokumentaci PITEBY neporizoval.
Zkusim to casem nafotit.

Inzenyr

Náhrada Piteby? Tak to jsem váš první zákazník)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 2:41 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
derkel píše:
Náhrada Piteby? Tak to jsem váš první zákazník)

Toho si vazim.
Vyrobit nahradu PITEBY neni az tak tezky ukol, problem je vyrobit ji tak, aby byla jeste k dostani za rozumnou cenu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 8:32 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
A ako sa to bude menovať?

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 10:12 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
A ako sa to bude menovať?

Jak se to bude jmenovat mne v soucasne dobe trapi uplne nejmin.
Daleko vetsi problem je, jakou castku budou lidi v soucasne dobe ochotni za takovy lis zaplatit.
PITEBA stoji 2.950,- Kc s DPH, za tu cenu se to z nerezu vyrobit neda. \":-(\"
Dalsi problem je, jestli se to za rozumnou castku da vubec vyrobit.
Muj pozadavek je, ze to musi byt kompletne v nerezu, jednoduse rozebiratelne a dobre vymyvatelne.
Nemel by nastat problem se zadiranim, na tom hori PITEBA v zemich smerem na vychod.


Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej - www.POLINAL.org
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 11:49 pm 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 6:49 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
[quote="Sybilla":8i1mc472][quote="Xion":8i1mc472]Na flasi je napisane, ze tento olej sa doporucuje brat 3x denne pri traviacich tazkostiach. Ja by som sa rad opytal, ako je to s uzivanim rano. Kedze rano konzumujem ovocie alebo ovocnu stavu nalacno, da sa to skombinovat s tou ovocnou stavou (lyzica oleja), alebo je lepsie uzit ju pol hodinu po stave, alebo lepsie pred pitim stavy?
[/quote:8i1mc472]
Súhlasím s názorom že nesprávne plnený a uskladnený olej podlieha skaze ešte pred otvorením fľaše a v takom prípade môže uškodiť.
Autorkou metódy použitia ľanového semena a oleja s tvarohom je nemecká biochemička Dr. Johanna Budwig. Článok o jej práci nájdete na stránke WM magazínu Zázračný len.

_________________
André Van Lysebeth: "Osud lidstva by se změnil, kdyby 60-ti, 70-ti a 80-ti letí muži zůstali v plné formě".


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
8i1mc472


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2012 3:48 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
PITEBA stoji 2.950,- Kc s DPH

Mne by to nijek nevadilo ani bez DPH

inzenyr píše:
jestli se to za rozumnou castku da vubec vyrobit.
Muj pozadavek je, ze to musi byt kompletne v nerezu, jednoduse rozebiratelne a dobre vymyvatelne.

Tak sa zaradím medzi pozorovatelov.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned lis 11, 2012 12:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,
tak som sa podozvedal opat nove zaujimavosti ohladom uzivania lanoveho oleja.
padlo tu aj dost kritiky na samotny lan a lanovy olej.
preto urcite aj sem plati pevne a nemenne pravidlo " VSETKO Z MIEROU"

rad pouzijem casto uzivany vyrok administratora p. Jarda,t.j. "Zdravy Selsky Rozum" a ten aj mne ohladne lanu a lan.oleja napoveda ze :

myslim si, pokial sa lan. olej neuziva vo velkom mnostve (cca 1-1,5 PL a 2 PL vzdy cerstvo namlete lan. semeno)?!
myslim si, pokial sa lan. olej neuziva samotny ale vzdy dostatocne zmixovany s mliecnym produktom (cerstve!!) ?!
myslim si, pokial clovek navyse doplna 3 omega ( chia semeno, ryby,..) a obmedzuje tym prijem 6 omega kyselin ?!
myslim si, pokial clovek robi akykolvek pohyb prospesny telu ci uz v prirode a hlavne na slnku, tak ako sa to uvadza
v studiu a vyskume Dr. Budwig tu plati jednoznacne \":D\" " LAN A LANOVY OLEJ JE DAROM PRE NASE TELO ". \":D\"



.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned lis 11, 2012 4:02 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
ahoj,
tak som sa podozvedal opat nove zaujimavosti ohladom uzivania lanoveho oleja.
padlo tu aj dost kritiky na samotny lan a lanovy olej.
preto urcite aj sem plati pevne a nemenne pravidlo " VSETKO Z MIEROU"

rad pouzijem casto uzivany vyrok administratora p. Jarda,t.j. "Zdravy Selsky Rozum" a ten aj mne ohladne lanu a lan.oleja napoveda ze :

myslim si, pokial sa lan. olej neuziva vo velkom mnostve (cca 1-1,5 PL a 2 PL vzdy cerstvo namlete lan. semeno)?!
myslim si, pokial sa lan. olej neuziva samotny ale vzdy dostatocne zmixovany s mliecnym produktom (cerstve!!) ?!
myslim si, pokial clovek navyse doplna 3 omega ( chia semeno, ryby,..) a obmedzuje tym prijem 6 omega kyselin ?!
myslim si, pokial clovek robi akykolvek pohyb prospesny telu ci uz v prirode a hlavne na slnku, tak ako sa to uvadza
v studiu a vyskume Dr. Budwig tu plati jednoznacne \":D\" " LAN A LANOVY OLEJ JE DAROM PRE NASE TELO ". \":D\"
.

Zdravim,
konecne zase nekdo, kdo pouziva svuj mozek a nema ho jenom jako vypln hlavy. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned lis 11, 2012 5:45 pm 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 6:49 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Deane píše:
inzenyr píše:
PITEBA stoji 2.950,- Kc s DPH

Mne by to nijek nevadilo ani bez DPH

inzenyr píše:
jestli se to za rozumnou castku da vubec vyrobit.
Muj pozadavek je, ze to musi byt kompletne v nerezu, jednoduse rozebiratelne a dobre vymyvatelne.

Tak sa zaradím medzi pozorovatelov.

PITEBA za CZK 2.200,-- pri odberu 5-ti ks najednou (staci dat dohromady 5 zajemcu).

_________________
André Van Lysebeth: "Osud lidstva by se změnil, kdyby 60-ti, 70-ti a 80-ti letí muži zůstali v plné formě".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: ned lis 11, 2012 9:07 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Rivelino píše:
PITEBA za CZK 2.200,-- pri odberu 5-ti ks najednou (staci dat dohromady 5 zajemcu).

Nejde o tú cenu, tá by ma nepoložila. Ide o to, že Inženýr by riešil nejaké nedostatky "Piteby" a píše o výrobku z antikory. Teda bol by to vyšší level.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 11, 2012 9:46 pm 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 6:49 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Jarda: "Já lněný olej zmrazuji ve skle a není s tím žádný problém, lahve Vám neprasknou, olej, na rozdíl od vody, zmrazením svůj objem zmenšuje."

DOTAZ: Kdyz pouziji 0,5 sklenene lahve od nemeckeho piva s uzaverem ala Stanislav Bernard (nebo sodovcaky po valce)

tak v mrazaku nechat nastojato neb muzou byt i nalezato? Urcite teda sklenene lahve s lnenym nepraskou \":-)\" Koupil jsem 12 plast.lahvi 0,7 l a ma je v lednicce .... dekuji za prip. odpoved.

_________________
André Van Lysebeth: "Osud lidstva by se změnil, kdyby 60-ti, 70-ti a 80-ti letí muži zůstali v plné formě".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 2:49 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Nejde o tú cenu, tá by ma nepoložila. Ide o to, že Inženýr by riešil nejaké nedostatky "Piteby" a píše o výrobku z antikory. Teda bol by to vyšší level.

Pokud uvazujete pouzit PITEBU na lisovani lneneho oleje, tak doporucuji ji nekupovat. Na olej z jinych, mekcich semen pouzitelna bude, ale na lnene seminko se nehodi v zadnem pripade. Problem je v trecim lozisku, kde ve chvili, kdy ho jenom lehce zadrete, se zacne tvorit cerna olejovita hmota nasycena praskovym zelezem, vznikajicim trenim loziska. Zelezo se pak dostava do oleje a znehodnocuje ho.

Pokud uz je zadni cast PITEBY zadrena, neda se v podstate nicim opravit. Na frezu to je jiz prilis hluboko. Mozna by to slo nejakym brousicim zarizenim.
Mam pripravene valeckove lozisko, ze ho tam dam misto treci podlozky, ale zatim jsem se k tomu nedostal.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 9:35 pm 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 6:49 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
inzenyr píše:
Pokud uvazujete pouzit PITEBU na lisovani lneneho oleje, tak doporucuji ji nekupovat. Na olej z jinych, mekcich semen pouzitelna bude, ale na lnene seminko se nehodi v zadnem pripade. Problem je v trecim lozisku, kde ve chvili, kdy ho jenom lehce zadrete, se zacne tvorit cerna olejovita hmota nasycena praskovym zelezem, vznikajicim trenim loziska. Zelezo se pak dostava do oleje a znehodnocuje ho.

Pokud uz je zadni cast PITEBY zadrena, neda se v podstate nicim opravit. Na frezu to je jiz prilis hluboko. Mozna by to slo nejakym brousicim zarizenim.
Mam pripravene valeckove lozisko, ze ho tam dam misto treci podlozky, ale zatim jsem se k tomu nedostal.

Inzenyr

aha,diky za info, to jsem nevedel ... Jinak mam v lednici (ne v mrazaku) jeste 10 lahvi lneneho oleje á 0,7 l, tak chvilku vydrzim - http://www.POLINAL.org

_________________
André Van Lysebeth: "Osud lidstva by se změnil, kdyby 60-ti, 70-ti a 80-ti letí muži zůstali v plné formě".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 13, 2012 6:06 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Rivelino píše:
aha,diky za info, to jsem nevedel ... Jinak mam v lednici (ne v mrazaku) jeste 10 lahvi lneneho oleje á 0,7 l, tak chvilku vydrzim - http://www.POLINAL.org

Vsade sa propaguju odtucnene mliecne vyrobky, ale podla mna je to nerozumne. Naopak, treba pouzivat plnotucne mliecne vyrobky. Odtucnene mliecne vyrobky su zbavene dolezitych latok, ktore su potrebne na travenie mliecnych bielkovin.
Cize plnotucny tvaroh a plnotucne mlieko...

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 13, 2012 7:05 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Xion píše:
Vsade sa propaguju odtucnene mliecne vyrobky, ale podla mna je to nerozumne. Naopak, treba pouzivat plnotucne mliecne vyrobky. Odtucnene mliecne vyrobky su zbavene dolezitych latok, ktore su potrebne na travenie mliecnych bielkovin.
Cize plnotucny tvaroh a plnotucne mlieko...

Nic proti tuku, taky mi to s nim vic chutna \":lol:\" . Ale v pripade diety Budwigove, ze ktere vychazi i Lysebethuv Polinal, je idea navazat na mlecne bilkoviny lneny olej, takze se doporucuje nizkotucny tvaroh. V te smesi je pak tuku dostatek, ale lneneho.

Pokud se nejedna o Polinal ani o smes Budwigove, tady sirnou patlaninu, tak je to taky jednoduchy. Nedoporucuje se zadny tvaroh, tedy ani nizkotucny ani s vysokym obsahem tuku. Stejne jako se nedoporucuji ani dalsi mlecne produkty \":lol:\" . Tedy tim nemyslim marketing vyrobcu, ale seriozni doporuceni zdrave vyzivy a lecby stravou...

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz