Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 20, 2024 12:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 58  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 12:36 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
Vím, že již několikrát se zde na fóru diskutuje zda používat nízkotučný nebo vysokotučný tvaroh - mohla bych Vás pane Jardo poprosit o Váš názor na tuto záležitost ?
Moc děkuji předem a všechny zdravím \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 1:30 pm 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 6:49 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
esie píše:
Vím, že již několikrát se zde na fóru diskutuje zda používat nízkotučný nebo vysokotučný tvaroh - mohla bych Vás pane Jardo poprosit o Váš názor na tuto záležitost ?
Moc děkuji předem a všechny zdravím \":D\"

"měkky" - vypada jak maslo, cena kolem CZK 17 (250g) - plati pro snidani POLINAL - http://www.polinal.org

_________________
André Van Lysebeth: "Osud lidstva by se změnil, kdyby 60-ti, 70-ti a 80-ti letí muži zůstali v plné formě".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 2:33 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Rivelino píše:
"měkky" - vypada jak maslo, cena kolem CZK 17 (250g) - plati pro snidani POLINAL - http://www.polinal.org

Tak ta snidane POLINAL je opravdu hrozna patlanina, to doufam nebylo mysleno, jako navod jak si delat sirnou patlaninu? To vsechno kdyz si date najednou do zaludku, tak ten zaludek z toho asi dostane sok. Zpracovat v zaludku takovou smes vseho mozneho, to asi cloveku bude lezet pekne dlouho v zaludku. \":-(\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 11:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Rivelino píše:
mam v lednici (ne v mrazaku) jeste 10 lahvi lneneho oleje á 0,7 l, tak chvilku vydrzim - http://www.POLINAL.org

lněný olej rozhodně držím v mrazáku
ad Polinal... teď jsem na to koukl. Týýý jo, to je aspoň směska. To jste fakt ochoten si dát do žaludku? Vyse nemáte moc rád \":?\"

mimochodem přidám postesk - dneska mi můj lis na oleje (tzv. oil extractor, což je volitelné příslušenství k odščavovači Omega) se solidní ránou prasknul, takže jsem na nějaký čas dolisoval, ch jo.
P.S.: Jen na vysvětlenou - tenhle extractor není výrobkem Omegy, jedná se o jakousi třetí stranu. Nerad bych totiž tímto vrhnul temný stín na skvělé odščavovače Omega.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 12:24 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jindra píše:
lněný olej rozhodně držím v mrazáku
ad Polinal... teď jsem na to koukl. Týýý jo, to je aspoň směska. To jste fakt ochoten si dát do žaludku? Vyse nemáte moc rád \":?\"

mimochodem přidám postesk - dneska mi můj lis na oleje (tzv. oil extractor, což je volitelné příslušenství k odščavovači Omega) se solidní ránou prasknul, takže jsem na nějaký čas dolisoval, ch jo.
P.S.: Jen na vysvětlenou - tenhle extractor není výrobkem Omegy, jedná se o jakousi třetí stranu. Nerad bych totiž tímto vrhnul temný stín na skvělé odščavovače Omega.

Jindro, oil extractor jsem tak pred rokem nebo kdy taky koupil. Nicmene mne nefungoval od zacatku. Vysla tak maximalne kapka oleje a musel jsem to rozebrat a vycistit. Nejdriv jsem myslel ze mam blby seminka, ale byl blbej ten extractor. Tak jsem jim ho vratil a obratem poslali penize a rekli ze uz to nebudou prodavat. To jsem si neoveroval, ale hodne o tom vi Inzenyr.

Co se tyka Polinalu, i na mne to bylo moc slozity. Ale je to z knihy Lysebeth Omladnete s jogou..., vycuc je na http://sebekriseni.cz/?page_id=778 , velice doporucuju. A podle te knihy jsem 2x udelal omlazovaci kuru 2x7, dost odflaknutou, a presto v obou pripadech super vysledek \":D\" . Mimo jine se mi pri te procedure behem prvnich 5 dni ztratil i ekzem, ktery nezlikvidovala ani 18ti denni hladovka. A v obou pripadech se mi ztratily puchyre, ktere jsem dostal po otrave cinkyma houbickama Shiitake, ktery jsem jedl syrovy. A jeste bych pripomnel, ze k nam Lysebeth prinesl Sank Praksalanu. Takze vychazim z toho, ze vi co doporucuje a kdyby mi nekdo ten Polinal delal, tak na rozdil od tebe
Jindra píše:
Týýý jo, to je aspoň směska. To jste fakt ochoten si dát do žaludku? Vyse nemáte moc rád \":?\"
bych si ho do zaludku daval a velice rad. \":lol:\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 9:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
pv33 píše:
Jindro, oil extractor jsem tak pred rokem nebo kdy taky koupil. Nicmene mne nefungoval od zacatku. Vysla tak maximalne kapka oleje a musel jsem to rozebrat a vycistit. Nejdriv jsem myslel ze mam blby seminka, ale byl blbej ten extractor. Tak jsem jim ho vratil a obratem poslali penize a rekli ze uz to nebudou prodavat

jo jo, vím. já ho koupil cca před třemi roky a oni ho pak (naštěstí až po mé koupi) Korejci inovovali - stator začli dělat z horšího materiálu a on se deformoval, radiálně se "rozjížděl". Nesnesl lisovací tlaky. Proto ho tuzemský prodejce stáhl z prodeje, což považuji za velice korektní. No, snad se vbrzku na trhu objeví nějaký jiný, již funkční lis na semínka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 16, 2012 12:56 am 
Offline

Registrován: sob črc 14, 2012 6:49 pm
Příspěvky: 32
Bydliště: Praha
Jindra píše:
lněný olej rozhodně držím v mrazáku
ad Polinal... teď jsem na to koukl. Týýý jo, to je aspoň směska. To jste fakt ochoten si dát do žaludku? Vyse nemáte moc rád \":?\"

mimochodem přidám postesk - dneska mi můj lis na oleje (tzv. oil extractor, což je volitelné příslušenství k odščavovači Omega) se solidní ránou prasknul, takže jsem na nějaký čas dolisoval, ch jo.
P.S.: Jen na vysvětlenou - tenhle extractor není výrobkem Omegy, jedná se o jakousi třetí stranu. Nerad bych totiž tímto vrhnul temný stín na skvělé odščavovače Omega.

No, budete se divit, ale bastim to prave proto, ze se "na stara kolena" mam rad \":-)\" A citim se na 18 !!! Snidani POLINAL delam sobe, manzelce a me bile boxerce Blondee kazde rano s vyjimkou patku, kdy drzim pust a piji jen prevarenou vodu. Lysebetha uznavam a ctim, jen ten vceli pyl si dam na lzicku solo a postupne rozpustim slinami a teprve polknu. Vypustil jsem po dohode s lekarem prasky na prostatu, kolena pruzna jako za mlada, no co Vam budu povidat - fakt to funguje a mne navic i docela chutna. Ta kostka mekeho tvarohu 250gr je na DVE porce. Mejte se.

_________________
André Van Lysebeth: "Osud lidstva by se změnil, kdyby 60-ti, 70-ti a 80-ti letí muži zůstali v plné formě".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 16, 2012 1:34 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Rivelino píše:
No, budete se divit, ale bastim to prave proto, ze se "na stara kolena" mam rad \":-)\" A citim se na 18 !!! Snidani POLINAL delam sobe, manzelce a me bile boxerce Blondee kazde rano s vyjimkou patku, kdy drzim pust a piji jen prevarenou vodu. Lysebetha uznavam a ctim, jen ten vceli pyl si dam na lzicku solo a postupne rozpustim slinami a teprve polknu. Vypustil jsem po dohode s lekarem prasky na prostatu, kolena pruzna jako za mlada, no co Vam budu povidat - fakt to funguje a mne navic i docela chutna. Ta kostka mekeho tvarohu 250gr je na DVE porce. Mejte se.

Az si date samostatne ovoce s vitaminem C, tam vitamin C patri a ne do tvarohu, pak samostatne namocenen orechy a samostatne sirnou patlaninu, tak zjistite, ze to funguje jeste daleko lip, nez tahle smes vseho mozneho. \":-)\"

Ja nemicham ani orechy se semeny a pokud mozno ani ovoce se zeleninou.

A mleko, pokud neni zkysle, tak silne zahlenuje a banan podporuje kvasinku, ten uz jsem z jidelnicku vyradil. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Nso ci píše:
Tak som celkom v rozpakoch... Chcela som si kúpiť ľanový olej ale čakala som, až sa ochladí. Nemám hlbšie poznatky o ľanovom oleji, doteraz som sa stretávala iba s pozitívnymi reakciami na ľanový olej a sírnu patlaninu od Budwigovej.
Bludička, chcem sa ťa spýtať, myslíš si, že je pravda, že Budwigová a jej diéta vyliečila veľa ľudí a títo stále odvtedy užívajú ľanový olej a sú zdraví? Ďalej nerozumiem tomu, čo myslíš tým liatím vysokých množstiev oleja do seba, jestvuje nejaká bezpečná hranica, o ktorej neviem?
Prepáč, ale som vážne na pochybách... Okrem iného spomínaš, že za všetkým je nejaký záujem, s tým súhlasím, predovšetkým v dvoch posledných citovaných vetách je zrejmý, aspoň z môjho laického pohľadu.
Mimochodom, myslela som si, že mäso akýchkoľvek zvierat nemá v zdravej výžive miesto.

Toho se zase tolik bát nemusíte, tisíce lidí to dostalo z problémů a není důvod proč by to vás mělo dostat do problémů. Maso to je otázka vyspělosti člověka, pokud budete duchovně vysoko, tak ho jíst patrně nebudete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 8:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
[quote="bludicka":20ib30a8]Odpoveď pána Jardu na rybí tuk vs. sírna patlanina:

"je velice vhodný, protože někteří lidí nedovedou přeměňovat ALA na EPA a DHA, určitě by nic nepokazil ani pupalkový, nebo brutnákový olej, kde je zase GLA. Toto je určitě
dobré u lidí se záněty, tedy řeší se tím jakékoliv "itidy"".

Ešte zaujímavý je tento príspevok od člena Scroll, píše tam presne to, čo ja o problematike ľanového oleja a EPA/DHA, a člen Pavel Veselý mu odpisuje v komentári o probléme oxidácie ALA v tele:


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
20ib30a8


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
no a co s tym, ked si cerstvo nameliem lan. semienka a hned ich namocim, davam to detom az na 2. den kvoli zapche. je to v chladnicke, pripadne namlete do zasoby drzim v mrazaku.

To nezastavíte, pouze zpomalíte, ale proces stále probíhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 9:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
ahoj,
tak som sa podozvedal opat nove zaujimavosti ohladom uzivania lanoveho oleja.
padlo tu aj dost kritiky na samotny lan a lanovy olej.
preto urcite aj sem plati pevne a nemenne pravidlo " VSETKO Z MIEROU"

rad pouzijem casto uzivany vyrok administratora p. Jarda,t.j. "Zdravy Selsky Rozum" a ten aj mne ohladne lanu a lan.oleja napoveda ze :

myslim si, pokial sa lan. olej neuziva vo velkom mnostve (cca 1-1,5 PL a 2 PL vzdy cerstvo namlete lan. semeno)?!
myslim si, pokial sa lan. olej neuziva samotny ale vzdy dostatocne zmixovany s mliecnym produktom (cerstve!!) ?!
myslim si, pokial clovek navyse doplna 3 omega ( chia semeno, ryby,..) a obmedzuje tym prijem 6 omega kyselin ?!
myslim si, pokial clovek robi akykolvek pohyb prospesny telu ci uz v prirode a hlavne na slnku, tak ako sa to uvadza
v studiu a vyskume Dr. Budwig tu plati jednoznacne \":D\" " LAN A LANOVY OLEJ JE DAROM PRE NASE TELO ". \":D\"



.

S výrokem člena inzenyr souhlasím je vidět, že jste u toho uvažoval a ne zrovna blbě, tak bych to taky viděl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Rivelino píše:
Jarda: "Já lněný olej zmrazuji ve skle a není s tím žádný problém, lahve Vám neprasknou, olej, na rozdíl od vody, zmrazením svůj objem zmenšuje."

DOTAZ: Kdyz pouziji 0,5 sklenene lahve od nemeckeho piva s uzaverem ala Stanislav Bernard (nebo sodovcaky po valce)

tak v mrazaku nechat nastojato neb muzou byt i nalezato? Urcite teda sklenene lahve s lnenym nepraskou \":-)\" Koupil jsem 12 plast.lahvi 0,7 l a ma je v lednicce .... dekuji za prip. odpoved.

Toho se nemusíte bát, opravdu neprasknou pokud s nimi nepraštíte, to je jediné riziko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Pokud uvazujete pouzit PITEBU na lisovani lneneho oleje, tak doporucuji ji nekupovat. Na olej z jinych, mekcich semen pouzitelna bude, ale na lnene seminko se nehodi v zadnem pripade. Problem je v trecim lozisku, kde ve chvili, kdy ho jenom lehce zadrete, se zacne tvorit cerna olejovita hmota nasycena praskovym zelezem, vznikajicim trenim loziska. Zelezo se pak dostava do oleje a znehodnocuje ho.

Pokud uz je zadni cast PITEBY zadrena, neda se v podstate nicim opravit. Na frezu to je jiz prilis hluboko. Mozna by to slo nejakym brousicim zarizenim.
Mam pripravene valeckove lozisko, ze ho tam dam misto treci podlozky, ale zatim jsem se k tomu nedostal.

Inzenyr

Také jsem ho po zakoupení zkoumal a raději nový lis ani nevyzkoušel, tato část se mě zdála nedořešená a slabá. Jak vidno tak jsem se nemýlil, prostě to chce axiální ložisko, to by mohlo nějakou dobu vydržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lněný olej
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
esie píše:
Vím, že již několikrát se zde na fóru diskutuje zda používat nízkotučný nebo vysokotučný tvaroh - mohla bych Vás pane Jardo poprosit o Váš názor na tuto záležitost ?
Moc děkuji předem a všechny zdravím \":D\"

To bude opravdu pouze názor, protože těch překladů a chyb v nich vytvořených je spousta, dříve jsem byl zastánce vysoké tučnosti a nyní bych se spíše přiklonil k nízké, ono těžko říci, zda v dané době byl vyjádřen podíl tuku k sušině, nebo jinak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 861 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 58  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz