Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 8:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
kalinka píše:
Sakule, díky za odpověď.
Chtěla jsem se tedy zeptat, pokud tedy budu chtít dělat ten jogurt v troubě, tak to znamená, že budu muset mít třeba zaplou troubu 12 h než se jogurt udělá?? To je trochu neekonomické...jak to přesně děláte vy? Omlouvám se za možná hloupé dotazy

Já to nyní hodím na topení a zabalím do dvou vrstev ručníků. Takto má jogurt 30-40 stupňů po celou dobu. Je možné jej i nahřát a zabalit do peřin, tam ale teplota časem klesne

Troubu zapnete jen na světlo, tedy těch 50 stupňů, to znamená že pojede jen občas a necháte přiotevřené. Nesmí se vám jogurt zahřát na více než 40


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 10:08 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2012 10:23 am
Příspěvky: 16
Ok, děkuji. A ještě poslední dotaz: jak dlouho takový "po domácku" udělaný jogurt v ledničce vydrží? Jde mi o to, zda se dá udělat třeba ten jogurt 1x týdně a pak ho jíst celý týden, aniž by ztratil na kvalitě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 10:49 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
kalinka píše:
Ok, děkuji. A ještě poslední dotaz: jak dlouho takový "po domácku" udělaný jogurt v ledničce vydrží? Jde mi o to, zda se dá udělat třeba ten jogurt 1x týdně a pak ho jíst celý týden, aniž by ztratil na kvalitě?

Jogurt bez problému vydrží v lednici týden,naopak je aspoň pro mne chutnější.Jinak taky začínám s výrobou domácího jogurtu.Na aukru jsem koupil jogurtovač značky ETA-260Kč.
Můj postup:
1L mlíka z automatu
Ohřeji vodu do bodu varu a nechám vše co přijde do styku s jogurtem sterlilizovat.
Mlíko ohřeju cca na cca80C a zchladím na cca 40C.
Jako startovací kulturu použiji jogurt Holandia -3lžičky a přidám jednu tobolku lactobacilů.
Vše dokonale rozmíchám a naleju do lahviček a dám do jogurtovače-12-15h ,potom ještě zabalím do deky a dám do peřin na 24h.
Příprava jogurtu zabere kolem 30min.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 6:44 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
TomasV píše:
Mlíko ohřeju cca na cca80C...

Dělal jsem jogurty více let (nyní jsem přešel na kefír). Dovolím si poznámku: To, co děláš, je vlastně pasterizace. K tomu není žádný důvod, ani opatrnost - všude se tvrdí, že v prostředí naočkovaných mléčných bakterií žádná konkurence nepřežije. A moje víceletá zkušenost to potvrzuje, to už bychom celá rodina museli mít slintavku nebo salmonelu nebo co už několikrát. Dovozuju, že čím delší zrání, tím je jistota větší, a při té příležitosti potvrzuju, že starší jogurt je chuťově lepší, v lednici až tak do dvou týdnů, kdy se pomalu začne chuť horšit, ale nijak rychle, ani se rychle nezkazí. Jíst se dá dokonce i měsíční.
Ale zpět k pasterizaci: Jedná-li se o návod výrobce, je to prostě jen krytí zad. Jako takové se ovšem vůbec neohlíží na druhou stranu mince - pasterizované mléko je mnohem horší materiál nežli syrové, ničí se vitamíny aspol, teplotou sražené bílkoviny jsou mnohem hůř stravitelné (= násobné zahlenění), vápník (v syrovém mléce vázaný na kasein) je po vysrážení ještě hůř přístupný vstřebávání než ze syrového (tedy už skoro vůbec). + další argumenty by přinesli zdejšíé zastánci syrové stravy (enzymatický obsah).
Nejsem zootechnik, nevím jak to je v praxi, ale podle zdrojů netu se telata (tedy vlastní druh!) pasterizovaným mlékem krmit nesmí, protože úmrtnost telat je ve srovnání s mlékem čerstvým cca desetinásobná. Ve skutečnosti slouží pasterizace především mlékařskému průmyslu, umožňuje dlouhodobé skladování a zpracování. My si ovšem koupené mléko zpracujeme týž den, že.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pozor na nektere jogurty
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 10:57 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
dnes jsem na to narazil v jedne diskuzi, zajimave pocteni, opet je videt, jaky humus nam prodavaji k jidlu..

Nejoblíbenější jogurty nejsou jogurty, ale zahuštěná obarvená hmota, která mléko neviděla ani z vrtulníku. Když jsem dělala analýzu bifidobakterií, víš, že jsem nesnášela Danone, zjistili jsme na laboratorních testech, že bifida v dlouho trvanlivých jogurtech jsou zvířecího původu tedy Bifidus esencis v nomenklatuře nenajdeš, je to nejčastěji bifidus avicenc a ten skutečně není našemu tělu vlastní - je izolován z kachen a dobře a dlouho přežívá - protožeaby jsi mohla uvést, že to je bifi musí to mít i v den konce záruky určitou hodnotu bakterií. Některé státy mají zákaz používat jiné než lidské kultury a to proto, že určitý počet bakterií je schopen projít žaludkem a dojít do střev a u imunitně oslabených jedinců byly pozorovány časté výskyty tumorů např. je to ze studie z USA, kterou jsem použila ve své diplomové práci na téma bifidobakterie. Také tyto nelidské bakterie mohou nahradit původní mikroflóru a způsobovat průjmy. Osobně doporučuji jogurty ve skle jihočeské nebo Holandia bílé a to ovoce si přidat své. Acidofilní mléko Kunín bílé. U modifikovaných škrobů z kukuřice stejně jako u transgení kukuřice dělal výzkum můj profesor na VŠ a zjistil, že v 5 generaci potkanů je tak otřesný výskyt mustací a od 3 výskyt nádorů, že do nás vždy hřímal, že je naší povinností nepustit to do naší země.... bohužel je to tu. To klidně můžeš poslat známým mám na to diplomku a represí od Danone se nebojím /:o) Mám plakát danone s nápisem Dr. Ládin doporučuje... miliony přáteských bakterií /:o)) a stojím si za tím.
Pavla
Vim , že na něco člověk umřít musí , ale jelikož ujíždím denně na Jogurtu "Srdíčko" -tak mě tento email docela rozhodil, aprotože jsem líná ověřit si věrohodnost informací ....tak asi přejdu na zdravé české drahé jogurty (brr) 2x do týdne anebo možná na jogurty zapomenu.....zdravím .... Příběh jedné bývalé milovnice jogurtů "Díky jogurtům, které jsem konzumovala ve větší míře mám opakované trombózy. Zjistili to teď nedávno. Byla jsem na kontrole v Dačicích, tu sraženinu mi posílali až do Prahy do nukleární laboratoře a tam zjistili bakterii Corinebacterium, která se používá k zrání v jogurtech. V žíle nemá co dělat, zkrátka tyto nekvalitní jogurty, jako jsou Danone, Florián apod. - víceméně umělé, organizmus nevstřebá a tím způsobí ucpávání cév. Bohužel to zjistili u 27 lidí z 90, což je 30 % a já jsem, bohužel, mezi nimi. Ostatní procenta tvoří např. nehýbání se - tzv. cestovatelská trombóza, různé záněty atd. Poslední roky přibyl značný počet tromboz v celé republice. Zatím se tím nikdo nezabýval než Dr. Čepl v Dačicích, ke kterému jezdím. Má tam cévní centrum pro Jižní Čechy a Vysočinu, moderní ultrazvuky, které nemají ani v Pelhřimově. Jezdí tam i z Jihlavy. O těch jogurtech už bylo psáno i v některém časopise nějakým docentem z Prahy a ten tam psal také o možném ucpávání cév z mléčných výrobků. Já teď14 dní nejím jogurty, tavené sýry, mléko, které mám teď zakázané. Můžu ze sýrů jen tvrdé, z jogurtů ty drahé ve skleničce - naše České. Cítím se lépe a snad už budu mít konečně pokoj. Všechna vyšetření mám dobrá, krev také,aspoň vím, že jsem zdravá a nemusím brát žádný Warfarin. Povrchové cévy mám sice špatné, ale hluboké dobré. I tak se mohla sraženina utrhnout a způsobit embolii, proto to vysátí sraženiny. Jsem ráda, že se zjistilo, od čeho to je, a od té doby ani na jogurty chuť nemám." Radka Chalupová, 2012
ZDRAVÉ JOGURTY
Evropské středisko pro potravinovou bezpečnost provedlo rozsáhlou výzkumnou studii na téměř 1 000 vzorcích jogurtů vyráběných různými mlékárenskými společnostmi, aby zjistilo, jestli jsou tolik oblíbené jogurty zdravé, jak tvrdí reklama. Výsledky výzkumu se ukázaly být zklamáním: jogurty nemají na lidské tělo zázračný terapeutický efekt, ani nezlepšují imunitní systém!!! Podle výzkumu nemají jogurty žádný pozitivní vliv na chemické procesy v lidském zažívacím systému. Vlastně jsou jogurtové nápoje zcela neprospěšné - tělo nerevitalizují, jak tvrdí reklamní slogany jejich výrobců - uvedl Medpulse.
Mnoho společností vyrábějících jogurty stále působí na potenciální zákazníky starými slogany, tvrdícími, že jejich produkty mají vysoce pozitivní vliv na zažívací systém a tělo jako celek.Zkrátka jogurt není nic jiného, než atrapa. Navíc některé jogurty, stejně jako další typy mlékárenských produktů, mohou být pro lidské zdraví nebezpečné. Mnoho jogurtů dostupných dnes ve všech obchodech na světě nemá s produktem vymyšleným před několika tisíci let na území moderního Bulharska nic společného. Stále věříte mýtům o probiotických bakteriích, které zlepšují imunitní systém a zažívací trakt? Pokud ano, jste oblbováni. V Moskvě došlo k mnoha případům, kdy lidé vedoucí zdravý způsob života byli nakonec hospitalizováni. Mnozí z těchto pacientů byli diagnostikováni s pankreatolýzou. Po dotazu na jejich jídelníček řekli, že konzumovali jogurtové nápoje Danone, jako Actimel a další. Pankreatolýza je velmi nebezpečná nemoc, která ničí slinivku. Na tomto faktu není nic překvapivého. Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 - geneticky modifikovaný kukuřičný škrob, zahušťovadlo. Geneticky modifikované typy škrobů mají velké molekuly. Chemici, kteří takové látky vyrábí, říkají, že je nemožné předpovědět, jak se budou tato molekulární monstra chovat v lidském těle. Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v kultivovaných mléčných výrobcích, ale také v kečupech a majonézách. Vědci stále neví, jestli se tyto škroby během trávícího procesu rozkládají, a jak. Faktem je, že moderní medicína nyní musí pouze umožnit předpokládat, že takové škroby útočí na slinivku lidské bytosti. Lidské tělo očividně neví, jaký druh enzymů má vyrábět, aby rozštěpilo tak monstrózně velké molekuly. Co se týká zázračných probiotických bakterií v moderních jogurtech, bylo zjištěno, že takové bakterie mohou v lidském žaludku vydržet pouze několik minut. Proto nemohou mít na zažívací trakt léčebný vliv. Člověk by měl mít také na paměti fakt, že kultivované mléčné produkty, které byly uskladněny měsíce nebo déle, nemohou přinést vůbec nic dobrého. Když takové jogurty kupujete, jen vyhazujete své peníze a ničíte si své zdraví.

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na nektere jogurty
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 11:35 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 09, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 73
6ma píše:
dnes jsem na to narazil v jedne diskuzi, zajimave pocteni, opet je videt, jaky humus nam prodavaji k jidlu....

Už jsem to na tomto fóru uváděl, že když už chcete (musíte) koupit komerčně vyráběný jogurt, pak to jediné co lze s čistým svědomím doporučit, je tzv. jihočeský jogurt ve skle (výrobce AgroLa Jindřichův Hradec, prodává buď svým jménem nebo distribuuje Madeta ve stejné skleničce ale s odlišnou nálepkou).
Kausa modifikovaného kukuřičného škrobu fy Danone, je už tak notoricky známá, že to snad kupují jen ignoranti, kterým není rady ani pomoci. Psalo se o tom i v našem tisku. Včetně toho, že (asi předloni) Velká Britanie zakázala v reklamách Danone tvrzení, že "prospívá zdraví" - to tehdy taky uvedly naše noviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na nektere jogurty
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 11:59 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
http://www.hoax.cz/hoax/nebezpecny-moderni-jogurt/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pozor na nektere jogurty
PříspěvekNapsal: sob úno 23, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ovesnakyska dobře:-)
zrovna jsem chtěl jít na hoax.cz když jsem ty sračky přečetl, ale tys mně předběhla:-)
lidi mají holt rádi konspirační teorie \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tibetská houba - kefír
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 7:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ale.haskova píše:
Zdravím,
pokouším se poprvé vyrobit kefír z tibet. houby. Nemáme kde sehnat nepasterizované mléko, tak jsem použila obyčejné z obchodu (Madeta, "čerstvé" - takovéto co má záruku cca dva týdny) 24 hod.s houbičkou stojí při cca 21°C.
Zatím mi přijde že jako kefír to nevypadá, spíš to celé smrdí jakoby zkaženě ... je to tak v pořádku ??
A vymýváte houbičku nebo ne? Někde píší neprat, někde každý den promýt vodou a i promnout v ruce ... :-/
Děkji za názory !

Vše podstatné zde je popsáno stačí číst a vypít se to bát nemusíte, nic špatného tam patrně nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 11:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
kalinka píše:
Dobrý den,
chtěla jsme se zeptat, jak se přesně vyrábí jogurt v tom jogurtovači? Dají se tam ta probiotika, zaleju mlékem a pak se to v tom jogurtovači dělá 12 h? Jako, že to tam kvasí? A to asi musí být jogurtovač celou dobu zaplý,že? Já jsem tady na stránkách četla, že nejlepší je ten jogurt dělat min.36 hod., tak jsem z toho zmatená \":roll:\"

Tak dobře vám odpovídá členka Dagmara, to je velice různorodé a také dost záleží i na druhu vyráběného probiotického výrobku, každý má jiné bakterie a tím pádem i jiné nároky na čas a teplotu. Jinak postup máte správně, tam problém není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 11:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Zappy píše:
Jardo, mnohe stranky predajcov jogurtovacov uvadzaju, ze ak domaci vyrobca jogurtu pouziva surove mlieko, musi ho pred naockovanim kulturou pasterizovat na cca 80-90 stupnov (a potom samozrejme vychladit), inak sa kultura nebude moct rozmnozovat.
Ja si uz rok robim jogurt len zo suroveho mlieka zahriateho max. na 40 stupnov a je OK, ale zvacsa byva riedky. Zaujima ma len, ci je na tej nutnosti zahriavania na vysoku teplotu nieco pravdy- predpokladam, ze vy asi tak nekonate \":-)\")

Tak já to nedělám, ale pokud jde o mléko z kravína a ne od pasené krávy, tak je to asi i vhodné, ale určitě ne nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kurungovity Kutušova
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zadane píše:
Dělal jsem jogurty více let (nyní jsem přešel na kefír). Dovolím si poznámku: To, co děláš, je vlastně pasterizace. K tomu není žádný důvod, ani opatrnost - všude se tvrdí, že v prostředí naočkovaných mléčných bakterií žádná konkurence nepřežije. A moje víceletá zkušenost to potvrzuje, to už bychom celá rodina museli mít slintavku nebo salmonelu nebo co už několikrát. Dovozuju, že čím delší zrání, tím je jistota větší, a při té příležitosti potvrzuju, že starší jogurt je chuťově lepší, v lednici až tak do dvou týdnů, kdy se pomalu začne chuť horšit, ale nijak rychle, ani se rychle nezkazí. Jíst se dá dokonce i měsíční.
Ale zpět k pasterizaci: Jedná-li se o návod výrobce, je to prostě jen krytí zad. Jako takové se ovšem vůbec neohlíží na druhou stranu mince - pasterizované mléko je mnohem horší materiál nežli syrové, ničí se vitamíny aspol, teplotou sražené bílkoviny jsou mnohem hůř stravitelné (= násobné zahlenění), vápník (v syrovém mléce vázaný na kasein) je po vysrážení ještě hůř přístupný vstřebávání než ze syrového (tedy už skoro vůbec). + další argumenty by přinesli zdejšíé zastánci syrové stravy (enzymatický obsah).
Nejsem zootechnik, nevím jak to je v praxi, ale podle zdrojů netu se telata (tedy vlastní druh!) pasterizovaným mlékem krmit nesmí, protože úmrtnost telat je ve srovnání s mlékem čerstvým cca desetinásobná. Ve skutečnosti slouží pasterizace především mlékařskému průmyslu, umožňuje dlouhodobé skladování a zpracování. My si ovšem koupené mléko zpracujeme týž den, že.

To máte plnou pravdu, jde o výborný kšeft s lidskou blbostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř bře 06, 2013 12:28 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Lidi,
zkuste trochu premyslet. Podle testu provadenych v americe je nejvetsim semenistem bakterii kuchynsky drez a vubec nejvetsim houbicka na myti nadobi.
Myjete pokazde nadobi v SAVU nebo bazenove chemii?
Vyvarite houbicku na myti nadobi po kazdem myti nadobi.
To same je s uterkami na nadobi a na pracovni plochy, vcetne pracovni plochy, pokud ji hned po pouziti a umyti nevytrete do sucha.
Na kuchynskem drezu a houbicce na myti nadobi bylo pri testech zjisteno nasobne vic bakterii nez na zachodovem prkenku a v zachodove mise.
Staci oliznout lzicku a zamichat s ni mleko nebo jogurt nebo kefir a za chvili ho mate plny bakterii z ust.

Kazdy odpad drezu, umyvadla nebo vany mate za jeden jediny den plny plisne, zkuste si do odpadu vylit varici vodu, jak z nej ta plisen prcha, je to citit vsude kolem.
Vsechny sprchove kouty jsou i po kratke dobe pouzivani plne plisni.
Lednicky take kazdy druhy den nedesinfikujete, takze je take mate plne bakterii a plisni.
Klidne vam to dokazu pri predvadeni zarizeni na cisteni parou.

A vy mate obavy, jestli nahodou v mlece nebudou bakterie. \":-)\"

Telo s dobre fungujicim imunitnim systemem si s temi bakteriemi bez problemu poradi, pokud ty bakterie nenechate v potravinach namozit dlouhym skladovanim v teple.

Osobne pouzivam mleko z mlekomatu i primo od krav bez prevareni uz hodne dlouhou dobu a zadne zazivaci problemy nemam.
Jako male dite jsem dostal do jedne ruky bandasku a do druhe penize a sel jsem k sousedum do chleva koupit mleko.
Jak ho sousedka od kravy nadojila, tak ho primo ve chleve prelila do bandasky, a tak jsme ho doma vypili.
Varene mleko jsme jako deti nesnaseli, delal se na nem skraloup a to se nam eklovalo a nechteli jsme ho pit.
Jeste si pamatuji dobu, kdy se v obchodech prodavalo cerstve mleko primo z konve, do ktere ho rano nalili v kravine.
Stejne tak jim syrova vajicka od venku behajicich slepic a take s tim zadne zazivaci problemy nemam.

Pasterizaci pouziva mlecny prumysl na to, aby se mleko dalo prodavat alespon 14 dni nebo mesic a nemuselo se do obchodu vozit kazdy den cerstve.

Ze z mleka udelaji zmetek, ktery se uz neda poradne stravit, je jim venkoncem jedno. Obchod je obchod a zakaznik zpitommnely bakteriemi z reklamy to rad zaplati. \":-)\"
V mleku by vam meli vadit antibiotika, hormony a sajrajty z krmeni kukurici a pod., ktere v mleku nemaji co delat, protoze krava ma zrat travu na louce a ne kukurici.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Lidi,
zkuste trochu premyslet. Podle testu provadenych v americe je nejvetsim semenistem bakterii kuchynsky drez a vubec nejvetsim houbicka na myti nadobi.
Myjete pokazde nadobi v SAVU nebo bazenove chemii?
Vyvarite houbicku na myti nadobi po kazdem myti nadobi.
To same je s uterkami na nadobi a na pracovni plochy, vcetne pracovni plochy, pokud ji hned po pouziti a umyti nevytrete do sucha.
Na kuchynskem drezu a houbicce na myti nadobi bylo pri testech zjisteno nasobne vic bakterii nez na zachodovem prkenku a v zachodove mise.
Staci oliznout lzicku a zamichat s ni mleko nebo jogurt nebo kefir a za chvili ho mate plny bakterii z ust.

Kazdy odpad drezu, umyvadla nebo vany mate za jeden jediny den plny plisne, zkuste si do odpadu vylit varici vodu, jak z nej ta plisen prcha, je to citit vsude kolem.
Vsechny sprchove kouty jsou i po kratke dobe pouzivani plne plisni.
Lednicky take kazdy druhy den nedesinfikujete, takze je take mate plne bakterii a plisni.
Klidne vam to dokazu pri predvadeni zarizeni na cisteni parou.

A vy mate obavy, jestli nahodou v mlece nebudou bakterie. \":-)\"

Telo s dobre fungujicim imunitnim systemem si s temi bakteriemi bez problemu poradi, pokud ty bakterie nenechate v potravinach namozit dlouhym skladovanim v teple.

Osobne pouzivam mleko z mlekomatu i primo od krav bez prevareni uz hodne dlouhou dobu a zadne zazivaci problemy nemam.
Jako male dite jsem dostal do jedne ruky bandasku a do druhe penize a sel jsem k sousedum do chleva koupit mleko.
Jak ho sousedka od kravy nadojila, tak ho primo ve chleve prelila do bandasky, a tak jsme ho doma vypili.
Varene mleko jsme jako deti nesnaseli, delal se na nem skraloup a to se nam eklovalo a nechteli jsme ho pit.
Jeste si pamatuji dobu, kdy se v obchodech prodavalo cerstve mleko primo z konve, do ktere ho rano nalili v kravine.
Stejne tak jim syrova vajicka od venku behajicich slepic a take s tim zadne zazivaci problemy nemam.

Pasterizaci pouziva mlecny prumysl na to, aby se mleko dalo prodavat alespon 14 dni nebo mesic a nemuselo se do obchodu vozit kazdy den cerstve.

Ze z mleka udelaji zmetek, ktery se uz neda poradne stravit, je jim venkoncem jedno. Obchod je obchod a zakaznik zpitommnely bakteriemi z reklamy to rad zaplati. \":-)\"
V mleku by vam meli vadit antibiotika, hormony a sajrajty z krmeni kukurici a pod., ktere v mleku nemaji co delat, protoze krava ma zrat travu na louce a ne kukurici.

Inzenyr

Plný souhlas, ale jedno malé ale se týká i vaší poznámky, že si s tím poradí zdravý člověk, ovšem ono jich dnes zase tolik není a jedinec s rozhozenou imunitou může mít problém i z toho že na něj někdo ve vlaku kýchne, natož vypít mléko plné bakterií. Není pochopitelně chyba v tom mléce, ale v něm, ovšem to blbcům nevysvětlíte, zvláště po mediálních masážích, které bakterie démonizují. Dříve bylo hnojiště vedle studny a nikomu to nevadilo, ovšem dnes na stejné bakterie lidi běžně umírají, no holt je jiná doba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř bře 13, 2013 1:06 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:58 pm
Příspěvky: 45
Bydliště: Polička
Jak dlouho se může nechat mléko kvasit pomocí houbičky? Myslím tím jestli se dá konzumovat i po sedmi dnech kdy se nechala houbička pracovat. Co si o tom myslíte vy?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz