Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 9:54 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
samanicus píše:
Skutečný živý jogurt nastartuje výrobu jogurtu velice dobře. Hollandie je většinou v pohodě. Pokud se použije na první jogurt mlékárenská kultura je rozdíl obrovský. Takto vyrobený jogurt je natolik vitální, že dokáže mléko infikované E. Coli "vyčistit" - mám vyzkoušeno. Stejně dobře to zvládá i kefírová houba, kterou považuji za mnohem lepší léčivo než jogurt.

Souhlasím. Likvidace ecoli tibetskou houbou je dokonce zdokumentovaná v několika studiích. Pravděpodobně za to může nízké ph, které bakterie produkují, možná také peroxid hořčíku, který produkují některé benefiční kmeny. Tuším ale že není ještě prozkoumáno, nicméně je to další ze zázraků, který tento zvláštně vypadjící chuchvalec bakterií umí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 24, 2013 11:09 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Dá se v jogurtovači vyrobit jogurt i z rýžového či sojového mléka? Dnes nám přišel ARIETE – Yogurella Metal 620 na slevomatu byl v akci. Má 7 skleniček, a na jeden zátah udělá 1Kg jogurtu. Dnes přes noc poprvé zkoušíme kozí jogurt.

Kdybych dal 1L rostliného mléka, tobolku probiotik, 150g jogurtu, mělo by to smysl?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Zdravím všechny,
mám dotaz, jak si doma připravit domácí kefír nebo jogurt?
Zkusila jsem do nepasterizovaného mléka dát jogurt a ponechat 24h v teple. Když jsem dala jogurt Activii, jogurt se povedl, když jsem dala jogurty z Normy, vzniklo cosi zakyslého, nevím zdali to bylo vůbec zdravé, vypila jsem si to sama, nikdo jiný to tu nechtěl (docela mi to chutnalo ale konzistence byla tekutá). Vzhledem k tomu, že na všech přídavných jogurtech bylo napsáno, že obsahují živé bakterie, a pak se dozvím, že je ani nemusí obsahovat, nevím jak a který jogurt použít.
Také mě napadlo, nakapat do mléka Hylak, který obsahuje lactobacilli acidophili, lactobacilli helvetici, escherichiae coli, enterococci faecalis (ale také nevím, zdali jsou živé či mrtvé).
díky za radu

Mnoho jogurtů vůbec žádné živé bakterie neobsahuje, čili zde je ten problém a rozhodně doporučuji startovat z čisté kultury, nebo z bílého jogurtu Holandia, ale to už je o dost horší, nicméně celkem vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2013 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Dá se v jogurtovači vyrobit jogurt i z rýžového či sojového mléka? Dnes nám přišel ARIETE – Yogurella Metal 620 na slevomatu byl v akci. Má 7 skleniček, a na jeden zátah udělá 1Kg jogurtu. Dnes přes noc poprvé zkoušíme kozí jogurt.

Kdybych dal 1L rostliného mléka, tobolku probiotik, 150g jogurtu, mělo by to smysl?

Někdy to jde, ale Musíte si vyzkoušet jak bude fungovat ten konkrétní případ, zde se nedá nic s jistotou tvrdit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 11:41 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 22
Zdravím vespolek.
Asi měsíc si vyrábím kefír pomocí Tibecké houby. Vše se zdá být v pořádku, houba nemá slizovitý povrch, řádně jí proplachuji. Mléko používám plnotučné „čerstvé, pasterizované“, nemám k lepšímu přístup. Výroba probíhá při pokojové teplotě jeden den, nebo několik dní v chladničce, nebo to kombinuji. Konzumuji najednou 0,5L ráno na lačno, nebo před spaním, zprvu denně, nyní zhruba obden. Nepravidelně k tomu zobnu tobolku s kvalitními probatiky. Po kefíru mě ale pálí žáha, neumím říci jak moc, protože jsem na toto doposud netrpěl. Kupovaný kefír jsem si občas koupil, problémy nebily. Navíc se dostavuje i chraptění, ztrácím na omezenou dobu částečně hlas. Nemusí to být časově nutně přímo po konzumaci, klidně to přijde i během odpoledne.
Pro doplnění uvedu, že než jsem začal kefír vyrábět, tak už jsem se několik dní stravoval téměř jen syrovým ovocem, zeleninou a ořechy. Byl jsem prakticky na proti kvasinkové dietě více česneku, cibule a ajenský pepř v tobolkách(protože mi vyšel dost pozitivně plivací test a byl jsem závislý na sladké) Trochu jsem to nejspíše přehnal a kalorický příjem byl nízký, protože jsem za měsíc zhubl 5kg (na počátku jsem měl 188cm/76kg, tedy žádný tlouštík) Také jsem při té měsíční dietě dělal 2 týdny 5 klystýrů za týden, pak týden obden a následně 1x týdně. Nyní jsem již přidal i sladké ovoce, med a větší porce, hudbnutí se zdá ustává, ale výše zmíněné projevy přetrvávají. Nepotkal jste se s tímto někdo, nebo neodvodíte něco ze svých zkušeností?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte čer 04, 2013 6:22 pm 
Offline

Registrován: úte čer 04, 2013 5:54 pm
Příspěvky: 8
Zdravím. Bohužel jsem nechal tibetskou houbu pár dní neobstaranou, a na hladině jsem pak nalezl malí flíček zelené plísně. Celá hladina byla pokrytá něčím bílým, o čem nevím, zda to byla taky vyloženě plíseň. Houbu jsem dobře propláchl a znovu zalil, ale radši jsem vzniklý kefír zatím nepil. Myslíte, že je nutno houbu vyhodit a pořídit novou, nebo jak bych měl postupovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte čer 04, 2013 7:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Nevyhazovala bych a počkala, jak se houba bude chovat dál po propláchnutí, ale myslím, že je velká šance, že se vzpamatuje:). Můj otec se k ní chová často macešsky a kolikrát už jsem myslela, že mu budu muset dát další várku, ale houba kupodivu vždy znovu ožila a kefír pak dělala jako dřív. Z toho usuzuji, že není až tak choulostivá, jak se může mnohým zdát \":wink:\" . Třeba to někdo zpochybní, ale dobrý kefír určitě poznáte, tak se nebojte dát jí šanci:)...

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 12:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Milenium píše:
Zdravím vespolek.
Asi měsíc si vyrábím kefír pomocí Tibecké houby. Vše se zdá být v pořádku, houba nemá slizovitý povrch, řádně jí proplachuji. Mléko používám plnotučné „čerstvé, pasterizované“, nemám k lepšímu přístup. Výroba probíhá při pokojové teplotě jeden den, nebo několik dní v chladničce, nebo to kombinuji. Konzumuji najednou 0,5L ráno na lačno, nebo před spaním, zprvu denně, nyní zhruba obden. Nepravidelně k tomu zobnu tobolku s kvalitními probatiky. Po kefíru mě ale pálí žáha, neumím říci jak moc, protože jsem na toto doposud netrpěl. Kupovaný kefír jsem si občas koupil, problémy nebily. Navíc se dostavuje i chraptění, ztrácím na omezenou dobu částečně hlas. Nemusí to být časově nutně přímo po konzumaci, klidně to přijde i během odpoledne.
Pro doplnění uvedu, že než jsem začal kefír vyrábět, tak už jsem se několik dní stravoval téměř jen syrovým ovocem, zeleninou a ořechy. Byl jsem prakticky na proti kvasinkové dietě více česneku, cibule a ajenský pepř v tobolkách(protože mi vyšel dost pozitivně plivací test a byl jsem závislý na sladké) Trochu jsem to nejspíše přehnal a kalorický příjem byl nízký, protože jsem za měsíc zhubl 5kg (na počátku jsem měl 188cm/76kg, tedy žádný tlouštík) Také jsem při té měsíční dietě dělal 2 týdny 5 klystýrů za týden, pak týden obden a následně 1x týdně. Nyní jsem již přidal i sladké ovoce, med a větší porce, hudbnutí se zdá ustává, ale výše zmíněné projevy přetrvávají. Nepotkal jste se s tímto někdo, nebo neodvodíte něco ze svých zkušeností?

Houba se proplachovat nemá, to zde často opakuji a mléčné produkty mají vysokou pufrovací schopnost-snižují kyselinu v žaludku, což může být zdrojem uvedených problémů, zvláště pokud máte špatný krkací test.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
racht píše:
Zdravím. Bohužel jsem nechal tibetskou houbu pár dní neobstaranou, a na hladině jsem pak nalezl malí flíček zelené plísně. Celá hladina byla pokrytá něčím bílým, o čem nevím, zda to byla taky vyloženě plíseň. Houbu jsem dobře propláchl a znovu zalil, ale radši jsem vzniklý kefír zatím nepil. Myslíte, že je nutno houbu vyhodit a pořídit novou, nebo jak bych měl postupovat?

Dobře vám radí členka prokera, nevyhazovat a pokud bude kefír dobře vonět i chutnat není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 10:08 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Nevím, zda se to tu již někde nerozebíralo. Ale jak je to s domácím kefírem z domácího kravského mléka a s kaseinem? Dokáží tibetské houby ten kasein odstranit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 2:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
zuzis píše:
Nevím, zda se to tu již někde nerozebíralo. Ale jak je to s domácím kefírem z domácího kravského mléka a s kaseinem? Dokáží tibetské houby ten kasein odstranit?

Mám pocit, že ten ona právě rozloží.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 8:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 22
Jarda píše:
Houba se proplachovat nemá, to zde často opakuji a mléčné produkty mají vysokou pufrovací schopnost-snižují kyselinu v žaludku, což může být zdrojem uvedených problémů, zvláště pokud máte špatný krkací test.

Dobře proplachovat tedy nebudu.
Ale jsem zaskočen, že bych si podle Vás mohl doporučenou konzumací domácího kefíru přivodit problémy se zažíváním, které jsem předtím neměl (a to jsem se dokonce ještě stravoval běžným nezdravým způsobem)


Naposledy upravil Milenium dne stř čer 12, 2013 5:59 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 10:08 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
zuzis píše:
Nevím, zda se to tu již někde nerozebíralo. Ale jak je to s domácím kefírem z domácího kravského mléka a s kaseinem? Dokáží tibetské houby ten kasein odstranit?

Houba zpracuje velkou část laktózy ale kasein pravděpodobně zůstane neporušen. Jeho často obtížná stravitelnost se však zlepšuje tím, že bakterie produkují do kefíru enzymy, které poté pomáhají s trávením. Kefír se tedy do jisté míry tráví sám.
Slyšel jsem i názory, že kasein je rozložený, ale nikdy jsem to neviděl nijak podložené. Jsou však svědectví mnoha lidí, kteří běžně kasein nesnáší či jim nedělá dobře, ale v rámci domácího kefíru nemají problém. Bakterie a enzymy nahradí jejich porušené trávení a postarají se o část trávicího procesu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 12:47 pm 
Offline

Registrován: úte zář 25, 2012 9:55 am
Příspěvky: 166
Jarda píše:
Mnoho jogurtů vůbec žádné živé bakterie neobsahuje, čili zde je ten problém a rozhodně doporučuji startovat z čisté kultury, nebo z bílého jogurtu Holandia, ale to už je o dost horší, nicméně celkem vyhovuje.

Dobrý den,kde seženu čitou jogurtovou kulturu? Vždyt i Selské mléko 3,5% je pasterizované a homogenizované!!! To může být na domácí kefír??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2013 1:18 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Čistou jogurtovou kulturu seženeš od kámoše nebo na netu. Hodně by ses mohl inspirovat zde
http://conovehonakopci.cz/?p=4012
Hlavně už nepij mléko z krámu a nedělej jogurt z mléka z krámu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz