Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 9:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: čtv kvě 21, 2015 9:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte kvě 12, 2015 1:55 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, na http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/ se píše, že "Pro ty, kdo jsou alergičtí na mléko kvůli laktóze se doporučuje upravit kefír ještě dál sekundární fermentací. Tento proces zredukuje obsah laktózy a je proto vhodný i pro ty, kdo kontrolují příjem cukrů a karbohydrátů." Mohla bych tedy tento "sekundáraně fermentovaný" kefír pít i při SCD dietě? Žádné info se mi k tomu zatím nepodařilo najít... \":oops:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned kvě 24, 2015 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Satnehat píše:
Dobrý den, na http://www.uspesna-lecba.cz/tibetska-houba/ se píše, že "Pro ty, kdo jsou alergičtí na mléko kvůli laktóze se doporučuje upravit kefír ještě dál sekundární fermentací. Tento proces zredukuje obsah laktózy a je proto vhodný i pro ty, kdo kontrolují příjem cukrů a karbohydrátů." Mohla bych tedy tento "sekundáraně fermentovaný" kefír pít i při SCD dietě? Žádné info se mi k tomu zatím nepodařilo najít... \":oops:\"

Na to nedovedu s jistotou odpovědět, ale již jsem zde vysvětloval, že problém je hlavně v teplotě při které proces probíhá a na bakteriích, které se ho za dané teploty účastní, což je vždy ve prospěch jogurtu, který využívá celkem vysokých teplot při procesu proti kefíru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2015 9:11 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Zdravim,

ake mnozstvo zrn je "bezpecne" naraz zjest? Citam, ze je dobre ich rozmixovat do niecoho, ak ich je vela.

http://zkvaseno.blogspot.cz/2013/07/kef ... ticky.html

Co sa tyka susenia, mozno ich vysusit v susicke na nizkej teplote alebo teda radsej nechat stat na tej bielej utierke 3-5 dni?

A rada by som sa opytala, preco nie je vhodne kefirky mrazit? Nasla som navod, kde sa vysusia a potom zmrazia.

A skusali ste niekto vyrabat prasok z dehydrovanych kefirok a pridavat do korenin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2015 6:29 pm 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Sagan píše:

A rada by som sa opytala, preco nie je vhodne kefirky mrazit? Nasla som navod, kde sa vysusia a potom zmrazia.

Môžu sa zmrazovať. Na nete tvrdia že len dva mesiace inak sa tam niečo naruší ale treba vyskúšať:)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned črc 12, 2015 2:08 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
A skusali ste niekto susit v susicke kefirky?

A co sa tyka konzumacie, je myslite nejake obmedzenie mnozstva pri zjedeni kefiriek? ze by som ich rozmixovala do napoja


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 15, 2015 8:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 13, 2014 10:57 am
Příspěvky: 4
Momentálně jsem nucena brát ATB a není mi jasné, jestli lze tibetskou houbu pít už při léčbě, nebo až po jejím ukončení. Mohl by mi někdo prosím poradit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 18, 2015 11:29 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
tajga píše:
Momentálně jsem nucena brát ATB a není mi jasné, jestli lze tibetskou houbu pít už při léčbě, nebo až po jejím ukončení. Mohl by mi někdo prosím poradit?

Ahoj Tajga,
az po lecbe antibiotiky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sagan píše:
A skusali ste niekto susit v susicke kefirky?

A co sa tyka konzumacie, je myslite nejake obmedzenie mnozstva pri zjedeni kefiriek? ze by som ich rozmixovala do napoja

Tak kefírky budou špatně snášet i teplotu kolem 40 stupňů a menší asi sušička ani nedává. Jinak jíst se dají dle libosti, tím nic pokazit nemůžete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
tajga píše:
Momentálně jsem nucena brát ATB a není mi jasné, jestli lze tibetskou houbu pít už při léčbě, nebo až po jejím ukončení. Mohl by mi někdo prosím poradit?

Tak probiotika lze brát průběžně, tedy i v průběhu užívání ATB, ovšem dlouho vám živá nevydrží, tedy to moc význam nemá, po ukončení je to určitě efektivnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 10:48 pm 
Offline

Registrován: stř dub 13, 2011 10:11 pm
Příspěvky: 41
Jarda píše:
Tak kefírky budou špatně snášet i teplotu kolem 40 stupňů a menší asi sušička ani nedává. Jinak jíst se dají dle libosti, tím nic pokazit nemůžete.

Vdaka. Da sa nam nastavit na susicke asi 37


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Žinčica
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2015 1:26 am 
Offline

Registrován: stř led 07, 2015 11:46 pm
Příspěvky: 6
Musím si postěžovat. Dnes jsem volal s jedinou farmou v ČR, kterou se mi podařilo najít, když jsem hledal někoho, kdo zde vyrábí pravou brynzu a žinčicu dle původní staletími prověřené metody z mléka nezničeného pasterizací. Paní mě informovala, že s mojí milovanou žinčicou mám smůlu, protože na ně udeřil nějaký ouřední fachidiot a nařídil jim pasterizovat. Brynzu prý dělaji z pasterovaného, žinčica tak vyrobit nejde. Člověk, který se chce stravovat dle zdravého rozumu, si připadá jak disident. Tak snad si něco objednat na Slovensku, tam jim třeba ještě budou tolerovat výjimku na chráněný regionální produkt...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žinčica
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2015 10:56 am 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Elgenn píše:
Člověk, který se chce stravovat dle zdravého rozumu, si připadá jak disident. Tak snad si něco objednat na Slovensku, tam jim třeba ještě budou tolerovat výjimku na chráněný regionální produkt...

Môžete si ju sám vyrobiť. Ak máte možnosť kúpiť čerstvý syr zo surového mlieka("hrudku") robí sa to z neho. Prípadne si zožeňte surové mlieko, a celé od začiatku urobte sám, nie je to nič extra náročné. A ak sa vám podarí zohnať väčšie množstvo mlieka, môžete urobiť jedným razom viac a po trochách uschovať v mrazáku, laktobacily sa mrazom nezničia

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žinčica
PříspěvekNapsal: úte srp 04, 2015 2:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Elgenn píše:
Musím si postěžovat. Dnes jsem volal s jedinou farmou v ČR, kterou se mi podařilo najít, když jsem hledal někoho, kdo zde vyrábí pravou brynzu a žinčicu dle původní staletími prověřené metody z mléka nezničeného pasterizací. Paní mě informovala, že s mojí milovanou žinčicou mám smůlu, protože na ně udeřil nějaký ouřední fachidiot a nařídil jim pasterizovat. Brynzu prý dělaji z pasterovaného, žinčica tak vyrobit nejde. Člověk, který se chce stravovat dle zdravého rozumu, si připadá jak disident. Tak snad si něco objednat na Slovensku, tam jim třeba ještě budou tolerovat výjimku na chráněný regionální produkt...

V Čechách vám to dopřeje spousta lidí, jen nesmíte chodit do Alberta. Spojte se s chovateli.
Brynza stojí na trhu (jarmarky) kolem 300,-/kg, ale jistě se domluvíte na polovině, to je cena na jarmarku, pro hejly, kteří jdou okolo.
Pasterizace nemůže být povinná, když se nepasterizuje ani pivo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2015 9:14 am 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Skúste napísať dotaz na ifauna.cz/ovce-kozy/diskuse/ Určite sa nájdu chovatelia ktorí vám ju predajú.

Inak tá cena 300Kč za kilo OVČej bryndze mi vôbec nepripadá premrštená vzhľadom na to že ovce nie sú nijaké megadojky a že bryndza je vlastne prekysaný presolený ovčí syr,(z 10l mlieka vám može vyjsť nejak max.1,4kg syra/bryndze). Určite sa dá zohnať aj za polovičnú cenu ale jedine pančované prevahou kravského mlieka.

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2015 8:37 am 
Offline

Registrován: stř led 07, 2015 11:46 pm
Příspěvky: 6
Díky všem za odpovědi. Zkusím se spojit s nějakým menším chovatelem a uvidíme. Ta výroba z hrudky mi ale nějak nesedí - nepotřebuju na žinčici syrovátku, která už v hrudce není? Jinak myslím, že farmář, který by měl nepasterovanou hrudku, bude už mít i tu žinčicu.
V Albertu a spol. už se snažím kupovat jen ovoce a zeleninu na odšťavnění a nejradši bych tam nekupoval ani to. Na kase si vedle rohlíko-salámistů člověk pravda připadá jak marťan...
S pasterizací piva bych pasterizaci mléka nespojoval. V pivu teoreticky tolik nehrozí listerie nebo borelie. Poslední dobou vidím, jak se ta smyčka kolem nepasterizovaného mléka dost utahuje právě kvůli této teoretické šanci. Úřad bdí nad naším blahem...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz