Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 12:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
pane Zajíčku, v nabídce semen píšete o lněném semínku mimo jiné: "Již dávka 30 gramů lněného semínka denně stačí pro zajištění nezbytného množství Omega 3 mastných kyselin." někde jsem ale zároveň četl, že se to s ním nemá přehánět (už přesně nevím proč). jaká je tedy ještě bezpečná denní dávka v gramech ? předem děkuji.

Hodně záleží na formě v které ho používáte a správně to píše i člen sakul, třeba jako součást sirné patlanice určitě nevadí dvě až tři lžíce denně. Větší dávky mohou dost snižovat krevní tlak, což by jste poznal, to se pak člověk motá jak nudle v bandasce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
pv33 píše:
Sakule, to, ze se neco nejak bezne provadi, casto neznamena, ze to neni blbe \":(\" .
Nejsem expert, takze radeji cituji dr Budwigovou, u nas vydana kniha Lneny olej, ucinna pomoc proti arterioskleroze, infarktu a rakovine, strana 23:

Ještě několik slov ke lněnému semínku, protože je s ním
spojené určité riziko. Nejprospěšnější jsou samozřejmě tuky,
které nejaktivněji reagují s kyslíkem. Pokud semínko nameleme,
potom se tyto mastné kyseliny během 10 až 15
minut zkazí. Takže pokud si lněné semínko necháte namlít
v obchodě se zdravou výživou, než s ním dojedete domů,
jeho užitečné vlastnosti se zničí a produkty oxidace budou
dokonce škodlivé - tím více, čím budou starší. Na to je třeba
dávat pozor.

Je to jak píšeš, Budwigová opravdu doporučuje okamžitou konzumaci, která je určitě lepší a bezpečnější. Já jsem musel zkoumat možnost uchovat SP aspoň přes noc, jleikož brzy ráno nemohu mixovat a stále se domnívám, že po okamžitém zakonzervování prodkutku - tedy zalití směsi vrstvou oleje nebo vody, zaděláním folií a umístěním do ledničky se s drtivou většinou semínek nemůže nic stát.

Jednak pokud jsou semínka mixována rovnou v tvarouhu, téměř se vzduchem nepříchází do styku, případně jenom minimálně a na velmi velmi krátkou dobu. Směs je mixována jen pár minut, a ihned poté je zamezeno přístupu dalšího kyslíku olejem a směs je zchlazena. Jsem přesvědčený, že takto nemůže dostát velké újmy.

I Břetislav Nový alias dědek kořenář připouští možnost zalít rozemleté semínko lněným olejem a krátkodobě uchovávat podobně jako ostropes. kašičku.

Nicméně je ještě jedna možnost, jak se problémům vyhnout zcela a to je udělat SP pouze s olejem a tvarohem a vmíchat namočené semínka až do hotové směsi. Tímto se využije slizu, který se u rozmixovaných semínek nevytváří a celkově je směs méně kalorická, což může být pro někoho výhoda (ne ale pro mne při mých 54 kg:))

Nic to ale nemění na tom, že pokud je možno udělat čerstvou, tak rozhodně zvolit tu. Dělat zbytečně tento unikátní produkt na dva dny dopředu jak guláš je kravina.

Toto píšete opravdu správně a patrně by to při použití uvedených postupů fungovalo, ale závěr je, že čerstvá patlanice bude vždy nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 11:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Dobry den Jardo, asi pred tydnem mi z Agro-el dorazil lneny olej a hned jsem se vrhnul na vyrobu patlaniny. Uz napoprvy mi moc zachutnala a snim ji skoro celou davku (250g tvarohu,100g oleje,4lzice seminka) za den. Jenze me zacla trapit vcelku silna zacpa. Nutkani na stolici mam,ale kdyz dobehnu na zachod tak to ven proste nejde. Jinak k memu jidelnicku, rano ovocna snidane (jablko,kiwi) a k tomu prave SP a lzice dynoveho oleje,po pul hodine lepicol,obed zeleninovy s olivovym olejem,vecere jsem se ted snazil davat treba tri jablka s kokosovym olejem a k tomu SP,po nebo pred lepicol.Uz nevim,co mam do sebe dostat aby to ze me vyslo \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Dobry den Jardo, asi pred tydnem mi z Agro-el dorazil lneny olej a hned jsem se vrhnul na vyrobu patlaniny. Uz napoprvy mi moc zachutnala a snim ji skoro celou davku (250g tvarohu,100g oleje,4lzice seminka) za den. Jenze me zacla trapit vcelku silna zacpa. Nutkani na stolici mam,ale kdyz dobehnu na zachod tak to ven proste nejde. Jinak k memu jidelnicku, rano ovocna snidane (jablko,kiwi) a k tomu prave SP a lzice dynoveho oleje,po pul hodine lepicol,obed zeleninovy s olivovym olejem,vecere jsem se ted snazil davat treba tri jablka s kokosovym olejem a k tomu SP,po nebo pred lepicol.Uz nevim,co mam do sebe dostat aby to ze me vyslo \":(\"

To je docela divné, ale asi bych omezil to sladké ovoce a konkrétně večer si dal nastrouhanou okurku s tou patlanicí, což když dobře ochutíte je docela dobré a kadí se pak výborně. Velice dobrý je listový špenát, ale je o dost dražší než ty okurky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 20, 2012 1:17 pm 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 1:13 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, již delší dobu sleduji vaši diskuzi. Myslíte si, že může lněný olej pomoci i při hubnutí? Měla jsem zdravotní problémy a injekčně užívala vitamíny B12 a thiamin, 3x týdně po dobu půl roku. Přibrala jsem 20 kg a drží se mě jako klíště. Moje sestra si lněný olej připravuje s cottagem, zhubla a zlepšila se jí pleť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 8:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Krisťulka píše:
Dobrý den, již delší dobu sleduji vaši diskuzi. Myslíte si, že může lněný olej pomoci i při hubnutí? Měla jsem zdravotní problémy a injekčně užívala vitamíny B12 a thiamin, 3x týdně po dobu půl roku. Přibrala jsem 20 kg a drží se mě jako klíště. Moje sestra si lněný olej připravuje s cottagem, zhubla a zlepšila se jí pleť.

Pokud při tom pojedete bezsacharidovou dietu, tak určitě srovnáte tělo do normálu a výsledkem by měla být vaše váha z cca 18ti let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 9:39 am 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 1:13 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Pokud při tom pojedete bezsacharidovou dietu, tak určitě srovnáte tělo do normálu a výsledkem by měla být vaše váha z cca 18ti let.

Mám ještě doplňující otázku. V 18-ti jsem léčbou již procházela poprvé a vážila více, po třech letech se léčba opakovala znovu, teď už mám klid. Před tím jsem vážila cca 53-55 kg. To je tedy moje přirozená váha?


Naposledy upravil Krisťulka dne sob led 21, 2012 8:01 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 21, 2012 4:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Jarda píše:
To je docela divné, ale asi bych omezil to sladké ovoce a konkrétně večer si dal nastrouhanou okurku s tou patlanicí, což když dobře ochutíte je docela dobré a kadí se pak výborně. Velice dobrý je listový špenát, ale je o dost dražší než ty okurky.

Děkuju moc za radu, okurka fakt pomohla. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2012 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Krisťulka píše:
Mám ještě doplňující otázku. V 18-ti jsem léčbou již procházela poprvé a vážila více, po třech letech se léčba opakovala znovu, teď už mám klid. Před tím jsem vážila cca 53-55 kg. To je tedy moje přirozená váha?

Nedovedu posoudit, neuvádíte výšku a to je pak čiré jasnovidectví, což zatím dokonale neovládám, ale snad se časem zlepším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 8:53 am 
Offline

Registrován: pát led 20, 2012 1:13 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Krisťulka píše:
Mám ještě doplňující otázku. V 18-ti jsem léčbou již procházela poprvé a vážila více, po třech letech se léčba opakovala znovu, teď už mám klid. Před tím jsem vážila cca 53-55 kg. To je tedy moje přirozená váha?
Nedovedu posoudit, neuvádíte výšku a to je pak čiré jasnovidectví, což zatím dokonale neovládám, ale snad se časem zlepším.

Dobře, líbí se mi, jak si umíte rýpnout \":-)\" Moje výška je 158cm. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 9:47 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jarda píše:
Majsa píše:
Dobry den Jardo, asi pred tydnem mi z Agro-el dorazil lneny olej a hned jsem se vrhnul na vyrobu patlaniny. Uz napoprvy mi moc zachutnala a snim ji skoro celou davku (250g tvarohu,100g oleje,4lzice seminka) za den. Jenze me zacla trapit vcelku silna zacpa. Nutkani na stolici mam,ale kdyz dobehnu na zachod tak to ven proste nejde. Jinak k memu jidelnicku, rano ovocna snidane (jablko,kiwi) a k tomu prave SP a lzice dynoveho oleje,po pul hodine lepicol,obed zeleninovy s olivovym olejem,vecere jsem se ted snazil davat treba tri jablka s kokosovym olejem a k tomu SP,po nebo pred lepicol.Uz nevim,co mam do sebe dostat aby to ze me vyslo \":(\"
To je docela divné, ale asi bych omezil to sladké ovoce a konkrétně večer si dal nastrouhanou okurku s tou patlanicí, což když dobře ochutíte je docela dobré a kadí se pak výborně. Velice dobrý je listový špenát, ale je o dost dražší než ty okurky.

Měl jsem podobný problém hlavně po přechodu na protikvasinkovou dietu.Hodně mi pomohlo když jsem začal používat lněné semínko celé ke každému jídlu,dělám to tak že než začnu jíst tak namočím do panáka vody vrchovatou čajovou lžičku lněného semínka a hned po jídle to tam kopnu,udělá to takový sliz který pak zůstane ve střevech.Po pár dnech pravidelného užívání jsem poznal co to je opravdu samovyklouzávací stolice.No a pokud to potřebuješ popohnat tak podle ajurvédy lze vycvičit střevo jednoduše chili kořením-každý den přidáváš do jídel dokud se z toho nepos...Mě první den stačila 1 vrchovatá lžička(chili od vitany),a už jsem letěl,teď jsem zhruba na dvou a nemohu si to vynachválit-sice jdu za dopoledne několikrát ale mám pak pocit dokonalého vyprázdnění a ještě mě celý den příjemně hřeje břicho \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 11:14 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Pavel Veselý píše:
No a pokud to potřebuješ popohnat tak podle ajurvédy lze vycvičit střevo jednoduše chili kořením-každý den přidáváš do jídel dokud se z toho nepos...Mě první den stačila 1 vrchovatá lžička(chili od vitany),a už jsem letěl,teď jsem zhruba na dvou a nemohu si to vynachválit-sice jdu za dopoledne několikrát ale mám pak pocit dokonalého vyprázdnění a ještě mě celý den příjemně hřeje břicho \":D\"

Fakt jo??? Já jím už asi více jak 2 měsíce cayenský pepř (pálivost 2) minimálně jednou denně lžičku a více, denně papričku habanero ( pálivost 5 ) a vůbec nepozoruji, že by to mělo vliv na stolici ....
S tím prohříváním to potvrzuji, nebot pálivé papričky prohřívají a velmi dobře prokrvují organismus, po habaneru se mi na chviličku spustí slzičky i voda z nosíku \":lol:\"
Na dokonalé vyprázdnění používám vyšší dávku vit. C nebo chlorid hořečnatý ( magnesko ) a následně klyzma


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Krisťulka píše:
Dobře, líbí se mi, jak si umíte rýpnout \":-)\" Moje výška je 158cm. Děkuji.

Tak to víte, člověk si musí umět trochu zjednat pořádek a ta váha není nijak divná, mě připadá normální. BMI cca 21-22, což mě na ženu připadá ideální a sneslo by se i méně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 23, 2012 12:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Měl jsem podobný problém hlavně po přechodu na protikvasinkovou dietu.Hodně mi pomohlo když jsem začal používat lněné semínko celé ke každému jídlu,dělám to tak že než začnu jíst tak namočím do panáka vody vrchovatou čajovou lžičku lněného semínka a hned po jídle to tam kopnu,udělá to takový sliz který pak zůstane ve střevech.Po pár dnech pravidelného užívání jsem poznal co to je opravdu samovyklouzávací stolice.No a pokud to potřebuješ popohnat tak podle ajurvédy lze vycvičit střevo jednoduše chili kořením-každý den přidáváš do jídel dokud se z toho nepos...Mě první den stačila 1 vrchovatá lžička(chili od vitany),a už jsem letěl,teď jsem zhruba na dvou a nemohu si to vynachválit-sice jdu za dopoledne několikrát ale mám pak pocit dokonalého vyprázdnění a ještě mě celý den příjemně hřeje břicho \":D\"

Píšete to správně, ale není to postup univerzálně doporučitelný, někomu mohou pálivé papriky dělat dost zle, zvláště pokud má střevní záněty. Ovšem z dlouhodobého pohledu to i ty záněty patrně odstraní, jenom je to velké utrpení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 12:23 am 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
Dobry den, tak po dlhsom case som zase zacal vyrabat patlaninu a podarila sa mi krasne. Pripravoval som ju z 250g tvarohu, 200g bryndze a 250ml oleja, najskor som sa s tym tak 15min trapil pretoze nechcela prebehnut reakcia ale nakoniec to asi behom 3 sekund poriadne zhustlo a olej sa vsiakol a nebolo ho vidiet. Dnes vecer ked som si ju daval do ovocneho salatu som si ale v miske vsimol ze sa ako keby "rozlozila", videl som tam aj olej, bolo ho trochu vidiet dokonca aj na dne misky ked som dojedol. V miske kde som skladoval patlaninu to ale bolo v poriadku, toto ako keby rozdelenie prebehlo iba v ovocnom salate, tak teraz neviem ci je to dobre alebo kde sa stala chyba. Tak isto som sa chcel opytat ked pisete ze to treba co najskor zjest ako dlho mi to vydrzi, vacsinou to zvladnem do troch dni zjest toto mnozstvo ale ak by som pouzil iba polovicnu davku, co potom s tym olejom, sa mi zase znehodnoti on.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz