Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 12:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 122  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 1:43 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Longerr píše:
Tak isto som sa chcel opytat ked pisete ze to treba co najskor zjest ako dlho mi to vydrzi, vacsinou to zvladnem do troch dni zjest toto mnozstvo ale ak by som pouzil iba polovicnu davku, co potom s tym olejom, sa mi zase znehodnoti on.

Projdi si vlákno, o okamžité konzumaci, nejlépe do 15ti minut od namíchání, je zde psáno a také jsou citovány věrohodné zdroje těchto doporučení !!!!
Olej můžeš dát zamrazit, popřípadě je možné jej skladovat v ledničce, za pár dnů se ti nezkazí.
VŽDY A ZA VŠECH OKOLNOSTÍ SI MÍCHEJ TVAROH VŽDY ČERSTVÝ A SPOTŘEBUJ JEJ NEJLÉPE DO 15TI MINUT OD PŘÍPRAVY. Johana Budwig se touto dietou nadarmo nezabývala několik let ( tuším 40 let ), pak někdo změní postupy a udělá závěr, že to nefunguje !!! FUNGUJE PŮVODNÍ RECEPTURA A DOPORUČENÍ JOHANY BUDWIG !!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Longerr píše:
Dobry den, tak po dlhsom case som zase zacal vyrabat patlaninu a podarila sa mi krasne. Pripravoval som ju z 250g tvarohu, 200g bryndze a 250ml oleja, najskor som sa s tym tak 15min trapil pretoze nechcela prebehnut reakcia ale nakoniec to asi behom 3 sekund poriadne zhustlo a olej sa vsiakol a nebolo ho vidiet. Dnes vecer ked som si ju daval do ovocneho salatu som si ale v miske vsimol ze sa ako keby "rozlozila", videl som tam aj olej, bolo ho trochu vidiet dokonca aj na dne misky ked som dojedol. V miske kde som skladoval patlaninu to ale bolo v poriadku, toto ako keby rozdelenie prebehlo iba v ovocnom salate, tak teraz neviem ci je to dobre alebo kde sa stala chyba. Tak isto som sa chcel opytat ked pisete ze to treba co najskor zjest ako dlho mi to vydrzi, vacsinou to zvladnem do troch dni zjest toto mnozstvo ale ak by som pouzil iba polovicnu davku, co potom s tym olejom, sa mi zase znehodnoti on.

Tak to netuším, co je tam blbě, nicméně já lidem radím nedělat ji do zásoby, protože oxidační proces běží a výrobek se dost rychle znehodnocuje. Osobně bych ji jedl maximálně druhý den, ovšem pro léčebné účely určitě dělat čerstvou i několikrát denně. Olej v uzavřené lahvičce a v lednici vydrží bez problémů i tři týdny, tedy raději skladovat ten olej, než hotovou patlanici.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 12:55 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jarda píše:
já lidem radím nedělat ji do zásoby, protože oxidační proces běží a výrobek se dost rychle znehodnocuje. Osobně bych ji jedl maximálně druhý den, ovšem pro léčebné účely určitě dělat čerstvou i několikrát denně.

Pane Jardo, nezlobte se, ale z vaší odpovědi nemám tentokrát dobrý pocit. Nedávno se tu řešilo to samé a člen PV33 sem dal věrohodný zdroj s doporučením přímo J. Budwig na okamžitou konzumaci. Je to jakobyste uváděl, že vitamíny brané jen tak, je možné brát po době expirace, pro léčebné účely do doby expirace - bohužel tak to cítím já.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 5:11 pm 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
jani píše:
Projdi si vlákno, o okamžité konzumaci, nejlépe do 15ti minut od namíchání, je zde psáno a také jsou citovány věrohodné zdroje těchto doporučení !!!!
Olej můžeš dát zamrazit, popřípadě je možné jej skladovat v ledničce, za pár dnů se ti nezkazí.
VŽDY A ZA VŠECH OKOLNOSTÍ SI MÍCHEJ TVAROH VŽDY ČERSTVÝ A SPOTŘEBUJ JEJ NEJLÉPE DO 15TI MINUT OD PŘÍPRAVY. Johana Budwig se touto dietou nadarmo nezabývala několik let ( tuším 40 let ), pak někdo změní postupy a udělá závěr, že to nefunguje !!! FUNGUJE PŮVODNÍ RECEPTURA A DOPORUČENÍ JOHANY BUDWIG !!!!

Ok, mam ale momentalne k dispozicii iba tvaroh z Tesca, tak isto ja bryndzu, daju sa pouzit aj tie?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 6:32 pm 
Offline

Registrován: pát pro 17, 2010 4:28 pm
Příspěvky: 17
jani píše:
Pane Jardo, nezlobte se, ale z vaší odpovědi nemám tentokrát dobrý pocit. Nedávno se tu řešilo to samé a člen PV33 sem dal věrohodný zdroj s doporučením přímo J. Budwig na okamžitou konzumaci. Je to jakobyste uváděl, že vitamíny brané jen tak, je možné brát po době expirace, pro léčebné účely do doby expirace - bohužel tak to cítím já.

Na zaciatku tohoto vlakna sa ale tak rychla spotreba neriesila a hovorilo sa ze sa to je aj dva alebo tri dni. A pomahalo to ludom aj tak, vela ludi pisalo ze uz maju pokozku v poriadku, alebo tvar alebo cokolvek ine, takze na zavazne veci je asi treba to skonzumovat hned ale pomaha to urcite aj potom, pretoze dokazov je tu dost a nedodrziavalo sa spotrebovanie do 15minut


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 7:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Pavel Veselý píše:
Měl jsem podobný problém hlavně po přechodu na protikvasinkovou dietu.Hodně mi pomohlo když jsem začal používat lněné semínko celé ke každému jídlu,dělám to tak že než začnu jíst tak namočím do panáka vody vrchovatou čajovou lžičku lněného semínka a hned po jídle to tam kopnu,udělá to takový sliz který pak zůstane ve střevech.Po pár dnech pravidelného užívání jsem poznal co to je opravdu samovyklouzávací stolice.No a pokud to potřebuješ popohnat tak podle ajurvédy lze vycvičit střevo jednoduše chili kořením-každý den přidáváš do jídel dokud se z toho nepos...Mě první den stačila 1 vrchovatá lžička(chili od vitany),a už jsem letěl,teď jsem zhruba na dvou a nemohu si to vynachválit-sice jdu za dopoledne několikrát ale mám pak pocit dokonalého vyprázdnění a ještě mě celý den příjemně hřeje břicho \":D\"

Děkuju moc, hned zítra vyzkouším. \":)\" A ještě mě napadlo, když jsem patlanici nejed, tak jsem kadil celkem pravidelně a bez větších problémů, jestli se mi to nemohlo zarazit zvětšením příjmu bílkovin a tím pádem snížením příjmu tuků, i když v patlanině je tuku dost..Neměl bych přijímat více tuků?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Pane Jardo, nezlobte se, ale z vaší odpovědi nemám tentokrát dobrý pocit. Nedávno se tu řešilo to samé a člen PV33 sem dal věrohodný zdroj s doporučením přímo J. Budwig na okamžitou konzumaci. Je to jakobyste uváděl, že vitamíny brané jen tak, je možné brát po době expirace, pro léčebné účely do doby expirace - bohužel tak to cítím já.

Nevidím důvod k rozčarování, ono to není tak horké a člen Longerr to píše celkem správně, že zde značnou dobu nikdo kriticky rychlou spotřebu neřešil a přesto to lidem evidentně pomáhalo. Tím nechci tvrdit, že archivní verze je vhodnější, jenom tvrdím, že se dá sníst druhý den bez velkého rizika, ale u nemocných bych maximální čerstvost vyloženě doporučoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 5:19 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
Chcem vas poprosit ak mozete mi udat presne mnozstvo tvarohu a toho oleja z lanovych semienok...Precitala som o tom uz mnozstvo clankov a vsade pisu inak tie pomery.Alebo ak mate link na original recept od dr.Budwig.Niekde som citala ze je vhodny odtucneny tvaroh a inde zasa pisu ze je najlepsi tucny tvaroh..tak kde je pravda?Je suvis medzi mnozstvom oleja a ucinnostou?Na jednu porciu davam synovi asi 10-15 deka tvarohu,tri polievkove lyzice oleja a dolejem vodu aby to mohol vypit..ochutim medom a trochou kakaa.je to spatne?Konzumuje to jeden krat denne..staci to?Vdaka za odpoved...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 6:24 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Sylvie63 píše:
Chcem vas poprosit ak mozete mi udat presne mnozstvo tvarohu a toho oleja z lanovych semienok...Precitala som o tom uz mnozstvo clankov a vsade pisu inak tie pomery.Alebo ak mate link na original recept od dr.Budwig.Niekde som citala ze je vhodny odtucneny tvaroh a inde zasa pisu ze je najlepsi tucny tvaroh..tak kde je pravda?Je suvis medzi mnozstvom oleja a ucinnostou?Na jednu porciu davam synovi asi 10-15 deka tvarohu,tri polievkove lyzice oleja a dolejem vodu aby to mohol vypit..ochutim medom a trochou kakaa.je to spatne?Konzumuje to jeden krat denne..staci to?Vdaka za odpoved...

Sylvie, je to jak píšeš. Návody se dost lišejí. Pokud chceš návody asi nejbližší dr Budwigové, zaregistruj se na http://health.groups.yahoo.com/group/FlaxSeedOil2/ a prolez si tam Files a aspoň kus diskuze. Je to veliké forum pouze na dietu B a mají tam řadu úspěchů s léčbou rakoviny. Případně ještě napíšu večer, teď moc nemůžu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 8:40 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 07, 2011 2:56 pm
Příspěvky: 41
Je to ako pisem..cize to robim dobre?Bola som na tom fore ale vela nerozumiem...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 10:46 pm 
Offline

Registrován: sob črc 03, 2010 9:35 am
Příspěvky: 39
Mam problem si sirnou patlanicí, strasne me srazi pH.
Jsem zaroven na protikvasinkove diete. Denne snidam okurkovou stavu, ktera mi krasne zveda pH. Pokud si ale dam ale pozdeji sirnou patlanici, pres 7 se nedostanu. Taky me uplne zasyti, na 1 porci (kozi kefir 300ml, 80 ml oleje a 4 lzice lnu) rozdelenou mezi snidani a obed s trochu rajcat a okurek funguju cely den a vecer se musim kolikrat nutit vypit alespon trochu okurkove stavy na upravu pH.
Pokud patlanici nedam a jedu na zeleninove salaty, pH je cely den pres 7.
Mate nekdo podobnou zkusenost?
Hezky vecer vsem.
Sara


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 2:47 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Sylvie63 píše:
Je to ako pisem..cize to robim dobre?Bola som na tom fore ale vela nerozumiem...

Sylvie, Přeložil jsem kus návodu z
http://www.budwig-videos.com/articles/20080531
kde je také video s přípravou. Doporučuji se na video podívat i když neumíte anglicky. není to tak dlouhý.
Překlad jsem udělal překladačem Google a upravím jen to nejnutnější. Takže to místy bude kostrbaté, ale srozumitelné.
----------------
Pro nejlepší účinek připravte jen pro jedno jídlo - vyhněte se skladování. Konzumujte ihned. Použijte biopotraviny pokud je to možné. [Pokud je nutné směs skladovat, aby se vzala do práce nebo na pochůzky, vložte ji do malé termosky a udržujte ji v chladu.]

[1] Míchejte 3 polévkové lžíce lněného oleje s 6 lžícemi nízkotučného tvarohu (dodržet poměr 1:2, případně víc tvarohu) nebo s cottage cheese ručním elektrickým mixérem po dobu 30 až 60 sekund. Pokud je to nutné, přidejte 2 lžíce mléka. Spojení oleje a tvarohu je důležité, pak se olej může vstřebat. Směs by měla být bohatě našlehaná bez volného oleje.
[2] Rozemelte 2 polévkové lžíce celých lněných semínek elektrickým mlýnkem na kávu (já mám na doporučení Bosch asi za 600,- a výborně funguje) a přidejte do směsi. Čerstvě mletá semínka mohou rychle žluknout, jezte to okamžitě.
[3] Přidat čerstvé [nebo rozmrazené, dříve zmrazené] bobulovin, borůvky,... jahody, ... obsahují protirakovinové kyseliny.
[4] Přidejte další čerstvé ovoce, pokud chcete, v celkové výši 1 / 2 až 1 šálek ovoce.
[5] Je-li směs příliš hustá, přidáme ovocnou šťávou [např. tmavé hrozny, borůvky] nebo mléko. Ovoce a šťávy z něj jsou prokazatelně protirakovinové.
[6] Přidat rozstrouhané organické ořechy, jako jsou ořechy vlašské nebo para ořechy(mají selen) [nikoliv arašídy]
a pokud budete chtít, trochu medu a vanilky.
---------------------
Na stránkách diskuze http://health.groups.yahoo.com/group/FlaxSeedOil2/ je toho mnohem víc. Je tam i kompletní dieta Budwigové na celý den, tu je dobré dodržovat především při rakovině. Jsou tam i popisy asi 150 vyléčení, předevěím rakoviny ale i dalších nemocí. A další se průběžně objevují na diskuzi.

Jen hodně stručně z té celodenní diety:
před snídaní sklenici štávy z kysaného zelí (proti rakovině a na trávení).
snídaně šálek zeleného nebo rostlinného čaje (trávení). Pak lněný olej s tvarohem viz výše.
dopoledne čerstvě lisované zeleninové šťávy z mrkve a/nebo červené řepy, celeru, citronu, jablka a rovněž listové zeleniny - salát nebo špenát...

OK, pro dnešek končím.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sylvie63 píše:
Chcem vas poprosit ak mozete mi udat presne mnozstvo tvarohu a toho oleja z lanovych semienok...Precitala som o tom uz mnozstvo clankov a vsade pisu inak tie pomery.Alebo ak mate link na original recept od dr.Budwig.Niekde som citala ze je vhodny odtucneny tvaroh a inde zasa pisu ze je najlepsi tucny tvaroh..tak kde je pravda?Je suvis medzi mnozstvom oleja a ucinnostou?Na jednu porciu davam synovi asi 10-15 deka tvarohu,tri polievkove lyzice oleja a dolejem vodu aby to mohol vypit..ochutim medom a trochou kakaa.je to spatne?Konzumuje to jeden krat denne..staci to?Vdaka za odpoved...

Ono se to opravdu dost liší a pokud nejde vyloženě o léčbu rakoviny, tak bych se tím tolik nezabýval, lněný olej a lněné semínko léči vždy a v jakékoliv kombinaci, nicméně u rakoviny je určitě vhodné postupovat na základě vyzkoušených receptur, jak správně píše člen pv33.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sara píše:
Mam problem si sirnou patlanicí, strasne me srazi pH.
Jsem zaroven na protikvasinkove diete. Denne snidam okurkovou stavu, ktera mi krasne zveda pH. Pokud si ale dam ale pozdeji sirnou patlanici, pres 7 se nedostanu. Taky me uplne zasyti, na 1 porci (kozi kefir 300ml, 80 ml oleje a 4 lzice lnu) rozdelenou mezi snidani a obed s trochu rajcat a okurek funguju cely den a vecer se musim kolikrat nutit vypit alespon trochu okurkove stavy na upravu pH.
Pokud patlanici nedam a jedu na zeleninove salaty, pH je cely den pres 7.
Mate nekdo podobnou zkusenost?
Hezky vecer vsem.
Sara

To je bohužel docela normální a pH jde někdy opravdu dost dolu, nicméně dá se srovnat další stravou a neviděl bych v tom tady takový problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Sylvie, Přeložil jsem kus návodu z
http://www.budwig-videos.com/articles/20080531
kde je také video s přípravou. Doporučuji se na video podívat i když neumíte anglicky. není to tak dlouhý.
Překlad jsem udělal překladačem Google a upravím jen to nejnutnější. Takže to místy bude kostrbaté, ale srozumitelné.
----------------
Pro nejlepší účinek připravte jen pro jedno jídlo - vyhněte se skladování. Konzumujte ihned. Použijte biopotraviny pokud je to možné. [Pokud je nutné směs skladovat, aby se vzala do práce nebo na pochůzky, vložte ji do malé termosky a udržujte ji v chladu.]

[1] Míchejte 3 polévkové lžíce lněného oleje s 6 lžícemi nízkotučného tvarohu (dodržet poměr 1:2, případně víc tvarohu) nebo s cottage cheese ručním elektrickým mixérem po dobu 30 až 60 sekund. Pokud je to nutné, přidejte 2 lžíce mléka. Spojení oleje a tvarohu je důležité, pak se olej může vstřebat. Směs by měla být bohatě našlehaná bez volného oleje.
[2] Rozemelte 2 polévkové lžíce celých lněných semínek elektrickým mlýnkem na kávu (já mám na doporučení Bosch asi za 600,- a výborně funguje) a přidejte do směsi. Čerstvě mletá semínka mohou rychle žluknout, jezte to okamžitě.
[3] Přidat čerstvé [nebo rozmrazené, dříve zmrazené] bobulovin, borůvky,... jahody, ... obsahují protirakovinové kyseliny.
[4] Přidejte další čerstvé ovoce, pokud chcete, v celkové výši 1 / 2 až 1 šálek ovoce.
[5] Je-li směs příliš hustá, přidáme ovocnou šťávou [např. tmavé hrozny, borůvky] nebo mléko. Ovoce a šťávy z něj jsou prokazatelně protirakovinové.
[6] Přidat rozstrouhané organické ořechy, jako jsou ořechy vlašské nebo para ořechy(mají selen) [nikoliv arašídy]
a pokud budete chtít, trochu medu a vanilky.
---------------------
Na stránkách diskuze http://health.groups.yahoo.com/group/FlaxSeedOil2/ je toho mnohem víc. Je tam i kompletní dieta Budwigové na celý den, tu je dobré dodržovat především při rakovině. Jsou tam i popisy asi 150 vyléčení, předevěím rakoviny ale i dalších nemocí. A další se průběžně objevují na diskuzi.

Jen hodně stručně z té celodenní diety:
před snídaní sklenici štávy z kysaného zelí (proti rakovině a na trávení).
snídaně šálek zeleného nebo rostlinného čaje (trávení). Pak lněný olej s tvarohem viz výše.
dopoledne čerstvě lisované zeleninové šťávy z mrkve a/nebo červené řepy, celeru, citronu, jablka a rovněž listové zeleniny - salát nebo špenát...

OK, pro dnešek končím.

Pokud budete mít chuť a čas, tak toho sem dejte více, jde určitě o velice přínosné informace, které mnoha lidem otevřou oči a usnadní cestu ke zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz