Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 12:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Milenium píše:
Mam dotaz na problém s výrobou kefíru. Vyrábím si již několik let kefír z tibetské houby, vše probíhá jak má. Ale před několika měsíci se mi stalo, že se v průběhu výroby na povrchu utvořil nahnědlý slaboulinký škraloup. To mě zaskočilo a várku jsem vylil. Od té doby se mi toto ještě několikrát opakovalo a proto jsem se zaměřil na zjištění při kterém mléce k tomu dochází (kupuji nejčastěji tři druhy, vše plnotučné) Když už jsem měl pocit, že jsem identifikoval ono mléko, stalo se to i u jiných, které jsem nakoupil pro test. Nestane se to úplně vždy, proto mi uniká důvod. Kefír z litru mléka dělám ve dvou nádobách v lednici. Pokud se objeví ona skvrna je v obou nádobách, tak to seberu pryč a kefír se nakonec udělá. Někdy mam ale pocit, že není úplně ok, každopádně z toho nemám dobrý pocit.

Na to nedovedu s jistotou odpovědět, ale z vlastní zkušenosti vím, že se občas takový škraloup udělá, podle mého názoru jde spíše o nějakou reakci na konkrétní momentální podmínky v okolí, třeba teplota, vlhkost a možná i další faktory, nebo jejich náhodný souběh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2016 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Dobrý den. Když se oddělí sirovátka u kefíru,je mleko plně rozložené a bez sacharidu? Děkuji Pavel

Takto se to tvrdit nedá, sice se rozloží naprostá většina, ale něco málo je tam skoro vždy, nikdy se nerozloží všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 10:04 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Zajímavá reportáž o výrobě Českého jogurtu.
Manažer kvality zde uvádí, že "pít syrové mléko je sebevražda". - 4:20 minuta
A vyvrací zde mýtus antibiotik v mléku při výrobě pravého jogurtu.

https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10010 ... nejnovejsi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 10:28 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
To s těmi antibiotiky to je u nich tak, jak řekl, ale u jiných výrobců přece není problém, jde jen o technologii výroby finálové hmoty.
To s tím syrovým mlékem je to tak, že oni musí dodržet nějaké principy dle zákona, jinak je stát zlikviduje. Kdo má vlastní krávy, kozy, ovce atd. si může přece pít syrové mléko do alelujá. Nic špatného na tom není, risk, o kterém mluvil, tam ale je.
To, že se skoro nikomu nic nikdy nestane, je způsobeno tím, že pokud vaše zvěř žije jen s vámi a ve vámi vytvořených podmínkách a vy se s ní denně mazlíte a sdílíte spolu v podstatě jednou prostředí a netaháte tam nic zvenku, jste v podstatě stejná mikrofarma bakterií jako ta zvěř. Což je naprosto v pořádku a můžete si tedy chlastat to mléko do alelujá.
Hollandia jogurty jsme jedli jako jedni z prvních, bydleli jsme tam. Byly chutné. Tož jsme si začali, tenkrát, dělat vlastní, z kozího mléka, samozřejmě jsme nic nepasterovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 10:54 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Však to zde uvádím jako příklad pro ponaučení. Zároveň mi připadá, že tím co dělá pan Vaněk ne vždy pomáhá lidem se orientovat ve stravování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 11:04 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pan Vaněk je normální člověk a stará se o svůj soukromý business a má své aktivity zaměřeny tak, aby dělal, co ho baví a aby mu to vynášelo. A ještě - proč by se, proboha, měl někdo starat o orientaci lidí ve způsobech stravování? NIKDO není tak blbý, aby se neuměl dobře a levně a zdravě najíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 12:17 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
martina72 píše:
Pan Vaněk je normální člověk a stará se o svůj soukromý business a má své aktivity zaměřeny tak, aby dělal, co ho baví a aby mu to vynášelo. A ještě - proč by se, proboha, měl někdo starat o orientaci lidí ve způsobech stravování? NIKDO není tak blbý, aby se neuměl dobře a levně a zdravě najíst.

Tak ta negramotnost lidí v ohledu stravování je zde v ČR evidentní a často způsobená desinformacemi.
Ano, lidé potřebují poradit co jíst, protože někteří stále nechápou mizernou kvalitu potravin v ČR. Tím podporují šmejd, který zde nemusíme mít. Naopak mnoho lidí je v Česku natolik hloupých, že sežerou klidně zabalené hovno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř dub 20, 2016 4:48 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nu, je svobodná vůle každého, ať si koupí a sní to, co se mu líbí. Spousta z nás v marketech nekupuje skoro nic (není to vlastně vůbec potřeba), spousta jiných klidně ano. Zřejmě jim to vyhovuje.
Nevím, jaké desinformace máte na mysli, informací je všude plno a jest na každém, jak je využije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned kvě 29, 2016 9:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jara píše:
Zajímavá reportáž o výrobě Českého jogurtu.
Manažer kvality zde uvádí, že "pít syrové mléko je sebevražda". - 4:20 minuta
A vyvrací zde mýtus antibiotik v mléku při výrobě pravého jogurtu.

https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10010 ... nejnovejsi

Tak přeci nebude o svých výrobcích tvrdit že to je šmejd, to by jich moc neprodal. Pokud vás bude něco dobře živit tak je to vždy to nejlepší na světě co můžete lidem prodat i když v případě těchto jogurtů jde prakticky o to nejlepší, co se dá v našich podmínkách koupit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2016 11:44 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Napadlo mě, jestli se při velké konzumaci(1L denně) zkvašeného mléka, kefíru,nepřemnoží ve střevech bakterie určitého typu, které jsou v tom kefíru? Přece jenom je to dost monotonní zátěž, umí si to tělo regulovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2016 8:57 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
[quote="derkel":280uisom]Napadlo mě, jestli se při velké konzumaci(1L denně) zkvašeného mléka, kefíru,nepřemnoží ve střevech bakterie určitého typu, které jsou v tom kefíru? Přece jenom je to dost monotonní zátěž, umí si to tělo regulovat?[/quote:280uisom]
A ked niekto konzumuje denne banany, alebo maso, alebo klicene strukoviny ci jablka....nepremnozia sa v crevach bakterie urciteho typu ?...
Ked niekto obyva urcitu krajinu, pije vodu z jedneho zdroja, zije v urcitej nadmorskej vyske, nebudu jeho telo osidlovat ine "zivocichy", nez niekoho ineho ?
Takze by som sa vobec nebal \</div

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2016 2:59 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
[quote="SemTamTuPrídem":2a67a04x]A ked niekto konzumuje denne banany, alebo maso, alebo klicene strukoviny ci jablka....nepremnozia sa v crevach bakterie urciteho typu ?...
Ked niekto obyva urcitu krajinu, pije vodu z jedneho zdroja, zije v urcitej nadmorskej vyske, nebudu jeho telo osidlovat ine "zivocichy", nez niekoho ineho ?
Takze by som sa vobec nebal \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2016 4:51 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
derkel píše:
Napadlo mě, jestli se při velké konzumaci(1L denně) zkvašeného mléka, kefíru,nepřemnoží ve střevech bakterie určitého typu, které jsou v tom kefíru? Přece jenom je to dost monotonní zátěž, umí si to tělo regulovat?

Litr kefíru denně je prd, pokud to někomu chutná, proč ne? Já piji tak půl litru. Doslova to hladí žaludek, velmi to osvěžuje, zasytí ... a také ..... eliminuje to přílišnou chuť na maso či obiloviny ... prostě na to nemáte chuť .... dělená strava, no ...
Alergie na laktosu se nedostaví, přecjen to je lepčejší a přeměněná věc ....
A máte extrémní chuť si tam frknout okurky, rajčata a hlavně ..... česnek a bylinky a lupení všeho druhu ... což je fajn ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2016 12:08 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Nezkoumal někdo,jaké bakterie se starají o přirozené kvašení mléka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob čer 25, 2016 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
derkel píše:
Napadlo mě, jestli se při velké konzumaci(1L denně) zkvašeného mléka, kefíru,nepřemnoží ve střevech bakterie určitého typu, které jsou v tom kefíru? Přece jenom je to dost monotonní zátěž, umí si to tělo regulovat?

V bakteriích problém většinou není, ale někteří nejsou schopni tolik mléčného produktu zpracovat protože nemají dostatek enzymu reninu. Pokud by s tím byl problém dá se koupit a dodávat, nebo pití omezit na snesitelné množství.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz