Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 1:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 2:22 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
...Nicméně, na prospěšnosti olivového oleje se shodnou asi úplně všichni, a podle tebe je to jakožto izolovaný tuk průser...

Tak úplně všichni asi těžko, teď mě napadá třeba 811 nebo makrobiotika, určitě jich bude víc, ale to je jedno. Kromě toho jak už jsem psal, pojem "prospěšný" je jenom relativní: souhlasím, že je olivový olej prospěšný v případě, že jím lidé nahradí třeba tučné maso a slunečnicový olej.
BTW nedávno vyšlel test ( http://www.dtest.cz/clanek-2460/test-ex ... oleju-2012 ), kde podstatná část zde prodávaných extra panenských olivových olejů naprosto propadla (DDT, pesticidy, polycyklické aromatické uhlovodíky,..) a ani ty nejlepší nedopadly moc dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 10:15 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Tak úplně všichni asi těžko, teď mě napadá třeba 811 nebo makrobiotika, určitě jich bude víc, ale to je jedno. Kromě toho jak už jsem psal, pojem "prospěšný" je jenom relativní: souhlasím, že je olivový olej prospěšný v případě, že jím lidé nahradí třeba tučné maso a slunečnicový olej.
BTW nedávno vyšlel test ( http://www.dtest.cz/clanek-2460/test-ex ... oleju-2012 ), kde podstatná část zde prodávaných extra panenských olivových olejů naprosto propadla (DDT, pesticidy, polycyklické aromatické uhlovodíky,..) a ani ty nejlepší nedopadly moc dobře.

tak. to je přesně to, o čem mluvím, paranoia ze všeho a všude. Co vzduch, který dýcháme? Co voda, kterou pijeme? A co čárové kódy, které jsou na úplně na všem? \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 9:07 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
tak. to je přesně to, o čem mluvím, paranoia ze všeho a všude. Co vzduch, který dýcháme? Co voda, kterou pijeme? A co čárové kódy, které jsou na úplně na všem? \":lol:\"

Přesně tak \":-)\" vzduch a voda jsou asi ještě důležitější. Změna prostředí může udělat mnohem víc, než jenom změna jídla. A nějaké čárové kódy mě vůbec nezajímají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: xylitol
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 10:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Ještě bych se vrátila ke xylitolu. Našla jsem tento odkaz, cena je přijatelná, je tedy xilovit vpodstatě xylit jak se píše? V dnešní době totiž už není nic jak vypadá....
http://www.dobre-zdravi.cz/xilovit-sweet/d-71931/

Byl mi nabídnut v naší zdravce xilovit sweet je v dóze 500g za 190Kč nebo sáček 1kg za 325Kč a nebo Xilovit zero 500g za 250Kč

Podle všeho ano, ale mnohem vhodnější je se jich zeptat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 11:03 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="ravima":24d1tjyk]Tak úplně všichni asi těžko, teď mě napadá třeba 811 nebo makrobiotika, určitě jich bude víc, ale to je jedno. Kromě toho jak už jsem psal, pojem "prospěšný" je jenom relativní: souhlasím, že je olivový olej prospěšný v případě, že jím lidé nahradí třeba tučné maso a slunečnicový olej.
BTW nedávno vyšlel test ( http://www.dtest.cz/clanek-2460/test-ex ... oleju-2012 ), kde podstatná část zde prodávaných extra panenských olivových olejů naprosto propadla (DDT, pesticidy, polycyklické aromatické uhlovodíky,..) a ani ty nejlepší nedopadly moc dobře.[/quote:24d1tjyk]
Ravimo, kdyz uz jsme u toho olivovyho oleje. Muzes se podivat na laboratorni vysledky po ociste jater v tomto vlakne

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 11:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Janka00 píše:
zdravim, momentalne som piaty tyzden na protikvasinkovej diete a riesim problem omega 3, 6 a 9. Potrebujem poradit co vsetko mozem?
1)Co sa tyka Omega 3 tie mam kupit v lekarni? je jedno ake ? a aka je vlastne minimalna davka aspon priblizne.
2)mam k dispozicii mandle, slnecnicove semiacka, kokosovy olej, dynove semiacka.Panensky olivovy olej sa bojim kupit lebo som citala vela o tom ze kazdy z obchodu cloveku skor skodi ako pomaha. Bohvie kde je pravda \":(\" Mozem pri protikvasinkovej diete vsetko z toho?alebo je to este malo ? nemam ponatia ale citim ze mi chybaju tieto tuky lebo mam v poslednom case dost suchu pokozku. A este ma napadlo kedy su najviac vyuzitelne. mam to jest priamo so salatom alebo zvlast. Ak mi odpoviete aspon na jedinu otazku pomozete.Vsetky rady su nad zlato.dakujem <3

Členka Amy a člen ravima vám radí správně, nehledejte v tom zase tak velké složitosti, hlavní je stravu dobře trávit, pak zase tolik nezáleží na tom jaká je její skladba. Ono je to více o využitelnosti stravy, než o její kvalitě a množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2012 11:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Přesně tak \":-)\" vzduch a voda jsou asi ještě důležitější. Změna prostředí může udělat mnohem víc, než jenom změna jídla. A nějaké čárové kódy mě vůbec nezajímají.

Tak svatá pravda, prostředí a způsob kontaktu s ním je mnohem více než strava, ono třeba to, že se člověk projde bosý v trávě s ranní rosou a u toho správně dýchá, dovede takové divy, že řešit k tomu druh a množství použitého oleje je opravdu na jiné koleji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 8:24 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Tak svatá pravda, prostředí a způsob kontaktu s ním je mnohem více než strava, ono třeba to, že se člověk projde bosý v trávě s ranní rosou a u toho správně dýchá, dovede takové divy, že řešit k tomu druh a množství použitého oleje je opravdu na jiné koleji.

Jsem rád, že jsme se dostali konečně na trochu vědeckou úroveň.
Pokud se tvrzení podloží konstatováním "svatá pravda" pak už není prostor pro další důkazy, tenhle je zcela ultimativní.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: xylitol
PříspěvekNapsal: úte pro 25, 2012 10:54 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
jani píše:
Ještě bych se vrátila ke xylitolu. Našla jsem tento odkaz, cena je přijatelná, je tedy xilovit vpodstatě xylit jak se píše? V dnešní době totiž už není nic jak vypadá....
http://www.dobre-zdravi.cz/xilovit-sweet/d-71931/

Byl mi nabídnut v naší zdravce xilovit sweet je v dóze 500g za 190Kč nebo sáček 1kg za 325Kč a nebo Xilovit zero 500g za 250Kč

Ano, komise EU sepsala seznam 1600 lzi v reklamach, ktere zakazala, a o dalsich 1000 tvrzenich rozhoduje, zda jsou pravdive nebo nepravdive.
To jen k tomu, ze vsude se v reklame pise, ze je Xylitol zdravy a bezpecny.

Jak to asi muze byt zdrave, kdyz to dokaze, v malem mnozstvi, spolehlive zabit psa.
Priznaky u psa jsou podobne, jake zde popisujete ve svem prispevku.
Dokonce podle prispevku soudim, ze jste si ty priznaky overila primo na sobe.
Ve Vasem prispevku sama uvadite dost argumentu proc Xylitol nekupovat.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 9:25 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Psa dokáže zabít i běžná čokoláda. Pro kočku je smrtelná dávka jen pár kapek tea tree oleje.
Neříká se tomuhle demagogie?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Jsem rád, že jsme se dostali konečně na trochu vědeckou úroveň.
Pokud se tvrzení podloží konstatováním "svatá pravda" pak už není prostor pro další důkazy, tenhle je zcela ultimativní.

Tak, jde o výraz jako každý jiný a větší váhu tomu nedává, zde jde o čistě fyzikální jev zvaný uzemnění, který odvede z těla kladný náboj a tím srovná elektrický potenciál na buňkách, je to již dosti věděcké?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 10:13 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vševěd píše:
Psa dokáže zabít i běžná čokoláda. Pro kočku je smrtelná dávka jen pár kapek tea tree oleje.
Neříká se tomuhle demagogie?

Nekdo tomu rika demagogie a nekdo opatrnost.
Zkuste snizt 5 kg mlecne cokolady nebo 0,6 kg horke cokolady, co to s Vami udela. \":-)\"
Pochybuji, ze Vam po tom bude dobre, jako neni dobre tomu psovi.
A to jeste neni jiste, jestli ta cokolada, kterou davali tem psum nebyla slazena Xylitolem, a jestli v ni bylo skutecne kakao a ne nejaka chemicka nahrazka. \":-)\"


Na tea tree oil je take napsano neuzivat vnitrne, ale kocka si to asi neprecte. \":-)\"
Horsi je, ze si to neprectou ani ti co cist umi, a daji to kocce sezrat.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 8:56 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Tea tree oil užívám vnitřně v pohodě. Xylitol je zabiják streptokoků. Na každou potravinu se dá najít nějaký článek o tom, jak je škodlivá...
To je prostě paranoia...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 9:20 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Dokáže někdo vysvětlit, proč psům po xylitolu klesne hadina krevního cukru až na smrtelnou hodnotu, ale lidem to s krevním cukrem ani nehne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv pro 27, 2012 3:15 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Vševěd píše:
Tea tree oil užívám vnitřně v pohodě. Xylitol je zabiják streptokoků. Na každou potravinu se dá najít nějaký článek o tom, jak je škodlivá...
To je prostě paranoia...

Zadna paranoia, informaci jsem bral z oficialniho dokumentu ulozeneho na Uradu prumysloveho vlastnictvi, kde jsou uvedeny i odkazy na americke patenty na vyrobu Xylitolu.
Pokud se bavime o potravinach, tak Xylitol nepovazuji za potravinu, uz v nazvu ma uvedeno umele sladidlo.
Chemicky udelaji z neceho horkeho, obsazeneho v odpadu, neco sladke.
Neni to ni jineho, nez jak sikovne financne zhodnotit bezcenny odpad.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz