Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 16, 2024 9:42 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 10:32 am 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Nikdy jsem neslyšela o tom, že by nějaký Vietnamec měl rakovinu nebo nějaké další hnusné onemocnění. Ráda chodím do jejich tržnice a kupujeme si thajskou rýži, bambus, řasy a jiné. Mají tam toho tolik, že to všechno ani neznám a něco bych se bála i ochutnat \":-)\". Jedí plné mísy vývarů, ale to nejsou jako naše vývary, to jsou silné vývary, nevím ale z jakých zvířat \":-)\", ve kterých je zelenina a bylinky. Nikdy jsem neviděla, že by jedli nebo snad servírovali chleba nebo brambory. Ví snad tato národnost o stravování něco víc než my? Jsou tak zdraví, že nás tu nakonec opravdu přežijí zatím co my pomalu vymřeme \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 10:46 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
lucie5 píše:
Nikdy jsem neslyšela o tom, že by nějaký Vietnamec měl rakovinu nebo nějaké další hnusné onemocnění. Ráda chodím do jejich tržnice a kupujeme si thajskou rýži, bambus, řasy a jiné. Mají tam toho tolik, že to všechno ani neznám a něco bych se bála i ochutnat \":-)\". Jedí plné mísy vývarů, ale to nejsou jako naše vývary, to jsou silné vývary, nevím ale z jakých zvířat \":-)\", ve kterých je zelenina a bylinky. Nikdy jsem neviděla, že by jedli nebo snad servírovali chleba nebo brambory. Ví snad tato národnost o stravování něco víc než my? Jsou tak zdraví, že nás tu nakonec opravdu přežijí zatím co my pomalu vymřeme \":-)\"

S jednou Vietnamkou co ma rakovinu te muzu seznamit. Hodne jedi ryzi, bohuzel loupanou. Kdyby meli natural, tak by na tom byli lip, ale to u nich nepripada v uvahu. Treba je ta jejich jasminova ryze stejne lepsi, nevim. A s jidlem se dost prizpusobili tomu co jime my, bohuzel. Ale mozna mas obecne pravdu. Nicmene casem to bude podobne jako kdyz pisou, ze treba Cinani z oblasti, kde temer nebyla rakovina prisli do USA. Tam ji dostavaji taky, je na to rada studii.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 10:54 am 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
To je pravda, sleduju, jak mladí Vietnamci jedí ty prasárny co my čím dál tím víc. Ale stále mi připadá, že se zatím globálně drží svých stravovacích návyků, aby se problémům vyhnuli. Ale to my jsme asi taky ještě nedávno věděli. Holt amerikanizace a farmaceutika a vůbec další jiné instituty jako např. banky z nás dělají pěkně nesvéprávné blbce a my si to necháme.... Zajímalo mě, co tedy jedí (kdyby nejedli hamburgery atd.), že si udržují takové zdraví. V čem je to tajemství? To se asi budu muset zeptat nějakého jejich příslušníka \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 11:36 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Mě napadá že budou mít větší přísun jódu, minimálně to.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 11:53 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Elkimek píše:
Mě napadá že budou mít větší přísun jódu, minimálně to.
Co muze byt nejdulezitejsi pro jejich zdravi, mozna tolik nenavstevuji doktory, ani v pripade, kdy by tam Cech uz bezel, a mozna nedostali tolik svinstva ve forme ockovani.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 15, 2013 12:01 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
No nevím jak to maj s očkováním, ale možná, že když už vyrůstají tady, tak se musí podřídit našim zákonům o zákonném očkování. K očkování mám šílenej odpor a díky bohu jsme se synem byli letos na posledním povinném zákonném očkování. Vždy jsem trnula, abychom z "ochranného" očkování ještě neměli něco co nás zlikviduje. Nechodila bych tam, jenže je to trestné. Jsem přesvědčená, že spoustu vakcín si na nás zkouší a za další, že to ničí nervovou soustavu. Vždyť je to chemie! Očkuje se černý kašel a v poslední době se ho objevuje čím dál tím víc. Ale to jsem trochu odbočila od stravování tohoto národa:-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 17, 2013 11:11 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
lucie5 píše:
No nevím jak to maj s očkováním, ale možná, že když už vyrůstají tady, tak se musí podřídit našim zákonům o zákonném očkování. K očkování mám šílenej odpor a díky bohu jsme se synem byli letos na posledním povinném zákonném očkování. Vždy jsem trnula, abychom z "ochranného" očkování ještě neměli něco co nás zlikviduje. Nechodila bych tam, jenže je to trestné. Jsem přesvědčená, že spoustu vakcín si na nás zkouší a za další, že to ničí nervovou soustavu. Vždyť je to chemie! Očkuje se černý kašel a v poslední době se ho objevuje čím dál tím víc. Ale to jsem trochu odbočila od stravování tohoto národa:-)

Očkování na černý kašel je potřeba obnovovat. Většině lidí expiruje a nové si nenechají dělat. A proto se objevuje čím dál tím víc černého kašle.
A že je to chemie? A v čem dneska není chemie?
Kdybys jela do Afriky, jela bys tam s očkováním, nebo bez něho? \":D\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2013 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28368
Bydliště: Poděbrady
lucie5 píše:
Nikdy jsem neslyšela o tom, že by nějaký Vietnamec měl rakovinu nebo nějaké další hnusné onemocnění. Ráda chodím do jejich tržnice a kupujeme si thajskou rýži, bambus, řasy a jiné. Mají tam toho tolik, že to všechno ani neznám a něco bych se bála i ochutnat \":-)\". Jedí plné mísy vývarů, ale to nejsou jako naše vývary, to jsou silné vývary, nevím ale z jakých zvířat \":-)\", ve kterých je zelenina a bylinky. Nikdy jsem neviděla, že by jedli nebo snad servírovali chleba nebo brambory. Ví snad tato národnost o stravování něco víc než my? Jsou tak zdraví, že nás tu nakonec opravdu přežijí zatím co my pomalu vymřeme \":-)\"

Ono možná je vhodné položit otázku jinak, tedy ne co jedí, ale kolik toho jedí a to je docela zásadní rozdíl. Oni se podle všeho nepřežírají, já jsem tlustého snad ještě nikdy neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 1:55 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
K té váze a nemocnosti Vietnamců bych řekla, že pokud jsou na rozdíl od nás na tom líp, tak určitě je potřeba vzít v úvahu i jejich dobrý základ - oni jedli i žili dost zdravě i v dobách, kdy "civilizovaný" svět si už užíval výdobytků pokroku.

A jsou prostě obecně jiní než těžkopádní běloši. Mají jinou mentalitu (viz zmíněná střídmost, skromnost vs. naše nenažranost).

S tím souvisí, že mají i jiný přístup ke světu a k životu. Já mám např. hrozně ráda orientální kulturu - umění, literaturu, hudbu, odívání, postoj ke světu (i přes různé nezpochybnitelné zápory) - přijde mi taková jemnější a hezčí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2013 5:25 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Jarda píše:
Ono možná je vhodné položit otázku jinak, tedy ne co jedí, ale kolik toho jedí a to je docela zásadní rozdíl. Oni se podle všeho nepřežírají, já jsem tlustého snad ještě nikdy neviděl.

To je pravda, já jsem viděl vietnamce jiné velikosti než Slim naposled tak před patnácti lety, a to byl opravdu ojedinělý případ, mohl mít při své výšce 160 odhadem tak 80 kilo. Mezi bělochy je takových když ne většina, tak velmi mnoho. Jsem stejně jako Jarda přesvědčen, že kvalita stravy není v tomto rozhodující, větší vliv bych viděl v nenažranosti a v nedostatku pohybu. Rákosníci furt někde rejdí, jen tak se válet je zastihnete těžko.
A svou roli zde zřejmě hraje i něco, co by se dalo nazvat "karma rasy"... v souladu se svými historickými "zásluhami" je bílá rasa, na rozdíl od ostatních, již očividně po všech stránkách totálně zdegenerovaná, což se nepochybně odrazí na její budoucnosti, resp. už se tak celosvětově děje. Ono, jak je vidět, vymyslet sofistikované zbraňové systémy, popř. udržovat po celé planetě elektronický šmírovací systém, ještě není známkou vyvinuté společnosti, spíš naopak...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 16, 2013 7:38 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Všechno svatá pravda. My jsme fakt hovádka. Nemyslím jednotlivce, ale západní svět, hlavně Amerika. To je zlo samo o sobě. A vůbec všechny slepý ovečky, kterých je většina, mají pěkně pod kontrolou. Jenže nejhorší je uvědomění, že chtě nechtě se v určitém směru podřídit musíme všichni. Chcete občanku, cestovní pas, už musíte dát otisky prstů, fotky jak v kriminále a jste automaticky načipovaní. Pak všichni nemají zahrádku, aby si na ní pěstovali své a už vůbec nemají čas, aby si zahrádku obdělávali, protože pracují od nevidím do nevidím, aby zaplatili základní věci. A to co dýcháme ve vzduchu, to taky jako jednotlivci neovlivníme, všelijaké záměrně namutované a vypuštěné viry a bakterie. Pak to co kupujeme, všechno včetně základních potravin je chemický. A pak to obžerství..... Kdoví proč třetí země strádají....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 7:47 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
pv33 : oni vedia, prečo jedia ryžu lúpanú a nie natural..... Z lúpanej vyťažia viac živín (lebo neobsahuje nerozpustnú vlákninu na ktorú sa naväzuje vápnik, železo, zinok...), nedráždi im hrubé črevo, a jej glykemický index znížia pridaním tuku.
Inak, je totálne naivné si myslieť, že strava sama o sebe porieši to, aby rakovina na 100% nevznikla..... Rakovina vzniká najmä z duševných problémov.... Keby strava a očisty + pohyb boli všetkým čo slúži pre zdravie, žiaril by som ako Slnko....
Lenže tak to nefunguje, a keď má niekto časté negatívne emócie, orgány sa mu pomaly ničia (zdravá strava a očisty akurát spomalia to ničenie, u každého individuálnym spomalením...)....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 9:27 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
NOWOCAYN_2 píše:
Rakovina vzniká najmä z duševných problémov....

To je snad prva rozumna veta, co si napisal. Tusim zacinas robit nejaky pokrok.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 11:19 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Xion píše:
To je snad prva rozumna veta, co si napisal. Tusim zacinas robit nejaky pokrok.

Asi slabo čítaš iné moje príspevky. Nevadí, na tom sa naše šťastie (či nešťastie) predsa nezakladá...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 17, 2013 7:26 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
NOWOCAYN_2 píše:
pv33 : oni vedia, prečo jedia ryžu lúpanú a nie natural..... Z lúpanej vyťažia viac živín (lebo neobsahuje nerozpustnú vlákninu na ktorú sa naväzuje vápnik, železo, zinok...), nedráždi im hrubé črevo, a jej glykemický index znížia pridaním tuku.
Inak, je totálne naivné si myslieť, že strava sama o sebe porieši to, aby rakovina na 100% nevznikla..... Rakovina vzniká najmä z duševných problémov.... Keby strava a očisty + pohyb boli všetkým čo slúži pre zdravie, žiaril by som ako Slnko....
Lenže tak to nefunguje, a keď má niekto časté negatívne emócie, orgány sa mu pomaly ničia (zdravá strava a očisty akurát spomalia to ničenie, u každého individuálnym spomalením...)....

Odkaď máš že nerozpustná vláknina na sebe váže živiny? Vždyť je obsažena i ovoci a zelenině ... to by pak byla bílá mouka míň škodlivá než např. pohanka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz