Jarda píše:
Spirulina je určitě velice dobrá, ale vzhledem k nekřesťanské ceně zase o takový zázrak nejde, pokud to srovnáte s vojtěškou, která je zcela zdarma a dostupná po většinu roku, tak já bych byl pro vojtěšku. Na zimní měsíce si ji lze nasušit a používat ve formě prášku do prázdných tobolek velikosti 00 a máte i stejný systém užívání pilulí, na který jsou zde lidí naučeni.
Ano, je to i o lenosti a ochoty jít si něco nasbírat, sušit, kapslovat...Pro mno lidí je žel "Time is money"...a ocitají se v bludném kruhu vydělávání peněz, hektického nezdravého života, na jehož léčení kvůli nedostatku času radši mnozí dají raději peníze než aby se sebou něco udělali...a tak pořád dokola...
Co byste poradil třeba lidem na dovolené kdy mají více času na sebe...Jaké bylinky si nastřádat na zimu? Takže ta vojtěška určitě , ještě něco ..?
Sběr vojtěšky na polích určených pro dobytek asi nebude vhodný nejen kvůli zemědělcům ale i kvůli hnojení...? Kam je nejlépe vyrazit na vojtěšku? Jak moc doporučujete klíčit si vojtěšku po celý rok doma..?
------------------------
Vojtěška alkalizuje a detoxikuje organismus, zmírňuje záněty, zlepšuje trávení a posiluje imunitní systém.
Arabové pojmenovali tuto rostlinu AL-FAL-FA - otec všech potravin. Po staletí byla používána v alternativní medicíně jako prostředek proti stárnutí a k celkovému posílení organismu, který je mimo jiné dán anabolickým efektem účinných látek obsažených v Alfalfa.
Účinky nastupují pozvolna, ale jsou velmi intenzívní. Po 2-3 měsících nepřetržitého podávání se doporučuje jednoměsíční přestávka.
Velmi vhodná pro diabetiky - ovlivňuje metabolismus krevního cukru a stabilizuje jeho hladinu v krvi
Vede ke zklidnění artritických a revmatických bolestí, zlepšuje trávení, působí proti nechutenství a nadýmání, výborně se osvědčuje při hojení vředové nemoci žaludku a při neutralizaci kyselé žaludeční šťávy, potlačuje akutní i chronické záněty prostaty a močového měchýře.
Léčivé účinky vojtěšky:
http://www.volny.cz/weis/vojteska.htmVýživové informace:
http://vitainfo.cz/eshop/detail.php?idzb=42-Výhonky vojtěšky obsahují až 40 % bílkovin, tedy podstatně více než většina druhů živočišné stravy.
Stejně jako u některých řas i zde mezi bílkovinami vojtěšky najdeme zastoupení všech 8 esenciálních aminokyselin.(pozn.- Výborné i pro vegetariany spolu s Konopnými semínky(suché, bez omamnych ucinku-prodejny zdrave vyzivy (999plan).
Obrázky jak vypadá:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lucerne_flowers.jpgVojtěška je i proti překyselení organismu:
http://bylinky.doktorka.cz/vojteska-alf ... organismu/----------
KLÍČKY SEMEN(klíčení doma!)
Klíčky vojtěšky jsou stejné jako i klíčky jiných rostlin tou nejčerstvější - přímo v kuchyni pěstovanou zeleninou, a proto také nejideálnějším zdrojem vitamínů, minerálních látek a enzymů. Klíčky vojtěšky se doporučují dětem, kterým se tato forma zeleniny "travička" většinou libí a pro ženy, jimž dodávají ideální kombinaci vitaminu C a železa.
Při pěstování sypeme semínka na mělký talíř s rozprostřenou vatou a několikrát denně je kropíme vodou tak, aby vata i semínka byly neustále ve vlhku. Za 3 až 4 dny narostou klíčky, které postupně stříháme. "Sklizené" klíčky můžeme týden uchovávat v lednici. Zdobíme jimi chlebíčky, saláty, dezerty, doplňujeme kaše, polévky, luštěninové pokrmy. Nejvhodnější je vmíchat klíčky do hotového pokrmu nebo je použít až přímo k dozdobení na talíři tak, abychom teplem zbytečně nesnižovali obsah termolabilních živin.
Pro posílení po vyšší fyzické nebo psychické zátěži vyzkoušejte kličkový koktejl, který si snadno připravíte důkladným rozmixováním asi hrsti klíčků s banánem, pomerančovou stavou a jedním malým stroužkem česneku (podáváme po vychlazení), obměnou je kombinace klíčků s trochou vody a lžící medu.