Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob črc 06, 2024 4:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned kvě 08, 2011 11:38 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Tak člen mohy to popsal velice správně a asi bych to nevyjádřil lépe a podobně jsem to zde již popisoval. Navíc, ono ani není třeba přesně pochopit jak to funguje, hlavně je potřeba pochopit, že to funguje. Naprosto se nedomnívám, že by nějaký pastevec něco podobného zkoumal, jemu po tom prostě bylo fajn a mohl se dobře vykadit, což je původním důvodem pěstování kefírové houby.

Ja tomu potrebujem porozumiet, aby som dokazal vyladit tu vyrobu, pretoze zatial sa mi nedari, a neviem preco. Viem len, ze ked menim podmienky, meni sa aj vysledny produkt. Napriklad, ked tam huby necham v polovici kefiru, tak druha polovica kefiru, ktora len stala, chuti inak, nez ta prva. Cize, zjavne tam aj tie huby samotne nieco robia, ich pritomnostou sa menia podmienky celeho kefiru. Takisto, ich pomerom, vzhladom k mlieku.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon kvě 09, 2011 7:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ja tomu potrebujem porozumiet, aby som dokazal vyladit tu vyrobu, pretoze zatial sa mi nedari, a neviem preco. Viem len, ze ked menim podmienky, meni sa aj vysledny produkt. Napriklad, ked tam huby necham v polovici kefiru, tak druha polovica kefiru, ktora len stala, chuti inak, nez ta prva. Cize, zjavne tam aj tie huby samotne nieco robia, ich pritomnostou sa menia podmienky celeho kefiru. Takisto, ich pomerom, vzhladom k mlieku.

Houbičky jsou opravdu pouze společenství bakterií a ty konají ten rozkladný proces, ovšem je otázkou, zda jej mohou konat odděleně, tedy v nepřítomnosti některé z nich. To již nedovedu zodpovědět, ale některé patrně pracují i mimo houbičku a jiné třeba ven vůbec nelezou, jde o relativně složitý proces symbiózy, který do detailu neznám, to je spíše dotaz na nějakého mykologa. Vím že v místních podmínkách se tím dost zabýval mykolog Ing. Jiří Baier a jednou jsem s ním o tom mluvil, ale abych pravdu řekl, tak zcela do detailu jsem to nezkoumal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte kvě 10, 2011 9:43 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
http://kefirova-houba.webnode.cz/otazky ... 113405/20/
"Dlouhodobé skladování v lednici II.

Dávku (např. 2 lžičky) dejte do malé sklenice s víkem, naplňte do 2/3 mlékem a uložte do mrazáku. Vydrží vám tam i několik let. Je to vaše zásoba v případě, že se vám s houbičkami něco stane. Kvalita budoucího Kefíru tím neutrpí. Skleničku (používám velikost jako na kořeni) trochu nechám v kuchyni rozehřát, abych mohla vyklepnout obsah do mléka, a už se Kefír začne dělat."

Já:
Prostě TIBI houbičky zamrazím v mléce na -24°C.
Nic víc nic míň.
Budu potřebovat 28denní pauzy tak jestli to 100% ustojí bez ztráty kvality?

p. Hebelková:
Ano , nic víc ,nic míň.
Zatím se mi nestalo,že by se už neprobraly.Můj mražák umí zmrazit ale jen na -18°C.
Můžete i zvolit další variantu .Houbičky propláchnete,dobře osušíte,dáte třeba do zipového sáčku kde nasypete sušenou smetanu nebo sušené mléko vyfouknete vzduch dobře zavřete a dáte do mražáku.
Ani jedna varianta mě nezklamala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Jenik2011 píše:
http://kefirova-houba.webnode.cz/otazky-a-odpovedi/faqcbm_113405/20/
"Dlouhodobé skladování v lednici II.

Dávku (např. 2 lžičky) dejte do malé sklenice s víkem, naplňte do 2/3 mlékem a uložte do mrazáku. Vydrží vám tam i několik let. Je to vaše zásoba v případě, že se vám s houbičkami něco stane. Kvalita budoucího Kefíru tím neutrpí. Skleničku (používám velikost jako na kořeni) trochu nechám v kuchyni rozehřát, abych mohla vyklepnout obsah do mléka, a už se Kefír začne dělat."

Já:
Prostě TIBI houbičky zamrazím v mléce na -24°C.
Nic víc nic míň.
Budu potřebovat 28denní pauzy tak jestli to 100% ustojí bez ztráty kvality?

p. Hebelková:
Ano , nic víc ,nic míň.
Zatím se mi nestalo,že by se už neprobraly.Můj mražák umí zmrazit ale jen na -18°C.
Můžete i zvolit další variantu .Houbičky propláchnete,dobře osušíte,dáte třeba do zipového sáčku kde nasypete sušenou smetanu nebo sušené mléko vyfouknete vzduch dobře zavřete a dáte do mražáku.
Ani jedna varianta mě nezklamala.

Ano, jdou skladovat poměrně dobře, také jsem s tím nikdy neměl problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2011 7:35 am 
Offline

Registrován: pon kvě 16, 2011 9:50 am
Příspěvky: 11
Zdravím všechny na cestě za zdravím \":wink:\" , jsem z jižní Moravy a měla bych zájem o kefírovou houbičku. Můžete mi ji někdo prosím nabídnout?
Děkuji mnohokrát Jasmina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pát čer 03, 2011 11:17 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
nikto o tom nepíše že huba obsahuje alkohol a možno neviete, že pravá originálna huba dovezená z kaukazu obsahuje viac alkoholu teda okolo 0,7 % alkoholu. to je už na odobratie vodičáku.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 8:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
nikto o tom nepíše že huba obsahuje alkohol a možno neviete, že pravá originálna huba dovezená z kaukazu obsahuje viac alkoholu teda okolo 0,7 % alkoholu. to je už na odobratie vodičáku.

No zase bych to tak velký problém neviděl, pokud budete mít v těle dobře namnoženou kvasinku, tak vám stačí velká porce koláče a je to na odebrání řidičáku taky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 8:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
Jarda píše:
No zase bych to tak velký problém neviděl, pokud budete mít v těle dobře namnoženou kvasinku, tak vám stačí velká porce koláče a je to na odebrání řidičáku taky.

To bolo vtipne.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 6:14 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
milo1 píše:
Jarda píše:
No zase bych to tak velký problém neviděl, pokud budete mít v těle dobře namnoženou kvasinku, tak vám stačí velká porce koláče a je to na odebrání řidičáku taky.

To bolo vtipne.

no, je to aj vtipne aj pravdive \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 9:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
ovekyska píše:
no, je to aj vtipne aj pravdive \":wink:\"

Nie tolko by si nenafukal ale s tou hubou to je tak, nakaukaze odkial hubicka pochadza mnozia hubu dovtedy, dokial nebude mat ten obsah alkoholu, avsak huba ma potom ostro korenistu chut. Tak neviem ci by ju u nas niekto konzumoval.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 1:43 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
milo1 píše:
Nie tolko by si nenafukal ale s tou hubou to je tak, nakaukaze odkial hubicka pochadza mnozia hubu dovtedy, dokial nebude mat ten obsah alkoholu, avsak huba ma potom ostro korenistu chut. Tak neviem ci by ju u nas niekto konzumoval.

Takú chuť má huba samotná alebo aj kefír z nej?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 2:52 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Zajímalo by mě jestli každá houbička má stejné spekrum bakterií. Jestli např. stačí pouze jedna houbička na kefír, jesti pak bude kefír mít správné složení, nebo je potřeba více houbiček aby byla větší pravděpodobnost, že tam bude více druhů prospěšných bakterií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 7:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 26, 2011 11:26 am
Příspěvky: 150
Bydliště: Košice
ovekyska píše:
Takú chuť má huba samotná alebo aj kefír z nej?

kefír. na kaukaze ju piju miesto alkoholu.

_________________
PRED NAKUPEM V OBCHODNYCH RETAZCOCH SI POZRI STRANKU: http://www.potravinynapranyri.cz/
Výrobca vakcín Merck (MSD) v 2. polroku 2009 zaplatil lekárom najmenej 18,8 milióna dolárov:
http://bit.ly/OuRIXq


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Zajímalo by mě jestli každá houbička má stejné spekrum bakterií. Jestli např. stačí pouze jedna houbička na kefír, jesti pak bude kefír mít správné složení, nebo je potřeba více houbiček aby byla větší pravděpodobnost, že tam bude více druhů prospěšných bakterií.

Jde o velice široké spektrum bakterií a na netu jsou dokonce tabulky, co se ve správně udělaném kefíru nachází.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kefírová houba
PříspěvekNapsal: stř čer 08, 2011 8:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28315
Bydliště: Poděbrady
milo1 píše:
kefír. na kaukaze ju piju miesto alkoholu.

A nebude to spíše kumys, aby to čtenáře nějak nemátlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz