Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 45  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 6:55 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Majsa píše:
Chtěl bych se jen ohledně tohodle zeptat:

Budu si kupotvat Lugol 1%, konkrétně tento: http://www.naprameni.cz/products/produkt-2/ a kapátko toto: http://www.naprameni.cz/products/sklene ... tkem-50ml/ počet kapek sedí podle návodu?
Dále, je dobré brát ho po ránu do např 100ml vody? Takže dávkování 1. den - 1 kapka ráno, 2. den - 2 kapky ráno, bla bla bla až 5. den - 5 kapek ráno a tuto dávku držet 7 dní včetně 5. dne?, pak postupně zvyšovat podle tohodle návodu...dělí se to pak nějak? třeba když už jsem na 10ti kapkách, tak 5 ráno, 5 večer? A nejlíp asi nalačno že?
Pak jak je to se skvrnou? Stačí jednou kápnout třeba na noc na zápěstí a sledovat jak dlouho vydrží skvrna? Teplotu pod jazykem chápu - než vstanu, hned po probuzení změřit pod jazykem..
A k selenu - ten užívat současně s lugolem? (nakapat do vody, vypít a kopnout selen?) Případně jestli máe typ který pořídit konkrétně?

Ptám se jak debil, ale nechci udělat chybu...

Našel jsem tento Selen http://www.lekarna.cz/medpharma-selen-100-mcg-tbl-107/ šlo by?

K tomu selenu:
Účinné látky
Selen
Složení 1 tablety Hmotnost/tableta % DDD
SELEN (selenan sodný) 100,0 mcg 181,8
* doporučené denní dávkování není zákonem stanoveno
Přídatné látky: plnidlo: fosforečnan vápenatý, emulgátor: celulóza, stabilizátor: karboxymetylcelulóza, leštící látka: šelak, zvlhčovadla: stearan hořečnatý, kyselina stearová; protispékavá látka: oxid křemičitý.

Ten bych opravdu nebrala, přídatných látek je v něm docela dost !!!

Tento mi přijde lepší a také ho používám cenové srovnání je také lepší
http://www.swanson.cz/selen-chelat-90pcs-200mcg

Co se týká jodu, tak jsem při cca 12ti kapkách měla problémy se srdíčkem, teplota pod jazykem ukázková, avšak skvrna mi mizí i do 2 hodin.
Jsem tedy dlouhodobě na max. 10 kapkách lugolu ( spíše 6 kapek ), skvrnu si nemohu dovolit řešit. 70 kapek jodu mi přijde docela megááá, ale kdo zvládá, ať zvládá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 4:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
jani píše:
Přídatné látky: plnidlo: fosforečnan vápenatý, emulgátor: celulóza, stabilizátor: karboxymetylcelulóza, leštící látka: šelak, zvlhčovadla: stearan hořečnatý, kyselina stearová; protispékavá látka: oxid křemičitý.

Ten bych opravdu nebrala, přídatných látek je v něm docela dost !!!

No jo, to jsem si vůbec nevšim, dík za upozornění, oni fakt dokážou sprasit všechno.. \":oops:\" Každopádně mám doma dvě balení, tak to házet do koše nebudu, ale příště koupim ten co píšete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 6:13 pm 
Offline

Registrován: pon čer 27, 2011 11:17 am
Příspěvky: 60
Ja len pre porovnanie, doplnam jód asi pol roka. Pri 20 kvapkách ma zacalo pálit v hrdle, tak som znízila na 10 a dlho brala 10. Potom som znovu navysila na 20 a teraz je to v pohode. Tak nikám neponáhlam beriem denne 20 kvapiek a selén dlhodobo. Myslím ze kazdy podla pocitov vybalancuje kolko kvapiek aby sa mu vstrebávali bez problémov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 11:01 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 9:02 am
Příspěvky: 27
Ráda bych se zeptala, jakým způsobem dodávat jód, když se teplota snižuje a skvrna mizí pouze během menstruace (pomalu klesá na 36,1) a za týden až dva poté je vše opět v normě bez lugolu (36,6).
Když přidávám jód, teplota před periodou je vysoká (36,9 - 37) a skvrna drží více než 8h.
Takže bez jódu je půl měsíce deficit a půl OK a s jódem zřejmě nějakou dobu přebytek jódu.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 4:06 pm 
Offline

Registrován: pon bře 19, 2012 11:43 am
Příspěvky: 26
pocas a po tyzdnovom uzivani jodovej tinktury (natieram si ju rano nalacno na ruku, velku skvrnu a do druheho dna zmizne. Predtym som natierala na brucho, alebo na ruku vecer, ale bolo mi na vracanie.) pozorujem tieto dobre vysledky: zmensenie stitnej zlazy, odstranenie unavy, zvysenie rychlosti a sustredenia, zlepsenie pameti, zraku, ucenia, menej vrasok, rast svalov, viac energie a sily, nepadaju vlasy, zmizli tmave kruhy okolo oci, odstranenie apatie a depresie, dobra nalada. celkove omladnutie a regeneracia organizmu. V morskych riasach je jodu malo, to by ich clovek musel jest na kila, lebo najprv som jedla riasy ale pomahali len trochu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 7:50 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 5
Dobrý deň pán Jarda, chcem sa spýtať či je vhodné užívať v tehotenstve Lugolov roztok. Teraz som 5 týždni tehotenstva a doteraz som užívala 5 kvapiek lug. roztoku na deň. Ráno 3 a poobede 2. Cítim sa zatial veľmy dobre, len sa bojim aby to nahodou nemalo nejaky zly vplyv na babatko. Čo si o tom myslite? Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Joy píše:
Ja len pre porovnanie, doplnam jód asi pol roka. Pri 20 kvapkách ma zacalo pálit v hrdle, tak som znízila na 10 a dlho brala 10. Potom som znovu navysila na 20 a teraz je to v pohode. Tak nikám neponáhlam beriem denne 20 kvapiek a selén dlhodobo. Myslím ze kazdy podla pocitov vybalancuje kolko kvapiek aby sa mu vstrebávali bez problémov.

To máte pravdu, není kam spěchat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 8:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
q:o) píše:
Ráda bych se zeptala, jakým způsobem dodávat jód, když se teplota snižuje a skvrna mizí pouze během menstruace (pomalu klesá na 36,1) a za týden až dva poté je vše opět v normě bez lugolu (36,6).
Když přidávám jód, teplota před periodou je vysoká (36,9 - 37) a skvrna drží více než 8h.
Takže bez jódu je půl měsíce deficit a půl OK a s jódem zřejmě nějakou dobu přebytek jódu.
Děkuji

Možná to tak ženám kolísá, to nedovedu posoudit, nejsem žena a všechno také neznám, možná se některá další uživatelka zmíní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Eden píše:
pocas a po tyzdnovom uzivani jodovej tinktury (natieram si ju rano nalacno na ruku, velku skvrnu a do druheho dna zmizne. Predtym som natierala na brucho, alebo na ruku vecer, ale bolo mi na vracanie.) pozorujem tieto dobre vysledky: zmensenie stitnej zlazy, odstranenie unavy, zvysenie rychlosti a sustredenia, zlepsenie pameti, zraku, ucenia, menej vrasok, rast svalov, viac energie a sily, nepadaju vlasy, zmizli tmave kruhy okolo oci, odstranenie apatie a depresie, dobra nalada. celkove omladnutie a regeneracia organizmu. V morskych riasach je jodu malo, to by ich clovek musel jest na kila, lebo najprv som jedla riasy ale pomahali len trochu.

No vidíte, blbost za pár korun a kolik nadělá parády.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
nancya píše:
Dobrý deň pán Jarda, chcem sa spýtať či je vhodné užívať v tehotenstve Lugolov roztok. Teraz som 5 týždni tehotenstva a doteraz som užívala 5 kvapiek lug. roztoku na deň. Ráno 3 a poobede 2. Cítim sa zatial veľmy dobre, len sa bojim aby to nahodou nemalo nejaky zly vplyv na babatko. Čo si o tom myslite? Ďakujem za odpoveď.

Pokud ho nebudete pít, ale se jím natírat, tak to vadit nemůže, vstřebá se přesně tolik, kolik vaše tělo potřebuje a nic víc. Srovnaná hladina jódu naopak může plodu pouze prospívat. nic jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 11:24 am 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
Pekny deň.
Beriem jod uz 2tyzdne, teraz 5kv. denne doobedu, večer i nerobí velmi dobre. Som strašne hladná po nom. Ale tiez citim viac kondicie, vitality a lepšie mi to konečne zas myslí. \":D\"
Akurat mam rano stale 36,3, dnes 36,5. meriam si to digitalnym teplomerom, tak neviem, ci to je v poriadku. Cize nad 36,6 uz nie je nutné podavať jod?? Citala som tu vsetko, ale nejak som to tu nenašla, tu presnu hranicu. Skvrna mi zmine pred 8hodinou od natrenia na zapastie.
Dcere /20ročná/ davam 1x tyzdenne Kelp-jod, lebo neviem, ci môže denne. Ona roztok odmieta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
janette píše:
Pekny deň.
Beriem jod uz 2tyzdne, teraz 5kv. denne doobedu, večer i nerobí velmi dobre. Som strašne hladná po nom. Ale tiez citim viac kondicie, vitality a lepšie mi to konečne zas myslí. \":D\"
Akurat mam rano stale 36,3, dnes 36,5. meriam si to digitalnym teplomerom, tak neviem, ci to je v poriadku. Cize nad 36,6 uz nie je nutné podavať jod?? Citala som tu vsetko, ale nejak som to tu nenašla, tu presnu hranicu. Skvrna mi zmine pred 8hodinou od natrenia na zapastie.
Dcere /20ročná/ davam 1x tyzdenne Kelp-jod, lebo neviem, ci môže denne. Ona roztok odmieta.

Teplota se má srovnat na hodnotu 36,6 a skvrna by měla vydržet minimálně 8 hodin, ideálně déle. Pokud jde o orální aplikaci, není podmínkou, můžete sebe, nebo dceru tím lugolem natírat a pak si tělo vezme pouze tolik, kolik potřebuje, čili se není čeho bát, ale je vyšší spotřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 4:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jaké máte zkušenosti s potíráním lugolu na jednotlivé tělesné partie? Mám jódu deficit a bumbáním mi to stejně nějak tělo nebere. Spíš naopak mám čímdál větší deficit (beru i selen a ten je OK). Chci pravidelně matlat lugol 1% na kůži, tak mě napadá, že na rukou, kde jsou žíly vidět nejvíc to asi bude nejlepší. Diskrétnější by to ale zase mohlo být ve tříslech třeba, kde to snad oblečení neodskáče. Z toho co jsem odzkoušel se mi to vstřebává téměř okamžitě z mizí jak pára nad hrncem. Je nějaký limit kolik toho jednorázově mazat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 11:26 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Jak píše Jarda v předchozím příspěvku - tělo si vezme pouze tolik, kolik potřebuje = natřete se třeba celý a stále - limitem se pak stává jen velikost plochy pokožky \":-)\" případně míra ochoty investovat..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jód
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 12:01 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
já mám rovněž jodu nedostatek - každý den beru orálně 2x 80 kapek + selen, zinek, vit E - a to již cca 1,5 roku, teplota ráno pod jazykem 36,1-36,3, skvrna 8 hodin rovněž nezmizí.
U p. Jardy jsem si objednala neředěný lugol , kterým jsem se na noc natírala - oblast břicha, podpaží, předloktí, ale s tím jsem bohužel přestala, protože se mi na kůži v oblasti potírání tvořila svědivá vyrážka. Takže dál pokračuji v orálním podávání. Nevím jak dlouho bych měla pokračovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 664 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 45  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz